Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tien Lung


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Tien Lung
Dlugo sie wachalem z zalozeniem tego tematu... Zle sie czuje piszac niepochlebnie o mojej sekcji, ale chcialem was poprosic o rade...
A wiec tak, Taekwondo zaczale trenowac w polsce, sekcja Sonso w Bytomiu. Mozna powiedziec ze byla to milosc od pierwszego zakwasu. Pokochalem ta sztuke walki i zawsze staralem sie ( i nadal staram ) dawac z siebie 110% na treningu. po ok pol roku treningu i zdobyciu 10 kup ( ah jaki bylem z siebie dumny ;) ) koleje losu rzucily mnie za ocean. Wyladowalem w Kanadzie i wyglada na to ze juz tu zostane. Oczywiscie zaraz rozpoczalem poszukiwania sekci TKD. Bylem na treningu z dwoch sekcjach WTF-owskich, ale poziom byl rzenujacy a poza tym ja chcialem dalej trenowac ITF, w koncu juz nie bylem w tym sporcie poczatkujacym ;)
Jak sie okazalo jedyna ITFowaska szkola jest Tien Lung, sprawdzalem ich strone internetowa jeszcze w Polsce, glowny instruktor jest z pochodzenia polakiem, ma 6 dan a jego zona wielokrotny reprezentant Kanady w ukladach 5 dan. No wiec wybralem sie do sekcji i szok... wypasiony dojang z masa sprzetu i wieloma czarnymi pasami. Zostalem, podpisalem kontrakt ( takie sa tu zasady ) i trenuje tam od 9 miechow. W tym czasie doszedlem do 5 kup :? co juz niejako naswietla sytuacje z poziomem w naszej szkole. Ogolnie rzecz biorac szkola TKD jest tu forma robienia dobrego biznesu i na tym sie skupia wlasciciel. Treningi z nim mozna miec raz w tygodniu ( o ile sie pojawi ) placac za to dodatkowe 90 baksow za 10 zajec, co w polaczeniu z drogimi treningami 120$ miesiecznie daje nam calkiem niemaly wydatek. Ale nic, pracuje i nie placze nad kasa wydana na cos co kocham, ale jest w systemie treningowym duzo rzeczy ktore mi sie nie podobaja. Zajecia mamy glownie z busabumami w wieku ok 20 lat z 2-3 danem. Sa one traktowane "luznie", nie szlifujemy techniki i ukladow do perfekcji, jak to bylo w Polsce, ogolnie nie pomylisz za bardzo ruchow - masz zdany egzam. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby pieczatek za kazdy trening (ok 30-40) przystepujesz do kolejnego egzamy, ktory oczywiscie z racji stopni naszych sabumow jest egzamem "wewnetrznym". Nazwy technik mamy po angielsku, koreanskie nazwy musisz dopiero znac przy egzaminie na czarny pas. Kolejny duzy minus zero rozciagania na treningu ( mozesz to robic indywidualnie ). Techniki wibitnie cwiczone pow walke sportowa-bo trzeba zauwazyc ze jestesmy bardzo liczaca sie szkola na scenie ITF w Kanadzie i czrne pasy, ktore byly kiedys trenowane przez Mr.Wiza ( Saboom ) sa naprawde ok, co nie znaczy ze sa dobrymi instruktorami...
Nie wiem po co ten post chyba bardziej sie zale niz prosze o rade, ale w sierpniu wygasa moj kontrakt i zastanawiam sie nad podpisaniem nastepnego. Z jednej strony TKD to dalej jest milosc mojego zycia ( no moze druga ;) )i maze o tym zeby zawiazac ten sliczny czarny pas na doboku, z drugiej strony JA CHCE BYC DOBRY, nie na tym przecietnym poziomie reprezenrowanym przez uczniow TL. "Radze" sobie w prawie wszystkimi osobnikami na moim i wyzszym poziomie w sparach, ale mysle ze mialbym spore klopoty z zielona belka z lepszego polskiego klubu. Zmienic szkole? Wszystkie reprezentuja poziom podobny a najczesciej nizszy niz TL-takie tu po prostu jest podejscie do MA.
Pliz doradzcie cos i sorki za dlugi post, w stylu "Prosze o rade pania redaktor" ;)
Pozdrawiam wszystkich MILOSNIKOW.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
Podoba Ci się to ćwicz, bo co innego można napisać.

A w miarę możliwości zajrzyj do starego kraju (o akurat na przełomie lipca i sierpnia mamy obóz :) ).

Co do koreańskich nazw - po moich ostatnich nieśmiałych protestach na seminarium z Wielką Trójką - co do uzywania angielskich nazw, trener mię uświadomił, że w Encyklopedii też używane są angielskie nazwy i stąd ta terminologia.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
Na razie propozycja sterna jest chyba jedyną sensowną - zapylaj na obóz do starego kraju. Do nas od kilku lat przyjeżdża chłopak z juesej, ćwiczy dwa turnusy, zaczął się uczyć polskiego i tak mu się spodobało że zamierza tutaj studiować :) . Prawie wszystkie większe sekcje organizują obozy więc masz z czego wybierać. Jako że jest połowa maja to najwyższy czas jest zdecydować i zaklepać miejsce.
Powodzenia.
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
a może spróbuj bosaboomów przekonać, żeby dołączyli rozciaganie do programu treningowego...? a nóż sie uda...
co do reszty - mogę ci jednynie poradzic cos, z czym sam na pewno miałbym trudnościwymagaj od siebie, nawet kiedy inni od ciebie nie wymagają- robicie pompki - zrób 10 więcej, 30 dollyo - zrób 50 itd. poza tym możesz sobie zawsze robić hardcore'owa rozgrzewke przed treningiem. co do układów ... hmmm no cóż, sam sie ich raczej nie nauczysz, to fakt, może spróbuj techniki 1000 pytań do sabooma - ręka dobrze? nad czy pod splotem itd, itp.
przede wszystkim się nie poddawaj! skoro klubu nie możesz zmienic na lepszy - ćwicz dalej i staraj się zmienić na lepsze samego siebie.
  • 0

