Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzyskiwanie stopni mistrzowskich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

Zatem ponawiam pytanie:
Czy członkowie PFA mogą zdawać na stopnie dan przed Shihanem, u którego np. od lat się uczą, nie zmieniając "barw klubowych" (organizacyjnych). Jakie warunki muszą wówczas spełniać i czy istnieją ograniczenia w tej materii?

Ja zdawałem bez zgody i nie musiałem zmieniać barw klubowych. Powiedziałem , że nikt mnie nie zmusi do zdawania przed komisją PFA a nie przed moim nauczycielem sensei Tamura . Moi uczniowie nie mają egzaminów na stopnie dan przed Komisją PFA tylko przed uczniem sensei Tamura , Stephane'm Benedetti a w przyszłości przed sensei Tamura. Wszystkie certyfikaty przychodzą z Hombu bez problemów.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

Może jest też tak ,że niektórzy sensei nie chcą współpracować z PFA i PSA ?


Może tak jest, ale z pewnością nie należy do nich Tamura sensei, który po wielu latach ponownie zgodził się przyjechać do Polski dopiero kiedy otrzymał zaproszenie od PFA.

Rozmawiałem o tym z ludzmi blisko sensei Tamura i usłyszałem ciekawe opinie. Z drugiej strony to fajnie , bo może teraz mam większe szanse aby sensei Tamura odpowiedział pozytywnie na moje nieustające zaproszenie do Polski. W Lesneven mam kolejne podejście.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich
Sigh odpiszę Tobie gdy wrócę z pracy i z treningów, bo teraz nie mam za dużo czasu.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich
KIOD :: Sigh odpiszę Tobie gdy wrócę z pracy i z treningów, bo teraz nie mam za dużo czasu.


Nie musisz odpisywać na mojego posta, tym bardziej że nie postawiłem w niż żadnych pytań.

Osu
  • 0

budo_replicant
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:far far away...

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich
A ja bym chciał na swój sposób odwrócić pytanie, tzn. jak wygląda wzajemna uznawalność stopni mistrzowskich. Rozumiem, że Yoshinkan i Aikikai to dwie odrębne organizacje i tu stopnie zdobywa się niezależnie, z drugiej strony w ramach Aikikai, jeżeli certyfikat ma "pieczątkę z Tokio" to też nikt go nie podważy i wstępując w szeregi innej organizacji z tego samego kręgu będzie można kontynuować "karierę".
Nie mam natomiast pojęcia jak to wygląda np. w przypadku Aikido spod znaku Sensei Kobayashi. Czy w sytuacji, w której osoba trenująca postanowi przejść do Aikikai, lub odwrotnie, ma szansę na uznanie stopnia mistrzowskiego, czy też musi zaczynać żmudne zdobywanie stopni od początku?

nie wszystko złoto co żółte

Można by też powiedzieć, jak coś żółte nie jest, to raczej na bycie złotem szanse ma marne :) , a białe też znacznie częściej jest tanim żelastwem niż szlachetną platyną....
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

To chyba tylko ty masz probelmy z intepretacją. Proponuję dodatkowe lekcje z czytania ze zrozumieniem.


Hmm.. okei , ale na te lekcje zapisujemy się razem...

(Sorry za sarkazm ale sam mnie zmuszasz do niego)


Wybaczam, ale nie zapominaj, że sam mnie zmusiłeś, do zmuszenia Ciebie. Hmm.. Ty chyba w ogóle jesteś negatywnie (żeby nie napisać antagonistycznie) nastawiony do mnie.

KIOD:: No coż skoro to potwierdzona infromacja, to na pewno masz rację, mylącym dla mnie jest fakt mojego uczestnictwa w egzaminach (jako obserwator) na stopnie dan, w których w komisj egzaminacyjnej był tylko jeden sensei

Chyba sobie zdajesz sprawę że egzaminy Terdy Sensei są pewnym ewenementem który na zasadzie wyjątku jest traktowany w Hombu ze względu na staż teningów itd... Sytuacja się niewątpliwie zmieni, ale poczekajmy czas rozwiązuje problemy.


Nie miałem na myśli Terady sensei. Generalnie tylko dwa razy byłem świadkiem prowadzenia przez niego egzaminów (raz jako widz, a za drugim razem miałem przyjemność uczestniczenia w egzaminie prowadzaonym przez Teradę sensei) i za każdym razem asystowali mu Chizuko sensei i Matsuo sensei, więc komisja była trzyosobowa. Chodziło mi bardziej o egzaminy jakie przeprowadzali Nagano sensei i Matsuo sensei.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

A ja bym chciał na swój sposób odwrócić pytanie, tzn. jak wygląda wzajemna uznawalność stopni mistrzowskich. Rozumiem, że Yoshinkan i Aikikai to dwie odrębne organizacje i tu stopnie zdobywa się niezależnie, z drugiej strony w ramach Aikikai, jeżeli certyfikat ma "pieczątkę z Tokio" to też nikt go nie podważy i wstępując w szeregi innej organizacji z tego samego kręgu będzie można kontynuować "karierę".
Nie mam natomiast pojęcia jak to wygląda np. w przypadku Aikido spod znaku Sensei Kobayashi. Czy w sytuacji, w której osoba trenująca postanowi przejść do Aikikai, lub odwrotnie, ma szansę na uznanie stopnia mistrzowskiego, czy też musi zaczynać żmudne zdobywanie stopni od początku?


