Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrotówka na ulicy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
Bo widzisz występuje spora różnica między ulicą ,a matą. Jak twojemu koledze nie wyjdzie półobrót, to nikt go nie jebnie o glebę i nie najebie sęków. Do tego bardzo dobre spostrzeżenie, które tu wyżej wymieniono: ADRENALINA, STRES, UBRANIE, WARUNKI WALKI
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?


tak podobno w tsunami sie tak kreca zeby wywolac male tornado ktore jest w stanie zniszczyc dowolna liczbe przeciwnikow itp itd.


nie wiem z jakiego powodu obrażasz taekwon-do. Ściągnij sobie jakiś pokaz i zobacz.
polecam pokazy koreańczyków na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bajki
blagalbym o takiego przeciwnika na ulicy


po co na ulicy, wpadnij do klubu i się przekonaj. ;)


bardzo chetnie bym wpadl ale nie wybieram sie do polski
ale jak bys przypadkiem byl w okolicach nowego yorku i mial chec mi zaprezentowac
to moglibysmy cos ustawic w jednym z klubow w ktorych trenuje


komentaz z pokazami pomine bo jest w zlym dziale
sprobuj budo multimedia tam chlopaki lubia zamieszczac "pokazowki" z wysokimi kopnieciami z 1000 obrotow
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

nie wiem z jakiego powodu obrażasz taekwon-do

Ja chodzilem na tdk 1.5 roku w podobno najlepszej sekcji we wrocławiu, placilem ponad 100zł za miesiac i bylo fajnie, sporo sie nauczylem. Niestety gdy zapisalem sie na thaia doznalem szoku, 1,5 roku utrwalalem sobie zle nawyki, garda, uderzenia w ogole inna bajka. Teraz wiem, ze sa sztuki walki na ktorych sie uczy bic i pokazowki, ktore maja malo wspolnego z rzeczywistoscia, niestety tkd nalezy do tej 2 grupy.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
no coz obejzalem te koreanskie pokazowki

4 na 1
3 na laske z uzyciem palki

wspaniale
po prostu wspaniale
i jakie realne
i tyle desek porabali
coz za marnotrastwo(no chyba ze to jakies drewno z recyclingu bo jak tak to ok)
  • 0

budo_roseache
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
Żebyś chociaż potrafił połowe tego co bylo na tych "pokazówkach", to na widok twoich postów uciekałbym w popłochu. Ale niestety jesteś tylko przeciętnym taekwondo-sceptykiem, zapewnie cieniasem, który tylko za klawiaturą jest mądry.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
A ty to pewnie co piątek w dyskotece kasujesz bramkarzy półobrotami?
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
Roseache, Bachen, starczy tych offtopów i przekomarzań.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

Żebyś chociaż potrafił połowe tego co bylo na tych "pokazówkach", to na widok twoich postów uciekałbym w popłochu. Ale niestety jesteś tylko przeciętnym taekwondo-sceptykiem, zapewnie cieniasem, który tylko za klawiaturą jest mądry.


polowa to ile?
niebieski czy purpurowy pasek?(nie wiem jakie sa tam kolory)
i czy do tej polowy liczy sie takze zeczy ktorych w tkd nie ma,takie jak ziemia,klincz,bron(pomijam bron palna bo w tym jeszcze jestem leszczem)?
bo jezeli tak to myk myk stad dzieciaku(nie przejmuj sie moich postow nie ma duzo na tym forum-zreszta co widac jezeli sie wezmie pod uwage czas od jakiego jestem tu zarejestrowany-tak wiec raczej nie bedziesz musial duzo uciekac) :D
  • 0

budo_roseache
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

A ty to pewnie co piątek w dyskotece kasujesz bramkarzy półobrotami?


Nie uczęszczam na dyskoteki, bo tam się nie chodzi tańczyć tylko miętosić dziwuchy.

polowa to ile?


1/2 albo 2/4, jak wolisz

niebieski czy purpurowy pasek?


