Skocz do zawartości


Zdjęcie

Utrata gibkości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Utrata gibkości
Kończy się sezon. Zrobiłem sobie test formy. Sprawdzający szybkość siłę, gibkość.
O ile generalnie nie mam na co narzekać. To zaniepokoiłem się testem na gibkość. Generalnie chodzi tu o skłony.
Aikido wymaga trzymania centrum. Dzięki temu sylwetka się prostuje. Z tym że dzięki rozwojowi mięśni trzymających sylwetkę fatalnie straciłem na gibkości.
Kiedyś w zamierzchłych czasach, spokojnie dotykałem dłonią gleby a teraz ledwo końcówkami palców.

Ciekawe czy to efekt starzenia się czy też generalnie trzymanie centrum powoduje takie efekty :?:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
Kiedy chodziłem na siłownię, w zamierzchłych czasach "przedaikidowych" to paradoksalnie byłem lepiej rozciągnięty i całkiem gibki. Teraz brzusio, znaczy centrum, przeszkadza w skłonie, a kiedyś człek głową kolan (własnych) spokojnie sięgał... :)

Ale sobie serwuję ostatnio gimnastykę korekcyjną co rano, może coś z tego będzie... :roll: :D
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości

Aikido wymaga trzymania centrum. [...] Ciekawe czy to efekt starzenia się czy też generalnie trzymanie centrum powoduje takie efekty :?:


Teraz brzusio, znaczy centrum, przeszkadza w skłonie, a kiedyś człek głową kolan (własnych) spokojnie sięgał... :)


Ja to już nie pierwszy raz widzę, że wybujałe "centrum" aikidokom niezmiernie w ćwiczeniach przeszkadza. Coś w tym musi być. :P :) :wink:
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
A sorry ja nie posiadam hary większej niż przeciętna. :wink: Zeby nie było nieporozumień. Utrata gibkości wiąże się z usztywnieniem kręgosłupa lędźwiowego :?
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
AvBert, no musimy ci wierzyć na słowo, bo nie ma jak sprawdzić.
:) :P
Ja tam problemów z gibkością nie mam. Wręcz przeciwnie. A i ścięgna się ładnie porozciągały od ćwiczenia. :) 8)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
Ja zaś, dziękując rodzicom i matce naturze, nie mam takich problemów. I jak patrzę na młodszych o kilka dziesięcioleci aikidoków, to ręce i nogi mi opadają. Mam wrażenie, że oni patrzą na skłony i już ich boli.

P.. Kamasutrę poćwiczyć, ot co... :wink:
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości

Ja zaś, dziękując rodzicom i matce naturze, nie mam takich problemów. I jak patrzę na młodszych o kilka dziesięcioleci aikidoków, to ręce i nogi mi opadają. Mam wrażenie, że oni patrzą na skłony i już ich boli.

P.. Kamasutrę poćwiczyć, ot co... :wink:


Rozumiem, że w ten sposób nieziemską gigkość osiągnąłeś? :wink:
Po aikidzie zdecydowanie wszelakie rozciągnięcia mi się poprawiły. Ale codzień rano dbam aby hara mnie nie wyprzedzała. 8)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości



P.. Kamasutrę poćwiczyć, ot co... :wink:


Rozumiem, że w ten sposób nieziemską gigkość osiągnąłeś? :wink:
8)


Jasnowidz, kurna, jasnowidz... :)
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości

Jasnowidz, kurna, jasnowidz... :)


Wreszcie mnie rozpoznali :)
A sprawdzone techniki trzeba wykorzystać :!: :wink:
Idę ćwiczyć gibkość :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości

Kamasutrę poćwiczyć, ot co... :wink:


A propos, taki kawał mi się przypomniał:


Rozmawia dwóch kolegów:
- Moja żona kupiła kimono, zapisała się na jakieś zajęcia i teraz wraca późno wieczorem, mam święty spokój.
- To i ja muszę swoją wysłać, a na co twoja chodzi?
- Coś tam ze wschodu. Zaraz, jak to szło.... Aka...ama.... o, mam! Kamasutra!
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
A ja ćiwcze, staram sie trzymać prosto sylwetkę, mam duży brzuch (to rodzinne) i spokojnie dotknę główką kolan a rękami ziemi. Coś dziwnego. Może ja jestem jakimś fenomenem?!
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości

A sorry ja nie posiadam hary większej niż przeciętna. :wink: Zeby nie było nieporozumień. Utrata gibkości wiąże się z usztywnieniem kręgosłupa lędźwiowego :?

Nie wiem czy dobrze się wyraziłeś, ale usztywnienie kręgosłupa to zjawisko raczej patologiczne. Kolega ćwiczący Aikido tak ma - usztywnienie kilku kręgów w części środkowej - lekarz (dobry specjalista) daje mu małe szanse na powrót do stanu poprzedniego.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
Ja chyba tego wszystkiego nie rozumiem :roll: Ćwicze od pewnego czasu, z natury nie jestem rozciągnięty, a nawet bym powiedział, sztywny. A widze że ćwicząc Aikido stałem sie bardziej elastyczny i rozciągnięty. To jak to jest? Mnie Aikido nie usztywnia a rozciąga... To co? Jestem jakimś fenomenem??

