Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprzęt dla niepełnoletniego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Sprzęt dla niepełnoletniego.
Witam. Jestem niepełnoletni i mam pewien kłopot. Jestem magnesem dla roznego rodzaju pieskow i dresow. W wiekszosci sytuacji z dresami radze sobie ucieczka jeszcze zanim padna magiczne slowa "prosby", bo poprostu widze ze to jakis podejrzany koles :) . Z psami jest gorzej, a jak mialem 4 lata to mnie pogryzl pies (naszczescie to byl taki maly piesek) i teraz sie troche boje bezpanskich psow. Mialem gaz i mialem taka sytuacje:
Park. Ide sobie z kolega na dworzu, podbiega do nas pies bez kaganca, wlasciciel jest jakies 200 m za psem. Pies do nas podbiega, staje przed nami i warczy. Ja juz pelne gacie :D i mowie do kolegi "stoj i sie nie ruszaj to moze pojdzie". No to stoimi, pies powoli podchodzi i warczy. No to krzyczymy do tamtego kolesia: "Niech pan wezmie tego psa !". Ten facet wola tego psa, ale pies nic. No to ja wyciagam gaz i celuje w psa, ale nie psikam. No to facet zaczal szybciej i glosniej psa wolac i podbiegl do nas ( ciagle podchodzil, ale jak zobaczyl gaz to podbiegl ). Zlapal psa za obroze, przypial mu smycz i mocno trzymal za ta smycz. Wtedy sie rozpoczela gadka:
On: Rodzice wiedza o tym gazie
Ja: Tak wiedza, kiedys mnie pogryzl pies i dzisiaj idac do parku wzialem gaz.
On: No to idziemy na komisariat i tam wszystko wytlumaczysz
Ja:(juz sie troche balem): Nigdzie z panem nie ide, to moj gaz i to pana pies pierwszy do nas podbiegl.
On: Chodz ze mna na komisariat rodzice zaplaca 10.000 zł
Ja: Nigdzie nie ide.
Taka byla gadka az w koncu poszedl sobie cos tam belkoczac pod nosem.


No wiem, ze prawnie to raczej nie powinenem miec tego gazu, no ale kurde - jak bym nie mial gazu to koles by tylko "anemicznie" wolal tego psa tak jak to robil wczesniej i mogla to by sie skonczyc troche do dupy. Ale dzieki temu przypadkowi dowiedzialem sie ze nie moge nosic gazu.

A co bym mogl zeby czuc sie "razniej" w takich przypadkach ? Baton nielegalny, noz nielegalny ( dla niepelnoletnich), tylko kij jakis dlugi bylby legalny bo bym sie tlumaczyl ze lezal sobie to podnioslem zeby sie obronic. Tylko z kijem przeciez nie bede chodzil ...
To co proponujecie ?
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Aha dodam jeszcze ze w trakcie moich poszukiwan znalazlem takie cos:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tylko nie wiem czy to na pewno zadziala na psy. I wada jest to ze nie dziala na ludzi. Ale juz z braku laku lepsze to niz nic.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.

On: No to idziemy na komisariat i tam wszystko wytlumaczysz
Ja:(juz sie troche balem): Nigdzie z panem nie ide, to moj gaz i to pana pies pierwszy do nas podbiegl.
On: Chodz ze mna na komisariat rodzice zaplaca 10.000 zł
Ja: Nigdzie nie ide.
Taka byla gadka az w koncu poszedl sobie cos tam belkoczac pod nosem

Ke? Pies powinien raczej byc na smyczy jezeli jest jakis wiekszy. To problem typa juz, jak jego pupil dostanie gazem. Poza tym, skad te 10k zl i skad pomysl pojscia na komisariat to nie wiem... Dziwny pan jakis...


noz nielegalny ( dla niepelnoletnich),

Serio? Nie wiedzialem.... Gdzie tak jest napisane?

To co proponujecie ?

Dołączona grafika

A tak wogole to poczytaj sobie tematy o radzeniu sobie z psami. Duzo bylo.

