Skocz do zawartości


Zdjęcie

shrade multitool


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_petelicki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

shrade multitool
Co sadzicie o tym toolu? slyszalem rozne opinie....podobno nawet jakis konkurs wygral...tu macie linka do niego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gruchap2004
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
namacalnie nie znam, ale wizualnie to dziwak jakiś. kombinerki wyglądają zachęcająco, ale fikuśnie powyginana obudowa mnie rozprasza że tak powiem. ja tam wolę mojego LM Charge, tyle że to inna grupa cenowa więc nie wiem czy można porównywać te dwa produkty
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
bardzo niezły
za te cene nei znajdziesz nic lepszego
bierz póki jeszcze mają - poprzednia cena była ok 400 ale shrade sie wysprzedaje
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
W łapie nie miałem, ale zakładając, że faktycznie zrobili go ze stali narzędziowej i to co o nim napisał w innym wątku Blacha, może być całkiem niezły.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
A to skręcane jest czy nitowane? Tak szczerze to nie wygląda nawet na te 150zł, a prawie 400 dać za ten model to kupa kasy... :roll:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
Na zdjęciu niestety nie widać. Trza poczekać może się Blacha odezwie, bo z tego co sobie przypominam miał to w łapsku. Jeśli chodzi o 150zł. zobacz jak wygląda Mammut. Co prawda jest o 50 zł. tańszy, ale nawet nie pisze z czego go zrobiono. Pewnie, że nie jest to Charge, Vicek czy Sog, ale jeśli faktycznie ze stali narzędziowej, to przynajmniej wiesz, że kombinerkom byle gwoździk nie dogodzi.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
kurde nie pamiętam zupełnie choć sie bawiłem nawet kilkoma modelami

ujme tak - jakbyum nie miał vicka brałbym tego toola bez zastanawiania sie
na oko i łape pancerna konstrukcja a i od osób które używały słyszałem sporo dobrych opinii i tylko jednązła - że sie złamał ale łamacz przyznałże przy tym co robiłzwykłe kombinerki też by złamał (a łape ma do łamania czegokolwiek zdolną)
  • 0

budo_rg42
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
Witam.

Jestem świeżym użytkownikiem Forum Budo, dlatego rozumiem, że możecie podejść do mojego postu z rezerwą. Zapewniam jednak, że w sprawie Schrade Tough Tool co nieco wiem :D

Używam tego toola od trzech, czy czterech lat i zdążyłem już dobrze poznać jego wady i zalety.

Postaram się szczegółowo przybliżyć jego sylwetkę.

Na początek pokrowiec.
Tool Schrade'a został wyposażony w bardzo solidny, skórzany pokrowiec. Jak widać z linka, jest również w sprzedaży wersja z pokrowcem nylonowym.
Pokrowiec zapinany jest na bardzo silny zatrzask, który naprawdę mocno trzyma. Nawet przy lekkim zahaczeniu o futrynę drzwi nigdy mi się nie otworzył. Pokrowiec ten jest szyty, wzmocniony dodatkowo czterema nitami, które z drugiej strony trzymają szlufkę do nanizania go na pasek. I tu wielka zaleta: toola możemy na pasie założyć zarówno poziomo, jak i pionowo. W zasadzie we wszystkich możliwych kierunkach poza przekątnymi.
Skóra pokrowca jest naturalna, brązowa, ma ok. 3-4 mm grubości. Tool w otwartym futerale siedzi pewnie, ale radzę futerał trzymać zawsze zapięty (dot. głównie opcji, w której użytkownik zechce założyć go na pasie wylotem w dół, ponieważ wówczas tool trzyma się już słabo).

To tyle nt. pokrowca. Przejdźmy do wad i zalet samego narzędzia.

Wady:

Stal narzędzi (NIE mówię tu szczękach kombinerek) tragiczna. W zasadzie nie jest to stal, a plastelina. Śrubokręty płaskie (są dwa) nadają się jedynie do naprawdę lekkiego dokręcania śrubek np. w plastikowej lampce. Jeśli ktoś będzie chciał odkręcić jakąś zapieczoną śrubę, to niech liczy się z tym, że śrubokręt się wyszczerbi i pognie.

