Skocz do zawartości


Zdjęcie

obwód ręki w biepsie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie

hmm jak rozciagam sie przed treningiem to miesnie jeszcze nie sa rozgrzane no nie? tak na chlopski rozum :)

to jest artykuł czytaj a jak ci sie nie podoba to niepisz nic.
Człowiek sie produkuje a tu o prosze :roll:


dlaczego mam nic nie pisac? Najpierw jest napisane ze nie rozciagamy miesnia jak jest nie rozgrzany a potem ze rozciagamy przed treningiem. Zamiast sie oburzac sprobuj mi odpowiedziec, bo sam to przytoczyles, a jak nie umiesz to raczej ty powinienes sobie dac siana.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie

hmm jak rozciagam sie przed treningiem to miesnie jeszcze nie sa rozgrzane no nie? tak na chlopski rozum :)

to jest artykuł czytaj a jak ci sie nie podoba to niepisz nic.
Człowiek sie produkuje a tu o prosze :roll:


dlaczego mam nic nie pisac? Najpierw jest napisane ze nie rozciagamy miesnia jak jest nie rozgrzany a potem ze rozciagamy przed treningiem. Zamiast sie oburzac sprobuj mi odpowiedziec, bo sam to przytoczyles, a jak nie umiesz to raczej ty powinienes sobie dac siana.


ten artykuł jest ściągnięty z gazety dla kultórystów i mowa tu raczej o treningu na siłowni a nie o treningu SW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Boże pomóż mi :roll:
Zawsze coś zawsze k...a coś cłowiek chce żeby dobrze było a tu nie K...A!!!!!!

Mówimy tu o obwodach bicepsów czyli o masię tych że owych mięśni więc zamieściłem tu oto artykół który mówi o jakże dobroczynnym wpływie rozciągania owych mięśni przed treningiem na SIŁOWNI!!!!!
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
zjarany, teraz to akurat ty sie mylisz, najpierw jest rozgrzewka, po ktorej jestes rozgrzany, a dopiero potem "trening". czyli mozna sie rozgrzac, rozciagnac i trenowac.
hmm tylko nie wiem, jak mozna dynamnicznie rozciagac rece. wymachy chyba tylko. bo izometryczne rozciaganie meczy rece i z tego co wiem robi sie po. a takie opieranie to izo. i naprawde ciekaw jestem, jak mozna to rozciaganie i wzrost miesni wyjasnic fizjologicznie :?:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
cwiczenia silowe, wytrzymalosciowe i szybkosciowe skracaja ale wzmacniaja miesnie i sciegna
rozciaganie to proces odwrotny do skracania
stosowanie jednoczesnie treningu skracajacego miesnie i rozciagania owocuje dobrym rozciagnieciem a miesnie nabieraja dynamiki co w polaczeniu z treningiem technicznym w sztukach walki bezposrednio przeklada sie na szybkosc i sile uderzen
rozciaganie to dobra zaprawa dla miesni
odpowiednio wykonywane zmniejsza ryzyko kontuzji zwiekszajac max. mozliwosci obciazeniowe organizmu w treningu wlasciwym
wg mnie rozciaganie jest niezbedne dla wszystkich powaznie traktujacych ciezki fizyczny trening
oczywiscie podobnie jak w wiekszosci przypadkow w zyciu nie musze chyba powtarzac ze ma tu zastosowanie powiedzenie:
"co za duzo to niezdrowo"

PS. sorki za lekkie offtopowanie bo mialo byc o obwodzie bicepa :)
pozdro
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
dobra, czepiam sie :) zwracam honor :wink:
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
Offtop troszke się zrobił :P Ale jak już tak zeszliśmy z tematu to może na zakończenie o rozciąganiu ktoś napisze jakieś cwiczenia rozciągające ;) Jak to przynosi takie efekty to jestem chętny :) Szczególnie po tym co napisał Maveric988 - ja też utknąłem na 36 :cry:
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
sory wszystkich za moje zachowanie wczoraj miałem zły dzień :)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
[quote name="budo_00siem"] może na zakończenie o rozciąganiu ktoś napisze jakieś cwiczenia rozciągające ;) Jak to przynosi takie efekty to jestem chętny :[/quote]
Nieźle jest to opracowane tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[quote]ja też utknąłem na 36[/quote][/quote]
stagnacja, tak? Przyczyn jest dużo, sposobów radzenia sobie z nią również. O rozciąganiu już mówiliśmy, więc ponadto odpowiednio często zmieniaj ćwiczenia by szokować mięśnie coraz to nowymi bodźcami, zastanów się, czy prawidłowo je wykonujesz, unikaj przetrenowania, dieta i suplementy też są tu bardzo ważne- pomyśl, czy stosujesz właściwe dawki i proporcje... uff dużo tego jest, wręcz całe elaboraty na ten temat. Wezwij Googla by przyszedł Ci z pomocą :)
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
[quote name="budo_Schtruntz"][quote name="budo_00siem"] może na zakończenie o rozciąganiu ktoś napisze jakieś cwiczenia rozciągające ;) Jak to przynosi takie efekty to jestem chętny :[/quote]
Nieźle jest to opracowane tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/quote]
Dzięki :D

