Skocz do zawartości


Zdjęcie

fenixy: L1P i L1T


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Na allegro sprzedają ładowarki DSD po 39pln i aku 18650 2200mAh za 20pln.
r123 100mAh są po 15pln/szt.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W tym momencie chyba się nie opłaca ściągać zza granicy.
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
W żadnym z kilkudziesięciu sklepów internetowych z bateriami w różnych krajach nie znalazłem R123 o pojemności 1000 mAh w zbliżonej cenie (tu mamy po ok. 5 USD/sztuke). W zasadzie nadruk może być dowolny, ale chyba kupię jeden i go trochę pomęczę pomiarami :twisted:

Mel
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
poza tym nie ma slowa o tym czy sa to ogniwa chronione czy nie co ma istotne znaczenie przy zastosowaniu ich do zasilania latarki.Niechronione moga uszkodzic latarke diodowa,chronione najzwyklej moga nie dzialac z xenonem...ale ladowarke chyba sobie kupie u niego bo taniej wychodzi niz zza wielkiej wody a i gwarancja na miejscu i instrukcja po Polsku :wink:
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T

Na allegro sprzedają ładowarki DSD po 39pln i aku 18650 2200mAh za 20pln.
r123 100mAh są po 15pln/szt.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W tym momencie chyba się nie opłaca ściągać zza granicy.

r123 to sa unprotected!
i nie maja 1000mAh tylko co najwyzej 600mAh
tak jak niektore AA nimh maja 2900mAh
na 99% jakaś szajs z chin
18650 to ogniwa LG tez unprotected
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Czyli temat załatwienia w kraju ogniw 14500 i ładowarki do tego (pasującej bez żadnych "adaptorów") pozostaje nadal aktualny :-]
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Znalezienie ich w kraju zajęło mi 0,3 sekundy:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Guugiel wyrzucił jeszcze kilka stron, ale nie chciało mi się przegląć.

Z kolei adapter, cóż, weź patyk i owiń folią aluminiową z kuchni...

Mel
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Jutro zadzwonię i popytam o ceny, a jeśli będą chętni, to kilka wezmę, dla siebie też trochę. Może więcej wyjdzie taniej. Dajcie może na priv znać ile orientacyjnie kto chce, bo nie wiem, o jakich ilościach rozmawiać.

Mel
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Widzisz problem wcale nie jest taki prosty.
1. Odnośnie akumulatorów to jeśli używam zasilania, przy którym istnieje szansa na uszkodzenie urządzenia i utrata gwarancji, to wolałbym by te ogniwa były zabezpieczone elektronicznie. Jako, że firma, do której podałeś linka tworzy baterie z ogniw, śmiem twierdzić, że używa ona akumulatorów typu "unprotected" dodając odpowiednią elektronikę pasującą do całej baterii. Takiego pojedynczego ogniwa do swojej latarki nie włożę i nie będę ryzykować jego ładowania...
2. Poza tym w ofercie w.w. firmy nie widzę markowych ogniw 14500 (no może ten dziwny BYD LC1450 - ale to wygląda na noname i charakterystyki takie sobie), a tylko takie mnie interesują i ich dotyczyło moje zapytanie.
3. Problem ładowarki - no cóż, jestem elektronikiem i wiem, że nawet zrobienie takiej ładowarki nie stanowi problemu - nie wspominając już nic o wymyśleniu odpowiedniego i w pełni sprawnego przedłużenia zastępującego nieco banalny pomysł owinięcia patyka folią aluminiową. Jednak w pewnym wieku i przy pewnym stopniu "obrzydzenia" kiedyś wykonywanego zawodu, wolę kupić coś, co już kiedyś działało- bez przeróbek i było sprawdzone przez innych, tych bardziej doświadczonych w "latarkach" użytkownikach.
To tyle. :wink:
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Zabezpieczone (protected) ogniwa to ogniwa zabezpieczone przed uszkodzeniem z powodu za dużego prądu (roz)ładowania i nie chodzi tu o zabezpieczenie latarki. Akumulatory litowe są bardzo wredne i niewdzięczne, jeśli zostaną przegrzane. W specyfikacji fenixa jest napisane, że modele T mogą być zasilane napięciem max. 4V. Jeśli włożysz aku bezpośrednio z ładowarki, to trochę ryzykujesz, bo ma on ok. 4,2V. Jeżeli poczekasz do następnego dnia - a sporo ludzi tak robi - to możesz świecić do woli, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zauważ, że L1T i L2T mają taką samą głowicę, dlatego głowica L1T spokojnie wytrzyma zasianie do 4V.
Może być problem, jeśli aku okaże się ciut za długi, to wtedy body nie dokręca się do głowicy i tryb high nie zaskakuje. Ale wtedy wystarczy przed zakupem użyć linijki.
BTW - wczoraj na drucikach podłączyłem głowicę L2P (model sprzed epoki L2T) do aku 18650 unprotected (za 17 zł) i tylko trochę się zagrzała, odwdzięczając się za to bardzo jasnym beamem. Pewnie lifetime się skróci, ale za rok i tak będę miał nowe, zupełnie inne lampki... :D
Teraz disclaimer: jeśli coś się Wam w lampce schrzani, to mnie nie ganiajcie. Wszystkie zabawy każdy robi na własne ryzyko.