/Edyta/ A o takich specjalach elektronicznych to zapomnij. Nie wiem jak spece sie do tego odniosa, ale ja osobiscie jestem sceptycznie nastawiony.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
A taki Anti-Hund bedzie legalny na 100% ? Mam 14 lat aktualnie.
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Naprawde nie mozna mieć gazu? :lol:

Tacy ludzie są najgorsi "on pana tylko obwącha"...
Czy można spuścić psa w miejscu publicznym? Z tego co wiem to piesek ma byc na smyczy i w kagańcu. Inaczej jest zagrozeniem.

Jak podchodzi do mnie pies to mówie właścicielowi, że jestem uczulony. Kulturalna wersja "spierdalaj" :)

Swoją drogą mój kumpel miał kiedyś podobną sytuacje... Zapsikał od razu psa i najebał właścicielowi, gdy zaczął się pluć... Od tamtej pory wszystkie pieski w parku są na smyczy i słusznie :twisted:
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Wlasnie przed 15 minutami dowiedzialem sie ze mojego kolege (tego z ktorym wtedy bylem) w tamtym miejscu gdzie wtedy bylismy pogryzl pies, ktory latal bez wlasciciela. Teraz sie wkurzylem i chyba kupuje porzadny gaz. Wiem ze allegro to ogolnie kicha, ale moze znalazlem perelke. Co sadzicie o tym "wynalazku":
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Mam wrazenie ze zupelnie olales to co napisalem...
http://www.forum-kul...showtopic=80242 - zajrzyj tu. Jezeli to tez olejesz to ja juz dziekuje i rob sobie co chcesz.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.

Mam wrazenie ze zupelnie olales to co napisalem...
http://www.forum-kul...showtopic=80242 - zajrzyj tu. Jezeli to tez olejesz to ja juz dziekuje i rob sobie co chcesz.


Nie olałem, nawet jeśliby się tak wydawało. Tematy radzenia sobie z psami czytalem juz dawno bo lubie czytac to forum jak sie nudze. Ten ostatni link to kopalnia wiedzy - dzieki. Ale w koncu powiedz jasno: Czy w przypadku mojego wieku gaz to legalne rozwiazanie, czy prawie legalne?
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Trzeba było go ''sprawdzić'' tzn. powiedzieć''ok dzwonie po policję''(w żadnym wypadku z typem nigdzie nie iść).Jeszcze by facet zapłacił mandat.
Jest takie coś w człowieku,że jak obca osoba mówi ''to idziemy na policję itp'',to myśli się niejako z automatu, gość ma rację,pewnie moja wina itp.
Tylko na takie rozwiązanie trzeba mieć kupę wolnego czasu i determinację(czasami graniczącą z desperacją) :wink:
Ignorantia iuris nocet 8)


Pozdrawiam
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Mogłes mu zripostować "Spoko ziom idziemy, ty zbulisz za to, że pies bez kaganica jest i do tego agresywny bez smyczy lata. Jeszcze ci go uśpia." A gaz byś wyrzucił po drodze i razem z kumplem byście się zapierali, że nie miałes go w rękach. Dwóch świadków i po kłopocie :) :) cwaniak byłby udupiony.

Albo poprostu "weź spierdalaj". Ja bym wybrał ta wersje. Trochę asertywności 8)

z tego co się orientuje to specyficzny gaz na psy, jest jak najbardziej legalny i możesz go spokojnie używać. Poszukaj tu tematów o gazach, tam już chyba budowicze wypisali wszystko o nich co się da.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.

Mogłes mu zripostować "Spoko ziom idziemy, ty zbulisz za to, że pies bez kaganica jest i do tego agresywny bez smyczy lata. Jeszcze ci go uśpia." A gaz byś wyrzucił po drodze i razem z kumplem byście się zapierali, że nie miałes go w rękach. Dwóch świadków i po kłopocie :) :) cwaniak byłby udupiony.

