Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepszy mistrz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Drogi Prorocku moze to Cie jakos nakieruje :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

...Czy istnieja tacy geniusze?

Mowa! Zobacz jakie genialne topiki tu mamy! Sam Dziadek by lepszych nie wymyślił.

PS. A teraz mnie skrzycz ;-) (za stetryczałe emocje)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

PS. A teraz mnie skrzycz ;-) (za stetryczałe emocje)

I za "irimizację" forumowej społeczności. :twisted: :) :lol:

Bardzo przepraszam za OT. Możesz w rewanżu naświnić w moim temacie. :wink: :)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

...Możesz w rewanżu naświnić w moim temacie. :wink: :)

Zrobię to tu, bo tam już się całościowo wypowiedziałem gdzieś w okolicach startu. Zatem na Twoją prośbę: hrum hrum! ;-)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

...Możesz w rewanżu naświnić w moim temacie. :wink: :)

Zrobię to tu, bo tam już się całościowo wypowiedziałem gdzieś w okolicach startu. Zatem na Twoją prośbę: hrum hrum! ;-)

Brawo, świnienie pierwsza klasa, ale uwaga i przeprosiny były skierowane do autora tematu. Żem nie zaznaczyła. :oops: Lepiej pójdę se poćwiczyć przewroty z jednego boku na drugi. :)
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Moze do korytka?Tam mozecie razem uskuteczniac swoje hrum hrum i jeszcze towarzysze sie idelani znajda 8) ,a swoja droga to to "hrum hrum" to forma jakiegos kiai na odstraszenie nowego pokolenia forumowiczow?A moze po prostu to ten ogrom wiedzy i doswiadczenia, wibrujacego niewidzialna reka Moda tak zaslepia?
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Tetsujin, Ty się nie wkurzaj, bo w każdym temacie są oftopy, żarty i docinki. Zajrzyj do kilku(nastu/dziesięciu) ostatnich tematów. Starym wyjadaczom na temat już się nie chce pisać, bo wszystko (??) zostało już powiedziane, to tylko nowym nadal chce się coś robić. Też się tak miotałam z tymi tematami (mniej lub bardziej poważnymi i użytecznymi). Jak Ci ktoś docina to się odgryź, bo najgorzej to jak za poważnie wszystko traktujesz - to działa jak płachta na byka i ludzie tym bardziej będą Ci docinać. Więcej dystansu i poczucia humoru.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

Moze do korytka?...

Ach ten to potrafi przywalić... Idę trufli szukać... :)
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Ligeia nie masz racji, Tetsujin ma prawo się wkurzać bo po pierwsze prosił o poważne potraktowanie tematu i niezaśmiecanie a po drugie nie otrzymuje odpowiedzi na swoje pytania.

Jak Ci ktoś docina to się odgryź

Brzydka rada....
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

Ligeia nie masz racji, Tetsujin ma prawo się wkurzać bo po pierwsze prosił o poważne potraktowanie tematu i niezaśmiecanie a po drugie nie otrzymuje odpowiedzi na swoje pytania.

Jak Ci ktoś docina to się odgryź

Brzydka rada....

Posiedzisz dłużej na forum to zrozumiesz, co miałam na myśli. Tobie też życzę więcej dystansu i przede wszystkim poczucia humoru, bo to się zawsze przydaje. :wink:
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

Posiedzisz dłużej na forum to zrozumiesz

"takiego" sposobu rozmowy nie zrozumiem nigdy...
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
No tak.
Prośba o poważne traktowanie tematu...
Z pewnością poczucie humoru nie jest tu na forum mocną stroną. A szkoda. A dlaczego? Bo to co dla niektórych ma być poważnym tematem, w opinii innych jest bzdurne, a w opinii innych (mojej) z natury rzeczy należy potraktować humorystycznie.

