Skocz do zawartości


Zdjęcie

Efekty ćwiczeń po roku nauki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_blanka
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Efekty ćwiczeń po roku nauki...
Witam. :)
Od razu na wstępie mówie, ze zawsze chciałam trenować Capoeire i zaczne dopiero teraz od września (wreszcie :D ) i jestem CAŁKOWICIE ŚWIADOMA że Capoeira to nie jest "efekciarstwo", ale jednak mam takie małe pytanko..

Co mniej więcej bede umiała po roku ćwiczeń (wiem ze to zależy od predyspozycji i tym podobnych, ale chyba jest jakaś średnia.. tzn. co przeciętny człowiek powinien umieć po roku ćwiczeń?)?
A może jest jakiś program nauczania Capoeira (uwzgędniając różnice między grupami to i tak nie przechodzi sie od razu do trudnych rzeczy tylko uczy sie na początku Ginga itp., prawda)?

Koknretnie chodzi o to, ze chciałabym mieć 6 z w-fu na koniec roku i są na to dwie drogi.. albo bede juz coś potrafiła z Capoeiry po tym roczku ćwiczeń właśnie z takich efekciarskich rzeczy (moja w-fistka takie lubi :) ) albo wezme sie porządnie od nowego roku i potrenuje na bierzni zeby przebiec nasz coroczny dystans na 6.
Chociaż bieganie to swoją drogą warto potrenować... whatever

Mam nadzieje ze to co napisałam jest zrozumiałe i licze na satysfakcjonującą odpowiedź. :)

Buziaczki.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
To zależy. Jeśli przyłożysz się do ćwiczeń, i będziesz np trenować w wolnym czasie elementy poznane na treningu, to nie widzę przeszkód żeby po roku zamiatać w miarę (W MIARĘ!) poprawnie jakieś efektowne techniki typu au sem mao, pisao de cabeca czy meia lua reversao (z tych robiących wrażenie te są chyba najłatwiejsze). Pamiętaj tylko żeby nie wpaść w pułapkę nadmiernego zafascynowania różnymi akrobatycznymi "bajerami", bo nie to jest w capo najważniejsze (tak wiem, powtarzam wyświechtane frazesy, banały, itepe :oops: ale co z tego skoro to prawda? ;]) Zresztą na ocenę celującą to chyba (chyba, nie znam waszej Wfistki :wink: ) i tak będziesz musiała popracować, bo nie wyobrażam sobie żeby ktoś się nie wysilał przez cały rok, a na koniec walnął salto ze śrubą i dostał 6. A poza tym myślę że już podstawowe ruchy takie jak makak, dobrze wykonane au, queda mogą zrobić wrażenie na kimś kto nie jest z capo obeznany. Także to czego się nauczysz przez ten rok zależy tylko od Ciebie i nie daj sobie wmówić że jest inaczej :wink: .

Tym oto postem witam i pozdrawiam wszystkich na forum, rozpoczynając mój aktywny w nim udział :lol:
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
srry za dubla i to już w 2 poście :oops: , ale przegapiłem jedną kwestię, mianowicie;

Co mniej więcej bede umiała po roku ćwiczeń (wiem ze to zależy od predyspozycji i tym podobnych, ale chyba jest jakaś średnia.. tzn. co przeciętny człowiek powinien umieć po roku ćwiczeń?)?


a jak już zacząłem swoje wynurzenia to chociaż doprowadzę je do końca :wink:

No więc (moim skromnym zdaniem, bo opinie mogą być skrajnie różne) przeciętny capoeirista po roku ćwiczeń powinien przede wszystkim oswoić się z ginga (tak aby był to naturalny sposób poruszania się, jak chód czy bieg, a nie wymuszone ruchy), powinien sprawnie, i w sposób kontrolowany poruszać się w roda przy pomocy technik wykonywanych przy ziemi (negativa, role itd) w miarę pewnie (niekoniecznie szybko i wysoko) wykonywać podstawowe kopnięcia (quexaida, armada, meia lua de compasso, meia lua de frente itd) no i podstawy akrobatyki, wszelkie odmiany au, stanie na głowie opcjonalnie makaki, ale to już zależy od rozciągnięcia...