Pytanie jest ciekawe i nie ma na nie prostej odpowiedzi, to trochę tak jak z uznawalnością dyplomów - jak zdobędziemy dyplom protetyka dentystycznego w Burkina Faso to mamy małe szanse na rozpoczęcie praktyki w Polsce, ale jak taki papier przywieziemy z Francji nie będzie większych kłopotów.
Z mojego doświadczenia wynika, że japońskie dyplomy aikikai są uznawane praktycznie przez wszystkich, natomiast organizacje aikikai zwykle uznają tylko stopnie aikikai.

  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich
Ha, i tym się różnią organizacje Aikikai od organizacji praktykujących wg przekazu Kobayashi sensei. W tych drugich uznaje się stopnie bez względu na przynależność. A to czy ta osoba ma taki poziom i jak się z tym czuje ćwicząc, to już jej problem. 8)
Weryfikuje mata :) :wink:
  • 0

budo_replicant
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:far far away...

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich
Czyli w razie np. zmiany miejsca zamieszkania i ew. związanej z tym zmiany organizacji (np. z powodu braku "pasującego" dojo) hakama do szafy i jazda od 5. kyu (albo 6. ) 8O 8O .

Porąbane to wszystko a na dodatek dzisiaj nie ma treningu (tak, jest taki jeden dzień w tygodniu :( ) więc nawet nie mogę iść poćwiczyć zamiast głupoty na forum wypisywać :roll:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich
a do kogo ta kwestia?
  • 0

budo_replicant
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:far far away...

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

a do kogo ta kwestia?

A tak czysto teoretycznie, szare niebo i lejący deszcz skłaniają mnie do takich gdybań i zadawania durnych pytań, kto wie, może wyjdzie z tego ciekawa dyskusja?
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

A
Nie mam natomiast pojęcia jak to wygląda np. w przypadku Aikido spod znaku Sensei Kobayashi. Czy w sytuacji, w której osoba trenująca postanowi przejść do Aikikai...


Hehe...
To byłby chyba precedens ;)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

Czyli w razie np. zmiany miejsca zamieszkania i ew. związanej z tym zmiany organizacji (np. z powodu braku "pasującego" dojo) hakama do szafy i jazda od 5. kyu (albo 6. ) 8O 8O .

A czy stopien, ktory Ci ewentualnie przyznaja (lub nie) w nowej federacji ma wplyw na Twoj trening, postep, rozwoj w jakikolwiek sposob...? :oops:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

A
Nie mam natomiast pojęcia jak to wygląda np. w przypadku Aikido spod znaku Sensei Kobayashi. Czy w sytuacji, w której osoba trenująca postanowi przejść do Aikikai...


Hehe...
To byłby chyba precedens ;)

Sugerujesz wprost wyzszosc Kobayashi nad Aikikai...? 8O
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

A
Nie mam natomiast pojęcia jak to wygląda np. w przypadku Aikido spod znaku Sensei Kobayashi. Czy w sytuacji, w której osoba trenująca postanowi przejść do Aikikai...


Hehe...
To byłby chyba precedens ;)

Sugerujesz wprost wyzszosc Kobayashi nad Aikikai...? 8O


Niczego kolega nie sugeruje - ja też nie słyszałem o takim przypadku. Mówie na wszelki wypadek gdybyś nie wiedział co to precedens.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich
Sorry Tatsu nie wiedziałem ze to ty piszesz :D a zalałęm dzisiaj troche pałke w związku wiesz z czym :)

Wiec sie poprawiam koleżanka niczego ne insynuuje. Nie wiem jak w PUA, ale u nas nie ma osoby która by odeszła do Aikikai. Chociaz mamy jedną koleżankę w Łodzi któa z braku laku chodzi na Ki Aikido.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich
KIOD ja wiem, że ty wiesz wszystko!
(KIOD I know, that you know everythink!)

Osu.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

Sorry Tatsu nie wiedziałem ze to ty piszesz :D a zalałęm dzisiaj troche pałke w związku wiesz z czym :)

Wiec sie poprawiam koleżanka niczego ne insynuuje. Nie wiem jak w PUA, ale u nas nie ma osoby która by odeszła do Aikikai. Chociaz mamy jedną koleżankę w Łodzi któa z braku laku chodzi na Ki Aikido.


Za to nalezy dodać, że są osoby, które przeszły z Aikikai do Kobayashi i sobie to chwalą :) :) :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

Za to nalezy dodać, że są osoby, które przeszły z Aikikai do Kobayashi i sobie to chwalą :) :) :)

A swistak...? :) :) :)
PS. Garry, wiem, co to precelek... tzn. ten, no... jak mu tam... precedens (wbrew pozorom jestem dosc bystry... mimo, ze w aikikai...) :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskiwanie stopni mistrzowskich

KIOD ja wiem, że ty wiesz wszystko!
(KIOD I know, that you know everythink!)

Osu.


Coż, niestety jeszcze nie wiem wszytkiego, ale jak to mówią, wszytko przychodzi z czasem...


(KIOD zbyto nie rozumiejący wywdów SIGHA, który jak widać, również wie wszystko jak KIOD)

p.s wiem że nadużywam słowa "wszystko", ale jestem po 8h pracy, 3h treningu, 10 h ochrony i 3 h szkoły, dlatego nie mam głowy do szykania synonimów..;]


(wbrew pozorom jestem dosc bystry... mimo, ze w aikikai...) :oops: :oops: :oops:


wybaczamy... :) hehe

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024