Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy na Treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu

...


Stary ale Ty wiesz po co chodzisz na treningi ? Chyba za slabo trenujesz skoro masz czas jeszcze rozgladac sie/gadac/myslec o 'nowych'.

Sekcje żyją z początkujących, którzy przychodzą, żeby płacić i się wykruszać.


Dokladnie. Jesli sekcja nie ma dotacji z miasta/gminy (czego tam nie wazne) lub sponsora to tylko tak moze przetrwac.
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Ja mam tylko jedna uwage do "aptekarza" ... bywa czasem, ze ktos zmienia sekcje... np. trenowal TKD i zapisuje sie na MT... i teraz rozwazmy sytuacje ,ze trenowal to TKD 6lat... a Ty trenujesz MT np. 2 lata... myslisz ,ze jestes fajny.. pokazujesz mu cos ..on Ci wytyka bledy ...Ty sie wkurzasz zamiast przemyslec czy moze nie ma racji... myslac ,ze to laik..a te np. 6 lat troche jednak daje.. i pewne rzeczy sie widzi..nawet w innym aczkolwiek podobnym stylu.. A moja postawa do poczatkujacych jest taka : jesli sa lepsi ..motywuja mnie... jesli sa staram sie nie oszczedzac ich zeby oni sie zmotywowali :-) ale poza tym u mnie w sekcji na szczescie jest podzial :-)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
A ja bardzo lubię nowe osoby w naszej grupie (inna sprawa, że nie każdego przyjmujemy :) )

Specyfika naszych treningów powoduje, że bardzo dużo możemy się nauczyć na bazie kontaktu z nowymi osobami. Czy wchodzą nasze zwody, czy uniki działają na osobie która nie zna naszej idea fix. I naprawdę nie ma znaczenia czy ten nowy w naszej grupie miał jakieś doświadczenie w sw czy sporcie.

Żeby nikt nie miał wrażenia, że służą nam za worki treningowe. Normalnie wchodzą w proces nauki i budowy techniki oraz cech motorycznych.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
aptekarz ty w wieku lat 16 prowadzisz treningi?
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Ludzie czytajcie temat od poczatku do konca!!!!
Nie jestem instruktorem i nigdzie tak nie napisalem.Nie mowie ze jak ktos jest lepszy to na odstrzal,ze nawet z wypowiedzi Rolnikzza ze gosc tam trenuje wiecej odemnie,to od niego bym sie uczyl i gdyby mnie poprawil nie mial bym mu za zle.

Nie napisalem nigdzie ze jestem zajebisty i zawansowany.
Po prostu nie lubie chamstwa,i popichy po pierwszym treningu.
I uczenia mnie przez goscia ktory pierwszy raz jest na treningu(wogule),"Nie ucz ojca dzieci robic"
Tyle :-)
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
no fakt ,ze kozak z glutem pod nosem ktory po pierwszym treningu juz chce sam isc na caly swiat bywa denerwujacy... ale jak na moj gust takich trzeba szybko zlac.. bo oni sie szybko wykruszaja .. :-) pozdro ..
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu

jak ich tam ucze najprostrzych zeczy

po tym wywnioskowalem ze uczysz :wink:
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
No tak ale Sensei mowi mi zebym ich nauczyl padow czy podstawowych rzutów na boku,tak w 10min :-) Jak przychodze do mlodszej grupy tak sobie,to sensei mi daje takiego malego typka i ja go poprawiam i ucze(bo oni tam maja podstawy) :D ,a jak zle cos zrobilem to sensei poprawia mnie.

