Skocz do zawartości


Zdjęcie

prosze o pomoc...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_kozak90
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

prosze o pomoc...
Mam 16 lat,183 cm wzrostu i 70 kg wagi i chciałbym trenować vale tudo lecz rodzice nie popierają tego pomysłu a i ja nie wiem czy bym sobie poradził :/ Więc mam pytanie czy może ktoś podać mi zestawy ćwiczeń które,nawet w małym stopniu dadzą mi podstawy ??[/b]
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
Moi rodzice nihdy nie popierali i nie popieraja nadal moich treningow ale skoro mi sie udalo to Tobie tez sie uda tylko sie postaraj :wink: Cwiczenie w domu bez zadnego doswiadczenia treningowego nie ma najmniejszego sensu pozostaje CI tylko przekonanie rodzicow i pojscie do sekcji.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...

ja nie wiem czy bym sobie poradził :/ b]

jak to nie wiesz??? na treningi zaczyna sie wlasnie chodzic po to zeby zaczynac dawac rade...poczatki sa zawsze trudne, ale po pewnym czasie sie wyrobisz i tyle :)
a jakie sa argumety starych przeciw uprawianiu sprotu??? to moze wymyslimy jakies kontry :)
  • 0

budo_kozak90
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
a więc tak.. rodzice poprostu uważają,ze nie jest to bezpieczne i może mi się stać krzywda :S denerwuje mnie to bo wszędzie może się coś złego stać :P
  • 0

budo_tom248
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
Powiedz ze chcesz trenowac bjj i to takie piekny sport powiec ze to cos jak judo, na poczatku przez pare miesiecy raczej i tak nie bedziesz uderzal tylko ciwczyl cwiczyl cwiczyl i oczyscie z czasem zacznij chodzic na treningi z uderzen a rodzicom poprostu powiec ze idzesz na "trening" i tyle.

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
jest jeden prosty i oczywisty argument - działa na wszystkich rodzicow:

"mamo, tato, a wolicie zebym bral narkotyki? ja chce uprawiac sport, bo to mi daje radosc"

i tyle :wink: powinno im dac do myslenia
  • 0

budo_murzyn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
Z tymi narkotykami to dobry argument :D Zawsze możesz powiedzieć, że idziesz na Karate :-) Pościemniać coś o ochraniaczach. Jest wiele opcji. Tylko musisz uważać, żeby nie obejrzeli jakiś walk w telewizji, bo mogą wpaść w histerię :wink:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
kurcze w vale tudo jest mniej powaznych kontuzji jak w glupiem boksie...o narkotykach to dobry argumet-ile ludzi sie stacza z zwyklej nudy...ale moze zrob tak: jak bedziesz wychodzil z domu i starzy sie beda pytali gdzie idziesz mow ze z kolegami na piwo na lawce posiedziec bo nudy sa straszne-i daj tu do zrozumienia ze jak bys trenowal to nie bedziesz mial czasu pakowac sie w klopoty
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
a z tym piwem jak beda mowic ze nie masz pieniedzy to powiedz ze koledzy Cie zaprosili i CI postawia :)
  • 0

budo_murzyn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
To raczej normalne, że rodzicom nie podoba się pomysł trenowania sportów walki, bo boją się, że coś się może stać. Jeśli sami nic nie trenowali, to mają telewizyjno-filmowe wyobrażenie, w którym dwóch facetów wchodzi do klatki, a wychodzi jeden :lol:
Więc nie przejmuj się - trochę pohisteryzują i przestaną :-)
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
Dziwni rodzice :D ! Jak w wieku 10 lat usztywnili mi,po treningach karate, nogę w kolanie na rok, to ojciec powiedział mi, że kiepski jestem bo się kontuzji nabawiłem i że jak tylko wyleczę to mam wracać na treningi. Nuda jest najgorsza. Lepszy wycisk na treningu niż dragi w piwnicy. "Bo może się krzywda stać" - to powiedz im że na ulicy może cię samochód potrącić a jak cię ziomy z osiedla nagałują bo nie będziesz wiedział co zrobić to większa krzywda będzie. Walcz o swoje, albo zastosuj zasadę - czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Powiedz że idziesz kleić modele a pójdź na trening.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc...
ehhh chcialbym tak jak szaszka miec... ja za to mm powiedziane ze jak bedzie kontuzja to kategorycznie koncze :lol: oczywiscie obchodze sie bez jak tylko moge :wink: ale np. o zawodach rodzice nie chce slyszec :? trzeba bedzie sciemniac niestety :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024