Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shocker


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Shocker
Siemano tak się zastanawiałem nad tym uderzeniem zdaje się z Combatu 56. Chciałem zapytać czy powinno się nim uderzać w gałkę oczną czy w górną część nosa.
Jeżeli już zrobimy shockera to co potem by całkiem wyeliminowac przeciwnika??
Yoko geri w bebechy ?? Zastanawiałem się też czy po shockerze jako że przeciwnik jest przez moment oszołomiony nie załadować mu ushiro mawacha w głowę. Jeżeli stosować ushiro mawacha po shockerze to kopać piętą czy obciągniętą stopą (piętą w sumie eliminujemy gościa ale można go również zabić więc co radzicie??). Ogólne rozważania na temat skuteczności shockera również mile widziane :roll:
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
:) nie wiem rob co chcesz.ale czasami w stresie trudno trafic w nos.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
Łyba- zaponij o kopnięciach w mierzonych głowę, chyba, że z karłami walczysz, albo leżącego butujesz, bo może to się okazać nabardziej efektownym sposobem samobójstwa- nic tylko potem nagrodę Darwina przyznać.
Trafić w oczy, jaja, krtań w sytuacji dynamiczej- trochę trudne...

Szoker przygotowuje do techniki kończącej, ale moim zdaniem przeciąga czas trwania całej akcji, o to ci raczej nie chodzi. Swoją drogą mocno wyprowadzony i celny (!) może być sam w sobie techniką kończacą :twisted:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
jak wyglada ten shocker?
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
Shocker to uderzenie grzbietem dłoni\palców luźną ręką w jedną z gałek ocznych i nos co powoduje pieczenie oka (zamykają się powieki) plus łzawienie co na kilka sekund eliminuje przeciwnika.

Łyba- zaponij o kopnięciach w mierzonych głowę, chyba, że z karłami walczysz, albo leżącego butujesz, bo może to się okazać nabardziej efektownym sposobem samobójstwa- nic tylko potem nagrodę Darwina przyznać


Załóżmy że jest sytuacja z której jesteś pewien nie ma wyjścia bez walki gość już jest blisko ciebie i zaczyna do ciebie startować (zakładamy że jest sam), szybki shocker na chwilę go oszałamia i pozbawia częściowo wizji i w czasie tego oszołomienia ushiro mawach w głowę (dalej nie wiem która wersja lepsza bo kopiąc piętą mogę go zabić, kopiąc obciągniętą stopą może się okazać za mało skuteczne). Zastanawiałem się nad yoko geri w bebechy to w sumie może go przytkać ale nie musi mawach w pysk wydaje mi się za słaby (przynajmniej mój) a ushiro mawach w sam raz dobrze trafione i silne nokautuje, z pięty może zabić jeśli trafimy w skroń.
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
a nie łatwiej go wtedy złapac za łeb i banie na kolano sciagnac? wyeliminyje go i przezyje a Ty bedziesz mogl smialo isc dalej ulica? wg mnie jak juz Ci sie uda szkoera walnac to ta metoda najskuteczniejsza bedzie
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
Hmm kolano w banie mówisz do zrobienia tego miałbym pewny blok psychiczny więc jeśli już bym to zrobił to nie uderzyłbym mocno. Pozatym ktoś kto choc raz dostał kolanem w banię wie że jak ktoś mu ściąga łeb w dół to po to by go nadziać na kolano i wtedy nie potrzebny wzrok do tego by zasłonic sobie głowe.

CO przemawia w dalszym ciągu za ushiro mawachem:
-ćwiczę go na treningach i nie bałbym się mocno przywalić (raz trafiłem zioma w łeb na trenie to odbiłem sobie piętę-miesiąc chodzenia na palcach)
-gość po shockerze wydaje mi się że nie wie co się dzieje skoro przez około sekundę nic mu nie robię (czas wykonania obrotu) a tu nagle z buta w pysk dostaje :)

czyż nie?? :roll:
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
nie, rzuca sie na Ciebie lapie przewraca i napierdala na oslep
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
No na ten temat nie ma co dyskutować bo każdy przeciwnik zachowa się innaczej nawijajcie lepiej ogólnie shockerze skuteczności kiedy stosować itd oraz co po nim :)
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker

a nie łatwiej go wtedy złapac za łeb i banie na kolano sciagnac? wyeliminyje go i przezyje a Ty bedziesz mogl smialo isc dalej ulica? wg mnie jak juz Ci sie uda szkoera walnac to ta metoda najskuteczniejsza bedzie


Dokładnie, proste i skuteczne...
A nie sądzę, żeby przez te kilka sekund stał w miejscu i tyle, pewnie próbowałby się rzucić na ciebie. Tak jak napisał Ambull.

Pozdrawiam
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
Łyba,
szkoda, że nie założyłeś tego tematu w dziale „combat...” tam piszą kolesie, przed umiejętnościami których naprawdę chylę czoła, a póki co:
Szokery bywają czasami dobre np. przed wyzwoleniem się z chwytu ,ale moim zdaniem generalnie lepiej nie nadużywać. Mówisz o ciosie w oczy- może lepiej byłoby sprzedać plaskacza z otwartej mierząc w środek twarzy- łatwiej trafić, efekt dezorientacji podobny.

