Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rehabilitacja po rekonstrukcji wiązadła...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Rehabilitacja po rekonstrukcji wiązadła...
Witam,
Mialem rekonstrukcję wiązadła przedniego w kolanie 6 lipca br. przez 2 tyg. mialem rehabilitacje, na ktora skladalo sie: szyna CPM, cwiczenia z rehabilitantem, z piłka,laser, wysoki woltaż, elektrostymulacje.
Od 15 dnia zacząlem wchodzic na platforme ( 20% obciazenia), oraz na vector (tak to nazywali,wyciskanie troche podobne do maszyny Hack'a na siłowni).
po 3 tyg. zmienilem miejsce rehabilitacji.Nowy rehabilitant (ma b.dobra opinie w wojewodztwie) powiedzial,ze na ten vecotr jest jeszcze zawczesnie,ale wprowadzil chodzenie bez kul juz w 26 dni po zabiegu.We wczesniejszym osrodku zalecali pełne obciazanie dopiero od 6 tyg.

Ne wiem komu mam ufac zeby rehabilitacja przebiegla jak najlepiej.Moge juz chodzic bez kul ?? Co ze stabilizatorem ?? Nowy rehabilitant powiedzial,ze moge po domu chodzic bez ortezy.Wykonuje u niego tez wiecej cw. (wspiecia na palce, unoszenie podudzia do wyprostu w siadze na krzesle itp.).

Gneralnie przez te pare dni nauczylem sie chodzic bez kul calkiem niezle,w ortezie robie to juz calkiem pewnie i bez bolu.Ale boje sie,ze moge zepsuc operacje przez zla rehabilitacje ,a juz zbyt dlugo mam problem z kolanem,zeby znowu cos poszlo nie tak...

Pomozecie??
  • 0

budo_mlody
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rehabilitacja po rekonstrukcji wiązadła...
ja nie dawno również miałem zerwane wiązadło i po 3 tyg od operacji juz odłożyłem kule. natomiast jezeli chodzi o o rteze to zadnej nie uzywalem!!!! po 3 miesiacach pracy z rehabilitantem zaczelem treningio na silownie, dodatkowo bieganie i basen ( zabke sobie odpuscielem), Teraz jestem 8 miesiac po operacji i kolano prawie jak nowe, niestety takie jak wczesniej niegdy nie bedzie, ale sporty moge uprawiac (dla bezpieczenstwa zakladam sciagacz) ja bym na Twoim miejscu zaufal rehabilitantowi i nie staral sie przyspieszyc czasu rehabilitacji. Po takiej kontuzji czeka Cie duzo pracy zanim powrocisz do zdrowia.
pozdrowienia!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024