Skocz do zawartości


Zdjęcie

co to za federacja ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_bongolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
hej a co to jest ta fala? :D
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
przeczytaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ściągnij sobie jakiś filmik z układami itf.
i już wiesz.
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
fala to jest jak przychodzisz na treningi i zaczynasz od pompowania (tylko ty pompujesz), potem w trakcie treningu pompujesz (tylko ty), a pod koniec treningu pompujesz.... :) :) :)

a tak szczerze calkiem to nie myl z fala w wojsku, bo to zupelnie inne sprawy. chociaz smiesznie to dla nas zabrzmi, ale niektorzy naprawde mysla, ze w tkd jest taka "prawdziwa" fala, dopiero pozniej gdy przyjda na trening dowiaduja sie co to jest. ot taki kolejny mit jak to ze chuck norris ma czarny pas w tkd.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?

a tak szczerze calkiem to nie myl z fala w wojsku, bo to zupelnie inne sprawy. chociaz smiesznie to dla nas zabrzmi, ale niektorzy naprawde mysla, ze w tkd jest taka "prawdziwa" fala, dopiero pozniej gdy przyjda na trening dowiaduja sie co to jest.


8O
teraz to mnie zaskoczyłeś na całego ;)

ot taki kolejny mit jak to ze chuck norris ma czarny pas w tkd.



Zważając na to, że Norris pisze o tym na swojej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], to nie jest to mit. Inaczej się to nazywa. No i ciekaw jestem o którą organizację chodzi. ITF nie przyznaje się do takiego wieku. ;)

Poniżej cytat:

In 1997, Chuck achieved another milestone in his life by being the first man ever in the Western Hemisphere to be awarded an 8th degree Black Belt Grand Master recognition in the Tae Kwon Do system. This was a first in 4,500 years of tradition.



Dopisek :)
a żeby namieszać, właśnie znalazłem:

ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

13 kwietnia 2000 r. Chuck Norris, Bob Chaney i Bob Wall, mistrzowie sztuk walki i znani aktorzy zostali mianowani przez Gen. Choi Hong Hi na stopnie VIII Dan.


  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
Zeczywiście dziwnie to wykonują :?:
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
Zenada caly ten filmik
  • 0

budo_izabella
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:USA

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
Ja cwicze w USA ale takich codow jeszcze nie widzialam.
A tak wogole to na tym filmie to oni sie chyba tak spiesza bo im pewnie pociag za pare
minut ucieknie.A jak sie ktos spieszy to i nogi jakos dziwnie placza.
A jaki szacunek okazuja.Po co sie uklonic w pas jak mozna drygnac glowa. :oops: wstyd
  • 0

budo_izabella
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:USA

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
Ja cwicze w USA ale takich cudow jeszcze nie widzialam.
A tak wogole to na tym filmie to oni sie chyba tak spiesza bo im pewnie pociag za pare
minut ucieknie.A jak sie ktos spieszy to i nogi jakos dziwnie placza.
A jaki szacunek okazuja.Po co sie uklonic w pas jak mozna drygnac glowa. :oops: wstyd
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
cute.

ja do dzisiaj nie znalazlem odpowiedzi dlaczego skoro fala w itf jest taka wspaniala to w wtf z niej zrezygnowano, tzn jakimi przeslankami sie kierowano...
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?

ja do dzisiaj nie znalazlem odpowiedzi dlaczego skoro fala w itf jest taka wspaniala to w wtf z niej zrezygnowano, tzn jakimi przeslankami sie kierowano...


po prostu itf mial lepszych fizyków ;) ,

przy okazji fizyki:
Wyżej się skacze nopi ap chagi nożycami czy z jednej nogi? ;)
słuchałem swietnego wykladu pewnego pana dr z fizyki :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?

ja do dzisiaj nie znalazlem odpowiedzi dlaczego skoro fala w itf jest taka wspaniala to w wtf z niej zrezygnowano, tzn jakimi przeslankami sie kierowano...


No cóż. Ja bym troszeczkę inaczej sformułował pytanie, gdyż określenie "zrezygnowano" sugerowałoby, że fala w WTF albo kiedyś była, albo chociaż miała być i ktoś się potem jednak rozmyślił. A w sumie... dlaczego niby miałaby być fala w WTF? Dlaczego miałaby być w hapkido, tangsoodo czy w kyokushin? To element typowy dla ITF i to niezbyt stary, generałowi tak sie spodobało, wprowadził i już, raczej dziwnym byłoby, gdyby właśnie inni kopiowali od niego ten pomysł, bo w sumie po co?

Łatwiej się chyba wyjaśnia, dlaczego coś istnieje, niż dlaczego coś nie istnieje... :wink:

Gizmo
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?

