Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem przy skakance


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

problem przy skakance
Miesiac moze dwa temu nauczylem sie skakac na skakance licza ze bedzie to dobry trening dla nog ale niestety kiedy skacze a w szczegolnosci po skakaniu "bola mnie" piszczele i jak naciskam w tym miejscu na kosc to bol jest silniejszy :? mial ktos juz tak ?
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
mam dokładnie identyczny problem... przeciążenia? Nie mam pojęcia...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
pytam sie dla upewnienia, bola was kosci - piszczele, czy te miesnie, ktore sa zaraz obok/za?
aha.. co byscie nie powiedzieli, nie wiem jak wam pomoc. jednak bol kosci to raczej zle.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
miałem to samo, ale przeszło po kilku dniach oszczędzania nóg.

tu jest linki z moim starym tematem.

http://budo.net.pl/v...&highlight=lima

aaaaa, nie słuchaj tam któregoś "mondrego" co polecał maść rozgrzewającą na bolące piszele :P

najlepszą metodą jest odpoczynek i ew. do tego jakaś delikatna, kojąca maść, np. na mentholu. jeśli ból nie minie w kilka dnie, lub pojawią się niepokojące zmiany w omawianym rejonie - lekaż pierwszego kontaktu zaprasza...

ze sportowym pozdrowieniem:)
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
I ja to mialem - i tez o tym tu pisalem. Jakis gosc stwierdzil ze to zapalenie okostnej.
W kazdym razie tydzien przerwy i nogi jak nowe - pozniej zaczelem skakac juz stopniowo zwiekszajac intesywnosc i problem nie wrocil
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
ok , coprawda ja zaczynalem oszczednie ale dam sobie jeszcze troche luzu i bede skakal 1-2 na tydzien poki co :? novocaine mi sie wydaje ze same kosci bolec nie moga przynajmniej tyle wynika z mojej szkolnej edukacji dlatego piszac ze bola piszczele zastosowalem cudzyslow :wink:
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
Hej,

mialem to samo. Boli piszczel w czesci przedniej, gdzies tak w 1/3 wysokosci. Mam to takze jak szybko ide przez dluzszy czas.
Jak pojawialo mi sie przy skakaniu na skakance to zmiejszalem intensywnosc treningow. Teraz po jakis 3 miechach skakania nie mam juz problemu. Moze cos sie musi wzocnic - ale co to nie mam pojecia.

pozdrawiam
ms
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance

Boli piszczel w czesci przedniej, gdzies tak w 1/3 wysokosci. Mam to takze jak szybko ide przez dluzszy czas.

a, to i ja to mam. to ten smieszny miesien obok kosci, ktory od zawsze sobie obiecuje wycwiczyc ;]. pewnie jest to jakis maly ukryty miesien, ktory jest nieczesto wykorzystywany przez co jest narazony na przeciazenia. kij go wie ;]
skorpiob
dobra dobra, nie szpanuj edukacja tylko wyrazaj sie dokladnie :wink:
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
a mnie boli pomimo przerw w treningach... za każdym razem to samo i na pewno nie są to mięśnie obok kości :? własciwie każde podbiegnięcie, krótki sprint i wraca to samo...
co ciekawe statyczne obciążenia, nawet duże (przysiady ze sztangą, suwnica) nigdy nie bywają powodem tych dolegliwości, tylko obciążenia dynamiczne, nawet krótkotrwałe i sporadyczne.
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance

Odpocznij sobie troszkę.
Czasem warto obejrzeć archiwa, bo temat się już przewalał i pisałem.
To na 99% zapalenie okostnej, bo nie piszesz żebyś miał siniaki od lowkicków. 8)
Robi się to ponieważ ścięgna przyczepione do nogi przechodzą przez "folię" którą są kości zabezpieczone.
Typowe przy piszczelach.
Jak nadszarpiesz ścięgna to ta "folia" się tam nadrywa i robi się stan zapalny.
Smaruj nóżki jakimś DR.Żelem czy innym Venorutonem ( lepiej nie rozgrzewającym) przeciwzapalnym, łyknij apapu.
Nadszarpnąc możesz także na skakance jeśli masz nogi słabe albo przetrenujesz.
I daj sobie luzu na te 2 tygodnie z treningami- zrób siłkę na góre czy cos, zwłaszcza jak kopiesz lowkicki bo sie dochapiesz zwyrodnień- podobnie można uszkodzic (najpierw)
okostną kopiąc w twarde przedmioty.
Ja też kiedyś to chciałem "rozchodzić" na treningach i potem 1,5 miecha się meczyłem zeby zaleczyć.

