Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnice między Kickboxingiem a Muathai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
Według mnie to i MT zbliża się do KB. Mam płytkę z Muay Boran bardziej przypomina to karate. Obecnie sportowe MT coraz bardziej przypomina KB. Bardo dobre walki pięściarskie plus niesamowite nogi. Wielu tajów walczy w KB zresztą z dużymi sukcesami, ale to bardziej związane jest z ich charakterem.
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
Technika lowkicka to nie jest wizytówka muay thai. Kopniecie to wystepuje w przeważajacej liczbie innych styli SW. Może w MT jest najbardziej docenione przez swoją prostotę a zarazem za skuteczność. Wizytówką MT jest charakterystyczny krok Yaang Saam Khum, Yaang Suko Sem, to jest to czego na KB nigdy nie będzie. Ringowe MT doceniło techniki boksu ponieważ szybciej można się ich nauczyć niż tradycyjnych technik "rąk" w Muay Boran. Co ma kolosalne znaczenie dla szybkiego wyszkolenia zawodnika ringowego.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
tyczy sie artykulu ze szczecina

Artykuł tyleż przestarzały co tendencyjny:
łokcie - w amatorskim muaythai coraz czesciej zakazywane
low - kto uczy low bez dokręcania :) wymysł osoby nieznającej sie, krótki low jest stosowany w karate kyokushin, kopnięcia stopą to następna bzdura
bekwist - dozwolony kicku zawodowym
klincz - w formule muay w kicku dopuszczany
przechwytywanie kopnięć w niektórych organizacjach dozwolone
boks - duże tendencje muay do zwiekszenie rangi boksu
strój - w low i muay walczy się w krótkich spodenkach w kicku

OgÓlnie to muaythai zmierza w kierunku kicka - podniesienie znaczenia boksu, wprowadzanie dodatkowych ochraniaczy ( pancerze), eliminowanie niektórych technik, wprowadzenie kategori wagowych. To tają zależy by podbić świat więc muszą się do niego dostosować.
W Polsce jest jakaś makabryczna próba opierania się na tradycji muay.
Brak poziomu sporotwego próbuje się wyrównać powrotem do tradycji. Jest to tyle śmieszne, iż Tajkowie wyraźnie zmierzają do unowocześnienia Muaythai. Poza tym po wprowadzeniu pancerzy do muaythai w IFMA muaythai według WAKO bardziej przypomina klasyczne ( nie ma pancerzy).

Cała historia i porównanie jest tendencyjne i śmieszne. Opieranie się na zawodnikach z przed kiludzisięciu lat. Twierdzenie ze tylko Dekert. Bzdura. Przyjrzyjcie się chociaż S1.
NA lumpini nie walcza dobrzy obcokrajowcy bo poprostu mało tam płacą.
Ale nawet Tajowie uznają szkoły Holenderskie, białoruskie i wiele od nich się uczą.
Autor tego artykułu jest typowym oszołomem, który próbuje dorobić teorie dowymyślonych przez siebie faktów. Trzeba być ignorantem zeby twierdzic ze wszystko jest jasne. Dzieła lenina były w 24 tomach i jakos sie nie psrawdziły, To ze ktos próbuje uudawac ze jest inteligentny to nie znaczy ze ma racje,
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
w taju mozna uderzac "mlotki" :)
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
Kickfan kopnięcia stopą występują np. w TKD i powiedz to na ich forum że robią jakąś bzdurę... ciekawy jestem jak zareagują! Pozatym regulamin zawodów wogóle w SW się upadabnia do siebie, pójdź na zawody np. Choy Lee Futa i zobaczysz że oni też stosują w czasie walki te same techniki co KB. I co też wtedy powiesz że CLF upadabnia się do KB? Czy nastawienie do tradycji to jest zła rzecz? Myślę, że nie ponieważ Muay Boran jest stylem tradycyjnym i powinnismy tą tradycję uszanować. Myslę, że takie utyskiwanie na tradycję może się wiązać z tym że w KB niewiele o niej wiedzą. To że ktoś wprowadził łokcie czy kolana na treningu nieoznacza że ćwiczy MT. Bo idąc tym tropem rozumowania kazdy ze styli SW może się uważać za ćwiczącego MT i odwrotnie ja też mogę powiedzieć że ćwiczę KB bo uczę kopnięć i technik bokserskich. Ale nigdy tak nie powiem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zjedz na dol do niebieskiej tableki.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
NIe chodzi mi o kopnięcia stopą ogólnie ale niskie kopnięcia. Nie wmówicie mi że wysokie kopnięcia Tajowie kopią goleniem.