I wybij sobie z głowy wysokie kopnięcia, jako technikę kończącą, już mówiłem dlaczego- ewentualnie z technik nożnych to kolana , mae-geri, kinteki- geri, lowkicki- generalnie najwyżej do poziomu pasa. ŻADNYCH OBROTÓWEK. Prosto ma być i prymitywnie.
Akcent przenieś na techniki ręczne, nogi to uzupełnienie.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
W sumie macie rację ale przecież szybki obrót podczas zdezorientowania przeciwnika załatwiałby sprawę a ręką to kij wie :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_maniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
Moim skromnym zdaniem shocker to dobre rozwiazanie i szybkie zalatwienie sprawy.

a nie łatwiej go wtedy złapac za łeb i banie na kolano sciagnac? wyeliminyje go i przezyje a Ty bedziesz mogl smialo isc dalej ulica? wg mnie jak juz Ci sie uda szkoera walnac to ta metoda najskuteczniejsza bedzie

Niewiem czy to jest najskuteczniejsze ale niejest najgorsze. Nawet jak sie przeciwnik zasloni reka to odczuje te udezenie. ale jak juz zlapiesz za banie to oponent nie bedzie mial duzego ruchu a wtedy kolano mozesz wsadzic gdzie ci przypasi. ale zeby sobie pozwolic na takie lapanie za glowe trzeba cos soba reprezentowac w walce, i niemozna sobie pozwolic na to gdzy jest 2 przeciwnikow wtedy lepszy bedzie shocker, da troche czasu.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
A cos Ty sie uparl tak na to mawashi ? chcesz go pieknie skonczyc ? przeciez za to nie dsotaje sie punktow ani medali. Jak zrobisz szokera to koles zlapie sie odruchowo za twarz , sprzedaj front kicka na brzuch i dlugo , ale lokcia w twarz.
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
Albo po prostu go obal, jak będzie leżał na ziemii to już nie musisz go dobijac. Spierdalaj i tyle.
  • 0

budo_maggik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker

chcesz go pieknie skonczyc ? przeciez za to nie dsotaje sie punktow ani medali.


Dokładnie tak - najlepiej brzydko i szybko. Zastanowiłbym się w ogole nad sensem wykonywania kopnięcia (oprocz kolan) skoro jesteś już w dystansie pozwalającym na użycie rąk... bardzo teoretyzujac widze to tak: sierp, lokiec, za łeb, 2 kolana, przewrocic goscia i dluga
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
A co wyście się uczepili na to ushiro mawashi przeca jak ktoś jest szybki to zdąży wykonać i ściągnie gościa jednym strzałem bez przysłowiowego pierdolenia :-)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
a może po takim shockerze :) po prostu obalić, nadepnąć jednym kolankiem, albo dwoma, przytrzymać i tak dalej :)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker
Łyba, jesteś szybki? Zajebiście :!:
ale mimo to wybieraj techniki, których prawdopodobieństwo realizacji jest większe!
Przyjmijmy tezę, że Mawashi wyjdzie ci np. w 80% przypadkow, ale mae jużw 95%. Przetestuj to na najbliższym kumite. Po co niepotrzebnie ryzykować? Ale rób co zechcesz...


Btw. co ci zrobili ludzie z Kaukazu, że chcesz uraczyć ich towarzystwem naszych Modów?
To tak, jak byś im stonkę wysłał :twisted:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shocker

Łyba, jesteś szybki? Zajebiście Exclamation
ale mimo to wybieraj techniki, których prawdopodobieństwo realizacji jest większe!
Przyjmijmy tezę, że Mawashi wyjdzie ci np. w 80% przypadkow, ale mae jużw 95%. Przetestuj to na najbliższym kumite. Po co niepotrzebnie ryzykować? Ale rób co zechcesz...


Jak na razie może tylko szybki ale planuję być zajebiście szybki soon :!: :!: :!: :twisted:

Co do skuteczności mawacha i mae geri kłuciłbym się. Kopiąc mae geri przeciwnik z łatwością może nas za nogę złapać i bez problemu powalić na ziemię jeśli chodzi o mawacha to uderzając kombinację llewy prosty + prawy prosty z jednoczesnym mawachem jest duże prawdopodobieństwo że gość dostanie i prawie żadne że złąpie nas za nogę kopiącą tak mi się wydaje, mój kumpel może znacie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] raz rozwiązał walkę w sposób: gość na niego szedł (większy silniejszy) remtile sprzedał mu yoko w bebechy kopa w jaja i mawacha w pysk gość miał dosć. Morał z tego taki że jeżeli tylko mamy dość szybkie i silne kopnięcia to techniki na głowę jak najbardziej można stosować :-)

Hehe ten awatar to tak tylko spodobał mi się na forum trickz porzyczyłem od zioma :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024