Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

nic w tym wątku nie wskazuje, żebyś pracował w zbrojeniówce, a nawet jeśli to wkręcenie śrubki A w element B nie robi z Ciebie autorytetu w dziedzinie rakiet (BTW - Polska - potentat w produkcji rakiet :D )

Nie uwazam sie za autorytet, a co do polski i rakiet to moze dowiedz sie gdzie produkowane sa "grom" i "spike"


no właśnie o tym mówię - prawdziwy potentat :D [BTW przed użyciem rakiety grom przelać ciekły azot z pojemniczka do rakiety :D - o ile dobrze pamiętam]

I tyle na temat rozmowy z toba bo mi juz rece opadaja odnosnie twoich wypowiedzi.

szkoda, ze nie potrafisz znaleźć jakiegoś argumentu na swoją korzyść - bezradność straszna rzecz ;)

A moje porownanie zyroskopu i rteci mialo za zadanie pokazac ze to i to dziala stabilizujaco tyle ze w rakiecie zyroskop jest tylko czescia wedlug ktorej dokonywane sa korekty lotu i bez niej caly uklad stabilizujacy mozna sobie wsadzic w du...

wiesz - to tak jakbyś stwierdził że kabel od suszarki potrafi podać wynik działania 2+2 bo komputer potrafi a w obu płynie prąd

a tak na poważnie - żyroskop obraca się z prędkościami nieosiągalnymi w rzuconym nożu więc na pewno noża nie stabilizuje siła Coriolisa [poza tym także z tego powodu, że obraca się wokól nie tej osi co trzeba] , możliwe, że jakieś siły stabilizują nóż [trzeba w końcu zrobić to doświadczenie] ale nie ta siła

rakiety niekierowane, jak sama nazwa wskazuje nie są kierowane czyli nie mają żyroskopów ale mają układ stabilizujący [lotki, płetwy czy jak je zwał] i jakoś działają [chociaż rozrzut jest] - no i znowu wtopa Panie Zbrojeniówka - układ stabilizujący bez żyroskopu :P (może chodziło Ci o układ sterujący , to jednak spora różnica)

aha - nie kopiuję "regułek z netu" [jakich regułek?] piszę z pamięci, a jeśli tak akurat zapamiętałem to nic nie poradzę
  • 0

budo_werek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Nieche mi sie odpowiadac na reszte twojej wypowiedzi, wiec napisze tylko tyle.

Nieche mi sie wywodzic na temat ktory juz mnie znudzil zwlaszcza z kims kto zachowuje sie jak kon z klapami na oczach. To co cie wyuczyli w wojsku czy gdzie tam indziej jest jedynie tym co robot (zolnierz) ma zrobic i zeby zrobil to dobrze nie zabijajac tych co nie powinien. O tym swiadczy twoja zkromna wiedza odnosnie groma i zadna odnosnie skpike. I nie wklejej mi zaraz w nastepnym poscie zasady dzialania ktorych jak mowisz "zostales wyuczony" I naprawde juz mi sie niechce o tym samym ciagle pisac wiec daj juz spokuj, a ja przyznaje sie ze zyroskop byl zlym przykladem, ale zostal juz podany dobry przyklad przez Zenobee, a ty nadal trujesz o tym samym co swiadczy tylko o tym ze masz najwyrazniej problemy ze soba wiec radze zamiast forum to porady psychologiczne, i nie zwracaj sie z tym do mnie bo ja ci nie pomoge w tym problemie.