Otwieracz do kapsli. Prędzej zrobicie dziurę w kapslu, niż go zerwiecie z butelki. Trzeba naprawdę precyzyjnie ustawić otwieracz na kapslu, żeby go podważyć.

Śrubokręt krzyżowy taki sobie. W przekroju zbyt płaski. O niebo lepsze są krzyżaki z Victorinoxów.

Piły nigdy nie używałem, ale robi dobre wrażenie :D Myślę, że nawet dość duży kawał drzewa można by przy jej pomocy upiłować.

Linijka cm/cale nawet przydatna. Nie mam jej nic do zarzucenia. Może tylko to, że mogłaby być dłuższa (ma 2,5 cala/ 6 cm).

Pilnik słaby. Teoretycznie i tylko teoretycznie wyposażony w piłkę do metalu. Na upartego można upiłować nim kawałek ołowiu, ale jest to droga przez mękę.

Nóż z ostrzem combo (tak to się chyba nazywa). Bardzo ostry. Szlif jednostronny.

Poza tym tool ma jeszcze dwa nietypowe narzędzia: jedno wygląda jak zaokrąglone ostrze ratownicze, drugie kształtem ostrza przypomina brzytwę, a służyć ma chyba do skrobania ryb. Nie wiem, jak te dwa narzędzia się sprawdzają. Nigdy ich nie użyłem.

Wielką i strasznie wkurzającą wadą toola jest to, że narzędzia nie są niezależne względem siebie i otwierając piłę wychodzi nam również linijka itd.

Wadą jest również to, że nie wszystkie narzędzia są blokowane (blokadę ma tylko: duży płaski śrubokręt, piła, nóż i śrubokręt krzyżowy). Sama blokada wydaje się być pewna. Mnie żadne z blokowanych narzędzi nigdy samoistnie się nie złożyło.

Całość jest "nierozkręcalna", ponieważ jest nitowana. Nity są bardzo solidne, jednak są to zawsze nity i mogą się po pewnym czasie poluzować (aczkolwiek ja przyznać muszę, że żadnych luzów po ponad trzech latach użytkowania nie zauważyłem).

Zalety:

Niewątpliwą i największą chyba zaletą toola Schrade'a są kombinerki. Wykonane z innej stali niż cała reszta (chyba jest to tytan, nie wiem dokładnie).

Kleszcze nie szczerbią się, nie gną. Przecinałem nimi grube druty kolczaste, gwoździe. Zawsze z pozytywnym rezultatem.

Kombinerki otwierają się do 43 stopni.
Zaletą jest również wygodny chwyt. Nie piją w ręce narzędzia, ponieważ otwiera się je z innej, nie mającej bezpośredniego kontaktu z palcami płaszczyzny.

Tool wyposażony jest w otwór do przewleczenia linki.

Stal "obudowy" jest matowa. Wygląda trochę jak po piaskowaniu

Więcej na temat tego toola na razie nie przychodzi mi na myśl.

Ja swojego toola dostałem parę lat temu na gwiazdkę i kosztował wówczas ok. 280 pln.
Uważam, iż tak wysokiej ceny nie jest wart.
Co do ceny z linka (ok. 150 pln) to myślę, że jest do przyjęcia.

Przepraszam za trochę niefachowe określenia i brak znajomości takich szczegółów, jak fachowe nazwy gatunków stali. W dziedzinie noży jestem początkujący i jeszcze dużo muszę się nauczyć :D