Jak bowiem mówić o najlepszym mistrzu aikido czy to na podstawie własnej opinii (widzimisię?), czy zasłyszanej opinii? Już samo to założenie jest sprzeczne z duchem aikido, gdzie nie ma byc żadnej rywalizacji, a jedynym przedmiotem krytycznej (samo)oceny ma być własna praca na macie. To jak: ranking shihanów? Który jest geniuszem na miarę Kano czy Ueshiby? Pomijam fakt, że żaden z nich dokładnie takiej samej drogi jak Dziadek nie przeszedł, ale przede wszystkim jakimi kryteriami ową genialność mistrzów ocenić? Swoją drogą byłbym bardzo ciekaw odpowiedzi na temat i ich uzasadnienia, że drugiego takiego mistrza jak X czy Y na świecie nie ma... Będe jednak wielce zdziwiony jeśli ktoś udzieli koledze Tetsujinowi poważnych i wyczerpujących odpowiedzi na temat, choc jeszcze raz podkreślam: byłbym argumentacją żywo zainteresowan.

Czasem słyszy się, że taka weryfikacja jest możliwa w innych MA czy sportach, bo tam jest rywalizacja i wiadomo kto i co. No niby tak... ale mistrzem świata nie jest się wiecznie, rekordy też są do pobicia, a poza tym jest coś takiego jak prawdziwy duch sportu. Dla jednych najlepszym biegaczem będzie Kenenisa Bekele (kolo jest niezły!), ale innych Gabrsellasie, a dla mnie pan Józek z bloku obok, który ma żonę i dzieciaki, chorą matkę na wózku, pracuje jako cieśla, a codziennie rano robi swoje kilometry raz po raz zalicza sobie maraton za maratonem.

Osobiście uważam temat za... no w każdym razie wolę sobie w nim pohrumkać (pochrumkać?), pośmiać się, nacieszyć do woli, nawet za koszt nakierowania mnie do korytka. Ja już tak mam zakodowane, że jak mnie śmiech bierze to się śmieję.

Poczucie humoru rzecz cenna! Dbajcie o nie drodzy forumowicze (forumowiczki).

irimi, nadal szukający trufli :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

Moim jedynym i uznanym źródłem jest forum budo. Z niego czerpię całą wiedzę.

Szczerze z całego serca współczuję...
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Do Ligeia:

Tetsujin, Ty się nie wkurzaj

Nie wkurzam sie.

bo w każdym temacie są oftopy, żarty i docinki

And the point is :?:

Zajrzyj do kilku(nastu/dziesięciu) ostatnich tematów

Przeczytalem wszystkie 8O :? posty

Starym wyjadaczom na temat już się nie chce pisać, bo wszystko (??) zostało już powiedziane, to tylko nowym nadal chce się coś robić

Jesli pamiec mnie nie zawodzi to piszesz nieprawde ,takeigo tematu nigdy nie bylo.Nie chcialbym nawet wywolywac tematu skutecznosci i temu podobnych,pomimo irytacji pewnych osob i prob podciagniecia mojego tematu pod tego typu watek to jesli temat jest sformulowany powaznie i dotyczy tak trudnych spraw i tak mozna na jego temat dyskutowac co udowodnil bodajze tylko jeden tekst odnosnie skutecznosic itp. gdy to forumowicz Randall przyparty do muru zaczal sie na ten temat w powazny sposob rozwodzic i te konwencje udalo sie zachowac do konca.

tylko nowym nadal chce się coś robić

A szkoda...

Też się tak miotałam z tymi tematami

To Twoj problem.Poziom na ktorym jestem pozwala mi na to zeby sie "nie miotac".

Jak Ci ktoś docina to się odgryź

8O 8O 8O :lol: dziekuje za takie rady.Nie ten poziom dziecko.P.s.- nikt mi nie docina przeciez :rotfl:

Więcej dystansu i poczucia humoru

:lol: moj ulubiony dystans to jesgo brak 8) ...a serio to skad przekonanie ze go nie mam?humoru,as well?Humor humorem a bezczelnosc i brak szacunku ida odrebnymi drogami jesli nei widzisz roznicy to Twoj problem.

Przytoczenie TWoich wypowiedzi doslownie oczywiscie w pewien sposob je deformuje jednak cel tego byl prosty wskazanie Ci znacznei wiekszej deformacji jakiej dokonalas na moich wypowiedziach. Nie mierz mnie swoja miarka.Jesli takie problemy mialas to sa one Twoje mnei do tego nei mieszaj. :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
No, pięknie rozczłonkowałeś mojego posta, który miał być li i jedynie życzliwo-humorystyczną radą. Ech...

