Skocz do zawartości


Zdjęcie

garda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_sali_itf
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

garda
jak to jest w tkd z gardą...niektórzymówią ze nie mozna trzymac dwiema rękami, niektórzy trzymają, jamie macie swoje sposoby trzymania gardy??:):)
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
zalezy jaka federacja bo w wtf to ta garda nie jest zbyt widoczna 8) jesli chodzi o itf to kazdy ma własny sposób na trzymanie gardy
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Zależy z kim się walczy i jaką taktykę się przyjęło.
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

zalezy jaka federacja bo w wtf to ta garda nie jest zbyt widoczna 8) jesli chodzi o itf to kazdy ma własny sposób na trzymanie gardy

Na zawodach WTF co zawodnik to inaczej trzyma, ale z pewnością nie jest niewidoczna. Dosyć często widzę gardę taką, że ręka odpowiadająca nodze wykrocznej znajduje się blisko tej nogi, a ręka przeciwna osłania głowę. Sam mam przyzwyczajenia z KB, chociaż ostatnio sam się łapię na tym, że coraz bardziej nie chce mi się grady trzymać :) .

Wystarczy parę filmików obejrzeć, tam też widać jak zawodnicy gardę trzymają.
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
I tu się zaczyna mój problem czyli tzw. zespół luzackich rączek bo nie miałam nawyku trzymania gardy przez co parokrotnie dostałam po gębie :oops: I ten ryk trenera "GDZIE MASZ RĘCE!!!!?????!!!" brr gardę trzeba sobie wkńcu przyswoić :P
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Jedna reka w okolicy skroni, a druga tak sobie przed soba macham :) A jak przechodze do blizszedo kontaktu ( czyt. seria rekoma ) to probuje cos w stylu gardy bokserskiej.
Jaka by garda nie byla, i tak zawsze cos przez nia przejdzie, co sam widze po moich dzisiejszych sparingach i tym kolorowym koleczku wokol oka ;)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
nie wiem jak w WTF ale w ITF powinna byc garda trzymana wysoko tylna reka przy brodzie badz tez wyzej druga lekkko wysunieta zprzduy takze wysoko to chyba logiczne ..
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Dokladnie to mialem na mysli :)
Druga sprawa to jak utrzymac dobra garde przy wyprowadzaniu wysokich kopnies, bo wiadomo ze wraz z ruchem ciala uklad rak mimowolnie sie zmienia. Np. przy dollyo u mnie reka przednia idzie do pozycji prawie poziomej, z lokciem wysunietym do przodu, tak na wysokosci nosa. Przy yopie tzw. uderzenie kontrolne czyli przednia reka wysunieta z piescia do przodu, jak w ukladach... A co z obrotowkami? Jak sie oslaniacie w przypadku tych technik?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
przy dolyo to tak zalezy w ktorej pozycji i ktora noga kopiesz ale reka przeciwna do kopnieca zostaje przy glowie natomiast reka zgodna z noga kopiaca powinna hmm wykonac rotacje czyli pojsc w kirunku przeciwnym do ruchu nogi kopiacej nom.... przy yopie w zasadzie mozna by sie pokusic o trzymanie rak przy sobie .... a jelsi chodzi o kopniecia wykonywane po obrocie totez w zasadzie mozna je trzymac przy ciele z tym ze nie zawsze to co opisalem w ferworze walki si eda zrobic ale tak trenowac si epowinnno ...
  • 0

budo_piter_itf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
jezeli ktos jest na tyle dobry i szybki to moze miec rece splecione za plecami..garda spoko ale rece slabna przy niej zawsze..i wszystko zalezy tez od predyspozycji trenujacego..wysoki koles nie potrzebuje gardy bo nikt mu przez nia nie przejdzie bo zatrzyma sie na nodze..jezeli oponent bedzie trzymal dystans oczywiscie..ja osobiscie przednia reka macham nad noga..drugo klade na policzku..i to mi wystarcza..
  • 0

