Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido a ulica


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_grizzli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aikido a ulica
wiem że były podobne tematy ale chciałbym sie dowiedziec czy aikido moze zapewnic skuteczna samobrone (tzn czy wyrabia refleks,koordynacje ruchowa i psychike, itp.) na ulicy spotkalem sie juz z roznymi opiniami sam juz nie wiem co sadzic :?
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
taki dowcip był.. "Gryzli? Niet, strielali..." :)
wiesz, że takie tematy były ale czy je czytałeś?
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
Witam... Przepraszam mam takie pytanie czy Karate Tsunami jest skuteczne na ulicy ?? :) :) :wink: Bo ja slyszalem ze oni maja takie zabojcze techniki :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
Grizzli, oni się będą teraz z ciebie zbijać, to ja ci powiem w ostatnim ludzkim odruchu, że temat: "aikido a skuteczność (na ulicy)" jest tematem tabu, więc się go tutaj nie porusza. To tak, jakby mówić w domu powieszonego o sznurku. Więc nie pytaj, tylko sobie poczytaj te tematy nt. skuteczności, które znalazłeś, przeanalizuj i wyciągnij wnioski. Powodzenia. :wink:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
[quote name="mero"]Witam... Przepraszam mam takie pytanie czy Karate Tsunami jest skuteczne na ulicy ?? :) :) :wink: Bo ja slyszalem ze oni maja takie zabojcze techniki :) /quote]


jassssne.
najbardziej szpadeltsuki, sierponage i strasznaminaogoshi.
inne też, ale te trzy wymiatają najbardziej. 8)


:wink: :)
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
To znaczy ze techniki Tsunami beda skuteczne jak bede wracac np. z Obi/Praktikera z szpadlem ?? :roll:

:) :):):) :rofl:
  • 0

budo_bokuden
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
Szpadel jest ok, karate tsunami poklon , litości :lol:
  • 0

budo_grizzli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica

Grizzli, oni się będą teraz z ciebie zbijać, to ja ci powiem w ostatnim ludzkim odruchu, że temat: "aikido a skuteczność (na ulicy)" jest tematem tabu, więc się go tutaj nie porusza. To tak, jakby mówić w domu powieszonego o sznurku. Więc nie pytaj, tylko sobie poczytaj te tematy nt. skuteczności, które znalazłeś, przeanalizuj i wyciągnij wnioski. Powodzenia. :wink:


a jaka jest twoja opinia??
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica

To znaczy ze techniki Tsunami beda skuteczne jak bede wracac np. z Obi/Praktikera z szpadlem ?? :roll:

:) :):):) :rofl:


jo.
sierponage natomiast jest niezastąpione, przy powrocie z dożynaek. to kompletny system.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica

a jaka jest twoja opinia??


Ech...

Że zacytuję:

poczytaj te tematy nt. skuteczności, które znalazłeś, przeanalizuj i wyciągnij wnioski.


Niektórzy z dyskutantów w tych tematach wiedzą, co piszą. Tyle ode mnie.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
Hmmm jak dla mnie to podpucha. Więc jeśli grizzli nas nie podpuszczasz, to weźmij do serca uwagi szanownej koleżanki ligei. A jeśli jednak podpuszczasz to, hmmm jakby to wyrazić w grzeczny sposób? już wiem przeczytaj to co mam w podpisie.


PZDR
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
Aikido jest "na ulicy" nie mniej skuteczne niż karate, wu-shu czy inne balety 8) ( no chyba ze bjj to ja ... :lol: )
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica

chciałbym sie dowiedziec czy aikido moze zapewnic skuteczna samobrone

jeśli gośc wyjmie broń palną to ani bjj ani mt ani nic innego ci nie zapewni ochrony po za szczęściem(może to będzie ta 1 z 100000000000000000 broni która właśnie teraz sie zatnie :P ). Więc jeśli pytasz o samoobrone to po pierwsze: należy rozpatrzeć różne sytuacje(ilość przeciwników), po drugie: trzeba rozpatrzeć osobe broniącą się. Jeśli posiada wysokie umiejętności w aikido i ćwiczył też na przykład mt żeby nauczyć sie uderzeń, to nie łatwo było by go zranić bez posadania jakiejkolwiek broni. No i właśnie, jeśli napastnicy mają broń to już nie tak łatwo gdybać czego by sie im nie zrobiło(bo tak naprawde lepiej, żebyś też miał broń), tak więc temat jest dość trudny. Lepiej szukać odpowiedzi na treningach niż na forum i proponuje abyś poszedł na trening sztuki walki, która ci sie podoba, zaczął ją ćwiczyć a jak uznasz, że to jednak nie dla ciebie to coś innego sobie znajdź. I tak szukaj aż coś cie przekona do siebie.
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
najskuteczniejsze na ulicy są szybkie nogi :D
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
... I łopaty i cepy!! A najlepiej pan R.Murat.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
Oczywiście że jest skutecznie, niejaki Marian M., powszechniej znany jako "Kosiarz" bardzo często to udowadnia.
Niech ktoś zgasi światło.
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
W przypadku aikido to trochę trzeba poćwiczyć żeby widzieć efekty - dobre kilka latek. Każda forma ruchu może się przydać także jeśli aikido Ci pasuje to nic tylko ćwiczyć. Nie ma co się zastanawiać nad skutecznością tego czy tamtego.

Swoją drogą nie rozumiem czemu skoro Grizzli zadał pytanie to mu poprostu nie odpowiecie, po co te żarciki. To, że jakiś temat był poruszany na forum rok temu to nie znaczy, że zdanie ludzi się nie zmieniło i nie moża zapytać o ich aktualny pogląd.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
To że komuś nie chce się ruszyć dupy do archiwum i poczytać tematów któe był wałkowane tysiące razy świadczy tylko o tym że jest pieprzonym leniem, i ma w dupie, to co inni napisali. A Ci inni mając taką świadomość odpowiadają tak jak odpowiadają i mają do tego pełne i nienaruszone niczym prawo.
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
Chyba niedokładnie przeczytałeś co napisałem. A jeśli nawet gość jest leniem to po co wogóle odpisują, jak widzą temat i nie chcą go wałkować to niech nie czytają. Nie każdy musi być super fighterem i internautą.
Najgorsze na tym forum jest to, że nikt nie odpowiada na pytanie tylko wszyscy kombinuja co by było gdyby, albo prześmiewają innych.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a ulica
Polska mentalność :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024