Mel
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
ale jest i sposob na za dlugie akusy.Bo jak zmierzyc cos czego nie mam w lapie(czytaj akusy kupowane za w.woda)?Ano zeby nie tracic trybu high mozna poluzowac przeciez dupke :)
Potrzebne bedzie do tego narzedzie....np pilniczek do paznokci,ktorym to usuniemy odrobine anodyzacji z gwintow i tym samym zapewnimy polaczenie do masy mimo nie dokreconej do konca dupki :)
PS dzieki za podpowiedz jak rozladowac akusy do 4V (o tym ze wystarczy poczekac kilkanascie godzin po ladowaniu nie slyszalem wczesniej :) )
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
to ja mam jeszcze pytanie do specow...
czym rozni sie luxeon UWOK Luxeon III Stars od UWAJ Luxeon III Stars?
Pewnie chodzi o szerokosc wiazki ale nie znam sie wiec wole zapytac.Czy to sa standardowe 3W diody takie jak np w hds-b42 czy fenix LT czy moze jakies super mocne wypasione diody?Reasumujac czy warto dac za nie ponad 50PLN/sztuka w celu upgrade-u swojego 3W swiecidelka czy to raczej propozycja dla posiadaczy starych swiatel z 1W diodami?Moze da sie to kupic w Kraju za podobna/nizsza kase?
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T

PS dzieki za podpowiedz jak rozladowac akusy do 4V (o tym ze wystarczy poczekac kilkanascie godzin po ladowaniu nie slyszalem wczesniej :) )

ktos pisze bzdury, praktyka mówi co innego... a mam duzo duzo aku li-ion
zaladowany na max'a tj. ok 4,20V po ok 30 dniach stracił ok... 0,06V do 4,14V
to dziala, ale z aku nimh, a nie z li-ion :!:
nimh traca 1% pojemnosci na dzień, a li-ion ok 1-2% na miesiac, oczywiście nie jest to liniowa utrata pojemności
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
Mel prawie dobrze wyjasniłeś różnicę między ogniwami zabezpieczonymi i niezabezpieczonymi. :-) Mimo, że tych różnic jest trochę więcej, są one mniej znaczące (przez zastosowane IC zmieniają się charakterystyki ogniw). No może ważne jest też, że elektronika ogniw zabezpieczonych nie pozwala na skrajne rozładowanie akumulatora, którego ładowanie często źle się kończy.
Uwzględniając fakt, że w LxT jest przetwornica, chyba wyższe napięcie nie powinno być problemem. Jeśli nie jest to jakaś źle zaprojektowana tandeta, to ponad 4V po prostu się nie odpali. Największym problemem wydaje się tu być prąd płynący przez układ przy tak wysokim zasilaniu oraz związane z nim wydalanie ciepła. Oczywiście żywotność w skrajnych warunkach zapewne maleje - dla mnie to ma znaczenie. Chyba zamiast liczyć na szczęście w doborze accu 14500 + ładowarka + eksploatacja całości, chyba dokupię body od L2T i postaram sie wyciągnąć 55lm na 2xAA NiMH...[/b]
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T

