Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy na Treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu

Lecz w temacie chodzi o innego gostka,z apartem na zebach,i wkurwiajacych gadakach
Ale juz jego gadki sie skonczyly i to szybko:

ale jak na moj gust takich trzeba szybko zlac


hehe nie mów, że Piotruś Cię denerwuje :) :lol:
czyżbyś spuślił mu manto??? :-p :twisted:
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Dostal w szkole(ale nie tak mocno)
Bo wtracil swoj orginalny komentarz
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Ja tam nic nie mam do nowych zawsze staram sie im pomagac bo i mi pomagano jak bylem nowy, zupełnie zielony w bjj (tzn w listopadzie) Jedyne co mnie wkurwia to to że niektorzy są spięci jak baranie jaja, jak są silniejsi to próbują sie siłować a jak to nie pomaga (a na ogół nowym nie pomaga) to próbują wyłamywać mi palce. :? : Ale takie przypadki to na szczescie żadkość :wink:
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na Treningu
Tu nalezy chyba rozroznic co oznacza nowy. Bo sa dwa rodzaje. Pierwszy to nowicjusz ktory dopiero stawia pierwsze kroki i jest nowy i w sekcji i w ma. Z takimi nie ma zadnych klopotow. Zwykle cisi , starajcy sie cos nauczyc, swiadomi tego ze jeszcze nic nie potrafia. Sa tez "nowi" ale tylko w sekcji, ludzie ktorzy np sie przeprowadzili , zmienili sekcje/dyscypline/sztuke itd. Nowi sa oni tylko w naszej grupie. Wsrod takich czesto zdarzaja sie klopoty z asymilacja z dwoch powodow pierwszy to taki ze staraja sie odrazu pokazac co potrafia i wywalczyc sobie jako taka pozycje przez co sa odebrani jako nerwowi/zarozumiali itd. Oraz problem ze strony grupy ktora czesto jest mniej lub bardziej hermetyczna i kiedy przychodzi ktos lepszy lub im rowny to ciezko im na poczatku go zaakceptowac (szczegolnie kiedy jest lepszy :) ). O ile w przypadku nowicjuszy nie spotkalem sie z jakimis twardzielami ktorzy chca pokazac reszcie jakimi sa kozakami :D , to widzialem kilka przypadkow jak ktos wywodzacy sie z innej ma uczyl cala grupy jak oni to robili, mimo ze technika jest technika i roznice miedzy MA buduje ich unikalnosc. Ale to dotyczylo tylko zwykle stopni ponizej 5-6 kyu , bo wyzzsze pasy raczej spokojnie robia swoje i pomagaja kiedy sa proszone :) .
Zauwazylem tez obserwujac goscinnie pare treningow kilku MA ze wszedzie pojawia sie taka zaleznosc iz w grupach z mlodzieza gimnazjalna i z podstawowki jest statystycznie duzo wieksza potrzeba rywalizacji, wiecej osob stara sie pokazac , wieksze prawdopodobienstwo spiec itd. Za to w grupach studenckich bardzo duzy odsetek ludzi stara sie zrelaksowac dzieki treningom i na slowa rywalizacja, zawody z usmiechem mysla: oczywiscie o ile moim przeciwnikiem bedzie butelka specjala :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024