Skocz do zawartości


Zdjęcie

fenixy: L1P i L1T


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

L2P bedzie dzialac na 1 AA ale slabiej od L1P
  • 0

budo_coalas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
do codziennego noszenia..chyba jednak P1 :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Dołączona grafika
z liczb mi wychodzi, ze maja bardziej rozproszone swiatlo nowe tetki
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Jest opis L1T i L2T na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Regulacja nie powala na kolana, zostanę przy L2P + rezystorek 10R...
Mel
  • 0

budo_coalas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
czyli najciekawszy pozostaje P1 :D
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
to zalezy jak wypadnie seria T z dupka na cerke :]
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T

Regulacja nie powala na kolana, zostanę przy L2P + rezystorek 10R...
Mel

nie regulacja, tylko baterie alkaliczne, ktore nie sa najlepszym rozwiazaniem do zasilania 3W luxeona
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Ciekawe jak sprawdzą się w tym przypadku akumulatorki.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Patrząc na runtime na high w porówaniu do Lp1 to ten ostatni wypada lepiej. Najbardziej to mi odpowiada Fenix L1 ( nie premium). Trochę slabiej swieci ale dluzej. Tylko ich juz nie mozna dosatac...
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Patrząc na runtime na high w porówaniu do Lp1 to ten ostatni wypada lepiej. Najbardziej to mi odpowiada Fenix L1 ( nie premium). Trochę slabiej swieci ale dluzej. Tylko ich juz nie mozna dosatac...
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
no i jest juz update testu L1T/L2T.Dodano run time na akku ni-mh.Regulacja wymiata.Zwlaszcza w przypadku L2T to chyba jedyna tak dobra poza ta znana z hds-ow regulacja na rynku.Ciekawe jak dziala z litowymi AA.2,5godziny idealnie rowniutkiej mocy i to calkiem konkretnej z dwoch ogniw AA.L1T tez sie bardzo dobrze trzyma.
No i mam juz pierwsze spostrzezenia odnosnie P1
Moc porownywalna z L2T na high.Beam i temperatura swiatla identyczne.Tutaj L1T troche odstaje barwa swiatla i zdecydowanie moca(zamiast snieznej bieli P1 i L2T mamy swiatlo lekko przelamane zielenia,ale ja wybredny jestem bo sie rozbestwilem uzywajac na codzien hds-a :wink: ).
Ergonomia dobra,choc jak dla mnie dlugosc P1 jest juz odrobine za mala jak na latarke wlaczana przekrecaniem glowicy.Jakos wygodniej obsluguje mi sie L1T.Wiec ja nadal sklaniam sie ku L2T plus cr123 body.ALe uwaga.....stare body nie sa kompatybilne z glowica L1T/L2T.Wynika to z "konstrukcji"zmiany trybow pracy.
Moze opisze w czym problem.
W LP gwinty sa anodyzowane jak korpus.Prad przeplywa tylko przez grzbiet body(tam gdzie sie styka z wewnetrzna czescia glowicy)Po lekkim odkreceniu glowicy latarka przestaje dzialac.
W LT gwinty nie sa niczym powlekane.Odizolowano natomiast obudowe glowicy od ukladu sterujacego i pomiedzy nimi jest pewnie jakis rezystorek.Calosc pracujena zasadzie:
wkrecamy lekko glowice na korpus i prad plynie po gwincie do obudowy glowicy i dalej za posrednictwem rezystorka do elektroniki sterujacej.Mamy tryb low.Moze zamiast rezystorka jest jakis dodatkowy uklad w elektronice sterujacej,nie wiem dokladnie bo nie rozbieralem glowicy :)
Jesli dokrecimy glowice do oporu wtedy grzbiet body bedzie sie stykal z wewnetrzna czescia glowicy i zadziala tryb high.
Po zaladowaniu glowicy do body LP latarka nie dziala wcale lub tylko na high.Dlugosc gwintowanej czesci body jest rozna w roznych egzemplarzach LP.Natomiast z wiadomych wzgledow dlugosc ta w LT jest scisle okreslona i taka sama w kazdym egzemplarzu.Efekt jest taki,ze niektore body nie dzialaja bo grzbiet body nie dochodzi do wew.czesci glowicy z powodu za malej dlugosci czesci gwintowanej.Inne dzialaja tylko na high z uwagi na anodyzacje na gwincie.O ile w przypadku tych drugich mozemy anodyzcje usunac i bedziemy mieli w pelni sprawna konstrukcje o tyle w pierwszym przypadku usuniecie anodyzacji pozwoli nam na prace latarki ale tylko w trybie low.
No i tu pojawiaja sie watpliwosci...czy dlugosc czesci gwintowanej w cr123 body bedzie wystarczajaca do zadzialania trybu high?Oczywiscie do dzialania trybu low potrzebne bedzie usuniecie anodyzacji z gwintu.
