Skocz do zawartości


Zdjęcie

chore przekonania...............


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_axen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

chore przekonania...............
witam wszystkich! mam takie pytanko,czy w waszych grupach też podczas gry w roda trzeba mieć założoną koszulke???? niby to jest głupie ale bardzo mnie to denerwuje że w taką pogode nie moge zdjąć koszulki bo według jednego z trenerów to jest zniewaga dla przeciwnika!!! ciekawy jestem jaka???? bo mi poprostu jest gorąco!!!!! PZDR
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
zalezy od rody, ale sluchaj trenera bo generalnie dobrze prawi...
  • 0

budo_javali_lbn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
U nas koszulke trzeba mieć założoną tylko na koniec treningu kiedy grany jest Hino de Capoeira Regional da Bahia. A tak podczas roda można latać bez koszulki ile się chce. W sumie żadnej zniewagi nie czuję tylko dla tego, że joguje z kimś kto nie ma koszulki. No ale skoro wsz trener sobie nie życzy takiego zachowania powinieneś go usłuchać. A jak bardzo Ci gorąco to załóż sobie koszulką bez rękawów :wink:
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
U nas na treningach sa 3 możliwości :
- albo masz grupową koszulkę
- albo zwykłą białą
- albo nie masz wcale ;)

Przy czym ktoś kto ma grupowe koszulki może ćwiczyć i bez niej.
Obowiązkowo w koszulce trzeba byc za to na pokazach ;)

EDIT Ale z trenerem bym nie dyskutował :P
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
Hmmm a w jakiej grupie trenujesz? Jeżeli pomiędzy Tobą a trenerem nie ma jakiejś dużej dysproporcji stopnia, to spróbuj podyskutować, jeśli nikt z grupy nie czuje się obrażony tym że grałbyś z nim bez koszulki to powinniście dojść do jakiegoś kompromisu. Jeżeli macie też jakiś kontakt z waszym mestre, (np mailowy) możesz go o to zapytać, na pewno udzieliłby Ci jednoznacznej, ostatecznej odpowiedzi. pozdr
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
Pomyślałeś czasami o aspekcie higienicznym ?!? Przyskając potem na parkiet powodujesz niebezpieczeństwo, poza tym osobiście nie przepadam zbytnio za np. zrobieniem vingativa zapoconej osobie bez koszulki... Chore przekonania - tylko czyje ?
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
Dokładnie i jeszcze dodam, że im wyższa temperatura tym wymóg ćwiczenia w koszulce jest jeszcze bardziej uzasadniony. Jeśli instruktor tak mówi to znaczy, że ma pojęcie o prowadzeniu zajęć, a nie myśli, że jak bez koszulek to znaczy, że trening będzie bardziej brazylijski.
  • 0

budo_axen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
trenerowi nie chodzi o pot i takie tam,poprostu prawi że jak zdejme koszulke to oznacza to że znieważam przeciwnika,tyle że ja tak nie myśle.no ale cóż.......
  • 0

budo_cabra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
Tyle ze jest to Twoj trener, jezeli nie potrafi wytworzyc atmosfery szacunku do tego co robi i poczatkujacy aluno kwestionuja jego zdanie na nawet tak blaha sprawe to juz jego sprawa. Albo moze jak wiesz lepiej to sam otworz sobie grupe Capoeira-nazwij ja Mocambo czy inne i wszyscy beda zadowoleni-Ty bedziesz mogl sie sciskac ile wlezie bez koszulek z kolezkami a reszta swiata Capoeirea bedzie miala polewke ;-) ;-) ;-) ;-) (i jeszcze raz: ;-) co by nawet nietryby zaytrybily ;-) :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
Chore przekonania moim zdaniem maja ludzie, ktorzy sadza, ze moga poprawiac trenerow... Koszulka podczas kazdego treningu, kazdego sportu to po pierwsze element tzw. "kultury fizycznej", z naciskiem na -kultury-, bo drugie sprawa higieny. Nie mowie o innych aspektach jak np. szacunek do academii, o ktory na capoeira akurat chodzi i wogole szacunek do ogolu cwiczacych. Poza tym camisa to element tradycyjny stroju capoeiristy, czy sie myle?