Nie ten poziom dziecko.

Heh, nie spodziewałam się, że jeszcze ktoś powie do mnie dziecko. A jeszcze parę dni temu wpadałam w kompleksy z powodu wieku. :) :) :)

Życzę Ci dużo wytrwałości w walczeniu o poważne traktowanie tematów na forum. Oby to nie okazało się walką z wiatrakami.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Do Irimi:

Z pewnością poczucie humoru (...)z natury rzeczy należy potraktować humorystycznie.

Mam nadzieje ze dostrzegasz roznice pomiedzy zartami a ignorancja.

Jak bowiem mówić o najlepszym mistrzu aikido (...)a jedynym przedmiotem krytycznej (samo)oceny ma być własna praca na macie

Mowic moga wszyscy jesli sie nie zgadzasz zweryfikuj.Praca na macie jako jedyny przedmiot oceny i aikido sztuka milosci?Pierwsze slysze 8) ,a myslalem ze zyl kiedys taki czloweik Ueshiba czy jakos tak :lol: ,ktory stwierdzil ze zeby pokazac prawdziwe aikido musi zabic?No ale weisz ja tego nei slyszalem,nie slyszal tez nikt z mojego srodowiska ,w ogole to ja Go nawet nie widzialem :idea: Aeureka!!Nie no to on na pewno nei istnial to taki mit dla duzych chlopcow. 8)

To jak: ranking shihanów? Który jest geniuszem na miarę Kano czy Ueshiby?

NIgdy nie mowilem o rankingu.Chodzi o pewna swiadomosc wzajemnego poziomu ,ktory "shihani" z pewnoscia maja.Jelsi chodzi o geniusz Ueshiby czy Kano to skoro mozna go bylo za ich zycia stwierdzic to moze i dzis zyje ktos kto na takei miano zasluguje nie sadzisz?

Swoją drogą byłbym bardzo ciekaw odpowiedzi na temat i ich uzasadnienia, że drugiego takiego mistrza jak X czy Y na świecie nie ma...

Tak jak napisalem wyzej Irimi dlaczego nie moze to byc dzis mozliwe skoro bylo wczesniej?Co swiat SW sie cofa(w pejoratywnym znaczeniu uwsteczniania)?Nie ma nowych pokolon ktore beda rozwijac i udoskonalac??Kryteria takie nie mi oceniac,ale czy nie ma nikogo kto jest do tego zdolny??

Czasem słyszy się, że taka weryfikacja jest możliwa w innych MA czy sportach, bo tam jest rywalizacja i wiadomo kto i co

Tak ale z pewnoscia sam wiesz ze jka bardzo to jest ograniczone ,idealnym przykladem jest transformacja jujutsu w judo,jak bardzo trzeba zmodyfikowac technike ale nadawala sei do innych celow.

Dla jednych najlepszym (...) a dla mnie

Istnieja jednak bardziej przyblizone do obiektywnych poglady, dlatego grono najwiekszych mistrzow jest znacznie wezsze niz Kenijczycy,Nigeryjczycy czy wszyscy idole z podworka razem wzieci.

Osobiście uważam temat za... no w każdym razie wolę sobie w nim pohrumkać (pochrumkać?), pośmiać się, nacieszyć do woli, nawet za koszt nakierowania mnie do korytka. Ja już tak mam zakodowane, że jak mnie śmiech bierze to się śmieję.

Skoro tak uwazasz to mam taka prosbe zebys pewne tematy omijal= te sformulowane przeze mnie hehe tzn .czywiscie po tym jak mi teraz odpowiesz :) z pewnoscia potrafisz odroznic tematu humorystyczne od bardziej dretwych :rotfl:

Poczucie humoru rzecz cenna! Dbajcie o nie drodzy forumowicze (forumowiczki).

irimi, nadal szukający trufli

W 101% sie przykladam a w jeszcze wiekszym stopniu d orozrozniania humoru od mniej aroganckich zachowan kwalifikujacych sei dla niektorych pod to pojecie.
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
A, i zamiast się wkurz....eeee....nie to chciałam...hmm....domagać kategorycznie traktowania tematu poważnie, może zrób pierwszy krok i podaj nazwiska mistrzów i uzasadnij dlaczego ci a nie inni.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Ligeia:
[quote]A, i zamiast się wkurz....eeee....nie to chciałam...hmm....domagać kategorycznie traktowania tematu poważnie, może zrób pierwszy krok i podaj nazwiska mistrzów i uzasadnij dlaczego ci a nie inni.[/quote]

