Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrotówka na ulicy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

napewno nikt


co do wieku: wejdź w profil i zmień swoją datę urodzenia. Liczba lat zmieni się wtedy sama.

Co do zasłaniania:
Czy mówimy o sytuacji, że stoimy naprzeciwko siebie, ty kopiesz cokolwiek po obrocie a ja się mam zasłonić? Bo chyba coś źle zrozumiałem.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
1. Zmienić możesz wchodząc do menu PROFIL po reklamą sklepu Manto

2.

napewno nikt

Polemizował bym. Ale nich ci będzie :lol:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
stern - pokaz mi w takim razie jakis filmik, zdjecie z obrotowka o ktorej ty mowisz, zastosowana w realnej walce, z trafieniem przeciwnika a nie zeby mu przeleciala gdzies nad glowa, no i oczywiscie taka zeby sie gosc nie wywalil - wydaje mi sie po prostu ze niestety cos takiego skutecznego nie istnieje - zarowno kk jak i taekwondo uzywaja takich kopniec, w taekwondo rowniez sa one z upadkiem, wiec nie rozumiem u Ciebie wiary w istnienie jakiejs mitycznej doskonalej obrotowki - tak naprawde nie ma takiej i zostalo to juz udowodnione ze tego typu kopniaki sa bezuzyteczne na ulicy
  • 0

budo_adriann
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
Dzięki, już zmieniłem.

Stern: nie, mówimy o sparingu, o walce na ulicy i o zaskoczeniu, o tym że najciemniej jest pod latarnia i że czasami tego typu techniki pięknie wchodza a ze wynikająca z obrotu siła jest bardzo duża to ciężko sie po takim uderzeniu podnieść.

Schtruntz: Wiec niech bedzie...
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
po lewym prostym i prawym poscigowym tez jest sie ciezko podniesc bo sila wynikajaca ze skretu bioder i barkow jest bardzo duza - z tym ze jesli nie trafisz prostymi za wiele sie nie stanie, a jesli nie trafisz ushiro lub ushiro mawashi geri to koniec z Toba
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

stern - pokaz mi w takim razie jakis filmik, zdjecie z obrotowka o ktorej ty mowisz


ależ ja nie mówię o jednej konkretnej technice, tylko generalnie o kopnięciu po obrocie.

zastosowana w realnej walce, z trafieniem przeciwnika a nie zeby mu przeleciala gdzies nad glowa, no i oczywiscie taka zeby sie gosc nie wywalil - wydaje mi sie po prostu ze niestety cos takiego skutecznego nie istnieje


ale co nie istnieje?
Zapewniam, że w tkd nie ma kopnięcia po którym spadasz na plecy (zgodnie z zamierzeniem). Na zawodach takie coś jest karane punktami ujemnymi, więc tak się po prostu nie ćwiczy. Nawiasem mówiąc, kładzenie się samodzielne na ziemię, hjak przeciwnik stoi - hmmm. zaiste karate kyokushin nie zna strachu

- zarowno kk jak i taekwondo uzywaja takich kopniec, w taekwondo rowniez sa one z upadkiem,


podaj mi przykład kopnięcia w tkd z celowym upadkiem, bo musiałem coś przegapić.
teza o tych samych kopnięciach. hmmm. zapewne jest ciekawa i nobilitująca dla kk, ale w świetle dostępnych w internecie materiałów wydaje się naciągana.
chociażby:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

chyba, że kopiący robi to błędnie. Ale ta pozycja powtarza się na większości zdjęć z KK.

wiec nie rozumiem u Ciebie wiary w istnienie jakiejs mitycznej doskonalej obrotowki


Mówię o wykonaniu a nie o Wunderwaffe.

- tak naprawde nie ma takiej i zostalo to juz udowodnione ze tego typu kopniaki sa bezuzyteczne na ulicy


a kto udowodnił i w jaki sposób? ;)

BTW: jest coś takiego jak tora dwit chagi. IMHO proste i przydatne. Nie wiem jak to po waszemu będzie, ale sąt u dwujęzyczni, to może ktoś się zlituje i przetłumaczy. :twisted:
  • 0

budo_adriann
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
Mylisz się, czy nie trafisz ręką czy nogą równie żle może sie to dla ciebie skończyć, kwestia szybkości reakcji. Ręka jest nieco szybsza niż noga i ma do pokonania krótszy dystans dlatego pod nogi wypracowuje sie sytuacje rękami.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

... Nawiasem mówiąc, kładzenie się samodzielne na ziemię, hjak przeciwnik stoi - hmmm. zaiste karate kyokushin nie zna strachu

... :twisted:

Chciałeś powiedziec bjj nie zna strachu :) Prawdziwi bjj kładą sie na ziemię niezależnie od tego co robi przeciwnik :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
bo lenie sa z natury i lubia pozycje horyzontalne :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