A nie, nie, nie, już wiem!! Po prostu nie ćwicze na krawędzi :twisted: :wink:
  • 0

budo_wirid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
a ja gibka super nie jestem, ale zauważyłam, że jestem rozciągnięta lepiej niż inni śmiertelnicy, którzy aikidowej gibkości nie zaznali :D

pozdrawiam
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
Wiadomo, że ćwiczący aikido sa bardziej rozciągnięci w stosunku do ludzi nie uprawiających żadnej sztuki walki, czy sportu. Ale aikidoka, który ćwiczy powiedzmy 10 lat, może po jakimś czasie zauważyć zbytnie usztywnienie, ze względu na tak długotrwałe uprawianie tej dyscypliny, ne?
Tylko strzelam :D
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości

Ale aikidoka, który ćwiczy powiedzmy 10 lat, może po jakimś czasie zauważyć zbytnie usztywnienie, ze względu na tak długotrwałe uprawianie tej dyscypliny, ne?



Może, ale nie musi, zależy od indywidualnych predyspozycji.

Witam na forum...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości

Wiadomo, że ćwiczący aikido sa bardziej rozciągnięci w stosunku do ludzi nie uprawiających żadnej sztuki walki, czy sportu. Ale aikidoka, który ćwiczy powiedzmy 10 lat, może po jakimś czasie zauważyć zbytnie usztywnienie, ze względu na tak długotrwałe uprawianie tej dyscypliny, ne?
Tylko strzelam :D

Bzdurki... 8) (no offence)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
Ano dzięki za przywitanie, już sie przedstawiałem w topicu odpowiednim ;]
A skoro twierdzicie że bzdurki to może tak być, bo jak powiedziałem kurczak jeszcze jestem i nawet nic nie ćwiczę (kiedyś karate dawno temu- ale salto umiałem :P )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości
Mysle ze generalnie to prawda, ze im wyzszy stopien posiada aikidoka, tym jest wiekszym sztywniakiem.
Proces zauwazylem nastepujacy -- od samego poczatku powtarza sie poczatkujacym zeby sie rozluznili -- o malo co rozwolnienia nie dostaja jak sie rozluzniaja -- towarzystwo cwiczy potwornie sflaczale. Poniewaz technik nie wykonuje sie na oporze (bo Latwo, Przyjemnie i bez Bolesnie ), powstaje trwale zludzenie ze bycie sflaczalym To Jest Wlasnie To -- Luzik Mistrzowski™.

Zludzenie to pryska przy pierwszym kontakcie z kims, kto atakuje solidnie -- i tu nastepuje straszliwa tragedia : nie ma sie wypracowanych sposobow, zeby ten 'luzik' zachowac w obliczu Wojny. Automatycznie cialo sztywnieje i dany aikidoka probuje cokolwiek zrobic Za Wszelka Cene, nie tylko nie zwazajac na dotychczasowe gornolotne bzdury ktorym zawziecie holdowal przez dziesieciolecia, ale nawet posuwajac sie do prob bicia niesfornego atakujacego, co prawda sa to proby zalosnie niezdarne, ale za to pelne prawdziwej nienawisci.

Zalozenie hakamy podowuje dodatkowe nadecie sie danego osobnika, ktory juz teraz systematycznie zastepuje sztywnoscia brak prawdziwej skutecznosci, no bo przeciez hakama/czarny pas go 'zobowiazuje' do mistrzostwa :lol: To nadecie sie (fizyczne i psychiczne) jest tym bardziej sztuczne, ze cialo sztywnieje do niemozliwych granic. W ten sposob ta metodologia tworzy najwiekszych chyba sztywniakow sposrod wszystkich SW.

Powstaje pytanie, czy nie ma innej alternatywy?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata gibkości

Mysle ze generalnie to prawda, ze im wyzszy stopien posiada aikidoka, tym jest wiekszym sztywniakiem.
Proces zauwazylem nastepujacy -- od samego poczatku powtarza sie poczatkujacym zeby sie rozluznili -- o malo co rozwolnienia nie dostaja jak sie rozluzniaja -- towarzystwo cwiczy potwornie sflaczale. Poniewaz technik nie wykonuje sie na oporze (bo Latwo, Przyjemnie i bez Bolesnie ), powstaje trwale zludzenie ze bycie sflaczalym To Jest Wlasnie To -- Luzik Mistrzowski™.

Generalnie to generalizujesz znowu (bo mimo, ze szpagatu nie robie, to nie narzekam na tzw. zesztywnienie, chyba, ze mowa o jakims szczegolnym organie), aczkolwiek... mam tu u nas w dojo takiego murzyna..., eep, przepraszam - afroamerykanina, dwa razy wiekszego ode mnie, przy ktorym jedno, co moge, to sie, za przeproszeniem, zesrac w gacie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024