Skocz do zawartości


Zdjęcie

roznice technik w grupach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

roznice technik w grupach
tak sie zastanawiam czym pod wzgledem technicznym rozni sie capoeira w poszczegolnych grupach? sa w ogole jakies roznice? techniki ktore sa w 1 grupie a w 2 nie? rozny sposob wykonywania "tych samych" technik? czy roznice sa tylko w numerze konta na ktore splywaja skladki? :wink:
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Różnica pomiędzy trzema grupami(Beribazu, AdG i UNICAR) jest na tym filmiku bardzo widoczna(nie mówię o ostatniej "scenie", bo to nie jest szara treningowa codzienność :lol: ).
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach
moro, mam nadzieje, ze wiesz, ze probujesz rozpetac burze..takie dyskusje zawsze prowadza do klotni pt. "ktora grupa jest lepsza" :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach
wiesz to jest ostatnia rzecz o jaka chcialbym sie tutaj zapytac, nie chodzi mi o wyzszosc technik tylko o roznice miedzy nimi- o ile takie sa. np dosyc latwo jest wskazac roznice w kopnieciu okreznym z shotokanu a muay thai...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach
ale poniewaz czesc kapoerzystow ma kompleksy to beda chcieli udowodnic ze ich styl jest de best :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach
ok wiec nie da sie porozmawiac o tym?
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach
Da się, tyle że trzeba by o konkretach :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach

ok wiec nie da sie porozmawiac o tym?

da sie, tylko nie ze wszystkimi po prostu :)
najlatwiej pewnie bedzie prowadzic taka rozmowe koncentrujac sie (przynajmniej na poczatku dyskusji, do momentu az wszyscy niedocenieni fajetrzy w koncu sie wykrusza) na tym JAK sie dane techniki wykonuje, a nie DLACZEGO wlasnie tak....
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach
a nie mozna po prostu napisac ze capoeira rozni sie w zaleznosci od regionu z jakiego w Brazylii sie wywodzi a ponadto mestres ja modyfikuja wg wlasnego uznania w swoich grupach ?

i tak samo potem roznia sie techniki, styl i gra czy walka w grupach

jedni stawiaja na akrobatyke i ladna gre, inni na poruszanie sie i garde, jeszcze inni na mlocke na lewo i prawo, nie ma sily zeby nawet proste kopniecie w poszczegolnych grupach sie nie roznilo

ale to zaden powod do jakichs klotni wielkich na forum, wszystko i tak sprowadza sie potem do roda ( najlepiej w Brazylii :) )) )
  • 0

budo_grilo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach

tak sie zastanawiam czym pod wzgledem technicznym rozni sie capoeira w poszczegolnych grupach? sa w ogole jakies roznice? techniki ktore sa w 1 grupie a w 2 nie? rozny sposob wykonywania "tych samych" technik? czy roznice sa tylko w numerze konta na ktore splywaja skladki? :wink:


Co do technik, które są w 1 grupie, a w 2 nie: mnie najczęściej zdarzało się na żywo obserwować legnicką grupę IUNA i zauważyłam, że u nich nie ma cadeira - bazy. Artesi mają cadeira, nie wiem jak inne grupy. Z kolei IUNA ma jedno kopnięcie (taka armada z wyskokiem, czy coś w tym stylu), którego nie ma w AXE.

Różny jest przecież sam sposób wykonywania ginga. W naszej grupie trzymamy wysoką gardę i jesteśmy nisko na nogach, IUNA ma ręce niżej i wyższą ginga, Artesi "zawijają" rękę przy ginga - to tyle co sama zauważyłam. Tych niuansów jest dużo więcej.

Poza tym są różnice w nazwach poszczególnych elementów, chociaż technika ich wykonywania jest taka sama :) Nie jestem na tyle obyta w oglądaniu innych grup capo, żeby po technice danej osoby poznać grupę w której ćwiczy, ale starzy wyjadacze na pewno nie mają z tym problemów, bo to, że między grupami są różnice jest oczywiste :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach

http://rapidshare.de/files/17568241/katowice.avi.html

Różnica pomiędzy trzema grupami(Beribazu, AdG i UNICAR) jest na tym filmiku bardzo widoczna(nie mówię o ostatniej "scenie", bo to nie jest szara treningowa codzienność :lol: ).

a w ostatniej scenie dosyc ciekawe chyba zjawisko czyli- co dzieje sie z ginga jak chcemy sie bic :wink:
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: roznice technik w grupach
jak ktos sie chce bic to nie robi ginga raczej...... tylko napier......dala
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024