to ja mam jeszcze pytanie do specow...
czym rozni sie luxeon UWOK Luxeon III Stars od UWAJ Luxeon III Stars?
Pewnie chodzi o szerokosc wiazki ale nie znam sie wiec wole zapytac.Czy to sa standardowe 3W diody takie jak np w hds-b42 czy fenix LT czy moze jakies super mocne wypasione diody?Reasumujac czy warto dac za nie ponad 50PLN/sztuka w celu upgrade-u swojego 3W swiecidelka czy to raczej propozycja dla posiadaczy starych swiatel z 1W diodami?Moze da sie to kupic w Kraju za podobna/nizsza kase?


tak sie oznacza luxeony tz.
kazda literka (nie pamietam ktora dokladnie co) mowi nam o nominalnym napieciu pracy, natezeniu, kolorze światla, ilosci lumenow itd


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
to moze wyjsciem bedzie zakup cr123 body plus akusy li-ion 3V?Fakt,obecnie pojemnosci maja slabe(600mAh i mniej )ale one maja max 3,8V z tego co sie orientuje....tylko gdzie je dostac za rozsadna cene,chronione i z platnoscia paypal?
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
dziekuje bardzo za pomoc :)
znalazlem cos takiego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i takiego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ktos zna/uzywa,godne polecenia?
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
adiblue:

czym rozni sie luxeon UWOK Luxeon III Stars od UWAJ Luxeon III Stars?

U to najmocniejsze diody LuxIII i z nich powstała m.in. pierwsza HDS U85. Teraz tych ledów nie ma to i na latareczki czekamy bezskutecznie :(

UW0K:
flux 87,4 do 113,6
tint X0,323 Y0,332
Vf 3,51 do 3,75V
UWAJ:
flux 87,4 do 113,6
tint X0,320 Y0,311
Vf 3,27 do 3,51V

Kaszu:

ktos pisze bzdury, praktyka mówi co innego... a mam duzo duzo aku li-ion

Może nie do końca bzdury, skoro inni tak robią i metoda działa. Może chodzi o ostygnięcie i ustabilizowanie ogniwa po ładowaniu?

John McClane:

Mel prawie dobrze wyjasniłeś różnicę między ogniwami zabezpieczonymi i niezabezpieczonymi. Mimo, że tych różnic jest trochę więcej, są one mniej znaczące (przez zastosowane IC zmieniają się charakterystyki ogniw). No może ważne jest też, że elektronika ogniw zabezpieczonych nie pozwala na skrajne rozładowanie akumulatora, którego ładowanie często źle się kończy.

Aaa bo mi chodziło tylko o ten bąbelek co jest na biegunie ujemnym zazwyczaj i się wybrzusza po nagrzaniu zbytnim.
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T

dziekuje bardzo za pomoc :)
znalazlem cos takiego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i takiego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ktos zna/uzywa,godne polecenia?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
adiblue:
Raz potrzebuję latarki malutkiej i poręcznej, a czasami trochę jaśniejszej. Mam od cholery akumulatorków AA, więc już chyba nie będę kombinować... Załatw mi więc to body L2T, bo chyba nikt inny oprócz Ciebie tego nie sprowadzi ;-)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: fenixy: L1P i L1T
David poki co nie ma i nie wie kiedy beda dostepne,ale "negocjuje" wciaz z gosciem z lighthound,oni sa po prostu best of the best....takiej obslugi klienta ciezko szukac gdzie indziej...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024