Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 kamienie do ostrzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_karendt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

2 kamienie do ostrzenia
Wiem że temat był już poruszany, ale co sądzicie o tych kamieniach:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy są dobre jakościowo, oraz czy będzie się nimi można posługiwać długi czas ?
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 kamienie do ostrzenia
Takie jakieś tanie :P Zresztą żeby naostrzyć katane trzeba się nie źle napracować i umieć to robić a to nie lada sztuka :P
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 kamienie do ostrzenia
To sa kamienie do ostrzenia narzedzi, a właściwie ich doostrzania. Jesli chcesz slifowac miecz musisz zaczac od zdecydowanie grubszych kamieni i stopniowo schodzic do coraz nizszej gradacji. Niestety ostrzenie miecza wiaaze sie z jego całym przeszlifowaniem.
  • 0

budo_bolebor
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 kamienie do ostrzenia
GrafRamolo co miałeś na mysli mówiąc że trzeba przeszlisować cały miecz?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 kamienie do ostrzenia
znaczy to tyle iz nie mozna sobie naostrzyc samej krawedzi tnacej trzeba tak zeszlifowac płaszczyzny miecza aby z ich styku powstała krawedz tnaca obrazujac nie tak U tylko tak V.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 kamienie do ostrzenia
Wracajac jeszcze do tematu, jesli posiadasz jakis nie specjalnie cenny miecz i chcesz go sobie samemu naostrzyc dobra alternatywa moze byc taki oto zestaw kamieni

wstepny:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wygładzajacy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i dwa wykanczajace:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oczywiscie daleko temu do prawdziwego szlifu ale mozna sie pobawic w zaciszudomowym.
  • 0

budo_karendt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 kamienie do ostrzenia
Dzięki
Chodzi mi raczej o doosotrzenie miecza - jest ostry jednak wskutek używania się stępił. Katany co prawda jeszcze nie ostrzyłem, ale wszystkie moje kuchenniaki, gdy się za nie wezmę golą, także doświadczenie co prawda niewielkie, ale mam. No i jeszcze kilka prób z nożoróbstwem - ręczny szlif i ostrzenie na kamieniach.
Chodzi mi raczej o tani zestaw, bo i katana tania - Practical Katana Hanwei. Na razie korzystam z tańszych alternatywnych kamieni - mam dwa różne gradacją kamienie do szlifierki i trzy rodzaje osełek ( dwa do kosy i jedną do brzytwy), jednak chciałbym zakupić coś porządnego o odpowiednim kształcie ( bo te moje to siakieś dziwne), jednak te sporo jak dla mnie - studenta kosztują. I szukam czegoś alternatywnego - myślicie ze w zakładach kamieniarskich ( produkcja nagrobków ) mają kamienie w kształcie bloków prostokątnych? W końcu muszą czymś szlifować i polerować płaszczyznę marmuru.
  • 0

Taruha
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 kamienie do ostrzenia

ja swoje kamienie do ostrzenia kupiłem z tej strony i naprawdę robią robotę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024