Mało istotne, bo pasek w walce mi nie pomoże

Co do tych rzeczy, których w taekwondo nie ma. To, że ich NIE MA, wcale nie oznacza, że nie są praktykowane przez taekwondoków, więc nie szufladkuj od razu wszystkich.
Taekwondo ma swoje wady i zalety, jak każda sw. Jednak ch*j mnie strzela jak ktoś obraża tkd. Sorki za offtopy i bulwersy
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

niestety tkd nalezy do tej 2 grupy.


tkd jest złe bo nie myślałeś o tym co robisz?
to ciekawostka :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

Bo widzisz występuje spora różnica między ulicą ,a matą. Jak twojemu koledze nie wyjdzie półobrót, to nikt go nie jebnie o glebę i nie najebie sęków. Do tego bardzo dobre spostrzeżenie, które tu wyżej wymieniono: ADRENALINA, STRES, UBRANIE, WARUNKI WALKI


widzisz my się wciąż nie rozumiemy.
Jakośnigdy nie widziałem posta : "na ulicy nigdy nie uderzaj pięścią" (no dobra widziałem, ale osamotniony był).
Spróbuj, proszę, na krótką chwilkę, zrobić założenie, że ktoś z równą łatwością co proste uderzenie ręką, potrafi wykonywać kopnięcia z obrotu.

To wszystko o co proszę. :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

no coz obejzalem te koreanskie pokazowki


i dalej nic nie dociera??

to chyba czas skończyć rozmowy. Przejrzyj posty od początku dyskusji, zastanów się i może zrozumiesz o czym piszę, bo mnie się nie chce w kółko tego samego powtarzać.

BTW:
pokaz z dziewczyną był - moim zdaniem rewelacyjny. Nie z powodu prawdziwości, bo to mocno naciągane, ale z uwagi na prezentowane poczucie humoru. Nie ma tego wiele na pokazach, z znów udowania, że tkd przoduje. :twisted:
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

tkd jest złe bo nie myślałeś o tym co robisz?
to ciekawostka :)

Czytaj ze zrozumieniem! Tkd nalezy do grupy sw, ktore sa poniekad nastawione na pokazowki, na zawodach dostaje sie punkty za obrotowe kopniecia, itp. Podczas miedzynarodowych zawodow tkd w orbicie we wroclawiu walka wygladala tak, ze zawodnik skakal na jednej nodze przez 2 minuty. :roll:
Teakwondo nie jest zle i napewno lepsze od niczego, ale nie jest nastawione na prawdziwa walke, brak low kickow, kolan, lokci, masa technik obrotowych... . Moim zdaniem na ulicy wiecej da rok mt/kicka niz 3-4 lata tkd.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

Spróbuj, proszę, na krótką chwilkę, zrobić założenie, że ktoś z równą łatwością co proste uderzenie ręką, potrafi wykonywać kopnięcia z obrotu.

To wszystko o co proszę. :)


stern nie moge sie z Toba zgodzic w tym wzgledzie
kopniecia po obrocie nigdy nie doprowadzisz do takiej perfekcji szybkosciowej jak ciosu prostego reka
wynika to z mechaniki samej techniki :idea:
nawet najlepsi taekwondocy nie kopia tak szybko nagami jak najlepsi bokserzy uderzaja ciosy proste bo to jest niemozliwe :!: :!: :!:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

Czytaj ze zrozumieniem! Tkd nalezy do grupy sw, ktore sa poniekad nastawione na pokazowki, na zawodach dostaje sie punkty za obrotowe kopniecia, itp.


dollyo chagi, dwimyo dollyo chagi i dwymyo dollo chagi 360 stopni są punktowane tak samo, więc opowiadasz piramidalne bzdury.

Podczas miedzynarodowych zawodow tkd w orbicie we wroclawiu walka wygladala tak, ze zawodnik skakal na jednej nodze przez 2 minuty. :roll:


a ten zawodnik nazywał się taekwon-do czy jak?

