Skocz do zawartości


Zdjęcie

kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
ściągnięte z internetu!!!!!

April 7th, 2006 will stay as a turning point of our organization
After 12 years of efforts, IAKSA merged with WAKO and we have been officially voted in by GAISF General Assembly.
A new era in the history of kickboxing is starting.
Please, see our press releaseto

Tylko trzeba być realistami w tej organizacji jest długa kolejka ( min. Karate).
Do olimpiady daleko pomimo, iż jesteśmy największą międzynarodową organizacją w sportach walki(pod względem sportowym). WTF Teakwondo nie było największe i nie jest zbyt widowiskowe a jednak. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi........
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF

Do olimpiady daleko pomimo, iż jesteśmy największą międzynarodową organizacją w sportach walki(pod względem sportowym).


Zapytałem już na innym forum, ale i tu zapytam - co rozumiesz przez "największą pod względem sportowym"?

Gizmo
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
porównaj ile odbywa się imprez w IFMA a ile w WAKO to się domyślisz.

Od zeszłego roku połączyły się dwie organizacje WAKO i JAKSA.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
Karate jest większe ilościowo ale startuje stosunkowo mało osób.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
No i OK, ale dalej nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to największa organizacja w sportach walki. Masz jakieś bliższe dane?

(żeby było wszystko jasne - ja się bardzo cieszę, że organizacje się jednoczą itp., ale chodzi mi o to, że chyba za łatwo pisze się, że coś jest największe, najlepsze itp.)

Gizmo
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
OK
Karate Shotokan i kyokushin niestety ale w ostatnim czasie nastąpiły podziały. NIe ma żadnych większych imprez oprócz mistrzoskich. Zapraszam na stronę PZK

Muaythai IFMA - nie odbywają się żadne imprezy większe poza mistrzostwami świata. W tym roku wyjątkowo był Puchar organizowany zresztą przez klub z niemiec a nie przez organizacje niemieca. Akurat w Europie wiecej odbywa się imprez pod amatorskich pod patronatem WMF. Podobnie jest na świecie. Zresztą Muaythai najlepiej rozwija się zawodowo.

Teakwondo - podobnie jak karate. Nawet WTF nie jest potęgą. ( nie myl oczywiście z poziomem sportowym). ITF jest organizacją średnią imprezy są na podobnym poziomie jak w karate (ilościowo startujących i imprez ).

Kickboxing WAKO - wybierz się na PUCHAR ŚWIATA Piazzenza - 2,5 tys. startujących 16 mat. W niektórych kategoriach po 60 zawodników. Nawet w ciężkiej jest koło 20. A PUchar Świata jest kilka chociaż nie wszystkie w takich ilościach to toczy się po kilka walk. Polacy startują w 3-4 rocznie. Plus imprezy mistrzoskie.

Imprezy mistrzoskie trudno porównywać ale np w low w Agadirze. Zwycięzcy mieli od 4 walk w górę. W ciężkiej 14 A w tym czasie odbywały się też równolele walki MT( dla mnie to był błąd, gdyż zawodnicy strtują zazwyczaj w obu formułach) co spowodowało zmniejszenie ilości osób w kategoriach. A najbardziej oblegane są formuły semi i light. Tam walk jest o wiele więcej. Żadna w Polsce dyscyplina SW nie rozgrywa eliminacji tylko KB. Ale nie może być inaczej gdyż w niektórych kategoriach light jest ponad 60 starujących zawodników. łącznie zawodników KB we wszyhstkich formułach jest niecałe 1300( seniorzy, juniorzy). Jeśli dobrze podlczyłem to w PZMT jest koło 100. Klubów członkowskich jest ponad 100 (od pół roku lista nie byla odświeżana).KArate ma więcej ale o wiele mniej klubów startuje PZMt wiesz ile ma. A nie jesteśmy największą organizacją w WAKO. Pod względem ilości chyba 4 lub 5.

NIe znam danych po wstąpieniu JAKSA, ale napewno nie ma większej pod wględem sportowej organizacji w SW. Na pewno WTF teakwondo jest potężne ale jest olimpiskie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
No cóż...

- eliminacje do MP seniorów odbywają się także w taekwondo ITF, więc kick-boxing nie jest w tym przypadku jedyną dyscypliną. Nie wiem jak było w latach poprzednich, ale w 2005 obsada na MP juniorów młodszych w kicku była znacznie mniejsza niż w TKD dowolnej odmiany. W juniorach tez nie była za duża - mówię o semi i light.

- World Taekwondo Federation ma obecnie 179 krajów członkowskich. Na stronie WAKO jest wymienionych ok. 100.