Nie lubie jak ktos nowy na capoeira mowi, co mu sie podoba a co nie w tradycji... Od razu moze spadac na parkour, czy cos tam...
  • 0

budo_axen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
Nie lubie jak ktos nowy na capoeira mowi, co mu sie podoba a co nie w tradycji... Od razu moze spadac na parkour, czy cos tam...[/quote]


no wiesz rok już trenuje,wiem że to malutko,ale chyba też coś mam do powiedzenia!!! nie znam się jeszcze tak jak wy no ale....jednak troche tak. nigdy się nie sprzeciwiałem trenerowi ale moim zdanie jak są takie upały to powinien być troszke wyrozumiały i przymknąć oko.I co ma koszulka do kultury?????w niektówych grupach mogą zdejmować,więc co wszyscy nie są kulturalni??!!--chciałem się dowiedzieć jak jest w innych grupach ,ale widze że niektórzy lubią rozpętywać wojny----
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
Nie każdy ma ochote oglądać twoje pryszcze na plecach i tyle w temacie kultury. 8)
  • 0

budo_axen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
no może ty masz pryszcze......ja się myje i dbam o higiene i Tobie też radze
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
Ehh troszke schodzicie z tematu panowie. Axen mial prawo zapytac, wkoncu jest w miare nowy.

uirapuru Wysłany: 2006-07-31, 14:40 Temat postu:

Chore przekonania moim zdaniem maja ludzie, ktorzy sadza, ze moga poprawiac trenerow... Koszulka podczas kazdego treningu, kazdego sportu to po pierwsze element tzw. "kultury fizycznej", z naciskiem na -kultury-, bo drugie sprawa higieny. Nie mowie o innych aspektach jak np. szacunek do academii, o ktory na capoeira akurat chodzi i wogole szacunek do ogolu cwiczacych. Poza tym camisa to element tradycyjny stroju capoeiristy, czy sie myle?

Nie lubie jak ktos nowy na capoeira mowi, co mu sie podoba a co nie w tradycji... Od razu moze spadac na parkour, czy cos tam...


Wiadomo co chciałeś przekazać , ale wydaje mi sie ze mogles to "grzeczniej" przekazać. :roll:
  • 0

budo_axen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
dzięki Sir Francuz-------widze że jeden normalny!!! wielkie DZIĘKI
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............

no może ty masz pryszcze......ja się myje i dbam o higiene i Tobie też radze

moze i mam moze i nie mam, ale z szacunku dla pozostalych osob uczestnicacych w treningu bez koszulki paradować nie będę.

jeśli masz problemy z powodu wysokiej temperatury i zmęczenia to nie wiem, wygol sie pod pachami, podobno siatkarze tak robią
  • 0

budo_kauczuk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
oczywiscie ze tak robia
a co do tre bez koszulki to niewiem ale w rodzie wielokrotnie widzialem takich zawodnikow
ale to zalezy od prowadzacego czy pozwala i jego przekonan
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............
Axen nieprzypominam sobie zebym Ci mowil o braku szacunku dla przyciwnika kiedy zdejmujesz koszukle. Zwlaszcza ze nie widzialem Cie na treningu przynajmniej 2 miesiace... Moze Sucuri Ci zabronil zdejmowac i jesli tak to powinienes sie dostosowac. Poza higiena i bezpieczenstwem, chodzi tez o tradycje grupy. Na oficjalnym treningu pozostaje sie w koszulce. Podczas rody ulicznej (parkowej tez) mozna zdjac koszulke. Ale niewidze problemu - skoro w Brazylii tez ich to obowiazuje przy 40 stopniowym upale to dlaczego mielibysmy robic wyjatek dla Polski?
  • 0

budo_javali_lbn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............

skoro w Brazylii tez ich to obowiazuje przy 40 stopniowym upale to dlaczego mielibysmy robic wyjatek dla Polski?


Może dla tego, że brazylijczycy są przyzwyczajeni do 40 stopniowej pogody. Do nas jak przyjechał brazylijczyk jesienią to my chodziliśmy w swterach a on w grubym swetrze, szaliku, czapce i rękawiczkach. A polacy nie są przyzwyczajeni do upałów co widać szczególnie po tym ile osób potrafi zasłabnąć z gorąca.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chore przekonania...............

skoro w Brazylii tez ich to obowiazuje przy 40 stopniowym upale to dlaczego mielibysmy robic wyjatek dla Polski?

jak to dlaczego, bo polacy chca byc czesto bardziej brazylijscy niz brazylijczycy.... :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024