Skocz do zawartości


Zdjęcie

B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
A więc mam tutaj pare problemów które chciałbym skonsultowac...
Chciałbym zapisać się na SW, lecz mam pewien powazny problem zdrowotny mianowicie mam nie sprawna prawą ręke no prawie w 100 %
Jakiś rok trmu chciałem sprobować poszedłem na BJJ noo ale trener pokazal na drzwi, sobie pomyslalem skoro tam mnie nie przyjeli to pewnie nigdize nie moge trenowac
Pogodziłem się z tą myślą...Ale nie na długo ostatnio od jakiegos miesiaca postanowilem sprobowac jeszce raz, lecz tym razem zaczolem od szukania jakies sztuki walki
gdzie mialbym jakeis wieksza szanse dostać się i trenowac - która będzie mogła sie jakoś obejść bez ręki... noo ze moze poprostu bym nie robil wszystkiego na treningach
noo i szukam szukam i staram sie znalezc tą sztuke walki ktora najmniej kolidowalaby z moim kalectwem, lecz no nie znam sie i ciezko cos znalezc
boo albo nic nie pisze na temat sztuki czyli co tam sie robi... albo pisze jakies kajoushiny dyolu i inne a ja zupelnie nie mam pojecia co to oznaca i czy bym mogl ostateecznie dac sobie rade czy nie. Sam jak narazie wydaje mi sie ze najwieksze szanse bym mial z taekwondoo lecz jak ja wybieralem sposrod boksu muai thai BJJ
krav magi ? albo jeszce inna sztuka walki ?
A do tego wszystkiego ostatnio przeczytalem artykul w jednym z czasopism. Że jakiś facet bez prawego przedramienia... czyli mozna powiedziec ze bez ręki
Ma 3 stopień mistrzowski w jakimś Okinawa-Ryu Karate... ale też nie wiem nic dokladnie co to jest :/? Dalej poprostu chcialbym zeby ktos mi poradzil jakiej sztuce walki
bym mial najwieksze szanse sie odnalesc... i moze nawet jakos troche poprowadzil bo oczatki sa strasznie trudne i to kiedy na dodatek juz na starcie ma sie tak przer...
przez tą ręke...
Pomyslalem sobie ze moze ktos ma jaks rozpiske na rozciaganie nóg, zebym moze jak by mi sie udalo jednak dostac na jakas sekcje poszedl juz troche rozciagniety...
A ta ręka prawa to co do jej nie sprawności
-wyprost do 90 stopni
-nadgarstek prawie nie ruchomy
- i ogolnie bardzo słaba siła w tej ręce prawie wogle i slaby chwyt dloni... ale za jakas bluze czy cós to bez problemu zlapac
a więc podsumowanie :
Tutaj wiekszosc trenuje znacie sie na tych rozciaganiach i sztukach walk a ja zielony jestem:/ Wieć
1.Jakbyscie mogli doradzic jakąś sztuke walki w ktorej raczej bym mial jakies szanse zebym wogole sie dostal:P
2.I żeby ktoś tylko na poczatku tak wlasnie poprowadzil mnie czyli dal jakas rozpiske na rozciaganie nog bo czuej ze male przykurcze to nie sa... i ogolnie powiedzial co i jak troche wytlumaczyl jakies rady albo coś
napisal na GG albo gdyby jeszce był z okolic gdańska i może by zagadal z trenerem swoim czy nie moglby mnie wziasc pod obroty
tu juz nie hcodzi o jakies mistrzostwa czy osiagnieca bo przeciez nie mam szans ale tak bardzo bym chcial cso zrobic z soba...A zadnej pomocnej dloni:/
Z gory dziekuje za pomoc...;)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
Taka ciekawostka - jedna z najlepszych zawodniczek taekwondo, jaką widziałem, Angielka Truesdale, w ogóle nie ma jednej ręki do łokcia. Kopie - poezja, układy robi świetnie, a jak walczy... (w normalnych zawodach, nie żadnych kategoriach dla niepełnosprawnych).

Na forum są ludzie z Gdańska, więc mam nadzieję, że ktoś doradzi Ci dobry klub.

Pozdrawiam

Gizmo
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
o jaaaa to niezla ciekawostka... Niesamowite
Co raz bardizej zaczynam wierzyć że może uda mi sie gdzieś zapisać i gdzieś mnie przyjmą
Dzięki ze zechcialo CI sie przeczytać mojego i coś skrobnąć ;)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
w temacie z adresami klubow znajdziesz namiary, najlepiej zadzwonic do trenera czy sie spotkac i przedstawic problem. pozdrawiam.
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
dzięki aale najpierw wolalbym miej wiecej wiedziec co mam do wyboru... jakie sztuki
boo na stronach klubow nie pisze na czym dokladnie polega dana sztuka walki
a jak pisze to jakies dolyyoo i inee po chinsku:P
Najpierw wolalbym sie dowiedziec jak moge sie rozciagac... jakis plan
I jakies porady bo jestem zielony. a najlepiej bybylo gdyby byl ktos z gda
...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
No i nikt Ci tego nie napisze do końca. Najlepiej przyjść na trening, zobaczyć na czym to polega i wtedyzdecydować. Zwłaszcza, że tak naprawdę będzie się liczyło to, co zobaczysz, a nie to, co Ci ktoś powypisuje...

Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
no staaaary :wink: jestes na forum TKD, masz dostep do 1000 stron i dyskusji, filmow itd itp i pytasz "na czym to polega" no tak z grubsza na czym polega TKD i jakie sa roznice w jego obrebie mozesz samodzielnie sie dowiedziec chociazby z vortalu budo. kolejny krok to powinna byc rozmowa z prowadzacym zajecia, zapoznanie sie z treningiem.

o, widze ze Gizmo mnie wyprzedzil 8)
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
Wlasnie ide do szkoly wracam i bede pisal email czy do jakiegos trenera TKD ktory prowdzi sekcje...
Echh w sumie tez zalezy na jakiego trenera trafie:/
A co do taekwondo to mniejwiecej wiem na czym polega i nawt latwo pozbierac iinformacje ale co do innych to ciezko bo albo nic nie ma na temat tego jakie techniki sa wykonywane albo pisze po chinsku
No tak jak mowie teraz bede pisal do TKD sekcji
ale ogolnie topoprostu chce wybrac sztuke ktora najmiej bedzie sie klocila z moja nie sprawna ręką...
thx za info i zainteresowanie
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
w brazylijskim ju jitsu byl jakis czas temu czlowiek walczacy mimo amputacji nog ponizej kolan. We wroclawiu jest czlowiek bez obu rak ponizej lokci ktory ma 2 sprawy o pobicie, podobno jest powaznym zadymiarzem:) Mysle ze spokojnie mozesz wybrac styl jaki cie interesuje i nie zniechecac sie jednym trenerem, oczywiscie od trenera bedzie to wymagalo torche pomyslenia jak przeformulowac lekko trening ale nie jest to nic co mogloby definitywnie ci przeszkodzic.
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
Booooze co za historie sie tutaj slyszy ;o;o
Hmm no domyslam sie no nawet teoretycznie to bym mogl boks trenowac eheh
ale chodzi i to zeby ta sztuka walki pasowala jak najbardziej do mojej osoby
zeby nie trzeba bylo duzo zmieniac zeby trener sie poprostu nie zniechecil :/
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
jj machado ma zdeformowana prawa dlon, a nadal jest mistrzem w brazylijskim jiu- jitsu - doslyma do filmu " heart of the champion" wiekszosc technik opiera po prostu na pracy nog, a nie przytrzymaniu przeciwnika..powodzenia
  • 0

budo_unicorntkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
Ja słyszałam kiedyś o gościu, który nie miał jednej ręki i nogi i trenował TKD z protezami ;)

Wszystko jeżeli się chcę jest możliwe! ;)

Nie poddawaj się! ;)

Pozdrawiam gorąco!
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
Qrcze no nie uwierzycie myslalem ze wiem mniej wiecej o taekwondoo co i jak
i sboei mysle chociaz o jednej wiem jako tako a tutaj sie dowiaduje ze to jeszcze jest
Taekwondo WTF ITF/GTF echhh blagam oszczedzcie mi znowu godzinnego suzkania po necie i powiedzcie czym to sie rozni
aa i dalej oczywiscie odsylam do glownego tmatu jakies opinie porady czy cós to poprosilbym:P:P:P
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons

Taekwondo WTF ITF/GTF echhh blagam oszczedzcie mi znowu godzinnego suzkania po necie i powiedzcie czym to sie rozni

zadaj sobie MINIMUM trudu i poszukaj, chocby na tym podforum :wink:
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
noo ok jezeli to nie bedize tak czasochlonne jak wyszukanie na czym polega
karate shotokan gdzie szukalem z 3 godz i nie znalazlem a jak znalazlem to bylo to wyrazone jakimis chinskimi sslowami...
Choc nie wiem co to za problem napisac skoro wiesz
  • 0

budo_piter_itf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
pozwol ze ja ci przedstawie dlaczego moro ci nie powie :wink: taekwon-do to nie tylko sztuka walki i doskonalenie samego siebie ale rowniez rozwiazywanie problemow..i na kazda ewentualnosc jest jakies rozwiazanie..sam zadaj sobie pytanie czy mozesz rozwiazac ten problem..i jak znajdziesz odpowiedz to bedziesz na dobrej drodze..powodzenia
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
Biały88 z tym trenerem BJJ co Cie wyrzucil, to daj temat na forum Bjjwców, bo mielki ostatnio o neipelnosprawnym co łądnei dusił. Powinni coś poradzić Ci.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - wiec nawet bez rak i nog mozna trenowac BJJ.
Jaki trener BJJ w Gdansku nie chcial Cie przyjac? W trojmiescie jest kilka klubow BJJ i jezeli bys chcial to trenowac to sie nie zrazaj tak szybko. Jak napisal Saruman daj temat na podforum BJJ.
Ale sadze ze trenowac mozesz z powodzeniem cokolwiek sobie wybierzesz, czy to bedzie BJJ, TKD czy karate...
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
No ok napisalem do jednego klubow GDa a dokadniej TKD opisalem mniej wiecej co i jak
i spytalem sie czy jakby nie mieli nic przeciwko przyjeciu mnie to czy zaangazuja sie bardziej i nie bedzie tak ze bede stal polowe treningu bo nie bede mogl wykonywac tych akurat cwiczen a rozmaiwalem z paroma osobami to mowili ze u nich na sekcji jezeli ktos czegos nie moze to staraja sie albo zmienic na inne cwiczenie albo troche je zmodyfikowac
ale to byli ludzie albo z KrK albo WaWa a ja z Gda wiec :(
Ejj ja wlasnie pomyslalem ze tam chyba trzeba jakies zaswiadczenie przyniesc ze jst sie zdolnym to chyba obojetnie do jakeigo sportu trzeba. Jak oni sie zgodza a lekarz nie to
bedzie lipka ale trzeba byc dobrej mysli :P
pozdrawiam;)
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy proszeeee a chcialem skons
Z zaświadczeniem to chodzi raczej o to, czy trening nie byłby groźny dla Twojego życia. Na przykład, czy Ci serce nie wysiądzie od wysiłku fizycznego, czy coś.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024