Chciałeś powiedziec bjj nie zna strachu :) Prawdziwi bjj kładą sie na ziemię niezależnie od tego co robi przeciwnik :)


Kobietę ćwiczącą BJJ poznam.
i hasło: "BJJ jest najlepsze" nabrało zupełnie nowego znaczenia ;)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

dlatego pod nogi wypracowuje sie sytuacje rękami.


a odwrotnie już nie? ;)
  • 0

budo_adriann
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
słuszna uwaga, oczywiście jak najbardziej tylko odnosiłem sie do wypowiedzi Nightwolfa o rekach.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
dobra, mnie się już ne chce ciągnąć tematu.
I tak dojdziemy do tego co powiedział itosurulez na samym początku :D
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
zgadzam sie z tym co powiedzial itosurulez na poczatku :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

(...) wiec nie rozumiem u Ciebie wiary w istnienie jakiejs mitycznej doskonalej obrotowki - tak naprawde nie ma takiej i zostalo to juz udowodnione ze tego typu kopniaki sa bezuzyteczne na ulicy


Na szczęście, mimo kolejnych dowodów, ludziom zdarza się wychodzić cało, czy nawet wygrywać takimi kopnięciami. Podobnie sytuacja się ma z dźwigniami nadgarstkowymi w stójce, i paroma inymi "technikami o udowodnionej nieskuteczności" ;)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
...właśnie, dobre słowo "zdarza się" wychodzić cało, a nawet wygrywać takimi kopnięciami.
Ale jakże często zdarza się przypłacić takie próby ciężkimi obrażeniami. Przywoływane sa tu rozstrzygnięcia walk w TKD czy Karate za pomocą obrotówek- ale czy tam można po ewentuanym wyglebieniu kopiącego lutować go gdy leży na ziemi? Jeżeli już lecimy porównaniami sportowymi, to teraz pomyślcie w jak małej ilości walk w formułach Vale Tudo były one z powodzeniem zastosowane? Dosłownie ze świecą szukać ( choć Jurasowi na ostatniej KSW to się udało i to jak, ale to wyjątek!). Asortment technik w VT możliwych do zastosowania w gdy przeciwnik przestrzeli kopnięcie jast znacznie szerszy co najczęściej wybija z głów podobne eksperymenty. Optuję za tezą, że vale tudo nieco bardziej od ww. imituje realia uliczne, a wyłącznie o takich rozmawiamy w tym dziale.

IMHO - Ortodoksyjne trzymanie się dogmatu o nioeużywaniu obrotówek w realnych starciach (choć być może nadaży się ku temu okazja) w większej ilości przypadków uratuje nam skórę niż przeszkodzi w wyjściu cało z ewentualnego dymu.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
i wszystko jasne - amen
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

...właśnie, dobre słowo "zdarza się" wychodzić cało, a nawet wygrywać takimi kopnięciami.
Ale jakże często zdarza się przypłacić takie próby ciężkimi obrażeniami.


tak z ciekawości, ile znasz takich "jakże częstych" przypadków przypłacenia obrotówki ciężkimi obrażeniami? :lol:

IMHO - Ortodoksyjne trzymanie się dogmatu o nioeużywaniu obrotówek w realnych starciach (choć być może nadaży się ku temu okazja) w większej ilości przypadków uratuje nam skórę niż przeszkodzi w wyjściu cało z ewentualnego dymu.


Zwłaszcza, że przeciętny człowiek ma w życiu ze 2-3 takie sytuacje, to rzeczywiście wnioski są nie do obaelnia ;)

Osobiście też nie jestem zwolennikiem obrotówek, czy wysokich kopnięć. Ale może jak bym je miał wytrenowane do perfekcji, to brałbym je w pewnych warunkach pod uwagę ;)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

tak z ciekawości, ile znasz takich "jakże częstych" przypadków przypłacenia obrotówki ciężkimi obrażeniami? :lol:

Jeden. I wystarczy jako przestroga, nie trzeba przeprowadzać badań na reprezentatywnej grupie. Niezamierzona gleba kopiącego zakończona wyłapanym strzałem z piłkarza w głowę, kumpel stracił przez to trochę zdrowia. Generalnie mało śmieszne.
Można się domyślić, że to nieodosobniony przypadek wśród tych co porywają się na takie rozwiązania.


Zwłaszcza, że przeciętny człowiek ma w życiu ze 2-3 takie sytuacje, to rzeczywiście wnioski są nie do obaelnia

Co nie stoi na przeszkodzie by tylko 2-3 razy w życiu wcielić w życie ów "dogmat".
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
co ty zaraz ktos ci wklei kopniecia z pokazowek
to jak one maja nie wyjsc.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024