Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido częstochowa - proszę o opinię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

aikido częstochowa - proszę o opinię
Witam wszystkich
Poszukuję klubów Aikido w Częstochowie. Udało mi się znaleź w sieci trzy adresy:
AGARU - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
AIKI BUDO - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
AIKIKAI Cz-wa - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Proszę osoby, które mają lub miały styczność o Wasze opinie.
Wiem, żeby coś się dowiedzieć należałoby spróbować treningów wszędzie, ale z drugiej strony nie da się ocenić treningów po miesiącu, czy nawet kilku studiowania sztuki walki, dlatego proszę o pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie - jak wgląda kontuzjogenność kolan przy treningu Aikido.
Ostatnio miałem sporą kontuzję (przy treningu innej sztuki walki) i chciałbym dowiedzieć się, czy da się jakoś ochronić kolano podczs treningu Aikido.
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
2. kontuzje nadgarstków, łokci czasami barku mogą się zdarzac ale kolan - nie słyszałem.
1. Sprawdź gdzie masz bliźej - to dosyć istotne kryterium.
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
Mogę ci polecić AIKIKAI Cz-wa - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do kolan, to wbrew temu co twierdzi (żartuje?) AvBert, uzywa sie ich często i niestety problemy się po jakims czasie pojawiają u sporego odsetku ćwiczących.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
Nie zartuje - nie mamy zadnych dzwigni na kolana, nie uderzamy kolanami. Skąd więc kontuzje? Chodzenie na kolanach cwiczone jest rzadko. zresztą po macie więc niby co może się stać.
Przy amortyzacji padów może ale to nie kwestia aikido tylko słabych umiejętności padania.
Jeżeli możesz to napisz skąd te urazy, bo ja się nie spotkałem z takim problemem.
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
AvBert nie żartuj!
Nawet nie wiem jak skomentować to co napisałeś - dla mne bzdura.
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
Jeśli chodzi oczywiście o staw kolanowy...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
AvBert - mój kolega ma rozwalone kolano, a dokładnie wiazadła krzyżowe. Na treningu tak dziwnie przechwytywał mae-geri, że stracił równowagę i pociągnął kopiącego na siebie. A konkretnie na kolano. Od roku prawie jest wyautowany z zajęć. Oczywiście nie było to skutkiem shikko czy innego suwari, ale zawsze coś :wink:
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię

Mam jeszcze jedno pytanie - jak wgląda kontuzjogenność kolan przy treningu Aikido.
Ostatnio miałem sporą kontuzję (przy treningu innej sztuki walki) i chciałbym dowiedzieć się, czy da się jakoś ochronić kolano podczs treningu Aikido.


Ronin_Cz-wa, kolano da się ochronić przede wszystkim głową :wink: .Zależy jaka to była kontuzja, czy możesz ćwiczyć, czy wszystkie ruchy są dozwolone itd.
W przeciwieństwie do AvBerta uważam że bliskość dojo nie jest dość istotnym kryterium.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
Coś mnie omineło? :)
Pytanie rozumiem w ten sposób. Czy w aikido mamy w szczególny sposób narażone kolana w stosunku do innych SW.
Sądze że jogging może powodować więcej uszkodzeń stawu kolanowego niż aikido.
Nigdy w mojej wieloletniej praktyce nie odczułem zagrożenia mojego kolana.
Ale być może ja mam farta. :)

BJJ, TKD, jogging, piłka nożna :D , Karate, K-F, jujitsu, judo, są o wiele bardziej ryzykowne dla kolan niż aikido.
Z drugiej strony są takie typy co przy mae ukemi potrafią sobie obojczyk złamać. :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
No przecież nie pisałem, że kolano padło od łażenia hmmm....stylem częstochowskim po macie. Kolega fujara jest i tyle, czego nie omieszkam mu wypominać przy każdej możliwej okazji. :)
  • 0

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
Cześć Wszystkim

Odległość od Dojo to nie problem, Częstochowa to małe maisto, więc nie jest to moim głównym kryterium wyboru.
Bardziej sugeruje się instruktorem, sposobem nauczania, różnorodnościa treningu, etc.
Oczywiście ważne jest również dopasowanie godzin treningum bo niestety pracować trzeba.

A co do mojego kolana. Ostatnio rozwaliłem łękotkę, naszczęście nie całkiem i mogę spokojni dalej ćwiczyć. Jedyna dysfunkcja to nir wskazane tzw. zamykanie kolanam, czyli całkowite zgięcie - np. podczas siedzenia z zazen (sorki jeżeli walnąłem byka ort.)
Dlatego pytałem, czy wiele jest ćwiczeń, czy też technik, w których konieczne jest dodatkowe obciażenie stawu lub jakieś jego specyficzne skręcenie.

Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię

Nigdy w mojej wieloletniej praktyce nie odczułem zagrożenia mojego kolana.


I super, ale to dotyczy ciebie. Wiele osób ma takie czy siakie problemy z kolanami, czasem wystarczy obrót na obciążonym stawie i leci łąkotka albo więzadła. "Kontuzjogenność kolan" zależy tyle od treningu (czegokolwiek) co od "predyspozycji" ćwiczącego na uszkodzenia.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
Moja dziewczyna - obecna żona jakieś 10 lat temu poszła ze mną na trening. Zrobiła tenkan i wyskoczyło jej kolano ze stawu. I tak skończyła się jej kariera na macie. :cry:
Tylko że to nie miało nic wspólnego z aikido - wielkokrotnie przy różnych okazjach jej te kolano wyskakuje. Taki gen :wink:

Co do odległości to zależy ile ma się czasu. Jeżeli mogę po pracy wrócić i położyć dzieci spań i dojechac do dojo na 20.30 przez 15 minut. a ewentualnie miałbym wyjść 45 minut wczesniej to bywa różnica wręcz kluczowa. Oczywiście nie wszyscy mają takie problemy :)
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię

Bardziej sugeruje się instruktorem, sposobem nauczania, różnorodnościa treningu, etc.
Oczywiście ważne jest również dopasowanie godzin treningum bo niestety pracować trzeba.[...]
Jedyna dysfunkcja to nir wskazane tzw. zamykanie kolanam, czyli całkowite zgięcie - np. podczas siedzenia z zazen (sorki jeżeli walnąłem byka ort.)
Dlatego pytałem, czy wiele jest ćwiczeń, czy też technik, w których konieczne jest dodatkowe obciażenie stawu lub jakieś jego specyficzne skręcenie.


Obejrzyj sobie trening w dojo Jacka Engela (Aikikai) . Zobaczysz jak to wygląda, a przy okazji przekonsz się czy twoje kolano to wytrzyma - moim zdaniem nie, ale znam kilka osób po operacjacch łękotek, stawów, wiazadeł - da się. :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
Dobrze że w aiki nie ma skrętówek tak jak bjj, to by był przesiew dopiero hehe.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
W czestochowie to zapewno dużo suwari-waza robią. Tam jendna, pielgrzymka za druga na kolanach popindala, wiec na ulice techniki suwari-waza jak znalazł :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
w aikido rozwalasz systematycznie wszystkie stawy po kolei- nadgarstki, lokcie, barki, kolana.
najszybciej zaczynasz odczuwac nadgarstki, potem lokcie. rozwalone kolano wymaga zastanowienia sie, czy w ogole nie powinienes dac sobie spokoju z MA. sprobuj yogi, tai chi.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię

w aikido rozwalasz systematycznie wszystkie stawy po kolei- nadgarstki, lokcie, barki, kolana.
najszybciej zaczynasz odczuwac nadgarstki, potem lokcie. rozwalone kolano wymaga zastanowienia sie, czy w ogole nie powinienes dac sobie spokoju z MA. sprobuj yogi, tai chi.

Bez urazy, ale to bzdury...
Przyjmowanie dzwigni WZMACNIA stawy i po jakims, raczej dluższym niż krótszym, czasie nawet kanadyjskie aikido nie zagraża zdrowiu......
Jak gdzies tu bystrze zauwazyla athropina bodajże - mniej dupą, a więcej glową...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię

Bez urazy, ale to bzdury...
Przyjmowanie dzwigni WZMACNIA stawy i po jakims, raczej dluższym niż krótszym, czasie nawet kanadyjskie aikido nie zagraża zdrowiu......
Jak gdzies tu bystrze zauwazyla athropina bodajże - mniej dupą, a więcej glową...

prosze bardzo 8O coz za pozytywna zmiana pogladow :lol: :lol: :lol: To istnieje w new age aikido cos takiego jak przyjmowanie dzwigni :?
Ten swiat nigdy nie przestanie mnie zaskakiwac 8)

Faktycznie to jest prawda, aczkolwiek przyjmowanie dzwigni na kolano (bo o tym jest topik, nieprawdaz), to raczej spora zadkosc :oops:
Odpowiednia ochrona kolan w aikido pozwala uniknac w wiekszosci wypadkow kontuzji.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido częstochowa - proszę o opinię
A gdziez tu i u kogo zmiana pogladow...? 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024