Lecz w temacie chodzi o innego gostka,z apartem na zebach,i wkurwiajacych gadakach
Ale juz jego gadki sie skonczyly i to szybko:

ale jak na moj gust takich trzeba szybko zlac


  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
jesli moge wlaczyc sie do dyskusji - to moim zdaniem przy okazji dyskusji o nowych ujawnil sie teemat organizacji zajec i cwiczenia w grupach mieszanych tj. swiezakow ze starszakami :-) idealnie jest oczywiscie jak sa osobne grupy, ale z roznych przyczyn - niestety najczesciej finansowych nie zawsze jest to mozliwe. Bujajac sie tu i tam :-) zauwazylam pare sposobow rozwiazania tego problemu:
- grupa mieszana i kompletnie wymieszana tzn mlodzi cwicza ze starszymi stazem. IMHO plusy to to, ze mlodzi moga szybciej podlapac techniki majac niejako osobistego opiekuna w osobie partnera, minusy taki trening nie zawsze jest w 100% wartosciowy dla starszego - jesli sie trafi na kompletnego szczypiorka-bo zamiast samemu pocwiczyc poprawia tylko i instruuje.
- grupa mieszana, ale cwiczacy sa dobrani mniej wiecej stazem. Wykonuje sie mniej wiecej te same techniki - ale mlodsi wykonuja je w wariantach uproszczonych starsi moga juz je rozwinac. IMHO taka organizacja wymaga doswiadczenia od terenera - by nie zaniedbywal zadnej z grup.
- wyrazny podzial na dwie grupy, z ktorych kazda robi co innego - problem j.w. - trener musi ogarnac obie.

A jak wy widzicie rozwiazanie problemu osob o roznym stopniu zaawansowania na jednym treningu??
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Nowi...w grupach mieszanych czesto zanizaja poziom(ktos kto sie zna na rzeczy trenuje w parze ze slabszym), rowniez zgadzam sie ze irytujace jest gdy nowi zaczynaja kozaczyc po pierwszych treningach...ja pamietam pare pewnych sytuacji:
-ja bylem "nowy", "starszak" spuscil mi taki łomot ze dwa dni potem cierpialem, ale ja mam taki charakter ze nie odpuszczam i motywuje mnie to :wink: niestety inni nowi szybko odpadli po takim zachartowaniu
-bylem lepszy i przyszlo mi trenowac ze "swiezakiem" nic nie umial, a trener nie mial czasu by sie cofaac w programie, byla to katorga
-przyszedl schabik do naszej sekcji i caly czas gadal o sparingach ze on powalczylby sobie, rozlozylby paru (kozaczek) i...dostal lomot, niepojawil sie wiecej :lol:
-zmienilem sekcje i bylem traktowany jak lamaga(typowy "nowy") wszystko zmienilo sie po sparingach :twisted: :wink:
-przyszedl nowy do sekcji, a akurat nasz trener pojechal gdzies w sprawach rodzinnych czy cos i trening byl prowadzony przezmnie i dwoch kolegow, nowym zajelem sie ja i az milo bylo patrzec jaki jest pojetny prawda taka, ze "stracilem" trening ale bylo to raczej satysfakcjonujace przezyce :D

takze do nowych ktorzy chca sie czego nauczyc trzeba podchodzic ze spokojem i pomoca, a do nowych "kozakow" z determinacja by oszlifowac ich troche :wink:

aki: prolem moim zdaniem nie do rozwiazania tak by kazdy byl usatysfakcjonowany, zawsze ktos musi sie poswiecic by pomoc innemu.

-Edit- literowek
  • 0

budo_agenubis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Nowi OKI -sam byłem nowy kiedyś...........ja sie na nich nie wkurzam, nie patrze krzywo......poprowtu mi zwisają...........jedynie jak są walki "bez kontaktu" to patrze zeby mi w kule nie klepneli (już kilka razy dostałem w jajka)........... a tak wogóle to niech sie uczą
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Hmmm jeszcze sie nie spotkałem, żeby ktoś nowy probował sie wywyższać nad starszymi stażem treningowym. Zreszta jest u mnie podzał na grupy zaawansowana zawodnicza i poczatkujaca taką bardziej rekreacyjna :) . Dziwie się ze trener kaze tobie uczyć czegoś "młodych" ( nasuwa sie pytanie kto tu jest trenerem :? ).
  • 0

budo_agenubis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu

Hmmm jeszcze sie nie spotkałem, żeby ktoś nowy probował sie wywyższać nad starszymi stażem treningowym. Zreszta jest u mnie podzał na grupy zaawansowana zawodnicza i poczatkujaca taką bardziej rekreacyjna :) . Dziwie się ze trener kaze tobie uczyć czegoś "młodych" ( nasuwa sie pytanie kto tu jest trenerem :? ).


