Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy jest sens?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

czy jest sens?
witam wszystkich!

mam taki dylemacik i chcialbym uslyszec Wasze zdanie na ten temat. otoz od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem nauki MT lub KB ale miejsce, w ktorym mieszkam calkowicie elimunuje mi mozliwosc uczeszczania na jakiekolwiek treningi. nie ma tutaj zadnych sekcji, a odleglosc do najblizszych klubow jest dla mnie nieosiagalna. zastanawialem sie, wiec czy jest sens abym podjal samodzielną naukę tych SW? czy filmki, instruktaze i wskazowki jakie mozna znalezc w internecie wystarcza by choc troche nauczyc sie czegos sensownego czy opuscic sobie i znalezc cos co jest na miejscu? sam mam juz okolo 3 letnie doswiadczenie w innych SW, ktorych bym sie nie podjal bez instruktora, ale MT i KB nie wydają mi sie az tak skomplikowane.. czy moze sie myle? jak to jest drodzy forumowicze?

pozdrawiam i licze na sensowne odpowiedzi :-)
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy jest sens?
[quote]MT i KB nie wydają mi sie az tak skomplikowane.. czy moze sie myle?[quote]
mylisz sie - to ze cos nie jest skomplikowane nie znaczy ze jest latwe.
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy jest sens?
myślę że od momentu kiedy jest chęć, jest i sens. Podstaw na pewno się nauczysz ( czyli low kick, middle kick, high kick, kolana...) gorzej może być z kombinacjami i z "taktyką" na ringu, czego może Cię nauczyć tylko ktoś kto ma w tym sam doświadczenie. Myslę że w twoim przypadku idealnie byłoby zalezć drugiego chętnego, zakupić tarcze i sprzęt do treningu ( rękawice i ochraniacze ) i można zaczynać trening. Jeżeli chcesz, posiadam płyty instruktażowe Rob Kamana ( były MŚ Kickboxingu i Muay Thai ) które są dość dobrze zrobione. Techniki są podzielone na ręce, nogi i kolana i pokazywane po kilka razy, w zwolnionym tępie i w zastosowaniu podczas walki.

Pozdrawiam
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy jest sens?
nooo staary, pewnie, ze chce :) moze ktos oprocz tego ma jakies rady?
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy jest sens?
moze przez filmiki cos tam podlapiesz ale nie licz na nic wiecej. bedzie ci brakowalo praktyki i doswiadczenia. a jak wiadomo takowe nabywa sie na ringu :-) a pozatym to nie ma to jak prawdziwy, wyczerpujacy trening. to trza poczuć :D pozdrawiam :D
  • 0

budo_edekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy jest sens?
1666673 zagadaj umowimy sie wpadniesz z dyskiem to ci zgram szkoleniowki
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy jest sens?

myślę że od momentu kiedy jest chęć, jest i sens. Podstaw na pewno się nauczysz ( czyli low kick, middle kick, high kick, kolana...)


nie da sie kopac dobrze lowkicka uczac sie ze szkoleniowek, zapomnij
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy jest sens?

myślę że od momentu kiedy jest chęć, jest i sens. Podstaw na pewno się nauczysz ( czyli low kick, middle kick, high kick, kolana...)


nie da sie kopac dobrze lowkicka uczac sie ze szkoleniowek, zapomnij



chodziło mi o podstawy ciosów a nie o nauczenie się do perfekcji...jeżeli ktoś chce się nauczyć, myśle że nie ma sensu go zniechęcać, a czasem lepsza dobra szkoleniówka niż kiepski trener...a w tej dziedzinie różne rzeczy już widziałem, np osoba która całe życie uprawiała karate, po jednym seminarium Muay Thai założyła własną sekcję nazywając się TRENEREM...no comment

pozdro
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy jest sens?
Ja może nie o tej dziedzinie, ale temat jak najbardziej pasuje...
Kiedy jeszcze nie chodziłem na BJJ uczyłem sie własnie ze szkoleniówek(z kuzynem) - Minotauro, Graciech itd.
Co moge powiedzieć?
Ja masz dobre szkoleniówki, i znasz angielski(bo zakładam, ze sa angielskie) to możesz sie wiele nauczyć...ja teraz kiedy zacząłem BJJ trenować, normalnie w sekcji umiem duzo! Mniejsze lub wieksze błedy wystepują(tu i ówdzie) ale ogólnie mała korekta trenera i łapie szybko - szybciej niz poczatkujacy...

Z tym, ze ja mam za soba długą praktyke Judo, wiec to moze przez to...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024