Skocz do zawartości


Zdjęcie

Happoren, Aragaki Seisan, Aragaki Niseishi, Yara Kusanku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_michałoo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Happoren, Aragaki Seisan, Aragaki Niseishi, Yara Kusanku
Witam wszystkich, czy posiada ktoś materiały na temat wyżej wymienionych kata? Happoren, Aragaki Seisan, Aragaki Niseishi, Yara Kusanku - najlepiej w wersji wideo.



:?:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Happoren, Aragaki Seisan, Aragaki Niseishi, Yara Kusanku
Z tego co sie orientuję to so są kata z Koryu Uchinadi Patricka McCarthy. Wydał on tylko Aragaki Nisheishi z interpretacją na kasecie video. Czyli raczej będzie trudno znaleźć cokolwiek.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Happoren, Aragaki Seisan, Aragaki Niseishi, Yara Kusanku
Ale wiele na ten temat może wiedzieć, a raczej wie na pewno Marek Ramus ze Szczecina i Mirek Grzelak z Piły, które to osoby są przedstawicielami szkoły Koryu Uchinadi.
Ćwiczyłem z nimi kilkukrotnie i powiem,że to co robią to bardzo interesujące podejście do tradycyjnego Okinawa Karate.
  • 0

budo_michałoo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Happoren, Aragaki Seisan, Aragaki Niseishi, Yara Kusanku
Ja też cwiczę Koryu i system jest naprawdę bardzo ciekawy.Zanim zaczełem cwiczyć Koryu ćwiczyłem około 5 lat Aikido , pózniej Shotokan a od kilku miesięcy równolegle Shotokan i Koryu.Bardzo ciekawy, pełny i jednoczesnie trudny system.Polecam wszystkim :!:

Pozdrawiam wszystkich

Michał
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Happoren, Aragaki Seisan, Aragaki Niseishi, Yara Kusanku

.....Bardzo ciekawy, pełny i jednoczesnie trudny system.Polecam wszystkim :!:

Pozdrawiam wszystkich

Michał


Może coś bilżej dla zainteresowanych :?:
pozdrawiam
  • 0

budo_michałoo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Happoren, Aragaki Seisan, Aragaki Niseishi, Yara Kusanku
nie cwicze długo wiec moje informacje nie będą wyczerpujące.Cwiczymy, kihon, kata, kumite i bunkai.Sporo dzwigni robimy więc cwiczenie Aikido bardzo mi pomogło się odnaleźć w wielu rzeczach, podobnie z padami które robimy na parkiecie więc i z tym nie jest najgorzej.Wkrótce będziemy cwiczyć parter.Interpretacje kata są uważam dużo lepsze niż w shotokanie.nie wiem jak jest w innych klubach ale za trochę bezsensowne uważam robienie interpretacji w czwórkę.Jest dużo cwiczeń z partnerem, partnerek brak :wink: .Nie cwiczymy zbyt wielu form kata a te te które robimy wałkujemy naprawde dokładnie oraz interpretujemy każdy ruch formy a każdy ma sens. Cwiczymy, w zdrowych, wysokich pozycjach.Nikt nie nastawia się na zawody i rywalizację.System jest trudny ale moim zdaniem godny polecenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024