Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprzęt dla niepełnoletniego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Psikajac w psa gaze, masz takie same szanse ze to go rozwscieczy jak ze zniecheci ale rob jak chcesz.

Pozdro
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.

Naprawde nie mozna mieć gazu? :lol:

Tacy ludzie są najgorsi "on pana tylko obwącha"...
Czy można spuścić psa w miejscu publicznym? Z tego co wiem to piesek ma byc na smyczy i w kagańcu. Inaczej jest zagrozeniem.


No wlasnie, ale ja sobie k*** nie zycze by mnie jakies zwierze obwachiwalo.
I jeszcze dziecko policja i karami straszy, pacan jeden
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Z tego co wiem, pies powinien być na smyczy LUB w kagańcu, I pod należytą opieką. Poza środkami komunikacji publicznej, bo tam obowiązują oddzielne regulaminy.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Posiadanie ręcznego miotacza gazu przez nieletniego nie jest zabronione.
I tyle.
Użycie to inna sprawa - kwestia obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, odpowiedzialności nieletniego na podst. przepisów Ustawy o postępowaniu ws. nieletnich oraz odpowiedzialności odszkodowawczej opiekunów i samego małoletniego.
Spokojnie, gaz nosić może także małoletni. Co najwyżej można próbować to podpiąć pod przejaw demoralizacji czy zagrożenia dobra dziecka - wtedy może ingerować sąd, ale to dość naciągana teoria.
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Witam,
jak to mowia "lepiej zeby dziesieciu cie sadzilo niz czterech nioslo"- oczywiscie nie w tej skali ale tez ma swoja racje... Dobra rzecza jest odpowiedzenie paragrafem na paragraf: ja- za gas; ale pan za stwarzanie niebezpieczenstwa. Tylko z doswiadczenia wiem, ze ciezko jest sie tak wyklucac.

Apropos mialem smieszna sytucaje:
Wrocilem po weekendzie majowym z Londynu (kto byl ten wie jakie jest nastawienie policji w UK- bardzo wporzadku, przynajmniej z moich doswiadczen). Pierwszego dnia w Polsce staje przed przejsciem dla pieszych, rozgladam sie i widze straz miejska- wiec przechodze. Po chwili podjezdzaja do mnie i koles z pyskiem- "mozesz dostac mandat za wtargniecie"- zdziwilem sie mocno- mandat za wtargniecie na pasy?! paranoja... Problem w tym, ze nie probowalem dyskutowac, bo komu by uwiezyli? Na ulicy mozna spotkac rozne paranoje...
  • 0

budo_vorde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
na ludzi polecam calkowicie legalna baterie R20
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.

Park. Ide sobie z kolega na dworzu


na dworzu? jaka to gwara? a mowia ze to w Lublinie zaciągają


Z gazami to roznie bywa, czasami bardziej rozwscieczysz psa. Pewien listonosz chcial psiknąc na psa, ale byla wietrzna pogoda i polecialo na wlasciciela. poleciały soczyste łzy.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Dzięki za to, że utwierdziliście mnie w przekonaniu tego, że gaz jednak będzie optymalnym rozwiązaniem.



na dworzu? jaka to gwara? a mowia ze to w Lublinie zaciągają


No faktycznie mój błąd :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Kurcze jesli chodzi o psy to optymalnym rozwiazaniem bylo by poznac ich zachowania, to naprawwde mozna "wyczuc" kiedy pies: bawi sie w straszanie (tego odrazu gazem, jesli nieumiesz postepowac z psami), straszy (tego tez mozna, ale Twoj atak/obrona moze go tylko rozloscic i zachecic do ataku czyli fity-fifty) a kiedy jest pies wkorwiony na czojce i chce zebys sie nieruszal bo np broni czegos wyimagiwanego, nie lubi kapturow, boji sie itd wtedy polecam nic nierobic bo moze potem mocno bolec.....

Ogolnie wkorwiaja mnie wlasciciele ktorzy nagminnie (bo kazdemu moze pies odbiec/nieposluchac, ale zrobil tak 3 razy to wychodze z nim na 20m lince, proste) laitowo podchodza do spacerow z psami, proste ze niekazdy moze chciec byc obwachiwany inny moze sie poprostu bac i tez ma do tego prawo. Pies to odpowiedzialnosc a im wiekszy pies z wiekszym potencjalem bojowym tym wieksza odpowiedzialnosc

Pozdro
  • 0

budo_spx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
sory za OT ale jak on to k.. zrobil ?:):

Edit:
Sory za drugi taki sam post. Prosze moda o usuniecie go.


  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.

Z tego co wiem, pies powinien być na smyczy LUB w kagańcu, I pod należytą opieką. Poza środkami komunikacji publicznej, bo tam obowiązują oddzielne regulaminy.

Pies ma byc na smyczy. Jeśli jest też zaliczany do ras psów niebezpiecznych ma mieć także kaganiec. W miejscach takich jak np. autobus, ruchliwa ulica pies ma mniec kaganiec i smycz.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Finał sprawy jest taki, że zamówiłem sobie gaz Walther PRO SECUR 55ml. Naczytałem się na tym forum dużo pozytywnych opini na jego temat, więc sądzę, że jest dobry. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, nie wiedziałem, że tyle osób będzie chciało się wypowiedzieć w moim temacie. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam wszystkich !
  • 0

budo_debosh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
A jak to jest z batonami ? Może być "niemiło" jak bede mial przy sobie batona podczas kontroli policji ? (mam 17 lat) ?
  • 0

budo_debosh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
A jak to jest z batonami ? Może być "niemiło" jak bede mial przy sobie batona podczas kontroli policji ? (mam 17 lat) ?
  • 0

budo_spx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
o tym (batonach) juz bylo duzo. moze byc niemilo ile bys nie mial lat. a moze nie byc nic. zalezy od policjanta. no i od batona troche tez.
  • 0

budo_debosh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
przegladam forum juz sporo czasu, i zauwazylem ze to kwestia wątpliwa jesli chodzi o legalność, z tym że jak ktoś "bez dowodu" bedzie coś takiego nosił to może być to inaczej potraktowane przez Panów Policjantów
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt dla niepełnoletniego.
Doszedł wczoraj do mnie mój gaz Walther Pro Secur. Czy ktoś chce jego fotorecenzję ? Wiem, że to trochę głupi pomysł, ale może ktoś chce zobaczyć jak wyglądają real foto, jak leży w dłoni itd. Mogę się podjąć wykonania takiej roboty i nie będą to rozmazane zdjęcia robione z komórki w momencie, gdy gaz leży na desce klozetowej :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024