Skocz do zawartości


Zdjęcie

JAJKA-ZDROWE CZY NIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mentor-bury
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

JAJKA-ZDROWE CZY NIE
Tak się zastanawiam bo dużo słyszałem na temat jedzenia jajek,od małęgo mi nawet rodzice mówili że za dużo jajek jak się je to nie zdrowo a że jem dziennie 5 jajek to mnie to interesuje.Słyszałem także że można być bezpłodnym czy to prawda?
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE
Cholesterol.
  • 0

budo_pan nabiał
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE
Jak jesz dużo jaj, to wywalaj z nich żółtka bo podobno to sam tłuszcz. A białko możesz spokojnie jeść w sporych (też bez przesady) ilościach. SMACZNEGO!! :D
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

Cholesterol.

Mit.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

Cholesterol.

badania byly robione na krolikach ktore nigdy nie ialy w swojej diecie jajek i innych produktow pochodzenia zwierzecego :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pientsu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE
Ja właśnie słyszałem odwrotnie, żeby z jajek zjadać żółtko bo ono ma najwięcej substancji odżywczych (w końcu stanowi materiał budulcowy dla małego kurczaka :wink: ), a białko zostawiać bo jest mniej wartościowe i dodatkowo obciąża żełądek. Ja tam osobiście olewam takie nowinki, jjem dużo jajek bo lubie i wiadomo, że są bardzo pożywne. Przykładowo jajka od zawsze dla ludzi żyjących na wsi stanowiły jeden z głównych elemenetów ich diety. Ostatnio słyszałem, że jacyś mądrzy naukowcy ze stanów stwierdzili, że mleko jest niezdrowe 8O
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE
nie znasz przyslowia: Pij mleko zostaniesz kaleka?? :)
ja pije litr mleka dziennie i zyje sobie jakos i jestem zdrowy(chyba ze czai sie jakis szkodnik a ja o nim nie wiem)...malo tego od kad zaczolem pic wiecej mleka przestalem chorowac :) jak bylem mlodszy mialem jakis mleko-wstret i wtedy dosc czesto chorowalem nawet 3-4 razy w roku, jak pije dluzszy czas mleko to jak zlapie katar w zime to juz jest "sukces"...wiadomo nie jest to jakis naukowy punkt widzenia, ale moje odczucia :)
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

Cholesterol.

Mit.

To w takim razie hormony. :)
  • 0

budo_stivenos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

Jak jesz dużo jaj, to wywalaj z nich żółtka bo podobno to sam tłuszcz. A białko możesz spokojnie jeść w sporych (też bez przesady) ilościach. SMACZNEGO!! :D



po ch*j wypisujesz takie głupoty ? najwięcej białka w całym jajku jest w żółtku. Możesz być bezpłodny jesli za czesto szamasz ale nie wiem na jakiej zasadzie
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE
wieść gminna niesie, że białko jajek ma skład najbardziej zbliżony do ludzkiego. Dziwne, ale to może byc prawda.

W żółtku jest rzeczywiście jest najwięcej białka, ale jednocześnie najwięcej tłuszczu, dlatego pakerzy pichcą sobie jajecznicę np 8 białek i 1 żółtka.

Cholesterol? Słyszałem sprzeczne opinie na ten temat, najlepiej chyba na wszelki wypadek dmuchać na zimne i zrobić sobie badania krwi i ustalić, czy ma się dobrą jego przemianę - jeżeli tak, to chyba pobór jajek można spokojnie zwiększyć.

Pozostaje jeszcze kwestia czym karmione są kury w fermach nastawionych siłą rzeczy na wydajność, swoją drogą to ciekawy temat.

Mówi się, że dorosły człowiek nie trawi mleka. Ponadto jak coś co normalnie psuje się w ciągu kilku godzin ma przydatność do spożycia określoną na pół roku, to śmiem wątpić, czy to zasługa tylko i wyłacznie procesów termicznych i szczelnego opakowania.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

Mówi się, że dorosły człowiek nie trawi mleka.

nie dorosly czlowiek nie trawi mleka tylko mleka nie trawia osoby ktore go czesto nie spozywaja...osoba mloda pijac od czasu do czasu bedzie je slabo trawila, a osoba dorosla pijaca je od zawsze bedzie je trawila bardzo odbrze :) - moja pani od biologi
poza tym jak ktos nie trawi mleka to tez i smietany , serow, jogurtow i innych przetworow ktore z punktu zalozenia, ze mlako jest nie zdrowe tez powinny byc niezdrowe :)
  • 0

budo_pan nabiał
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

po ch*j wypisujesz takie głupoty ? najwięcej białka w całym jajku jest w żółtku. Możesz być bezpłodny jesli za czesto szamasz ale nie wiem na jakiej zasadzie



Może trochę grzeczniej?


W żółtku jest też dużo różnych śmieci, i jest o wiele bardziej ciężko strawne. A białka jest lepiej przyswajalne i tak jak napisał Schtruntz wielu robi jajecznic z kilku białek+mleko+1 żółtko (pycha!)
  • 0

budo_mentor-bury
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE
No takim gadaniem to napewno mi pomożecie.Kazdy z was mówi praktycznuie co innego ale to fakt że w żółtku jest najwięcej białka niektórzy myslą że jak coś sie nazywa białko i jest białe to musi zawierać białka najwięcej otuż nie.

Ale nadal niewiem co z tą niepłodnością,ktoś tam napisał że jak je się dużo ....jak duzo codziennie po 5 przez pare lat to dużo? :?
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

niektórzy myslą że jak coś sie nazywa białko i jest białe to musi zawierać białka najwięcej otuż nie.

za kogo ty nas masz? :lol:
w suchej masie, tj. po odparowaniu wody faktycznie w białku białka jest najwięcej
  • 0

budo_mentor-bury
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

niektórzy myslą że jak coś sie nazywa białko i jest białe to musi zawierać białka najwięcej otuż nie.

za kogo ty nas masz? :lol:
w suchej masie, tj. po odparowaniu wody faktycznie w białku białka jest najwięcej



Za kogo? kogo mam,chyba tych co sądzą że w białku jest więcek białka niż w żółtku.
Spoko to czekaj aż ci odparuje woda i zacznij szamać same białko.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

poza tym jak ktos nie trawi mleka to tez i smietany , serow, jogurtow i innych przetworow ktore z punktu zalozenia, ze mlako jest nie zdrowe tez powinny byc niezdrowe :)

no wlasnie nie, bo w tych przetworach lektozy juz nie ma, bakterie sie tym zajmuja i zostaje to, co ludzki przwod pokarmowy moze rozlozyc. oczywiscie moge sie mylic ;P
sam przez jakies 15 lat nie pilem mleka, tylko wlasnie przetwory. jakis rok temu przezucilem sie z powrotem na mleko. wielkiej roznicy nie widze.
a jajka w swojej diecie mam zamiar jesc dwa dziennie, cale.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE

Spoko to czekaj aż ci odparuje woda i zacznij szamać same białko.


:lol: :lol: :lol: :lol:
od kiedy w pożywieniu zawartość wody ma jakiekolwiek znaczenie ?
  • 0

budo_mentor-bury
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE
Napisałeś że po odparowanoi wody a zamierzasz czekac aż ona odparuje??? :)

Bo ja raczej nie mam zamiaru
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: JAJKA-ZDROWE CZY NIE
taki skrót myślowy, man :)

to jak czym się u nas karmi te kokoszki?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024