Z tamatu: http://www.forum-kul...showtopic=77035
Pozdrawiam
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
Odpoczne troche i bedzie dobrze :wink: novocaine: ok dla Ciebie wszystko :P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance

Miesiac moze dwa temu nauczylem sie skakac na skakance licza ze bedzie to dobry trening dla nog ale niestety kiedy skacze a w szczegolnosci po skakaniu "bola mnie" piszczele i jak naciskam w tym miejscu na kosc to bol jest silniejszy mial ktos juz tak ?


prawdopodobnie dlatego ze skaczesz na twardej nisprezynujacej nawierzchni
jezeli nie masz mozliwosci skakania na sprezynujacym ringu skacz w krotkich seriach pomiedzy innymi cwiczeniami
w takim wypadku lepiej codziennie i po mniej
mam na mysli serie okolo 30 sekund
inaczej spieprzysz sobie nogi

jezeli nie masz dostepu do odpowiedniej nawierzchni skacz dla uzyskania dobrej pracy stop a kondyche oraj innymi cwiczeniami

pozdro 8)
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
Hej,

faktycznie nawierzchnia i amortyzacja jest bardzo wazna przy skakance. Ja poczatkowo skakalem boso na dywanie (pod spodem parkiet) ale szybko siadaly mi stopy i po paru dniach praktycznie nie bylem w stanie cwiczyc.
Teraz kupilem sobie buty do biegania z porzadna amortyzacja i one plus nienajgorsze podloze (parkiet i gruby dywan) powoduja ze skacze sie bardzo dobrze.
Aczkolwiek na piszczele to nie pomoglo.

pozdrawiam
ms
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
Skacze tak samo, na parkiecie na boso, skakalem tez na dzialce na trawie w butach o cieniutkiej podeszwie...zazwyczaj skacze kolo 5 min (oczywiscie nie na raz ale odrazu wznawiam jak mi sie spieprzy :wink: ) sprobuje krotkimi seriami takze. :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
jezeli niedawno zaczales skakac to rzeczywiscie mozesz sie borykac z typowymi objawami przeciazenia bo Twoj organizm jeszcze nie przyzwyczail sie do nalozonych nan obciazen
odpocznij tak dlugo az zupelnie przezstanie bolec (proponuje 2, 3 tyg. zaleznie od tego jak szybko sie regenerujesz)
trenuj w tym czasie wszystko co nie powoduje opisanego przez Ciebie rodzaju bolu
pozniej powroc do skakanki ale ilosc i intensywnosc zwiekszaj stopniowo
pamietaj nie wszystko naraz :!:
jak ktos chce zjesc naraz wszystkie posilki z calego dnia to bedzie rzygal dalej niz widzi :blus:
najpierw przyzwyczaj cialo do obciazenia a potem mozesz dawac tyle ile dala fabryka

pozdro 8)
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
Wszystkie wasze dolegliwosci to bol okostne. Jest to miesien skladajacy sie z dwoch warst: okostnej i omiesnej. Wasze dolegliwosci spowodowane sa przeciazeniem tej pierwszej. Nie jest to nic powaznego no ale trzeba troche sie z tym pomeczyc. Przerwa jak przerwa troche luzu trzeba dac. Kup w aptece oklady zelowe 'zelki' - wkladasz do zamrazarki. Robi sie oklady przewiazujac jak bandazem zeby lepiej docisnac do piszczela. 2-3 x dziennie po 10 min (na poczatek). Po, jak piszczel bedzie miec juz normalna temperature smarujemy fastum a na noc robimy taka kombinacje: kupujemy masc ichtiol i butapirazol (jesli chodzi o cene to sprawa groszowa) robimy na piszczelu dwa rowne paski i robimy papke :D . Owijamy to folia (bo to strasznie budzi) i idziemy spac. Zycze powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
Ja akurat mam o tyle szczescie ze boli mnie przez dzien moze dwa to nie musze smarowac poprostu od przyszlego tygodnia bede robil jeszcze lezej niz robilem :)
  • 0

budo_velocidad
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: problem przy skakance
Ja nigdy nie miałem żadnych bóli w piszczelach po skakaniu. Na skakance skacze ok. 3-4 razy w tygodniu do 10 min w różne sposoby... skacze od paru miesięcy, co prawda nie regularnie. Dodam, że skacze boso na parkiecie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024