Skocz do zawartości


Zdjęcie

silownia czy basen?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

silownia czy basen?
Zaczalem znowu trenowac tajski, po kilku miesiecznej przerwie. Przez te kilka miesiecy katowalem silke, no a jak mi sie zaczely treningi to logiczne jest ze ciezkie treningi na silowni odpadaja. WIec moze lepszy bylby basen? Abstrachujac od tego ze wreszcie nauczylbym sie dobrze plywac :) to moze lepszy basen 3 razy w tyg. niz silka tyle samo? O ewentualne treningi na basenie sie nie pytam, bo i tak musze zaczac "od podstaw" niemalze.
pzdr
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
basen nie dziala tak samo jak siłownia to chyba wiadomo , nie zbudujesz duzej masy miesniowej , ale napewno basen działa relaksująco , wiec to duzy plus . A pozatym wiadomo ze zawsze poprawi choc troche twoja wytrzymalosc fizyczna ;)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
Na basenie trening jest podobny do biegania tyle, ze w tym przypadku pracuja wszystkie miesnie. A jak bedziesz plywac i co uzyskasz przez to zalezy tylko od ciebie.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?

basen nie dziala tak samo jak siłownia to chyba wiadomo , nie zbudujesz duzej masy miesniowej , ale napewno basen działa relaksująco , wiec to duzy plus . A pozatym wiadomo ze zawsze poprawi choc troche twoja wytrzymalosc fizyczna ;)

Trenujac mt, nawet na silce nie zrobisz masy. :roll:
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?

basen nie dziala tak samo jak siłownia to chyba wiadomo , nie zbudujesz duzej masy miesniowej , ale napewno basen działa relaksująco , wiec to duzy plus . A pozatym wiadomo ze zawsze poprawi choc troche twoja wytrzymalosc fizyczna ;)

Trenujac mt, nawet na silce nie zrobisz masy. :roll:

fałsz, przy odpowiednich proporcjach i treningu wszystko jest mozliwe.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
W sumie chyba srednio ujalem o co mi chodzi :) NO o robieniu masy nie ma mowy, raz ze nie trenuje na mase, dwa ze nawet gdybym mase robil, to przy trenowaniu tajskiego jest to bardzo trudne i z moja przemiana materii chyba niewykonalne. CHodzilo mi raczej o to, ze zakladajac ogolnorozwojowe treningi na silce (czyli np po 15-20 powtorzen, 3 serie) ,to czy nie lepiej zamiast tego smigac na basen.
Wiem ze basen to nie silownia ale przy codziennym treningu silowym (bo w koncu na trneingach taja tez sie robi sille poprzez pompki itd.) jest duzo latwiej o przetrenowanie.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
swist.
ja na basen mam zamiar chodzic codziennie (poza wikendami) niedlugo ;]. glownie dla odpoczynku po MA i wieczornych treningach w domu. ale i tak kondycje i oddech troche wyrabia, choc zalezy jak sie plywac. ja kraula zbytnio nie moge ze wzg na plecy, dlatego plywam tak:
trzy baseny klasycznym (zabka), trzy klasycznym z oddechem co drugi ruch (naprawde daje to popalic) dwa klasycznym i dwa kraulem. i tak 10 razy, bez przerw zadnych. w 45 minut jest 100 basenow.
przy mt tez bym raczej wybral basen.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
Dzieki za trening, napewno wypprobuje. No u mnie jest ten problem ze moj kraul jest troche padaczny :) Wiec pierwsze pobyty na basenie poswiece jego nauce pewnie, zabka natomiast daje rade.

Novocaine->Nie w temacie-tez sobie zamowilem ksiazke rossa i juz sie trzese z podniecenia jak ja dostane, takze jak jeszcze nie wyslales mi na maila starej wersji to juz nie zawracaj sobie glowy :wink:
pzdr

edit. Ok zauwazylem ze wyslales..dzieki wielkie :wink:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?

ja kraula zbytnio nie moge ze wzg na plecy

Jeśli masz problem z plecami, to pewnie też z kręgosłupem, a kraul znacznie mniej obciąża kręgosłup niż żabka.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
Prorock czyli na wade postawy proponujesz kraula ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
nie mam problemow z kregoslupem. naciagnalemsobie kiedys miesien jakis przy lopatce i mam go wiekszy i silniejszy, musze plywac zabka zeby wyrownywac, bo kraul tylko zwiekszy rocnice (lewa strona mocniej "wiosluje". przy zabce ta roznica jest niwelowana.).

zjarany, daj znac na mejla po ilu dojdzie. z usa do uk w dwa dni, a z usa do pl? :twisted:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?

na wade postawy proponujesz kraula?

W przypadku wad postawy polecam konsultację fachowca i wykonywanie stosownych do wady ćwiczeń korekcyjnych.

