Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai + Boks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_invitto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Muay Thai + Boks
Trenuje MT i myślałem żeby oprócz tego zapisać się na boks, aby dopracować trochę ręce bo na tajskim jest tego mało, więcej kolanek i kopnięć ??
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
Boks to dobre dopełnienie dla MT. Najlepiej jak będziesz trenował te dwa sporty bez przerywania treningów MT. Najlepszym przykładem wykorzystywania rąk w thai boxie jest Ramon Dekker. :-)
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
topic założony 4 dni temu, leży pare wątków pod Twoim - [click], używajcie kurwa wyszukiwarki i przeglądajcie forum :roll: ...
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
niezła ta kurwa?
  • 0

budo_invitto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
Ja ma 3 treningi MT w tygodniu i chodziłbym 2 na treningi boksu (tylko że ten boks jest 5 razy w tygodniu :/ )

Co o tym myślicie ?

A tak przy okazji to jaki klub jest lepszy:
Kontra w Chorzowie Batorym czy Kleofas w Katowicach?
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
Jesli ten boks jest 5 razy w tygodniu to weź od mamy uspawiedliwienie, że nie możesz częsciej chodzić na te zajęcia. Wyjściem z tej trudnej sytuacji jest również rozmowa osobista z trenerem, który z całą pewnością postara się zrozumieć ważność trapiącego Cie problemu. No i oczywiście nic więcej nie jestem w stanie Ci pomóc, choć moim skromnym zdaniem brakuje tutaj jeszcze basenu i biegów długodystansowych.
A który klub lepszy. Oczywiście ten, który będzie miał więcej popleczników ze strony Ojca Rydzyka

pozdro

a to pomoże Ci zrozumieć moja odpowiedź:

http://www.forum-kul...showtopic=82565
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
cieżko bedzie Ci pogodzić treningi MT i Boksu, zwróć uwage na to ze pozycja w tych dwóch stylach jest inna. Na boksie nauczysz sie bokserskiej a na tajskim trener bedzie Cie uczył pozycji tajskiej. Moim zdaniem zostan przy tym co trenujesz albo zmień na TYLKO boks, taka moja opinia
  • 0

budo_invitto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
no ale na boksie mógłbym się trzymać pozycji z tajskiego, przecież wątpie żeby ktoś zwracał na to uwagę. Sam nie wiem doradzcie :?
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks

no ale na boksie mógłbym się trzymać pozycji z tajskiego, przecież wątpie żeby ktoś zwracał na to uwagę. Sam nie wiem doradzcie :?


To zależy jakiego masz trenera na boksie. Słaby trener pozwoli Ci trzymać nogi jak chcesz, dobry pokaże co się dzieje, jeśli nie będziesz miał kolan zwróconych do środka i zadawał ciosów z kłęba dużego palucha tej samej nogi, co ręki, którą zadajesz cios. Takie ułożenie stóp w boksie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] może posłać na deski przy mocnym ciosie nawet zatrzymanym tajsonowską gardą.
Ja zadałbym inne pytanie: do czego Ci są potrzebne te treningi. Jeśli nauczysz się czegoś na boksie, co przeczy technice w MT, to tylko utrudnisz sobie życie nabierając "złych przyzwyczajeń". Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam.
  • 0

budo_symbiot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
ja zaczynałam swoją przygodę ringową od boksu , miałam wspaniałego trenera, który mnie wszystkiego nauczył, obecnie po zamieszkaniu w Warszawie trenuję Muay Thai , mimo że kocham ten sport , oddałam się mu z pasją , to cały czas mam problemy z pozycją (moje naleciałości )za szeroka , nie mogę szybko i efektywnie blokować low kicków ani tak efektywnie zadawać kopnięć ,trudno sie przestawić , cały czas tęsknię za boksem , byłam w kilku klubach w Warszawie , ale to juz nie to ...., nie polecam ...., ja również miałam zamiar trenować to i to , bo naprawdę techniki bokserskie są u mnie o niebo lepsze , ale nie moge znaleść odpowiedniego miejsca , może dlatego że jestem dziewczyna i trenerzy nie biora mnie na serio?reasumując jeśli zaczniesz trenować i boks i MT to uważaj na pozycję w której stoisz i musisz pamiętać o tym gdzie w przyszłości chcesz walczyć .
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks

ja zaczynałam swoją przygodę ringową od boksu , miałam wspaniałego trenera, który mnie wszystkiego nauczył, obecnie po zamieszkaniu w Warszawie trenuję Muay Thai , mimo że kocham ten sport , oddałam się mu z pasją , to cały czas mam problemy z pozycją (moje naleciałości )za szeroka , nie mogę szybko i efektywnie blokować low kicków ani tak efektywnie zadawać kopnięć ,trudno sie przestawić , cały czas tęsknię za boksem , byłam w kilku klubach w Warszawie , ale to juz nie to ...., nie polecam ...., ja również miałam zamiar trenować to i to , bo naprawdę techniki bokserskie są u mnie o niebo lepsze , ale nie moge znaleść odpowiedniego miejsca , może dlatego że jestem dziewczyna i trenerzy nie biora mnie na serio?reasumując jeśli zaczniesz trenować i boks i MT to uważaj na pozycję w której stoisz i musisz pamiętać o tym gdzie w przyszłości chcesz walczyć .


Ja trenuję w zamkniętej grupie, ale widziałem, że tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
na 17-18 i 19.30 przychodzą dziewczyny.
Niestety masz rację: wielu facetów nie traktuje kobiet na poważnie :twisted: I to nie tylko na treningach bokserskich, ale na treningach innych sportów walki równeż. I nie mam tu na myśli zwracania przez nich uwagi, żeby nie uderzyć dziewczyny w piersi (tak jak one uważają, żeby nie walnąć mężczyzny w jajka), ale traktowanie kobiety jak szklanki z kruchego szkła, przystawianie się, albo inne tego typu akcje. Dla mnie trening, to trening i kobieta ma takie sama prawa do nauki techniki i walk, koncentracji na ćwiczeniu itd. jak faceci. OK, ale zszedłem z tematu. :-)
  • 0

budo_slawomir
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
wszystko da sie pogodzic
garda jesli chodzi o rece da sie zastosowac wszedzie(bokserska)
boks nauczy cie uderzac calymi seriami w roznych plaszczyznachdo tego uniki przed prostymi wykorzystanie podwojnej gardy bloki a rotacja nie moze byc taka gleboka
pozatym poprawia kordynacje
wielu zawodnikow tak robi
w boksie lepiej wykorzystujesz mase ciala w ciosachu uczysz sie luznej pracy ciala
poszedlbym na twoim miejscu dwa razy w tyg na boks
i skonsultuj to z trenerami
  • 0

budo_berserkr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Kłodzko

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai + Boks
Boks to podstawa wszystkich sportów walki uderzanych - a dobry trener to nie taki który trzyma się stałych schematów do których dopasowuje zawodnika, lecz taki który jest elastyczny, ma dobrą obserwację ruchu i potrafi pomyśleć i przygotować zawodnika do różnych sytuacji. Jeżeli masz możliwość to polecam boks jako znakomite uzupełnienie Muay Thai przy czym wyjaśnij trenerowi jakie są zagrożenia (techniki) w MT i poproś go o dostosowanie do nich tego czego będzie Cię uczył.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024