Pewnie to tylko kwestia czasu i pojawi sie dedykowane dla LT body,ale problem tkwi w tym ze wciaz trzeba czekac na aktualna wersje i ma ona byc dospepna dopiero w polowie czerwca.Wiec na obecna chwile moja optymalna latareczka to......fenix L1T z akku 14500 :)
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Ciekawe uwagi... A gdzie w Polsce dostać taki akumulatorek? Swoją drogą, z tego co wiem, Fenix nie odpowiada za prawidłowe działanie latarki z tym accu, i nie wiem czy tak wysokie napięcie nie skróci żywotności LED'a :roll: Poza tym szlag trafia gwarancję jak sprzęt zdechnie na tym ogniwie :-(
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Dubel poszedł :-(
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
z gwarancja masz pelna racje....chlopaki z CPF robili proby z akusami juz z L2P + cr123 body i fakt,przegrzewa sie ale nie do tego stopnia by uszkodzic diode.W przypadku LT bylo juz znacznie lepiej,latarka byla ciepla,ale nie goraca.A moc w porownaniu z zasilaniem 2xAA powalajaca.Mozna tez uzywac tego akku w korpusie L2T z uzyciem odpowiedniego spacera.Jednak jest to dosc kosztowna zabawa bo jeden akku to koszt okolo 8$Juz lepiej kupic cr123 body plus sporo tansze r123.No ale wtedy trzeba miec nadzieje ze taki uklad zadziala.Przy 14500bedzie dzialac napewno.Odnosnie szybszego zuzycia diody to nawet jesli ono nastapi to:
1 powiedzmy ze ze 100tys godz zrobi sie 10tys
2 to szybsze zuzywanie bedzie mialo miejsce tylko w czasie gdy napiecie na ogniwie bedzie przekraczac 3,5V
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
A więc gdzie dostać dobrej jakości akumulatorek i ładowarkę do tego? Jakie są mniej więcej koszta w miarę dobrego sprzętu, bo ostatnie czego chcę, to zbieranie resztek accu z całego pokoju po mikro eksplozji :roll:
Z góry dzięki za info.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
a wiec sa takie opcje...
1 droga!
cr123body + modyfikacja by pracowala dobrze z LT + nowa latarka LT = -+ 280PLN
Wtedy mamy dodatkowo standardowe body-jakie sobie wybierzemy.Latarke trzeba zamowic od razu wraz z body gdyz wlasnie w glowicy latarki dokonywana jest modyfikacja.
2 inna tez droga ;)
w lighthound akumulatory chronione sa po 8$ za dwie bedzie wiec 16$ :D
international shipping za kazde 2 sztuki to chyba jakies 2$
szybka ladowarka dsd procesorowa z osobnym sterowaniem kazdego ogniwa 14$
spacer do przedluzenia akusa by mozna bylo umiescic go w ladowarke(orginalnie jest za krotki ) X2sztuki po 1,5$ = 3$
razem daje 35$ czyli jakies 120PLN liczac z zapasem.
Plus oczywiscie cena latarki
:wink:
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
W fenix-store od jutra będzie promocja na dzień ojca (jak mi miło!!!). Bierzcie czym pręcej co jest, bo wysyłka jest bezpłatna.
Kody i szczegóły:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mel (zdechły po basenie)
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
I wszystko jasne, dzięki za info. Szkoda, że gdzieś w Polsce nie można tego dostać i wcześniej pomacać co i jak... Ale jak się zdecyduję, to już wiem do kogo się zgłosić :-)
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T

2 inna tez droga
w lighthound akumulatory chronione sa po 8$ za dwie bedzie wiec 16$
international shipping za kazde 2 sztuki to chyba jakies 2$
szybka ladowarka dsd procesorowa z osobnym sterowaniem kazdego ogniwa 14$
spacer do przedluzenia akusa by mozna bylo umiescic go w ladowarke(orginalnie jest za krotki ) X2sztuki po 1,5$ = 3$
razem daje 35$ czyli jakies 120PLN liczac z zapasem.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - sprawdzone, nie ma sie co bać, że jakiś "kant"

to samo co w lighthound
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Ano rację ma Kaszu, potwierdzam, solidny dostawca, czekałem tylko nieco ponad tydzień. Ładowarka DSD naładuje dwa albo jeden akumulator R123, 18650, 17670, a 17500 i 14500 z jakimiś przedłużkami. Uwaga na CR2 - dla jednego aku daje za duży prąd i trzeba wkładać dwa!!! Ma miejsce na dwa akumulatory, które sa połączone równolegle i przy dwóch czas ładowania się wydłuża.
Można ją zasilić standardową ładowarką do komórek Nokii.

PS - Kody promocji juz działają w fenix-store, właśnie zamówiłem kilka drobiazgów.

Mel
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024