Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak najlepiej blokowac ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_ia
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak najlepiej blokowac ?
Czesc,

Trenuje MT od niedawna i zastanawiam sie, jak wlasciwie powinienem blokowac ciosy na glowe.
Moje pytanie jest stad, ze widzialem rozne techniki blokow, np. w walkach UFC, i nie wiem, ktore sa lepsze (a raczej z wiekszym prawdopodobienstwem uratuja moja pape od obicia).

Znane mi techniki to:

[we wszystkich lokcie trzymam blisko siebie]
1. Trzymam garde, jak ktos uderza lewy to chronie sie opuszczajac troche glowe za garde, podnoszac nieco lewa i prawa reke tak, ze dlon mam gdzies na wysokosci czola. Wtedy cios trafia powyzej nadgarstka (czyli gdzies w miejscu 'nad zegarkiem w strone czlowieka' ;) ).

W sumie chyba najlepsza technika, ale ma te wade ze cios idzie na miejsce, ktore kiedys mialem zlamane :) i nadal mam z nim problemy...
Poza tym

2. Podobnie jak wyzej ale chowam glowe calkowicie w rece (tzn. dlonie gdzies na wysokosci czola). Z tego, co zauwazylem najlepiej chroni ale tez niewiele moge zrobic, bo zaslaniam sie calkowicie i nic nie widze.

3. Widzialem fajterow na UFC ktorzy chronili sie kladac dlon na plasko na twarzy, spodem do glowy. Kilku roznych wiec moze i to jest jakas technika ? Chociaz mnie sie wydaje ze predzej mozna polamac sobie paluchy

To chyba tyle. Mnie uczyli ze ciosy trzeba kontrowac w 1 sposob, ew. 2 jesli chcemy przetrwac serie. Moze znacie jakies inne metody ?

dzieki,
i
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak najlepiej blokowac ?
Jeśli trenujesz muay thai to pytaj się swojego trenera o sprawy techniczne.
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak najlepiej blokowac ?
Co do pkt. 3 to nie sugeruj sie UFC bo tam nie zobaczysz dobrze technicznie wykonanych bloków tam bardziej zawodnicy unikają ciosów poprzez uniki czy zejscia, rzadko mozna tam dostrzec jakies bloki prucz zasłaniania sie za podwójną gardą.
  • 0

budo_paweł kb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak najlepiej blokowac ?
blokuj tak jak ci pokazuje trener jakies zbicia uniki itd. chociaż nie zawsze mozesz sie z tym zgadzac (w moim przypadku tak jest)ale trener ma zawsze racje :) albo potpatruj zawodników w telewizji.Ale i tak kazdy kiedys dostanie po mordzie:)
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak najlepiej blokowac ?
pamietaj ze w ufc , pride nie maja rekawic bokserskich . Ich powierzchnia rekawic jest mniejsza przez co cios moze z latwoscia przejsc. Ja czesto blokuj sierpy proste , jak jak robil to Rampage Jackson - technika crazy monkeys :)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak najlepiej blokowac ?
Najskuteczniejszy w każdej wadze. Jedyny nie pokonany. Popularny na całym świecie AK47.
Polecam. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024