Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_lax
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Witam
tak sobie siedzę w sklepie i tu nagle wchodzi gostek i :poproszę nóż rtęciowy :) :cry:
napiszcię proszę kto wymyślił to g..... bo mam w ciągu roku z 50 osób co pytają o to.
to jakaś mania litości ,na początku się z tego śmiałem ale to mnie zaczyna wk....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
itp.

albo ja jestem p.....ęty albo masa ludzi widzioała to NÓŻ UFO.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Podobnych bzdur jak te teksty w podanych linkach, dawno nie czytałem. Ich autorzy mogliby wreszcie dorosnąć. Toksyczny nóż, który trzeba trzymać w szczelnym opakowaniu i rozwiercanie zęba na kapsułkę z arszenikiem :lol: A jak koleś zacznie przez sen zgrzytać zębami? :wink:
Oczywiście to nie jest zarzut kierowany do ciebie, lax, tylko radzę ci, żebyś w dalszym ciągu się śmiał słysząc o nożu rtęciowym.
Niby istniało coś takiego (tzn. rtęć w kanale ostrza żeby uzsykaś pożądany środek ciężkości), ale gdyby był taki dobry, to chyba do dziś byłby spotykany...
Taki nóż jest jak yeti - każdy o nim słyszał, ale ilu naprawdę go widziało. A jak już ktoś o niego pyta w sklepie, to znaczy że w temacie noży jest tak sobie średnio zorientowany :roll:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Spoko, od dawna się to tym UFO mówiło. Jeszcze za starego ustroju, tyle, że wtedy też nikt go nie widział.
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

Różnił się od tego jaki otrzymał Pan np. w Oświęcimiu?
Zdecydowanie. Dostaliśmy noże rtęciowe (dzięki wyważeniu ostrza zawsze się wbijały), krótkie noże z 3 cm ostrzem, noszone pod mundurem w okolicach karku...
Trzy centymetry? To przecież zabawka...
... wystarczająco mała do ukrycia i dostatecznie długa do zadania śmiertelnego ciosu w wątrobę. Do tego buty z wysuwaną igłą nasączoną trucizną. Otrzymaliśmy także nieprzemakalne mundury, niedostępne dla innych formacji chyba do tej pory.


Źródło z pierwszego linku.

A do tego proponuję strzelającą klamrę do pasa, laser w zegarku, rentgen w okularach, itp. Kurde, prawie jak James Bond.
  • 0

budo_lax
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
aaaaaaaaaa :)
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Fakt .. oba artykuły mnie rozwalily :)
A juz marsz w odwrotnie zalozonych butach "bez jednej ranki" to powala na kolana... gosc mial pewnie nogi ze stali .. a jajka z betonu... jak go ktos kopnal w krocze .. zaraz noge mial zlamana :) (to pewnie ta dywersja)
  • 0

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
wiem jedno, że znalazłem informacje o mieczach katowskich , wydrązonych w srodku w pewnym stopniu i wypełnionych rtęcią, dla lepszego wywazenia. Ale czy to na pewno prawda....
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Chyba coś w "Mieczu Liktora" pisało na ten temat :wink:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
a co jest złego w tym pierwszym opisie?
gość napisał jak obciążyć bardziej rękojeść noża.
Czy to jest niewykonalne?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

a co jest złego w tym pierwszym opisie?
gość napisał jak obciążyć bardziej rękojeść noża.
Czy to jest niewykonalne?

rtęcią? :lol:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

rtęcią? :lol:


a czemu nie?
swoje waży :)
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Z tą rtęcią to jest tak, że jest to jedyny płynny metal w temperaturze pokojowe, więc wiele osób uważa go za magiczny. Niektórzy podobno wlewali go do anten.
Pytanie po co wlewać rtęć do środka noża. Jeżeli bedzie się ruszała to zaburzy ruch noża. Zresztą zamiast rtęci możemy włozyć kilka kulek lub ruchomy ciężarek. Jeżeli ma być nieruchoma, to sa lepsze obciążniki.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

Z tą rtęcią to jest tak, że jest to jedyny płynny metal w temperaturze pokojowe, więc wiele osób uważa go za magiczny. Niektórzy podobno wlewali go do anten.
Pytanie po co wlewać rtęć do środka noża. Jeżeli bedzie się ruszała to zaburzy ruch noża. Zresztą zamiast rtęci możemy włozyć kilka kulek lub ruchomy ciężarek. Jeżeli ma być nieruchoma, to sa lepsze obciążniki.


też mi się tak wydaje, ale skoro ktoś chce rtęć i ryzykuje zatrucie, to niech mu idzie na zdrowie. :lol:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

Zresztą zamiast rtęci możemy włozyć kilka kulek lub ruchomy ciężarek.


