Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce

Dziwne - ja na każdym kroku slyszę, że jedną z podstawowych różnic między OK i IKO jest mniejszy nacisk kladziony w Oyama na przygotowanie silowe i wytrzymalosciowe... :?


Cieszy mnie to co piszesz, ale niestety w wielu klubach wciaz sie tylko o tym mowi.... Walki w OK nadal sa bardzo "wytrzymałościowe" Zazwyczaj wygrywa ten kto ma lepsze baterie:) Ps. swoja droga sam nadal tak robie bo moja technika tez wymaga jeszcze duzego wkładu pracy, a jak sie techniki nie ma to trzeba ja czyms zastapic:) Pozdr
  • 0

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce
Aha i jeszcze jedno:

To co piszesz Kirin o mniejszym nacisku na wytrzymałość w OK dotyczy raczej przeszłości. Tak było na początku istnienia OK a od tego czasu Kyokushin bardzo ewoluował w kierunku wiekszej ilosci zejsc, przegarniec, miekkich bloków itp... Mam wrazenie ze OK nadal zmaga sie z tym o czym wspomniałem- z konsekwencjami zbyt ekstensywnego rozwoju w poczatkach.
Zaznaczam po raz kolejny: nie znaczy to ze KK jest lepsze. Wszyscy wiemy jak ciezko walczyc "technikowi" z mocno "fizycznym przeciwnikiem" Czesto zwycieza ten drugi. Niestety jednak niedługo po turnieju, gdy forma fizyczna spadnie nagle okazuje sie ze niewiele juz potrafi dokonac. A przeciez dobry zawodnik powinien byc grozny nie tylko na turnieju, a to daje tylko technika. Moim wiec zdaniem KK rozwija sie szybciej i w odpowiednim kierunku.
Ps. moze doczekam kiedys wspólnych zawodów dla wszystkich organizacji... Tak powinny wygladac MP....Mistrz moze byc tylko jeden! :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce

Mysle ze Nakamura jest zbyt powznym autorytetem zeby wyprodukowac kolejny shit. No chyhba ze dobieze złych ludzi do współpracy jak to sie stało w przypdku stylu który ostatnio do nas zza oceanu przywedrował.... Szkoda ze nie moge uczestniczyc w jego kaicho :(

No właśnie oby tego nie zrypali nasi koledzy z seitedo ,a będzie dobrze. Jeżeli mogę im cos doradzić to praca praca i jeszcze raz praca ,a na samym końcu dopiero kolejne dany :!: aby nie było jak w OK ,że pierwsze były dany( jak pisał przedmówca) ,a potem z pracą bywało i bywa róznie
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce
Pytanie mam - dla odmiany na temat: po przeczytaniu info na WWW Seitedo Polska odnoszę wrażenie, że w seminariu z Nakamurą uczestniczyć mogą jedynie czlonkowie Seido - czy to prawda?
Bo mam dziką ochotę zobaczyć Mistrza na żywo...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce
Nie wiem dlaczego takie pytanie kierujesz tu do uzytkowników Budo wystarczy wysłac info do ich wodza Czapli i sprawa szybko się wyjaśni :!:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce

Pytanie mam - dla odmiany na temat: po przeczytaniu info na WWW Seitedo Polska odnoszę wrażenie, że w seminariu z Nakamurą uczestniczyć mogą jedynie czlonkowie Seido - czy to prawda?
Bo mam dziką ochotę zobaczyć Mistrza na żywo...


Też mam takie wrażenie .
Wydaje mi się , że Seido to chyba zamknięta organizacja i wszystko co robią to tylko dla swoich członków. Jak tak to byłoby szkoda . Ale to raczej moje domysły.
Może ktoś z Seido wypowie się na ten temat .
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce
No pisywał tu często Boguś Czapla ( mistrz seitedo 7 dan) może i tym razem będzie przekonywał do siebie ?
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce
Kyoshi Czapla nie musi przekonywać do siebie, zapewniam Cię!!!!!!!!
Jeżeli chodzi o pewne elementy dotyczące Seido, to decyzje podejmuje T. NAKAMURA. Seido nie jest organizacją zamkniętą, nigdy taką nie była na świecie i nie będzie w Polsce!!!!
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaicho Tadashi Nakamura w Polsce

Sorry , ale Wy jesteście porąbani ... chyba ...
- temat : gdzie wisi worek / czy na czym ma wisieć / - dyskusja : co jest lepsze OK czy KK
- temaT : czy Murat jest normalny ? - dyskusja : co jest lepsze KK czy OK,
- temat : czy w samoobronie lepiej od razu gościa zastrzelić , wynająć ruskich czy tylko kopnąć go w torbę - dyskusja : co jest lepsze OK czy KK ?
TEN TOPIC JEST NA INNY TEMAT !!!
A swoją drogą wiadomo co jest lepsze ... he , he , he
Pozdr.


A może zamiast zaśmiecać wszystkie topiki utworzyć jeden "Co lepsze Kyokushin czy Oyama" i tam wyszaleć się do woli. Co prawda spowodowało by to nową świętą krucjatę na Budo, ale tak naprawdę wieczny spór chyba nigdy nie zostanie uciszony i po cichy toczy się walka w kilku topikach. Vop23 ma troche racji.
A jeśli chodzi o karateka1 to jest on znany ze swoich czasami kontrowersyjnych wypowiedzi i dlatego część użytkowników go lubi, a część nie. Jeżeli ktoś poczyta Jego wcześniejsze posty, to i tak stwierdzi że poczynił znaczne postępy... Poza tym gdyby ktoś go zbanował to stracilibyśmy łowcę afer i zaczęło by wiać nudą!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024