[quote][quote]ja też utknąłem na 36[/quote]
stagnacja, tak? Przyczyn jest dużo, sposobów radzenia sobie z nią również. O rozciąganiu już mówiliśmy, więc ponadto odpowiednio często zmieniaj ćwiczenia by szokować mięśnie coraz to nowymi bodźcami, zastanów się, czy prawidłowo je wykonujesz, unikaj przetrenowania, dieta i suplementy też są tu bardzo ważne- pomyśl, czy stosujesz właściwe dawki i proporcje... uff dużo tego jest, wręcz całe elaboraty na ten temat. Wezwij Googla by przyszedł Ci z pomocą :) [/quote][/quote]
Tzn. tak. Wiem że mogę wyjśc z tych 36. bo doszedłem już do 39 z groszem po treningu. Później co wypracowałem zabrała mi woda (szczególnie plecy :| ) bo musiałem dużo pływac kraulem przygotowując się do egzaminu. Tak że to 36 cały czas mam, a dojście do 39 dużo mnie kosztowało i nic z tego teraz nie ma :| powiem że rozciągania nigdy wcześniej nie stosowałem. Może da to bardziej długotrwałe efekty...
W każdym razie dzięki ;)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie

może na zakończenie o rozciąganiu ktoś napisze jakieś cwiczenia rozciągające ;) Jak to przynosi takie efekty to jestem chętny :

Nieźle jest to opracowane tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dzięki :D

ja też utknąłem na 36

stagnacja, tak? Przyczyn jest dużo, sposobów radzenia sobie z nią również. O rozciąganiu już mówiliśmy, więc ponadto odpowiednio często zmieniaj ćwiczenia by szokować mięśnie coraz to nowymi bodźcami, zastanów się, czy prawidłowo je wykonujesz, unikaj przetrenowania, dieta i suplementy też są tu bardzo ważne- pomyśl, czy stosujesz właściwe dawki i proporcje... uff dużo tego jest, wręcz całe elaboraty na ten temat. Wezwij Googla by przyszedł Ci z pomocą :)


Tzn. tak. Wiem że mogę wyjśc z tych 36. bo doszedłem już do 39 z groszem po treningu. Później co wypracowałem zabrała mi woda (szczególnie plecy :| ) bo musiałem dużo pływac kraulem przygotowując się do egzaminu. Tak że to 36 cały czas mam, a dojście do 39 dużo mnie kosztowało i nic z tego teraz nie ma :| powiem że rozciągania nigdy wcześniej nie stosowałem. Może da to bardziej długotrwałe efekty...
W każdym razie dzięki ;)

Jeżeli masz dietę to masa powinna iść.
A jeżeli nie to kup sobie biłko i uzupełniaj braki w posiłkach
dziennie suma białka w twoich posiłkach powinna wynosić około 150 g
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
Nie trenuje kulturystyki ani sportow silowych ale moje doswiadczenia wyniesione z treningow sztuk walki (tam jest sporo cwiczen szybkosciowo-silowo-wytrzymalosciowych) mowia mi ze od rozciagania nie zwiekszycie obwodu np. w bicepsie
wasze miesnie beda dynamiczniejsze i mniej podatne na kontuzje i byc moze zdolne do ciezszego treningu ale nie traktujcie tego jako zlotego srodka do zwiekszenia masy bo mozecie sie przeliczyc

rozciaganie jest niezbedne dla kazdego trenujacego ciezko fizycznie ale nie jest lekarswem np. na brak postepow w kulturystyce

