Skocz do zawartości


Zdjęcie

tajski, boks jako ulepszenie rąk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

tajski, boks jako ulepszenie rąk
:) WItam, mianowicie trenuję już jakiś czas SW. Zaczynało się od boksu, potem kb i zostałem przy tajskim- będzie jakoś 2 lata wszystkiego. Ostatnio trafiłem na trening boksu i mnie olśniło. Zastanawiam się nad tym by na jakiś czas przestać łazić na tajski, a poćwiczyć sobie same ręce jakiś czas, do tego siłownia ( miałem na myśli pół roku lub rok ).
Co sądzicie czy to dobrze wpłynie na moje umiejętności i przyda się do tajskiego, czy tylko zmarnuje czas na zmiany pozycji i trzymania gardy... ? Tajski jest dla mnie naj... , ale zobaczyłem ostatnio jak bardzo ważna jest dobra praca rękami, zbicia, uniki i balans ciała. Piszcie co sądzicie, a może są tacy którzy mieli podobne doświadczenia. Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
"czystym boksem" dobrze jest uzupelniac kazda SW!
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Również polecam. Powrót po takim czasie da Ci świeże spojrzenie.

Uważaj tylko na uniki w boksie takie jak nurkowanie.
  • 0

budo_paweld
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Tez cwicze MT i niestety poziom technik boxerskich jest dosc niski wiec tez bym chcial to jakos nadrobic. I mam pytanie gdzie w krk jest wmiare dobra sekcja boxu w kturej szybko naucze sie podstaw ?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zakładka: Klub
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Ooooo sally wrócił/a :)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Z tymto trzeba uważać. W low oraz muay calkiem inaczej chodzi się na nogach. Ostatnio sparowałem z low z ludzmi z boksu. Za bardzo wysunięta noga do przodu plus duży balans ( i odciążanie nogi przedniej) powodował iż 2/3 dobre low i nie mogli stać na tych nogach. Bokserzy bardzo mocno skręcają nogi przy okrężnych uderzeniach a wiecie co jest najlepsze na odkręconą nogę. :-)
  • 0

budo_paweld
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Ale ja sie pytałem o szkole boxu...
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
wlasnie dlatego zastanawiam sie czy boks to dobry pomysl
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
ja trenuje boks i MT i powiem ci ze boks swietnie dopelnia MT.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
No właśnie jak patrze na Ramona :) to sobie dobrze radzi. Poprostu chodzi mi o to, że już przyzwyczaiłem się do pozycji frontalnej, ułożenia nóg... garda faktycznie zyska dużo, ale zastanawiam się czy znajde jakąś swoją pozycję między typowo bokserską, a typowo tajską, czy poprostu wszystko się rozsypie. Pozdrawiam 8)
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk

ja trenuje boks i MT i powiem ci ze boks swietnie dopelnia MT.

:roll: , nie będe mieć tyle sarki i czsu, by chodzić na tajski i na boks jednocześnie...
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
to teraz wybieraj to co cie bardziej kreci
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Kręci mnie MT :) ale mam z żebrem coś tam... i chciałem pochodzić sobie na boks jakiś czas... :roll:
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
no to wylecz zebro a w tym czasie pochodz sobie na boks :-)
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk

no to wylecz zebro a w tym czasie pochodz sobie na boks :-)

Tylko raczej nie sparuj z podłamanym żebrem, bo z leczenia nici. Jak się trafi dobry zawodnik to Ci je z powrotem załatwi ciosami na korpus.
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
właśnie. trenuj raczej tak na lajcie
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
No ja tez mialem problem z zebrem a jeszcze na treningu dostawalem baty centralnie na korpus to powiedzialem zimkowi zeby wylajtowal troche :) przeszlo mi po jakis 2-3 tygodniach :) ale bol byl nie miloserny :)
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk

Z tymto trzeba uważać. W low oraz muay calkiem inaczej chodzi się na nogach. Ostatnio sparowałem z low z ludzmi z boksu. Za bardzo wysunięta noga do przodu plus duży balans ( i odciążanie nogi przedniej) powodował iż 2/3 dobre low i nie mogli stać na tych nogach. Bokserzy bardzo mocno skręcają nogi przy okrężnych uderzeniach a wiecie co jest najlepsze na odkręconą nogę. :-)


Siła ciosu ręką w boksie wychodzi z kłęba dużego palca nogi z której się uderza. Skręcenie kolan do środka daje stabilność. Przy konfrontacji każda sztuka w której są kopnięcia może być skuteczna i daje przewagę, jako, że nie ma ich w arsenale boksera. Ale jest druga strona medalu: na ringu bokserskim, Ci, którzy trenowali coś innego, są często odsłonięci, widać jaki cios chcą zadać, a ich uderzenia przypominają trzepanie dywanu przez moją prababcię (niech odpoczywa w pokoju) w porównaniu do ciosów boksera. I nie chodzi tu wyłącznie o gardę: lecą do przodu, ciosy nie są zadawane na wyprostowanie łokcia, bark nie zasłania szczęki, itd, itd. Z doświadczenia widziałem, że kazdy, kto powracał/próbował pierwszy raz, wiele wynosił z treningów bokserskich. Ale to kwestia indywidualnego wyboru, co się chce osiągnąć, gdzie i w jakim celu.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Masz rację tylko w boksie raczej większość walczy w tzw pozycji półfrontalnej( ciężkie kategorie czasami walczą frontalnie) . Skręt przy sierpie wykonuje się na całych nogach do wewnątrz jest to bardzo niebezpieczne przy kopnięciach low. Przy walce z low raczej skręt wykonuje się w biodrach a nogi ustawiają się frontalnie. W boksie bardzo popularne są kontry z przeniesionego do tyłu ciężaru ciała przy low jest to niewskazane z powodu rozluźnienia(odciążenia) przedniej nogi. W boksie do przeciwnika podhodiz się przednią nogą, częstoi z bardzo dużym rozstawem przy low (jak i innych kopnięciach\niemożliwość wykonania kopnięcia) jest to niewskazane. Pozatym boks opiera się na bardzo głębokich u nikach w sportach walki ze wzgledu na kopnięcia jest to niewskazane. Widziałem walkę zawodnika z Holandii z bokserami i to nie rewelacyjnymi tylko na rękawice(boks). Oczywiście Holender obrywał. Niestety bokserzy nie chcieli spróbować z nogami. Myślę że wtedy sytuacja by się odwróciła. Boks można stosować uzupełniająco, ale raczej polecał bym go zaawansowanym zawodniką umiejącym analizować.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024