Oczywiście ze się upodabniają TKD - na temat tego TKD nie powinno się rozmawiać. Mam swoje zdanie o organizowanych imprezach i o wypadku który sie zdarzył. Akurat ta organizacja to negatywne naśladownictwo.

Jeśli już mówić o tradycji to tak zwane sporty klasyczne mają więcej lat a jakoś nie szafują sie tradycją. Pamiętajcie ze niedawno nasz gość z Tajlandi jest przedstawicielem Muay Boran. Jets wręcz odwrotnie. Wy chcąc na siłę uzkaząć inność próbujecie opierać się na tradycji a my dążymy do rozwoju dysycpliny sportowej. Macie prawo w PZMT przede wszystkich kultywować stare tradycje ale nie dążcie wtedy do olimpiady itp. Ale jak wcześniej powiedziałem to w Polsce jest taka tendencja do przesadzania Tajowie wyraźnie odróżniają. Jesteśmy członkami WMF organizacji tajlandckiej.
A tekst o kolanach i łokciach tak samo mogę skierować do Was. To że ktoś ma w nazwie Muaythai, nie musi akurat byc w tym specjalistą. To że założę partie geniuszy to nie znaczy że staje się genialni.
Wy uważacie że z racji nazwy macie patent na muaythai. Przypominam że Wasz Szef nie dawno trenowa KungFu. A mysle ze kick jest blizej muay niz Kungfu. Rzadek walczyl w full contact a potem w muay u nas . Byl nawet na mistrzostwach swiata muay z nami. To my pierwszy raz startowalismy w IFMA MS. Czas pokaze. Ale i tak uwazam iz muay w Polsce ma szanse.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
a propo co to sa mlotki :D
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
Uderzenia zadawane od góry zwiniętą piąchą (w rękawicy of kors) - niektórzy nazywają to KUFEL. Uderzenie bardzo lubiane przez ludzi walczących wcześniej w sanshou

A co do czasu masz rację. On pokaże :D
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
tak jakbys mlotkiem walil :D
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
Tajski od kb rózni sie tym ,ze jest fajniejszy :D
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
ten argument mnie przekonał przechodze do mT :D
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
Hehe ja o tym wiedzialem juz dawno :) kickfan polecam :) :wink:
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
dlatego za tydzien bede nazywal sie polski Związek Kickboxingu i Muaythai.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
:)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
:)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
wojownicy wszystkich klubów łąćzcie sie Mysmy przyszłością narodu:)
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
Kickfan tajowie wysokie kopnięcia kopią golenia. TKD to nie jest organizacja, która organizowała zawody w Łodzi wtedy gdy wydażyl się ten wypadek. TKD to jest jeden z wiodących styli koreańskich specjalizujący się w kopnięciach. Oni kopnięcia niskie też kopią stopą podobnie jak w karate. Podobnie jest z kolanami i łokciami. Występują we wszystkich SW. W MT być może są bardziej niż gdzieś indziej uwypuklone. Tylko tyle, bez rzadnych podtekstów.
Czy tradycja według Ciebie to rzecz zła? Według mnie nie. Tradycja to jest to czym poszczególne style się różnią od siebie. Na zawodach sportowych wszystko jest podobne do siebie bo takie są w wiekszości przepisy. Tradycja właśnie nas odróżnia. I nie odróżniamy się na siłę. Ja nie musze się dowartościować robiąc wai kru, poprostu jest to jeden z elementów tradycji MT. Robie go ponieważ doceniam to. Jeżeli nie będziemy propagowali tradycji to za kilka lat wszystkie sztuki walk bedą podobne do siebie, bo zostana sprowadzone do prostych uderzeń, kilku kopnięć. Bedzie to juz tylko sport a nie sztuka walki.
Dla mnie nie ma znaczenia czy bedzie jeden czy kilka organizacji ogólnopolskich mających w swojej nazwie MT. I dobrze ze tak bedzie. Niech ta sztuka walki się rozwija. Niech sa organizowane zawody, niech przyjeżdząją tacy ludzie jak pułkownik. Chwała PZKB za to ze zorganizował te semianarium. Moi chłopcy pojechali i byli bardzo zadowoleni. Prosze o nastepne.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
Sorki ale z tym tłumaczeniem co to jest TKD to przesadziłes :) wiem co to jest TKD. Wyraźnie powiedziałem tego TKD- Choy Lee Futa
Niech sie nikt nie obraza ale do tradycji tysiacletniej odwoływał sie również faszyzm. Uwazasz ze miał racje? Uprawiamy sport a niektórzy ( powtarzam niektórzy) dodam nawet mniejszosc z tradycji zrobila sobie kampanie wyborcza.