do tego potrzebny jest bardziej profesjonalny trening kulturystyczny i lepsza dieta

rozciaganie nie sluzy do zwiekszania masy miesniowej :!: :!: :!:
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie

do tego potrzebny jest bardziej profesjonalny trening kulturystyczny i lepsza dieta

nieodłaczną częścią tego "profesjonalnego treningu" jest właśnie rozciąganie

Nie trenuje kulturystyki ani sportow silowych ale moje doswiadczenia wyniesione z treningow sztuk walki (tam jest sporo cwiczen szybkosciowo-silowo-wytrzymalosciowych) mowia mi ze od rozciagania nie zwiekszycie obwodu np. w bicepsie[...]

OMG, ale jest jednym z czynników wpływających na przyrost masy, to nie działa w oderwaniu od właściwego treningu siłowego

Uważnie przeglądając czasopisma poświęcone kulturystyce możemy natknąć sie na szreg wypowiedzi chociażby mistrzów Polski i medalistów mistrzostw Europy w tej dyscyplinie jednoznacznie opowiadające się za korzystnym wpływem rozciągania właśnie na przyrost masy. IMHO jest to przesądzający argument.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
W takim razie nie polemizuje z zawodowcami zwlaszcza ze nie jestem kulturysta :)

Pytanie tylko czy wzrost masy spowodowany jest bezposrednio przez rozciaganie czy tez rozciaganie pozwala na ciezszy trening i wieksze max. obciazenia co powoduje w efekcie wzost masy miesniowej.

Ale to kwestia interpretacji w/w artukulow o kulturystyce.

Ja bym obstawial raczej za opcja druga tak jak poprzednio napisalem tzn. ze rozciaganie ma wplyw na mase miesniowa ale jedynie posrednio dzieki temu ze np. podnosi mozliwosci motoryczne i ukrwienie miesni (lepiej rozchodza sie skladniki odzywcze)

Ale jezeli spece sadza ze rozciaganie ma bezposredni wplyw na mase miesniowa to nie polemizuje :)

pozdro 8)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
a co jeśli ktoś chce "spalić" trochę nadmiernej masy w bicepsie? Wyrobiłem sobie mięśnie w dzieciństwie i teraz mam takie piłeczki tenisowe, 0 wytrzymałości, sama masa :( . Zdałem sobie dziś z tego sprawę, jak na przerwie robiłem z kolegą sparingi w parterze, po kilku minutach czułem takie pieczenie tylko tej grupy mieśni. Jakie polecacie mi ćwiczenia na monstrualną wytrzymałość biców? Drążek mam, męczę się z nim co 2 dzień: 1 seria 30 podchwytem, 2 ok 15, 3 ok 7. Macie lepsze pomysły żeby zrobić coś z moimi rękoma?
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
no to jak robisz 30 podciagniec to nie powinno byc u ciebie problemow z wytzymaloscia bicka
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie

...?


Na drązku gros pracy odwala najszerszy grzbietu, biceps to dodatek.

Ćwicz po prostu wyizowany biceps (np. na modlitewniku) mniejszym ciężarem dłuższe serie
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
ćwiczenia izolowane, krótsze przerwy między seriami i większa ilość powtórzeń 25-15
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
dar75 albo nie czytasz uwaznie albo nie miales do czynienia z drazkiem - kolega wyraznie napisal ze podchwytem sie podciaga, a nachwyt i podchwyt na drazku to jak niebo a ziemia, w podchwycie glownie pracuje biceps, natomiast nachwytem tak jak napisales + mocno przedramie
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie

dar75 albo nie czytasz uwaznie albo nie miales do czynienia z drazkiem - kolega wyraznie napisal ze podchwytem sie podciaga, a nachwyt i podchwyt na drazku to jak niebo a ziemia, w podchwycie glownie pracuje biceps, natomiast nachwytem tak jak napisales + mocno przedramie


hę? cośtam może biceps pracuje - ale chyba jednak głównie plecy :wink: Bynajmniej to one prędzej mi uniemożliwią kolejne powtórzenia niż bic.
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: obwód ręki w biepsie
Ja mam 39,5cm 8) w 2 miechy zrobilem z 36,5cm ;] Technika Mao :) cud na przyrosty, bardzo wolne spuszczanie ciezaru, mega pompa i efekty kozak :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024