Ha stary sprawy tak wyglądają :
-Jest to grupa mieszana (trenujemy KB) czyli siłą rzeczy wszyscy razem ćwiczą (starzy i nowi). Więc zazwyczaj przy jednym elemencie treningu "walka bez kontaktu" (robisz tu mówiąc krótko wszystko to co potrafisz, chcesz potrafić i nie potrafisz ) tacy nowi zazwyczaj są nie rozciągnięci. Nie potrafią dzwignąc nogi wyżej nić pas - więc czasami można zarobić w kule przez to. Poza tym również nie potrafią właściwie kopać (zamiast kopnięcia przykładowo prostego na klate masz proste w jaja)...........więc tak sie sytuacja czasami moze skonczyć...............A w odpowiedzi na ostatnią część Twojego postu musze napisać że w ten sposób treningi w tym klubie są prowadzone od jakiś 16-18 lat, tak mniej więcej, więc raczej tam mają pojęcie o tym biznesie, jak sądzisz?
:D :D
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Trener to trener nie powinien sie wyreczac cwiczacymi. Co wtedy masz z takiego treningu przychodzi rozgrzewka i trener mowi idz przeszkol poczatkujacych a ja sie zajme reszta ludzi. Jesli dostaje za to jakies profity czy cus to ok ale inaczej to wiesz...
Hehe przypomniał mi sie też kolega, ktory naprawde dlugo trenuje potrafi wykonac poprawnie wszystkie kopniecia oprocz dwit chagi :) Kazdy kto z nim sparowal otrzymywal przynjamniej raz w zyciu obowiazkowy kop w krocze :) .

Peace poza tym nie do Ciebie był skierowany post :)
Pozdr.
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Ale u nas sa dwie grupy starsza i mlodsza :-)
Nie ma jednej mieszanej
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu

Ale u nas sa dwie grupy starsza i mlodsza :-)
Nie ma jednej mieszanej

No to wychodzi na to ze ty tez jestes jeszcze calkiem "nowy", skoro cwiczysz z nimi w tej samej grupie. Sam jestes jeszcze poczatkujacy i juz cie tak swierzaki wkurwiaja?! :evil:
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Teraz sie porobilo :-)
Po pierwsze jestem w starszej grupie.
I mnie wkurwia jeden swierzak ktory przyszedl od mlodszej :-) (ale to juz po zakonczone)
A po zatym jak mam czas przychodze sobie na mlodsza grupe,bo sensei boi sie rzucaj takich wypierdkow 1,40m wzrostu :-)
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Chyba należy Ci sie lanie :D
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
aptekarz-co Ty cwiczysz?
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu

Hmmm jeszcze sie nie spotkałem, żeby ktoś nowy probował sie wywyższać nad starszymi stażem treningowym. Zreszta jest u mnie podzał na grupy zaawansowana zawodnicza i poczatkujaca taką bardziej rekreacyjna :) . Dziwie się ze trener kaze tobie uczyć czegoś "młodych" ( nasuwa sie pytanie kto tu jest trenerem :? ).


prawda jest taka, że sam najlepiej uszysz się ucząc innych
wielokrotnie dopiero kiedy musiałam tłumaczyć jakąś technikę, dźwignignię czy cokolwiek innego lapałam co tu jest najważniejsze, jak istotny jest każdy szczegół
w naszej sekcji nie możesz umieć czegoś "mniej więcej", bo właśnie to co najważniejsze tkwi w tych malutkich szczególikach
a to wszystko wyłapuje się ucząc innych
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024