Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
Postanowiłem sobie kupić wiatrówkę dla rekreacyjnego strzelania. Oczywiście, postanowiłem nie wydwać zbyt dużo pieniędzy i tym razem tego naprawdę dotrzymać (kupując rower i GPS dość mocno przekroczyłem zaplanowane budżety).
Najpierw postanowiłem, że będzie to karabinek, bo te są dużo celniejsze niż pistolety i mniej zabawkowe. Niestety nie mogłem nic znaleźć co by wyglądało wojskowo, a nie jak bron dla myśliwego. I wtedy przeglądająć różne zabawki, znalazłem to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co prawda to pistolet, ale:
- mniejszy zasięg, to też komfort, bo nie musze szukac dużej strzelnicy;
- łatwiej to transportować i mnie zwrac się uwagi innych;
- ma modulową konstrukcję (taką jak survival gun) i mamy 2 w 1;
- zasilanie z naboju CO2 daje możliwość stzrelania bez zabawy w przeładowywanie co strzał i nie musimy odrywać wzroku od liny celowania.

A teraz pytanko - co sądziecie o tej zabawce, miał z nią ktoś kontakt?
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
Powiedz może jak stoisz z kasą ? Gdyby można było uciułać nieco wiecej, to wg. mnie Weihrauch HW45 jest ideałem dla kogoś kto chce mieć namiastkę prawdziwego pistoletu.
Jeśli mniej kasy, to Weihrauch HW40 PCA. Trochę one bardziej upierdliwe pod względem ładowania, ale wychodzi dużo taniej, ponieważ nie potrzebujesz kapsułek co2. Są równiez celniejsze i mocniej biją.
Jezeli musisz mieć koniecznie coś z magazynkiem na CO2 to proponuję Walther CP88. Chyba najcelniejszy z wszystkich pistoletów- replik na co2.
Ponadto makarow i PPK/s również zbierają dobre opinie, tyle że one strzelają kulkami co nie służy celności.
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
Z kasą stoje w miarę, ale ie chcę po raz kolejny wydawać majątku. Bo jak się zacznę rozpędzać to skończy się na 1000zł.
Co do tego pistoletu to znalazłem jedną wypowiedź na forum o broni. Gość pisał, że strzelał z niego, ale broń kijowa, bo z przodu wygląda jak rura od odkurzacza, a z tyłu jak wieszak. Takich kijowych broni to ja znam więcej, np: Steyer AUG lub Ingram.
Do zalet które moge teoretycznie wydumać to:
- zarówno UMAREX i Bajkał to dobre firmy,
- broń jest zasilana z bębenka lub z podajnika na śrut okrągły,
- broń jest modułowa.

Chyba zaryzykuję i kupię.
  • 0

budo_jendrass_a
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
Zobacz tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
oraz tu szczególnie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pamiętaj o wydatkach na CO2 (naprawdę niemałe)
pozdrawiam
Andrzej
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
A może to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

też ładne i boczny naciąg.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
na czym polega idea karabinu survivalowego?
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
Dałem to w cudzysłowiu - bo wiadomo, że ta wiatrówka nie jest brawdziwą bronią survivalową.
W tym wypadku chodzi o to, że normalnie masz przy pasie zwykły pistolet który nie zajmuje zbyt duzo miejsca. I łatwo jest dostepny podczas samoobrony. A gdy planujesz polowanie i potrzebujesz celniejszego ognia, to wyciagasz z plecaka kolbe i celownik potyczny, po zamontowania których broń jest celniejsza, ale mnie poręczna i nie da się wsunąć do kabury.
Dawno temu był artykuł w Komandosie na temat rosyjskiej trójlufki pistoletowej, do której jako kolba służył pokrowiec od maczety. Kilka numerów temu był w "Strzale" artykuł na temat amerykańskiej broni survivalowej, była tam chyba tak kombinacja z Coltem 1911 (tzn. też dokładana kolba).
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
w roli ścisłości Umarex to nie jest dobra firma, a bajkał jest co najwyżej przeciętny- mają kilka fajnych pozycji wyczynowych oraz dobrą broń myśliwską ale wiatrówki robią takie sobie. MP12-13 są robione pod typowego kolosa 2,2m w futrze niedźwiedzia którego ogromny jak na wiatrówkę odrzut mp13 nie rusza. Normalnego użytkownika, nawet entuzjaste mocy bajkaly zniechęcają. Ich oferta pistoletów na co2 ma kilka "broni kompaktowych" jak to nazwałes. Można doczepić sobie różne pierdoły- tyle ze po co jak z 10m robi sito na tarczy i nic na to nie poradzisz.

Wiem że zaraz ktoś się doczepi tego że hw45 ma równiez duży odrzut... ma ale niejednokrotnie własciciele piszą że jest do opanowania.

Prawda jest taka że dobra wiatrówka żadko kiedy wygląda jak broń palna. Pisząc dobra mam na myśli coś co potrafi celnie strzelać chociazby na te 25m i nie psuje się co trochę.
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
Karol R - wiem o tym, przeglądałem w Strzale testy kilku pistoletów pneumatycznych Umarexu. Pisali, że mozna strzelać na 25m do zwykłych tarcz pistoletowych (a nie tarcz do pistoletów pneumatycznych).
Tylko, że ja chcę postrzelać sobie dla rekreacji, a nie nabywac kolejnych "profesjonalych" umiejętności. Bo jezeli bedziemy w każdej dziedzinie słuchać expertów to naszym nożem będzie sebenza, jexdzić będziemy rojsem lub jaguarem, a jezdzić na rowerze z tytanu i carbonu. Jak bym na swoj rower wydał 300zł mniej, przypuszczalnie jeździło by mi się tak samo jak teraz. A broń o krótszym zasięgu skutecznym nie zmusza człowieka do szukania 100m jaru w lesie żeby mu robił za strzelnicę :lol:
Dla mnie jest ważne, żeby ta broń przez 4 lata się nie rozsypała, nie było kłopotów z jej normalnym użytkowaniem i miała przyzwoite parametry na 20m. A to, że nie wystrzelam z niej złotego medalu na olimpiadzie, no coż nie każdy jest Różańską-Mauer :)
  • 0

budo_tokuf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
a moze cos w typie Walter PPK
zasilanie co2
kulki BB
blow back
-----------------
mam, uzywam, jako zabawka naprawde fajne
  • 0

budo_kebabr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:From Hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
A mógłby ktoś powiedzieć coś o tych dwóch pistoletach ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
Zna ktoś niemiecki?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

test tego Baikała, strzela całkiem celnie.
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modułowy pistolet-karabinek pneumatyczny dla "survivalo
nie bedę się upierał. Kup go, może to faktycznie porządna wiatrówka, zdajesz się już zdacydowany...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024