Albo poprostu "weź spierdalaj". Ja bym wybrał ta wersje. Trochę asertywności 8)

z tego co się orientuje to specyficzny gaz na psy, jest jak najbardziej legalny i możesz go spokojnie używać. Poszukaj tu tematów o gazach, tam już chyba budowicze wypisali wszystko o nich co się da.


moja mama wie o batonie i gazach CS.a pozatym gosciu by mial przjebane za psa a gaz bys wypieprzylk a pozatymm powiedz:spierdalaj flecie.gosciu nie moze cie wziac na komisariat bo nie ma prawa a jak zadzwoni to zdazysz isc do chaty a pozatym to co on gadal o 10000 to bzdura w chuj najwyzej by ci dali upomnienie jesli juz by ich to obchodizlo.a ten dziad jest przyzwyczajony ze 10 lat temu zeby kupic gaz musiales latac w chuj po zezwolenia itd
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.

A taki Anti-Hund bedzie legalny na 100% ? Mam 14 lat aktualnie.



nawet gowniany badziewni anti hund musisz miec 18tke ale nie musisz miec zezwolen zadnych.ja na twoim miejscu bym powiedzial ze ma sie jebac i tyle
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Popros tate zeby Ci kupil tego anti hunda, ale nie psikaj na ludzi. Po problemie. A jak ktos sie bedzie plul to wlasciwie moge przychylic sie do rad poprzednikow. Tyle. Nie ma co robic z igly widel.
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Chodzi o to, że jako nieletni nie masz zdolności prawnych, więc za ewentualne użycie gazu przez Ciebie odpowiadają Twoi rodzice.. :? jako nieletni możesz też mieć problemy z oficjalnym zakupem ów sprzętu. ;)
Jednak jeżeli Twoi rodzice wiedzą o gazie i nie będziesz nim pryskał na lewo i prawo, tylko trzymał w kieszeni i używał jedynie w obronie koniecznej, to nie powinieneś mieć żadnych problemów. A w razie kontroli (jak trafisz na upierdliwych policjantów ) co najwyżej zabiorą Ci puszkę z gazem, lub powiadomią Twoich opiekunów.
Co do sytuacji którą opisałeś - na przyszłość nie daj się zastraszyć jakiemuś dziadowi z psem, bo w razie konfrontacji z policją on by miał znacznie większe problemy niż Ty, szczególnie jeżeli to Ty byś zadzwonił np. na 112 i złożył zgłoszenie, dobrze jak byś również powiadomił rodziców, bo jako nieletni nie powinieneś być przesłuchiwany bez obecności opiekuna, bądź kuratora. Duże psy muszą być wyprowadzane na smyczy i w kagańcu a za ich agresywne zachowanie odpowiada ich właściciel, a Ty pełnoletni czy nie, masz pełne prawo do obrony..
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
nawet sie nie zastanawiaj czy to jest legalne czy nie... jesli masz w otoczeniu miejsce w ktorym istnieje mozliwosc napasci przez psa to poprostu porozmawiaj z rodzicami na pewno jakos rozwiazecie problem gazu!! poprostu kiedys ten niby unlegal gas moze Ci uratowac zycie a jesli bedziesz go uzywal z glowa czyli nie uzywal kiedy nie trzeba to chyba rodzice moga byc spokojny i Ty tez ze nikt do odpowiedzialnosci karnej Cie nie pociagnie! to takie moje uwagi!! trzeba sie bronic bo miasto to dzungla
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Moi rodzice wiedza o gazie i pozwalaja mi na chodzenie z nim (jesli czuje sie niepewnie w jakims miejscu). Tylko ze balem sie ze jak ktos doniesie to potem bede mial nasmarowane w papierach "nieletni przestepca(lub cos takiego", w dodatku bede ciagany po komisariatach itd. Ale z tego co mowicie to nie taki diabel straszny jak go maluja. I tez spostrzeglem dzieki wam, ze chyba niestety nie ma jakiegos w 100% legalnego srodka obrony dla niepelnoletnich. Wiec kupie albo tata mi kupi jakis lepszy gaz i bedzie po klopocie. Bo jesli jakis super gaz ktory ma 17% OC jest nielegalny tak samo jaki Anti-Hund to wole miec ten pierwszy. Bo jesli juz to bede odpowiadal tak samo, a wole sie dobrze obronic.
A co mowic jak juz mnie ktos z tym zlapie ? Mowic jak jest czyli ze swiadomie go nosze do samoobrony czy, ze znalazlem rano na spacerze i mialem w kieszeni nie do konca wiedzac co to jest ?
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Moi rodzice wiedza o gazie i pozwalaja mi na chodzenie z nim (jesli czuje sie niepewnie w jakims miejscu). Tylko ze balem sie ze jak ktos doniesie to potem bede mial nasmarowane w papierach "nieletni przestepca(lub cos takiego", w dodatku bede ciagany po komisariatach itd. Ale z tego co mowicie to nie taki diabel straszny jak go maluja. I tez spostrzeglem dzieki wam, ze chyba niestety nie ma jakiegos w 100% legalnego srodka obrony dla niepelnoletnich. Wiec kupie albo tata mi kupi jakis lepszy gaz i bedzie po klopocie. Bo jesli jakis super gaz ktory ma 17% OC jest nielegalny tak samo jaki Anti-Hund to wole miec ten pierwszy. Bo jesli juz to bede odpowiadal tak samo, a wole sie dobrze obronic.
A co mowic jak juz mnie ktos z tym zlapie ? Mowic jak jest czyli ze swiadomie go nosze do samoobrony czy, ze znalazlem rano na spacerze i mialem w kieszeni nie do konca wiedzac co to jest ?