budo_swider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
Ja mysle ze rozwiazaniem moglo by byc zebranie kilku zapalencow od Ciebie z sekcji i wspolnie robic sobie jeszcze 1 lub 2 treningi w tygodniu poza tymi przeprowadzanymi przez trenera, ja i moji kumple tak zrobilismy kiedy doszlismy do wniosku ze brakuje nam walki sportowej, nie to ze wogle jej niebylo ale dla nas byl to za malo... zebralismy wiec 8-9 osobowa ekipe, wynajelismy salke i cwiczymy... Mysle ze to dobry pomysl, my po pol roku poczulismy skok formy.
Poztym faktycznie wyjazdy do kraju to swietna sprawa polecam obozy u sJeduta(jednego z najlepszych trenerow w polsce) wiecej info [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
Swider, z tymi treningami to dobry pomysł tylko myślę że za wcześnie. Chłopak ćwiczy tam dopiero od 9-ciu miesięcy. Z takim starzem to odradzam początkującym rozciąganie się. Może dlatego że widziałem kilku zapaleńcow którzy myśleli co to oni nie zrobią. Kończyło sie banalnie - niedogrzanie i kontuzje. Z zasady nie wracaja już na salę.
Zostałbym na razie przy obozie w kraju.
  • 0

budo_unicorntkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung

Z takim starzem to odradzam początkującym rozciąganie się.


Dziwne... Ja jakoś rozciągałam się od pierwszych treningów i żyję...
  • 0

budo_nexu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
to gratuluję :wink: to był żarcik

imho jak ktoś się porządnie rozgrzeje i zacznie rozciągać to nic złego stać się nie powinno :roll: [przyjmując, że to konkretne rozgrzewki]
  • 0

budo_swider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
Zawsze istnieje opcja kontuzji, wiadomo niezdrowo jest porywac sie z motyka na słońce, ale zakładajac ze chlopak przyjechał by na oboz, zobaczył co sie dzieje, jak treningi prowadzi sJedut czy sSuska, podpatrzył by jakies fajne cwiczenia, a po powrocie wprowadzil by je u siebie... Mysle ze nawet jednorazowy przylot na jakis oboz do polski zaowocował by u niego sporym skokiem umiejetnosci.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
I tutaj Swider zgadzam się w całej rozciągłości.

imho jak ktoś się porządnie rozgrzeje i zacznie rozciągać to nic złego stać się nie powinno Rolling Eyes [przyjmując, że to konkretne rozgrzewki]

- co by gdyby jak sie porządnie rozgrzeje . . a jak sie porządnie nie rozgrzeje? Propozycja Świdra jest jak dla mnie najbardziej optymalna. Jak nabierze doświadczenia to zacznie robić więcej niż rozciąganie.

Dziwne... Ja jakoś rozciągałam się od pierwszych treningów i żyję...

A ja rozbijam paluchami dachówki, dziwne ze inni tego nie robią . . .
  • 0

budo_mikelp
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
Marku, na twoim miejscu, wróciłbym do kraju.
  • 0

budo_nexu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung

o by gdyby jak sie porządnie rozgrzeje . . a jak sie porządnie nie rozgrzeje?


myślę, że sam wiesz co się może zdarzyć w takim przypadku, huh ? :wink:
  • 0

budo_swider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
IRA, serio rozbijasz dachowki palcami ??
  • 0

budo_swider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
ja bym nieumiał
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
Przyklad dobrego treningu mam ciagle w pamieci, podobnie jak dobrego instruktora, dlatego wlasnie moge zauwazyc roznice...

Co do rozciagania, to cos tam robie indywidualnie, przed lub po treningu, w sali do rozgrzewki ( ktorej notabene na treningu takze za bardzo nie uswiadczysz ) ale wiecie ze to nie zastapi cwiczen pod okiem "fachowca". Ja juz poznalem uroki plynace z rozciagania sie "na zimno"...
Rozmawialem pare razy na temat rozciagania na treningu, powiedzieli ze jak skonczymy budowac drugi dojang w szkole ( wypasiona wielka sala w piwnicy ) to treningi beda o 15 min. dluzsze i powinnismy dolaczyc stretching. Pozostaje miec nadzieje...

Staram sie robic wiecej, szybciej i wyzej niz pozostali, sparuje z kim tylko sie da, nie unikam duzo wiekszych ludzi z duzo wyzszym stopniem.
Pomysl z obozami dobry, ale nie jest to tania sprawa... Zobaczymy ten rok odpada, moze w przyszlym... Tylko wtedy juz bede w okolicach 1 kup bo dzieki duzej ilosci treningow mam duzo "pieczatek" :roll: i bedzie to totalna kompromitacja...
  • 0

budo_unicorntkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: Tien Lung
Tak.. rozciąganie po porządnej rozgrzewce oczywiście - to podstawa na każdym treningu... przecież bez rozciągnięcia nic nie kopniesz prawidłowo....



A co do tych obozów... Hmmm... No jeżeli ktoś jest za granicą to chyba swobodnie sobie tak nie przyjedzie - to trzeba rozplanować i przemyśleć :wink: (wyłożyć kasę :P )



Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024