Licze ze dotarlo do ciebie to co chce ci przekazac i przestaniesz zanudzac jak 5letnie dziecko ktore o wszystko pyta sie DLACZEGO

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
no wiec moja odpowiedź też będzie krótka : nie byłem w wojsku [mój rocznik i sąsiednie przenieśli do rezerwy (warunkiem były chyba ukończone studia ale tego nie jestem pewien)] a mimo tego coś tam jednak wiem o gromie i innych rzeczach [kiedyś się tym interesowałem]

więc cały kawałek który wypociłeś o szkoleniu możesz spokojnie wyrzucić do kosza (i nic nie poradze że wiem co oznaczają słowa :ładunek miotający,flatter, APFSDS, Visby, ERAWA, NT-D, five-seven, ładunek wydłużony, kawitacja czy ... DARPA ;)

nie potrafisz odpowiedzieć - ok ale nie zarzucaj innym niewiedzy wykręcając się od odpowiedzi

ja Ci radzę nie udzielaj nikomu żadnych rad jeśli sam nie jesteś pewien tematu

przynajmniej co do jednego się przyznałeś - podałeś kompletnie bezsensowny przykład i stąd cała dyskusja - chwała Ci za to [nie wszyscy tak potrafią]


a co do noża - trzeba zrobić dwa pręty z nakrętkami w połowie i na jednym końcu, na jeden z nich założyć dodatkowo większą nakrętkę luźno przesuwającą się na odcinku między dwoma mniejszymi i ... rzucić

PS pisze się "skromna" i "spokój"
  • 0

budo_werek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

PS pisze się "skromna" i "spokój"


Caly problem polega na tym ze kiedy pisze szybko nie zwracam uwagi na ortografie i czasami byka walne albo szczele literowke, jednak na tym forum nie mam edycji postow, a pisac nowego z poprawkami nie ma sensu.
  • 0

budo_vrav
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
wot komandos z erytrey
nosiłem redberet
a może skok bojowy oddał
ps
z nieoficjalnych źródeł wiem że tylko jeden NASZ to uczynił może to łun
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Sorry za odświeżenie tematu. Byłem dzisiaj w sklepie z militariami i zapytałem sprzedawce o noże do rzucania. Pokazał mi jakieś tam rzutki i powiedział, że na zamówienie może mi sprzedać rtęciówkę. Rozmawiałem z nim o innych nożach i koleś wyglądał na zorientowanego w temacie. Nie sądzę też żeby mnie robił w chuja. Czy ktoś z was wie na jakiej zasadzie działa taki nóż (o ile istnieje)? A może ktoś taki widział lub posiada?

Pozdro!
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
rtec przemieszcza sie w srodku noza i ma to spowodowac trafiania ostrzem w cel (tak bardzo krótko mówiac)
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Tyle to zdążyłem się zorientować czytając wcześniejsze posty :wink: Ale jakieś szczegóły budowy, zasada działania, skuteczność? Czyli w końcu taki nóż istnieje?
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
co do budowy i zasad działania - był w tym temacie jakis link gdzie ludzie opisywali jak toto zrobic ale chyba juz nie dziala - poszperaj mocno w góglach a cos znajdziesz

edit: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i na sam dół
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
cze boro
daj namiar na sklep, kupimy, sprawdzimy
bedzie git

pozdro
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
To było w sklepie z nożami w Carrefour Kraków czyżyny. Jak ci się chce i masz kasę to kupuj. Ciekawe co to za "cudo" :D
  • 0

budo_pan przem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
werek pomylil zyroskop z efektem zyroskopowym, pozatym mojim zdaniem ma racje.
Co do "noza rteciowego" to wedlog mnie z pkt widzenia fizyki nie jest to takie glupie rozwiazanie. Efekt rzutu lub rabniecia takim nozem mozna mojim zdaniem porownac do uderzenia batem versus sznurkiem oczywisie z pewna przesada. Sam onegdaj bawilem sie palka, w srodku ktorej (jak twierdzil wlasciciel) w wydrazonym kanale znajdywala sie rtec, co mialo nadawadz koncowi palki wiekszy moment kinetyczny. Co do praktycznego zastosowania zrowno noza jak i palki nie bede sie wypowiadal.
Umiejetnosc rzycania ostrymi przedmiotami jak i walki nimi, ktora nabylem od mojego przyjaciela (oficera 16 bdsz) powiedzmy na poziomie podst., jest jego zdaniem "bajerem" do demonstrowania na pokazach lub nauczania w ramach image "komandosa".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024