Teakwondo nie jest zle i napewno lepsze od niczego, ale nie jest nastawione na prawdziwa walke, brak low kickow, kolan, lokci, masa technik obrotowych... . Moim zdaniem na ulicy wiecej da rok mt/kicka niz 3-4 lata tkd.


a moim zdaniem po półtora roku doszedłeś może (bardzo może) do 6 cup i teraz ogłaszasz wszem i wobec, czego w tkd nie ma (a nie ma bo Ty nie znasz)
Rozbijałeś coś opun sonkut? Ćwiczyłeś noolo chagi? Może przyjmij do wiadomości, że skoro mówi się, że uczeń wie niewiele, to tak jest.
Więcej pokory w życiu.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

stern nie moge sie z Toba zgodzic w tym wzgledzie
kopniecia po obrocie nigdy nie doprowadzisz do takiej perfekcji szybkosciowej jak ciosu prostego reka
wynika to z mechaniki samej techniki :idea:


ależ oczywiście masz rację.
Chciałem tylko unaocznić, że twierdzenie: "trudno to kopnąć, więc to nie ma sensu" przy obaleniu pierwszej części tezy przestaje być prawdziwe.

nawet najlepsi taekwondocy nie kopia tak szybko nagami jak najlepsi bokserzy uderzaja ciosy proste bo to jest niemozliwe :!: :!: :!:


jednakowoż kopnięcie szybsze niż czas reakcji człowieka jest możliwe, udowodnione naukowo, itd itd. :) (nie mówię że kopnięcie po obrocie - rzecz jasna)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

jednakowoż kopnięcie szybsze niż czas reakcji człowieka jest możliwe, udowodnione naukowo, itd itd. (nie mówię że kopnięcie po obrocie - rzecz jasna)


masz racje kopniecie szybsze niz minimalny czas reakcji czlowieka jest mozliwe
ale mowa tu o samej technice
wprawne oko dostrzeze zamiar wykonania techniki zanim na dobre ja zaczniesz
i tu jest pies pogrzebany
cios prosty jest technika ktora latwo zaskoczyc przeciwnika
a zeby wykonac technike nozna po obrocie i nie dac po sobie poznac ze zamierza sie atakowac to wyjatkowo trudna sztuka

tak naprawde w walce jesli chodzi o szybkosc nie jest wazny czas pomiedzy poczatkiem a koncem (uderzenie przeciwnika) techniki a czas od momentu zauwazenia tej techniki przez przeciwnika do czasu kiedy "odpoczywa on w pozycji horyzontalnej" :)
ciosu prostego nie widac
dobre wykonanie skutkuje knokoutem zanim przeciwnik zauwazy ze cokolwiek zmierzalo w kierunku jego twarzy
natomiast wykonac niezauwazenie kopniecie po obrocie to majstersztyk
taka technike po prostu widac zanim ja zaczniesz

oczywiscie nie mowie ze mistrzowie pokroju Chonga Lee nie umieliby knokoutowac na ulicy obrotowkami
ale wierz mi rece a priori nogi tylko wtedy kiedy przeciwnik "zaprasza" nasza stope czy golen na spotkanie za swoja facjata

pozdro 8)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

ale wierz mi rece a priori nogi tylko wtedy kiedy przeciwnik "zaprasza" nasza stope czy golen na spotkanie za swoja facjata


nigdy nie twierdziłem inaczej :-)
  • 0

budo_boombox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?
Ale obrotówka ma 2 razy wiekszy zasieg niz uderzenie reka :!: wiec zanim przeciwnik podejdzie aby uderzyc reka spokojnie mozna mu wywalic 'obrotówke"
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrotówka na ulicy?

Ale obrotówka ma 2 razy wiekszy zasieg niz uderzenie reka :!: wiec zanim przeciwnik podejdzie aby uderzyc reka spokojnie mozna mu wywalic 'obrotówke"


very funny boombox :) :lol: :) :lol: :) :lol: :) :lol: :)

mam nadzieje ze tego nie bedziesz probowal na ulicy :)
bo podczas obrotu mozesz zauwazyc ze jakby to nazwac :? dystans pomiedzy Toba a przeciwnikiem sie zmienil :idea: :lol:
albo mozesz tego nie zauwazyc bo knockuot ma to do siebie ze niezbyt sie kuma co sie wokol dzieje :) hehe :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024