Zgodzę się z Tobą. NIech będzie kilka organizacji. Tylko nie mogą tego uznać niektórzy z PZMT. Powtarzam niektórzy, dlatego że wiem iż pare klubów z PZMT juz wstąpiło do PZKb. A część jest to obojętne. Ale hasła które niedawno były na stronie PZMT
NIE DAJ SIE OSZUKAĆ, lub o odrzuceniu PZKb z WMF jest zwykłym prymitywnym i nieprawdziwym atakiem. NA stronie PZKb nie ma zadnych wzmianek o PZMT. Za to na krakowskiej stronie było przynajmniej kilka mniej lub bardzie negatywnych ataków. Mam nadzieje, iż większość wyciągnie z tego właściwy wniosek.

PZKb zajeło się MT wczesniej niz powstał PZMT. Wcale nie zaprzeczam iż był okres kiedy PZMT był bardziej prężny, ale wlasnie dlatego min wyleciał stary zarząd PZKb. OD roku muay w PZKb rozwija się prężnie. W zeszłym roku było 5 imprez ogólokrajowych. W tym roku będzie więcej. Nikt nikogo nie zmusza w naszej organizacji do wyboru. Twierdzimy tylko, iż powinniście przynajmniej sprawdzić. Czlonkowstwo w PZMT nie jest przeszkodą do startów w PZKb. NIe rozumiem więc dlaczego tak mało klubów próbuje.

Mogę się tylko domyślać.
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice między Kickboxingiem a Muathai

CEKAWOSTKA!!!

wg. tej strony wygrał RZądek w walce z Gorbaczewem. Chyba było odwrotnie


Masz rację kickfan, było odwrotnie (świetna walka swoją drogą).. Ale powiedz mi, w którym miejscu na stronie PZMT, było/jest napisane że Filip walkę wygrał :?: jakoś przejrzałem stronę (zresztą przeglądam ją regularnie od dłuższego czasu i jakoś nigdy nie znalazłem podanego przez Ciebie "faktu")... Swoją dorgą co się tak czepiłeś tej walki.. już któryś raz do niej nawiązujesz...
Apropo startu zawodników PZMT w imrezach organizowanych przez PZKB.. jakoś tak się składa, ze PZMT ma swoje zawody własne i zawsze jakoś się pokrywają z turniejami PZKB.. (tylko nie pisz, ze jest to złośliwość PZMT, ze w tym samym czasie organizują)
30. 04 mają być w Warszawie turniej pierwszych walk muay thai... Z tego co wiem prepisy mające obowiązywać na tym turniejuzabraniaja uderzeń łokciami (i podobno kopnięć kolanami na głowę) dla mnie jest to dośc znaczna różnica...
Na zakończenie dodam, ze nawołujesz do obiektywnego spojrzenia na Muay Thai i kick boxing, ale Twoje posty są również subiektywne :wink: Jeszcze nawiążę do KB jako dziedziny sztuk walki.. zgodniez Twoim tokiem rozumowania, niedługo KB wchłonie również BJJ; capoirę; sambo itd.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024