Tak są zbudowane młotki do pracy w stanie nieważkości, obuch jest wydrążony i wypełniony luźno metalowymi kulkami. Nie odskakuje tak po uderzeniu.
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
młotek bezodrzutowy??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
strona 8
czyli mogom trafić pod strzechy

pozdro
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

wiem jedno, że znalazłem informacje o mieczach katowskich , wydrązonych w srodku w pewnym stopniu i wypełnionych rtęcią, dla lepszego wywazenia. Ale czy to na pewno prawda....


Z teoretycznego punktu widzenia, żeżeli rtęć (dużo ok 1/4 kg) byłaby wlana do środka brzeszczota takiego miecza, to kat podnosząc go wkładałby mniejszy wysiłek (bo rtęć by zlała sie do części bliżej rękojeści, a przy uderzaniu przelałaby się na koniec brzeszczota, co by wzmocniło siłę tnącą. Teoretycznie oczywiscie.

Odnosnie noży do rzucania również słyszałem o tym i mam swoją teorię na ten temat:
1. Nóż rtęciowy, mający swoje odium świetnego wyważenia, socjalistycznego high tech, tajnej broni układu warszawskiego, itp .... podnosi morale ogłupionego żołnierza. i tyle.
2. bazując na młotkach bezodrzutowych (stosowanych np w warsztatach samochodowych - młotej jest wydrążony w środku i wewnątrz w żelu i na sprężynie znajduje się ciężarek - uderzenie młotkiem składa się więć z dwóch impulsów siły - BYĆ MOŻE rtęć działa podobnie) Jakaś firma stosuje też wkład z kulek stalowych lub śrutu ołowiowego. są to młotki montażowe do precyzyjnych prac ) Efekt tego podwójnego impulsu jest taki że uderzenie stosunkowo lekkiego młotka bezodrzutowego daje taki sam efekt jak młotka zwykłego ale cięższego, przy jednoczesnym mniejszym odkształceniu powierzchni (mniejsza siła ale przyłozona dwukrotnie daje taki sam efekt jak wieksza przyłozona jednokrotnie) Być może ta rtęć wewnątrz noża działa tak samo przy uderzaniu (dźganie) i przy rzucaniu. ale to tyloko teoria :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

Z teoretycznego punktu widzenia, żeżeli rtęć (dużo ok 1/4 kg) byłaby wlana do środka brzeszczota takiego miecza, to kat podnosząc go wkładałby mniejszy wysiłek (bo rtęć by zlała sie do części bliżej rękojeści, a przy uderzaniu przelałaby się na koniec brzeszczota, co by wzmocniło siłę tnącą. Teoretycznie oczywiscie.

Niezupełnie tak to opisano w "Mieczu Liktora". Chodziło o zwiększenie siły uderzenia poprzez przelanie się rtęci w kierunku czubka. Dochodziło do tego jeszcze i to, że kat musiał stać z mieczem w pozycji pionowej i czekać na sygnał "mistrza ceremonii".
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!

Z teoretycznego punktu widzenia, żeżeli rtęć (dużo ok 1/4 kg) byłaby wlana do środka brzeszczota takiego miecza, to kat podnosząc go wkładałby mniejszy wysiłek (bo rtęć by zlała sie do części bliżej rękojeści, a przy uderzaniu przelałaby się na koniec brzeszczota, co by wzmocniło siłę tnącą. Teoretycznie oczywiscie.

Niezupełnie tak to opisano w "Mieczu Liktora". Chodziło o zwiększenie siły uderzenia poprzez przelanie się rtęci w kierunku czubka. Dochodziło do tego jeszcze i to, że kat musiał stać z mieczem w pozycji pionowej i czekać na sygnał "mistrza ceremonii".


Źle się widocznie wyraziłem ale o to mi chodziło Pozdr Zenobee.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Ołów jest mniej toksyczny, pociski artyleryjskie (niektóre) są dociążane uranem (raczej trudno dostępny).
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż rtęciowy-UFO-litości co za bzdura!
Tak ale uran ma to do siebie, ze podczas uderzenia pocisku w pancerz przy którym powstaje temperatura 1132 C, Uran się po prostu spala. Co wydajnie zwiększa przebijalność pancerza, nie mówiąc o tym co się potem dzieje z załogą która dostaje do środka łatwo wdychalne tlenki uranu.

P.S. Uran wręcz przeciwnie jest łatwo dostępny. Wojsko ma go za darmo, głównie z tego powodu że jest wiadomym że zutylizują tą radioaktywną amunicję na terenie wroga.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024