PS To tylko takie moje luźne dywagacje, nie chciałbym żeby ktoś uznał to za jakieś zgrywanie eksperta :) i miotanie jakimiś z dupy wyciagnietymi teoriami, po prostu nie mam nic do roboty to z nudów odpowiedz którą można strescic w jednym zdaniu rozciągam na całe wypracowanie :wink:
  • 0

budo_bee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
:D Po twojej wypowiedzi stwierdzam, że chyba sie nie nadaje do tego "sportu" po dwóch latach o transadzie(reversao) nawet nie myślę :) - chyba sie wypisuje... :) :? :roll: :cry: :wink: :wink: :wink: :)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
Troche dziwne zapisujesz sie po to by tylko miec 6 z wf-u a potem co??? zapomnisz o tym sporcie :?
  • 0

budo_flaga
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
ja od 3 miesięcy trenuje capoeire,a jeszcze nie moge zapamiętać nazw wykopów jakie robimy :wink: , ale to ile będziesz umiała zależy od twojego zaangażowania...ja trenuje ten sport bo od dawna mi się podobał,i dla relaksu,wiec tak super wszystkiego nie umiem (i mam jeszcze ten problem,że zawsze uciekałam z W-Fu więc kindycje fizyczną mam na minusie) ale niektóre osoby z mojej grópy po tych 3 mies. potrafią już naprawde dużo,ale one w domu też po 2godz.codziennie ćwiczą,więc to zależy wszystko od ciebie :) )
  • 0

budo_axen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
Flaga a czasem nie trenuje Cie Sucuri ???
  • 0

budo_zyniu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unicar Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
Napisze ci tak - mieszkasz w dość sporym mieście wiec moim zdaniem musi byc gdzieś tam u was sala do ćwiczenia akrobatyki. Na 99% w grupie ktoś będzie chodził na taką salę pewnie nawet kilka osób. Pogadaj i oczywiście nie za darmo w weekendy będziesz mogła ćwiczyć akrobacje. Kurde u nas kilka razy trener zrobił dla całej grupy w soboty ach... piękne to były czasy 8) [/center]
  • 0

budo_flaga
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...

Flaga a czasem nie trenuje Cie Sucuri ???

no tak,jak się domyśliłes?
  • 0

budo_axen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
bo to jest i mój trener.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...

Flaga a czasem nie trenuje Cie Sucuri ???

no tak,jak się domyśliłes?


Wlasnie chcialem dodac cos do tematu ale zobaczylem date ostatniego posta,litosci :?
  • 0

budo_flaga
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...

Wlasnie chcialem dodac cos do tematu ale zobaczylem date ostatniego posta,litosci :?

nie czepiaj się,dawno na portal nie wchodziłam,przecież nic się nie stało :P

Axen,to fajnie :) , może się widzieliśmy kiedyś? byłeś może w Piotrkowie z Sucurim?
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
Takie rozmowy to na priv ale wątpię, w ciągu ostatniego roku był na treningu może raz...
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
Flaga wystarczy zerkac na daty,ot co :roll:

PW jak wspomnial moj przedmowca.

pozdro
eot
  • 0

budo_sucuri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
wójt :) zamierzamy wpaść do Was w sobote z wizytą, postaraj sie byc, dawno nie mialem przyjemnosci z Toba pograc . pozdr
  • 0

budo_flaga
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...
dobra,sorry, nie bijcie :!: , już się nie odzywam :?
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekty ćwiczeń po roku nauki...

wójt :) zamierzamy wpaść do Was w sobote z wizytą, postaraj sie byc, dawno nie mialem przyjemnosci z Toba pograc . pozdr

Niestety jestem zmuszony Cie rozczarowac poniewaz od ponad roku siedze w Szkocji i tutaj trenuje ale jesli masz ochote pograc to zapraszam :-)

pozdro
rato
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024