Edit:
Sory za drugi taki sam post. Prosze moda o usuniecie go.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.

Bo jesli jakis super gaz ktory ma 17% OC jest nielegalny tak samo jaki Anti-Hund to wole miec ten pierwszy. Bo jesli juz to bede odpowiadal tak samo, a wole sie dobrze obronic.

Na ludzi chcesz czy na psy? Uwazasz ze gaz na ludzi bedzie dzialal na psy lepiej niz gaz na psy? Hmmmm...


A co mowic jak juz mnie ktos z tym zlapie ? Mowic jak jest czyli ze swiadomie go nosze do samoobrony czy, ze znalazlem rano na spacerze i mialem w kieszeni nie do konca wiedzac co to jest ?

Ustal z rodzicami wspolna wersje najlepiej :) Jak bedziecie mowic to samo to inaczej spojrza niz jak Ty bedziesz krecil a oni powiedza co innego, nie?
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.

Na ludzi chcesz czy na psy? Uwazasz ze gaz na ludzi bedzie dzialal na psy lepiej niz gaz na psy? Hmmmm...

No chciałbym najlepiej, żeby działał i na ludzi i na psy bo z ludźmi też miałem pare podbramkowych sytuacji, ale zawsze udało się zwiać. Jednak kilka razy już zwiałem, więc nie wiem czy poprostu statystyka nie zadziała i pewnego pieknego dnia nie uda się zwiać.

Ustal z rodzicami wspolna wersje najlepiej :) Jak bedziecie mowic to samo to inaczej spojrza niz jak Ty bedziesz krecil a oni powiedza co innego, nie?


Dobry pomysł :D
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Hehe, noś 2 gazy ;)
Pamiętaj ze przed żadnymi dziadami nie musisz się tłumaczyć skąd masz gaz i po co ci on..
Jedynie policja ma do tego prawo, ale jak już by doszło do sytuacji, w której musiałbyś się tłumaczyć to raczej lepiej powiedzieć ze do obrony osobistej i ze masz go za wiedzą i zgodą opiekunów..
I przejmuj się na zapas, te gazy dostępne bez zezwolenia są często używane jako środek zapobiegawczy i same w sobie są dosyć bezpieczne dla ludzi (nie zagrażają życiu ) no chyba że wypsikasz cała puszkę takiego CS’a czy Anti Hund’a w otwarte oczy lub usta napastnika i go w tym utopisz;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024