Łatwiej się chyba wyjaśnia, dlaczego coś istnieje, niż dlaczego coś nie istnieje... :wink:


ale nam wyznawcom ITFu przyjemniej się czyta, dlaczego tam nie istnieje, bo to podkresla naszą wyższość :lol:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?

ale nam wyznawcom ITFu przyjemniej się czyta, dlaczego tam nie istnieje, bo to podkresla naszą wyższość :lol:


Zależy kto pisze :wink:

Gizmo
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?

ale nam wyznawcom ITFu przyjemniej się czyta, dlaczego tam nie istnieje, bo to podkresla naszą wyższość

Zważ jednak, że ta wyższość występuje wyłącznie, gdy jesteśmy w najwyższym punkcie fali. :wink:
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
gizmo, przedstawie ci wersje jaka ja slyszalem, a ty sprobuj sie do tego ustosunkowac. zaznaczam, ze to nie jest moje zdanie a jedynie cudza teoria.

no wiec, na poczatku w tkd nie bylo fali. pozniej ze wzgledu na brak mozliwosci wprowadzenia walk full-contact do sportu czy wogole miedzy amatorow fala weszla nie jako ten motor fizyczny, ale jako element ktory cwiczony w ukladach powoduje ze zawodnicy w trakcie walki w formule light contact nabywaja odruchow bezwarunkowych powodujacych, ze ich ataki sa wolniejsze (zwlaszcza jesli chodzi o jirugi). w wtf zrezygnowano z fali poniewaz nie ma ataku rekoma na glowe, a atak noga na glowe mimo wszystko daje zawodnikowi szanse na lepsza obrone ze wzgledu na dluzszy czas wyprowadzania techniki noga niz atak reka. ot taka hipoteza na temat dopasowania fali do light contact.

jeden z argumentow za to rowniez karate fudokan (ci starsi zapewne pamietaja), ktore przynioslo ze soba ogromna fale kontuzji wsrod zawodnikow. to wlasnie z doswiadczenia tej dyscypliny szybko w shotokanie wprowadzono ochraniacze, pozniej light contact i szukano dalej rozwiazan minimalizujacych kontuzje zawodnikow.

i teraz teoretyzujac, faktycznie trudno sobie wyobrazic itf w wersji full contact lub knock-down, bo przypominaloby ono bardziej muay-thai - zawodnicy wyprowadzaliby krotkie, szybkie ciosy zamiast obrotowek, lub twimyo-chirugi.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
Pierwszy raz o tym słyszę i dla mnie - powiem szczerze - jest to karkołomna teoria, sugerująca, że wprowadza się do sztuki walki coś, co powoduje, że zawodnicy będą wolniej (= mniej skutecznie) uderzać, zaś w sporcie opartym na szybkości i precyzji sztucznie zmniejsza się szybkość. Coś jakby kazać skoczkom wzwyż skakać z obciążeniem, żeby za wysoko nie polecieli, a sprinterom biegać z hamulcami aerodynamicznymi. Poza tym de facto trening technik do walki sportowej i do układów to dwie różne rzeczy... Tak więc mnie to się kupy nie trzyma, no ale wcale nie jest powiedziane, że musze miec rację.

I jeszcze raz - w WTF fali nie ma, nie było i o ile mi wiadomo nigdy nie miało być. ITF w wersji full contact można sobie sobie wyobrazić - choćby Morangbong Cup w Japonii.
Problemem nie jest fala, ale fakt, że do walk sportowych w formule full contact bardziej nadają sie techniki krótkie, konkretne i bezpośrednie, tak więc pełnokontaktowy ITF teoretycznie też ewoluowałby w strone kick-boxingu. Zresztą w full-contact zazwyczaj nie stosuje się punktacji zróznicowanej ze względu na stopień trudności techniki, liczy się efekt... stąd ludzie dążą do łatwiejszych w wykonaniu (i w wywarciu efektu) kopnięć.

Tak mi się wydaje, ale może ktoś mnie przekona, że jest inaczej.

Gizmo
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?

i teraz teoretyzujac, faktycznie trudno sobie wyobrazic itf w wersji full contact lub knock-down(...)

ot, zwykly kick-boxing. i tak juz jest wystarczajaco podobne.
za to jak dumnie brzmi full contact w wtf'ie :P
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?

ITF w wersji full contact można sobie sobie wyobrazić - choćby Morangbong Cup w Japonii.

mozesz napisac o tym cos wiecej? ladnie prosze. a moze jestes w posiadaniu jakiegos materialu filmowego w wersji cyfrowej? 8)

z Japonskich zawodow to kojarze Open Japan z 90ktoregos_tam roku. pozyczylem kiedys od trrenera strasznie zajechane vhs z wymiatajacymi gwiazdami jak Tapilatu i Guenette, ale to chyba nie o tym mowa ;)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
Pewnie to to samo nagranie. Tam rzeczywiście startowali wymienieni przez Ciebie, oprócz nich karatecy i m. in. thaibokser z Chakuriki Dojo z Holandii (ładnie pozamiatał).

Wal na PW albo GG jak coś, mam bodaj 2 czy 3 edycje zrzucone na CD.

Gizmo
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: co to za federacja ?
no tak, troche sie to wszystko kupy nie trzyma. pytanie takie spontaniczne, bo zastanawiam sie czy od wrzesnia nie zaczac trenowac dodatkowo wtf (trenuje itf). kopniecia przeciez praktycznie takie same. pomimo wszelkich pozostalych roznic mam cicha nadzieje, ze wyjdzie to na plus jako "rozszerzenie menu".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024