- Piacenza - 2,5 tys. startujących, ale kilka formuł rywalizacji i wszystkie kategorie wiekowe. MŚ w taekwondo WTF - 748 zawodników, 114 krajów, jedna formuła walki, tylko seniorzy, mógł wystąpić jeden zawodnik z danego kraju w każdej kategorii. Impreza typu KTO-Cup - największy w Europie turniej dla dzieci TKD WTF (dwie konkurencje, walki i układy) - to ponad 1000 zawodników. Otwarte Mistrzostwa Holandii TKD WTF (dwie kategorie wiekowe - juniorzy i seniorzy, tylko walki) - w tym roku 1250 zawodników z 49 krajów. Każdy może porównać...

Sorry za off-topic. Dla wyjaśnienia - ja naprawdę lubię kick-boxing, a niezbyt podoba mi się TKD WTF, choć mój klub startuje w obu tych dyscyplinach. Nie mieszajmy jednak ludziom w głowach...

Gizmo
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
akurat juniorzy w ITF są sportem dzieic i młodzieży i kluby dostają za to pieniądze.
Dawno nie byłeś na KB juniorach startuje od 100 do 150 zawodników. Tak jak powiedziałem WTF jest dyscypliną olimpijską. Dotowaną z Państwowych pieniędzy lub olimpijskich związków.

W ITF nie ma eliminacji w seniorach. Są ale w kategoriach juniorów. Patrz strona związkowa TKD ITF.

Liczby które podajesz nadal nie sięgają 2500 osób. nawet jak sumujesz oba CUP dla dzieci i seniorów. (WTF)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
Ja nie byłem na juniorach. Byli moi zawodnicy z jednym z trenerów, zresztą wystarczy luknąć tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - 115 zawodników łącznie w juniorach i młodzieżowcach. W MP juniorów młodszych i PP młodzików (bez eliminacji) startowało łącznie 128 zawodników, czyli mniej niż na finałach MP TYLKO juniorów młodszych w taekwondo WTF.

Podałem Ci przykładowe liczby startujących - w Pucharze Świata w kicku (Best Fighter) masz w tym roku łącznie 124 kategorie. W Open Dutch WTF jest ich przykładowo 36 na 1250 zawodników - tylko walki w JEDNEJ FORMULE. Dodam, że oficjalna strona turnieju w Piacenzie podaje, że w zeszłym roku startowało 1600 zawodników łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych, a nie 2,5 tysiąca.

W taekwondo ITF eliminacjami do MP seniorów jest Puchar Polski A i B. Odsyłam do strony związkowej PZTKD ITF ;-) No i ciagle WTF ma jakieś 80 krajów członkowskich więcej niż WAKO, więc chyba sprawa jasna, która organizacja jest większa.

Naprawdę życzę kick-boxingowi jak najlepiej. Oby nas było jak najwięcej, a zawody niech będa jak najsilniej obsadzone. Faktem jest jednak, że u innych też jest sporo narodu :-)

Pozdrawiam

Gizmo
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
W mstrzostwach POlski ITF i tak mogą startować wszyscy.

WTF jest związkiem olimpijskim który zawsze będzi miał przewagę ( finanse). Wcale tak dużo krajów nie startowało na Dutch. Tak są potężne ekipy po kilku zawodników w jednej kategorii. Gdyby PZKb miał większe środki mógłby wysłać o wiele więcej zawodników. na Puchary. Zresztą to samo inne ekipy w KB.

Podajesz dane MS co do jednej kategorii. Jeśłi w KB byłaby jedna formuła byłaby o wiele mocniej obłożona (light, full,low, muay- np tylko w full). Jeśli zsumujesz wszystkie formuły to w mistrzostwach świata startuje o wiele więcej zawodników. A mówimy o ilości startujących. To powoduje ze KB jest największą. Kilka formuł. Dla każdego coś dobrego.


Podajesz dane tylko WTF a inne organizacje.

Co do juniorów. Byłem na tych zawodach i jestem przekonany ze to błąd na stronie. Zawodników było coś około 200. (szczególnie ze w w młodzikach i juniorach młodszych było 129 a była to mniejsza impreza) Problem KB jest to ze nie jest sportem dzieci i młodzieży. Kluby nie mają pieniędzy by jeździć na zawody (inne SW mają). A pamiętaj, że jest jeszcze kadra juniorów i młodzieżowców full i low. Ale w tym roku będą już obserwatorzy z ministerstwa i może to się zmienić od najbliższych lat. Kluby będą dostawały punkty za miejsca co pozwoli na start większej ilości zawodników. W juniorach jest jeszcze jeden problem to tylo 2 roczniki. Zminiejsza to ilość zawodników. Poza tym problem jest z kształtowaniem kadry, gdyż jeśli mistrzostwa są we wrzesniu, to zawodnik max rok może być w kadrze. Podobno ma to być zmienione.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing WAKO - PRZYJĘTY DO GAISF
I co do jednego się zgadzamy - KB ma największa ofertę sportową, najwięcej formuł rywalizacji. Co do tego, że WAKO jest największe wśród sportów walki, nie zgadzam się. Ale takie prawo forum. Dane, które podałem, zaczerpnąłem z oficjalnych stron.

Pozdrawiam i mam nadzieję na spotkanie w Krakowie na MP.

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024