Pływanie polecam każdemu, bo jest fajne. Byle z umiarem, pamiętając, że pływanie, jak każda aktywność fizyczna, może prowadzić do kontuzji, jeśli uprawia się ją nieprawidłowo lub w nadmiarze.
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
Moj lekarz ortopeda odradzil mi kraula, poniewaz zaokragla plecy. Na typowe zgarbienie zaleca plywanie na plecach bo najbardziej rozciaga plecy.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
za to na skolioze kraul jest dobry ..
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
Kondycja, wytrzymałośc, ogólna rozbudowa sylwetki i praca wszystkich partii miesniowych - BASEN - najlepiej kraul czy motylek

Siła, zwiększenie masy mięśniowej i również wytrzymałośc - SIŁOWNIA

Trzeba wiedziec co się chce osiągnąc. Warto też dodac ze pływanie jest mniej kontuzyjne niż siłownia i bardziej przyjemne/relaksujace :P (choc nie chwaląc się udało mi się raz nabawic kontuzji kolana podczas pływania, ale to inna historia :oops: :P )
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
Jak nie jesteś pewien to może zrób tak: MT+2 dni siłki+1 dzień na rozluźnienie basen.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
Prawde powiedziawszy wspolczesni plywacy oprocz plywania uprawiaja takze inne sporty uzupelniajace - silke, gry zespolowe.
Jesli mialbym znowu nascie lat i szukal sportu ogolnorozwojowego wybralbym plywanie. Zreszta teraz na "stare" lata tez coraz mocniej skladam sie ku plywaniu.
Czy bedzie to rekreacja tylko, czy ostry trening - zalezy tylko od ulozenia sobie planu. Dla pioczatkujacego juz samo plywanie jakimkolwiek stylem przez 30-45 minut bez prztsanku, to bedzie wyzwanie.

Mimo, ze pol zycia spedzilem na silce, nie pochwalam jej (tylko ja rzecz uzupelniajaca). Postrzegam zwlaszcza kulturystyke, czy zawody strongmanow jako sporty wynaturzone. Obydwa wyrzadzaja w dluzszej perspektywie czasu wiecej szkod niz korzysci dla zdrowia i otoczenia cwiczacego. Ale wokol tych sportow rozrosl sie potezny, przynoszaczy gigantyczne zyski przemysl, w tym podziemny (handel sterydami przynosi zyski porownywalne z narkotykami), ktory nie podda sie latwo.
Pocieszajace jest, ze w Europie Zachodniej jest coraz mniej na silowniach pakerow, a coraz wiecej ludzi, ktorzy ciezarami cwicza dodatkowo np. do thriatlonu, kosza etc.

K_P
K_P
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
No ja zrezygnowalem z silki. Sile robie (a raczej dopiero bede robic) z ksiazki rossa enamaita. W basenie sie zakochuje. PIerwszy raz jak szedlem tydzien temu (jakies...5-6 lat od ostatniego pobytu na basenie?:)) to sobie myslalem " spoko..70 basenow w godzinke niecala, na poczatku nie mozna przesadzac". Obsralem sie po jakis 15 :)
Ale progres bo teraz robie 40, wiec jeszcze troche i bede kozakiem :)

BTW. Nie zdawalem sobie nawet sprawy ze "wytrzymalosc basenowa" jest tak zupelnie inna od tej ktora wyrabiam pry treningach czy bieganiu- bo przy obu nie mam zadnych problemow, natomiast jak poszedlem ten pierwszy raz na basen to sie nie moglem nadziwic ze to dopiero 15 basen a ja juz jestem jak detka.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
swist, widziales jak ja teraz plywam. co prawda basen jest krotszy, bo ma jakies 18m i samo odbicie daje mi 1/3 dlugosci, ale mimo wszystko jest ciezko momentami, szczegolnie przy podwojnej zabce. ale z bieganiem u mnie ciezko ;p mam juz zaplanowane we wtorki uphille, bo basen otwieraja godzine pozniej ;p
a dostales juz ta co zamowiles?
ja wlasnie zaczalem czytac never gymless i we wstepie ross wypisuje cos 7 rodzajow sily i co sie jak cwiczy (np. maksymalna, eksplozyjna, wyrzymalosciowa etc).
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia czy basen?
nie napisalem bo gdzies zgubilem tego maila od ciebie..:D noo dostalem 2 dni temu, narazie przejrzalem, a od weekendu zaczynam czytac.

Co do biegania to zaczynam robic trening ze strony runwarsaw.pl Ten trenng z ksiazki 50 dniowy jest za bardzo hardcorowy zeby jeszcze przy okazji trenowac 3/4/tyg thai(tak mi sie wydaje :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024