Pozdrawiam serdecznie,
RG42
  • 0

budo_proca
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sarmacja Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
Główna wadą tego toola jest blokada ostrzy. Polega ona na tym że dwa "narzędzia" (po jednym na każde ramię) po naciśnięciu odginają blaszkę - zapadkę. Na zdjęciu z pierwszego postu to numery 10 i 17. Bardzo łatwo nacisnąć blokadę palcami w czasie pracy. Wtedy blaszka odgina się lekko, jak przy zwalnianiu blokady tyle, że siła nacisku , np.. na nóż lub piłę, powoduje jeszcze silniejsze odgięcie owej zapadki i w efekcie zniszczenie blokady, co uniemożliwia już używanie któregokolwiek z narzędzi na danym ramieniu.
Tak mi się zrobiło to wiem. Uważając na tę wadę, można spokojnie używać toola. Nie jest prawdą że stal jest bardzo kiepska. Nożem ciąłem blachę z górnej części puszki od piwa ( nieważne po co, potrzebna była... :) ) i wiele nie ucierpiał, zaś śrubokręt krzyżakowy używam b. często i przeżył dwa inne śrubokręty w właściwym tego słowa znaczeniu. Wąskie zakończenie kombinerek jest genialne; mało który takie ma , co pozwala sięgnąć tak gdzie nie sięgną niemal wszystkie kombinerki... Ogólnie polecam , ale za tą blokadę - żółta kartka.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_rg42
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
Naturalnie wszystko zależy od tego, do jak bardzo hardcore'owych akcji używamy naszych narzędzi. Jeśli swoim Schrade nie rozkręcałeś zapieczonej śruby, to płaski śrubokręt u Ciebie jest nienaruszony. U mnie się wyszczerbił, a ten mały (szerokości 3 mm) po prostu się powyginał i teraz wygląda jak wiertło. Nie wyznaję zasady "więcej siły, a na pewno się uda". Jestem rozsądny i mimo tego sprzęt niepodołał, co mnie zaskoczyło, bo płaskim śrubokrętem ze zwykłego scyzoryka Victorinoxa rozkręcałem trudniejsze rzeczy bez szkody dla tegoż śrubokręta.
Co do noża zgadzam się, że jest przyzwoity. Nic złego o nim nie napisałem. O krzyżaku tyle, że niekorzystny kształt ma.

Co do kombinerek - zgadzam się. Wąskie - to raz, dwa, że bardzo mocne - naprawdę grube druty kolczaste można nimi ciąć (trzeba do tego trochę siły, to fakt :D ).

Postaram się o szczegółowe zdjęcia mojego toola żeby rozwiać wątpliwości co do miękkości śrubokrętów :D

Pozdrawiam serdecznie!
RG42
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
ostatnio dowiedziałem sie że są2 wersje tych tooli

jedna robiona w chinach a druga w stanach

normalnie w sklepie cena jednego to 340 drugiego 160 pln
chiński jest piaskowany ten ze stanów gładki
  • 0

budo_proca
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sarmacja Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
Ja pisałem o wersji usa; niestety nie mam pojęcia jak wyglądają kwestie cenowe. Wygląda natomiast że wersja usa jest piaskowana...
Są natomiast różne konstrukcje schrade tough. Ja miałem do czynienia z egzemplarzem takim jak na military.pl i post petelickiego (choć na pewno inna jest piła) model ST1N (?), czyli taki np.: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inny model, S-T5B, jest widoczny
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Być może różnice w jakości wynikają , jak pisał Blacha, z różnych miejsc produkcji i różnic w stali. Niestety na toolu nie jest podany rodzaj stali. Może ktoś wie, co to jest?
  • 0

budo_rg42
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
Niestety :( , nie wrzucę fotek, bo nie mogę zorganizować aparatu.

Proca, z tego, co piszesz, widzę, że mam ten sam model, ponieważ u mnie również piła jest inna niż na military.pl, a sam tool też jest piaskowany.

Sam już nie wiem, czy mówimy o tym samym wyrobie, czy o różnych (z różnych miejsc produkcji).

Niemniej dalej uważam, że 150 pln, to jeszcze przyzwoita cena. Nawet dla wersji produkowanej w Chinach. Jeśli ktoś trafi model z USA i będzie przekonany, że właśnie w Stanach wyprodukowano jego Schrade'a, to powinien się tylko cieszyć :D

Pozdrawiam,
RG42
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
ja miałem chyba wersję us


powiem jedno - nie próbujcie chwytać kombinerkami i przekręcać nadgarstka [czyli np. wykręcać śrubę jeśli tool jest w jej osi ] - chciałem urwać kawałek plastiku w rowerze i szczęka mi "ino brzdękła" - teraz mam półszczypcowego inwalidę do ewentualnych czarnych robót


a jak mały nieblokowany śrubokręt zamyka się na palcu to boli
  • 0

budo_yacca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shrade multitool
:/ Trzech użytkowników i żaden nie "pieje z zachwytu".

Lepiej dłożyć 20 zł i za jakieś 170 kupić Leathermana Kicka, IMHO.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024