budo_piter_itf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
jezeli ktos jest na tyle dobry i szybki to moze miec rece splecione za plecami..garda spoko ale rece slabna przy niej zawsze..i wszystko zalezy tez od predyspozycji trenujacego..wysoki koles nie potrzebuje gardy bo nikt mu przez nia nie przejdzie bo zatrzyma sie na nodze..jezeli oponent bedzie trzymal dystans oczywiscie..ja osobiscie przednia reka macham nad noga (przednia)..druga reke klade na policzku..i to mi wystarcza..
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Ja tam trzymam gardę wysoko, bo mi Bozia refleksu poskąpiła a twarz ma się tylko jedną. :) A kładzenia ręki na policzku nie polecam, bo gdyby przyszło walczyć bez rękawic, to jeśli na taką gardę coś spadnie, własną pięścią można sobie zęby wybić.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Hmm...to ja stane po stronie WTF. Osobiście to trzymam "luźna garde" aby móc swobodnie i szybko kopać, nie natrafiajać na własne ręce które mogą puźniej przeszkadzać przy złapaniu równowagi, no i myśle ze to już włąsna inicjatywa i kwestia przyzwyczajenia. Ale dalej idźmy...kolega mój trzymał garde bardzo wysoko..praktycznie na samą strefe olgul, ktoś inny jak ze wcześniejszych lat TKD czyli tradycyjnie( jeśli ktoś nie wiem o czym mówie wystarczy poszukać starszych fotek o TKD, zanim to przerodziło się prawie całkowicie w sport, wykroczna lapa wysunieta w przód przed siebie lokiec zgiety piesc na wysokosci barku, zakroczna blisko ciala piesc przed broda blisko ramienia lokiec zaslania splot sloneczny).Jednak z tak 70%-80% stosuje luźna garde.
  • 0

budo_piter_itf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
PA spoko..ale zauwaz ze na ulicy jest inna walka..i na ulicy nigdy nie staniesz do walki jak na macie..na ulicy raczej kazdy jest megaczujny i mega spiety wiec rece same cie kieruja gdzie chca sie znajdowac..i zawsze znaduja ie w miejscu ktore oslanie gebe..z kolei na macie czujesz luz..wiesz ze gosc ma rekawice i wiesz czego mozna sie spodziewac..a ulica kryje wiele tajemnic i wielu zroznicowanych przeciwnikow..wiec..konczac post..to co napisales/as zgadza sie..z tym ze to jest tylko teoria..w praktyce to wyglada zupelnie inaczej..jak ze wszystkim..pozdrawiam i spadam..pis
  • 0

budo_piter_itf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
BTW

tak wynika z moich obserwacji i doswiadczenia :P
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Coś w tym pewnie jest.
Pozdrawiam
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
mukeda, to bardzo ciekawe co piszesz o tej gardzie, moglbys pokazac jakies foto ?
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Garda tradycyjna:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] <--widac tutaj reke zaslaniajaca splot sloneczny, i blokujace wejscie w strefe momtong, ugiety lokiec reki wykrocznej uniemozliwia latwe wejscie technika yop chagi. mozna rozruznic garde miekka tak jak tutaj pokazano...lub twarda..rece bardzo blisko ciala, w mniejszej odleglosci od siebie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] <-- tutaj mamy zdjecie gardy luznej..rece nisko przy biodrach..umozliwiaja swobodne kopniecia, w zaleznosci od przyzwyczajen, reka zakroczna moze byc w roznych pozycjach, znaczy sie przed ramie zachacza luk..lokiec jest zwykle na tej samej wysokosci, wykroczna reka zwykle nizej i przy nodze. Tylko takie znalazlem foto(czyt. niechcialo mi sie szukac :) )

Niestety trzecia garda jaka opisywalem byla dosyc oryginalna, widzialem ja tylko u mojego kolegi , niestety zdjec nie posiadam.
  • 0

budo_sali_itf
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
na tej drugiej focie to mi sie wydaje ze wogle gardy nie ma:P:P...ale jak to w WTF'ie oni gardy nie maja po co trzymac:P
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Garde sie trzyma aby z dollyo w leb nie dostac ( za mocno). :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024