8O 8O :lol: No nie wiem w koncu teraz to naprawde bedzie walka z wiatrakiem,nie wydaje mi sei to byla podpucha wiec drgoa Ligeia nie wiem czy zauwazylas ale ten temat ma post nr 1 jesli go przeczytasz -bo z tego co piszesz wynika ze nei przeczytalas :!: :!: ,a przynajmneij ze zrozumieniem-zreszta nei tylko ten i ale kazdy moj nastepny w ktorym jak groch o sciane rzucam ze nei chodzi tu o moje ani Wasze zdanie.Tyle problemow wynika moze walsnie z tego powodu ze czesc forumowiczow dolacza sie w polowie do tematu nie przeczywawszy go od poczatku i potem wychodza takie dyrdymaly.Rece opadaja jesli wszyscy tak sie zachowuja.[/quote]
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Drogi Tetsujinie:

No nie wiem w koncu teraz to naprawde bedzie walka z wiatrakiem,nie wydaje mi sei to byla podpucha

Nie rozumiem tego zdania o podpusze. Podpucha wycelowana we mnie czy w forumowiczów? Jeśli w forumowiczów, to się nie dziw, że dostałeś odpowiedzi nie na temat.

wiec drgoa Ligeia nie wiem czy zauwazylas ale ten temat ma post nr 1 jesli go przeczytasz -bo z tego co piszesz wynika ze nei przeczytalas :!: :!: ,a przynajmneij ze zrozumieniem-zreszta nei tylko ten i ale kazdy moj nastepny w ktorym jak groch o sciane rzucam ze nei chodzi tu o moje ani Wasze zdanie.

Wiesz, czasem zdarza mi się przeczytać coś ze zrozumieniem. Ale odnoszę wrażenie, że Ty nie zrozumiałeś niektórych odpowiedzi forumowiczów.

Pozwól, że przytoczę Twoje pytania:

kto wg Waszej wiedzy lub wiedzy zaslyszano-wyczytanej jest w swiatku aikido postacia wybitna czy wyrozniajaca sie WG bylych uchideshi czy ludzi z najwyzszymi stopniami na swiecie (nie wg Waszego pogladu)

Czy wsrod obecnych mistrzow(to niefortunne slowo) sa ludzie na miare Ueshiby czy Kano?Czy istnieja tacy geniusze?


i zacytuję siebie:

zrób pierwszy krok i podaj nazwiska mistrzów i uzasadnij dlaczego ci a nie inni <-- niech będzie to zasłyszane ew. wyczytane uzasadnienie, przecież nie napisałam, że Twoje.

i powtórzę za Prorockiem:

Które osoby wg Twojej wiedzy lub wiedzy zaslyszano-wyczytanej Wink są w swiatku aikido najbardziej uznane?


Tyle problemow wynika moze walsnie z tego powodu ze czesc forumowiczow dolacza sie w polowie do tematu nie przeczywawszy go od poczatku i potem wychodza takie dyrdymaly.Rece opadaja jesli wszyscy tak sie zachowuja.

To w związku z powyższym ja nie wiem o co się Tobie rozchodzi. :roll: Pytałeś w pierwszym poście, bo wiesz i chcesz to zweryfikować z wiedzą innych forumowiczów, czy nie wiesz i chcesz się dowiedzieć? Zakładam, że wiesz, gdzieś wyczytałeś, zasłyszałeś, więc dlaczego masz nie podzielić się tą wiedzą z resztą forumowej społeczności? Chętnie poczytamy.
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Postaci wybitne wg AIKIKAI FUNDATION (shihani AIKIDO) nauczające w "światku aikido" rozrzucone po świecie po świecie podane są

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Postaci wybitne nauczające w Hombu Dojo podane są

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mam nadzieję, że podane zestawienia będą choć w części odpowiedzią na rozterki nurtujące autora wątku i zakończą tą dziwną "dyskusję"...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024