Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrotówka na ulicy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

mnie raczej zdziwilo, ze za dmuchniecie dymem, za ktore ja co najwyzej bym sie ironicznie usmiechnal, koles wyplaca ciezki nokout. to jest zachowanie socjopaty.


zwroc uwage na wiek :) - wiele moze tlumaczyc. wiesz... filmy robia swoje :) .
  • 0

budo_wroclawianie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
Znałem gościa, który na różnych imprezach pokroju "wiejskich dyskotek" używał obrotówki. Umiał robić to bardzo dobrze, ale chyba mimo wszystko bardziej robił to i tak dla wyrobienia pewnego mitu na swój temat niż efektywności w samej walce.
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
wiesz... jak laski na to patrzyly to pozniej sikaly po majtkach tak, ze mial kazda hehe
  • 0

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
wiesz, moja laska raczej by to wysmiala bo wie ze skuteczniej walnac z piesci niz bawic sie w obrotowki ;)
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
moja by wysmiala obie techniki :) - trenuje bjj... w lozku z nia nie mialem szans wiec sam zaczalem trenowac ostatnio bjj :) - polecam ja ogolnie nie ufam wysokim kopnieciom - chyba, ze wyjatkowo dobrze sie je umie wykonywac. poprostu za bardzo sie wtedy odslania a i za nozke zlapac to nie taki problem z odrobina refleksu.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
no tak,
ja nie ufam walce w przytulaniu,
za łatwo wydłubać oczy, a one sie czasem przydają. :twisted:
  • 0

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
kazdy promuje to co trenuje ;)
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
ja sie zdziwilem jak skuteczne techniki ma bjj - chciaz zawsze patrzylem na to z przymrozeniem oka teraz mam pelen szacunek do bjj i mma. a oczy nie tak latwo wydlubac - zeby to zrobic przeba puscic przeciwnika a odblokowany przeciwnik (bez wzgledu na pozycje) ma 90% szans na przejecie inicjatywy. ostatnio przygladalem sie walkom nastuli w pride i musze przyznac, ze jednak najlepiej laczyc kk, mt i bjj. chlopak zaczal do judo dorzucac inne techniki i nagle zaczyna wygrywac - ciekawe jak mu dzisiaj w nocy pojdzie. zwarzcie, ze w pride (nawet w k1) obrotowki nie naleza do czestych technik a jak ktos probuje nabic punktow za bajery w walce to konczy w parterze i najczesciej przegrywa. nie wielu jest takich co maja sie czym pochwalic w technikach obrotowych i kopanych - chociaz w k1 jest tego troszke wiecej.
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

kazdy promuje to co trenuje ;)


ja promuje kk - za sile, szybkosc i wytrzymalosc, mt - za skutecznosc w stojce, bjj - za skutecznosc w parterze :P .

gdzie trenujesz w sosnowcu? czasami w wakacje jak jestem u rodzicow to bym se gdzies pocwiczyl zamiast siedziec 2 tyg na tylku.
  • 0

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
ja trenuje w Dabrowie, na Rejtana. To jest niedaleko Hali Sportowej na Zagórzu :) jak kiedys bedziesz mial ochote zajrzec to daj znac na priv i sie dogadamy ;)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

za nozke zlapac to nie taki problem z odrobina refleksu.

Niezgodze się w 100 % z tobą kumpel(na tkd chodzi 5 lat) chciał sprawdzić kiedyś czy poradzil by sobie z kolesiem z bjj(koleś trenuje około 3 lata).
Powiem tyle koleś z bjj był nieźle obity po tym starciu, był za wolny dla kumpla.
Na TKD potrzebna jest dobra kondycha a na bjj masa i siła.
Wole zainwestować w dynamike
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
a na jakich zasadach był ten pojedynek :?:
  • 0

budo_holm3s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
W łapaniu nóżki też trza być wyćwiczonym i nie każdy byle koleś to potrafi. Raz sparowałem się ze znajomym i powiem szczerze, że zostałem niemile zaskoczony jak przeleciał mi nogą po głowie (na szczęscie było lekko :-) ). Możecie się zgodzić lub nie, ale uważam, że mimo iż wysokie kopnięcia (mam na myśli także te obrotowe) łatwiej wyłapać niż niskie, to jednak należy ograniczać ich użycia (ale też lepiej zbytnio nie fruwać :) ). Osobiście wolę w walce nie kombinować i atakuję prostymi technikami, ale czasem użyję wyższych kopnięć. Dobrze użyte są mocne i zaskakujące. Moją ulubioną techniką jest takie podwójne kopnięcie polegające na tym, że najpierw robię zaczepnie lekkiego lowkicka (przeciwnik wtedy zwykle obniża ręce) i szybko kopnięcie na głowę :twisted: - to oczywiście w jednym ruchu. Zwykle taka taktyka skutkowała, ale tylko raz w ciągu walki, bo później już przeciwnik się spodziewał takiego ataku :-) .
Swoje wnioski wysnuwam na podstawie swojego ubogiego doświadczenia sportowego (na ulicy się nie lałem na szczęście :) ) i to tylko osobista opinia, więc nie musicie się zgadzać :-) .
Pozdrawiam
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

za nozke zlapac to nie taki problem z odrobina refleksu.

Niezgodze się w 100 % z tobą kumpel(na tkd chodzi 5 lat) chciał sprawdzić kiedyś czy poradzil by sobie z kolesiem z bjj(koleś trenuje około 3 lata).
Powiem tyle koleś z bjj był nieźle obity po tym starciu, był za wolny dla kumpla.
Na TKD potrzebna jest dobra kondycha a na bjj masa i siła.
Wole zainwestować w dynamike

A to na pewno nie był judoka?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
jakie to ma znaczenie?
przeciez te porównania nie mają żadnego sensu.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
Singlaub napewno nie
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

Niezgodze się w 100 % z tobą kumpel(na tkd chodzi 5 lat) chciał sprawdzić kiedyś czy poradzil by sobie z kolesiem z bjj(koleś trenuje około 3 lata).

2 lata w swiecie, ktory juz wie, co to bjj to jest juz duzo.

Na TKD potrzebna jest dobra kondycha a na bjj masa i siła.
Wole zainwestować w dynamike

nie pisz bzdur. w kazdej ma liczy sie to samo, czyli wszystko. w bjj, gdzie nie ma rund kondycjii juz nie trzeba? ciekawe... a juz na pewno nie liczy sie masa :lol: (vide gracie vs akebono)
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
w bjj trza miec kondycje i to niezla. predkosc tez sie przydaje i nie wydaje mi sie, ze ktos kto jest dobrym zawodnikiem mma (nie tylko bjj - co wazne) przegra z typem z tkd. nie chodzi o porownania, ale kazdy "czysty" styl w dzisiejszych czasach wydaje sie malo skuteczny. jakby nie patrzec techniki mma odnosza coraz wieksze sukcesy i temu zaprzeczyc sie nie da. aczkolwiek tkd jest jednym ze skuteczniejszych systemow "czystych" co pokazal bryl wykorzystujac go do stworzenia bas-3. jednak ja trenujac kk, mt i bjj, w kazdym dostrzegam plusy i minusy wiem, ze sens skutecznej walki idzie z laczenia tych styli.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
Przepraszam za bzdury które wcześniej napisałem w tym temacie :) to co napisałem miało być zostać zamieszczone w innym temacie.ogólnie przepraszam za swoją niewiedze :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024