Skocz do zawartości


Zdjęcie

Weng Chun - cwiczenia i aplikacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_ptaq nakrecaczu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Obejrzalem. Na pozytywny odbior filmiku nie bylo najmniejszych szans. Mysle jednak, ze nie tyle nawet z uwagi na jego sama techniczna zawartosc, ile z uwagi na jego konstrukcje.
Po pierwsze usmiechy do kamery i gesty. Rozumiem, ze puszczacie tu oczko do widza probujac powiedziec cos w rodzaju "zewnetrzna forma nie ma znaczenia, liczy sie istota. My jestesmy wyluzowani, nie padamy przed nikim na pysk, nie trzymamy sie schematow, a mimo to chwytamy o co chodzi". Ale to nie wychodzi. 99% ludzi zobaczy po prostu nastoletniego Murzynka w parku (przesympatycznego zreszta), ktory przez minute robi glupie miny do kamery, co nieuchronnie kojarzy sie z filmem z prywatki, albo rodzinnej imprezki przy basenie. Za chwile zza krawedzi kadru wyskoczy jego bratanica z pilka plazowa, a w tle slychac bedzie glos babci wolajacej na kolacje. Sfilmowaliscie to w jakims parku wieczorem. Dodatkowy minus, bo odbiorca widzi, ze nie jest to zaden klub, tylko przypadkowe miejsce, gdzie umowilo sie (moze pierwszy albo drugi raz w zyciu) dwu przypadkowych facetow. To pewnie klubu zadnego nie maja. Nawet jesli wie, ze jest inaczej, to instynktownie reaguje emocjonalnie na to otoczenie, ktore jest filmowane i tak biegna jego skojarzenia. W zagajniku obok indyjskiej albo chinskiej wioski rzeczywiscie tak to moze nawet jeszcze dzis wygladac, ze sie ludzie umawiaja z nauczycielem pod golym niebem, ale w tych ukladach w jakich zyjemy to sie kojarzy po prostu z galareta. Brak struktury. Nie macie tez zadnych specjalnych kungfiarskich ciuchow, ani nie przywitaliscie sie w zaden szczegolny sposob. Jesli ktos jest do czegos takiego przyzwyczajony, to nawet jesli o tym nie mysli, od razu bedzie mial pewien odruch sprzeciwu. Dalej - pomiedzy poszczegolnymi okresami waszej aktywnosci i uwaznosci widac elementy luzu, kiedy sobie miedzy soba zartujecie. Na tego rodzaju cwiczeniach w parku zawsze wlasnie tak bedzie, ale obserwatorowi ktoremu serwujesz taki filmik skojarzyc sie to moze tylko z amatorszczyzna. Pisales na poczatku, ze to jest bez kadrowan i ciec, ale przypuszczam, ze to jest mniej wiecej tak, jak przyjsc na randke z dziewczyna i powiedziec "wiesz, nie szykowalem sie na to wyjscie jakos specjalnie, po prostu jestem tak jak jestem". Co doskonale sie sprawdza, jesli przyjdziesz swietnie wyszykowany, ale zupelnie kladzie sprawe, jesli przyjdziesz naprawde po prostu tak, jak jestes :) Dalej - widac, ze koles w momentach kiedy go zaskakujesz i akcja wymyka mu sie spod kontroli mruzy oczy. W procesie nauki jest to najzupelniej normalne, ale na pokazie (a tak zostal ten film potraktowany) robi to zawsze bardzo zle wrazenie. Twarze powinny byc kamienne i natchnione niczym oddech porannego tygrysa nad ruczaju brzegiem. Jeszcze dalej - miedzy wami jest zarowno roznica wzrostu, jak i wieku. Medialnie (niezaleznie od tego co nam sie zdaje jak tu dyskutujemy internet to jest medium) taki dobor partnera jest nietrafny.

Teraz co do samej zawartosci merytorycznej - cwiczenie ktore pokazales, to jest metoda treningowa absolutnie nie pokazowa. Jest to swietna metoda na nauczenie sie (moze powinno byc raczej "przypomnienie sobie") instynktownych reakcji, ale ona zawsze wyglada beznadziejnie kiedy sie na to patrzy z boku. Czyms takim sfilmowanym albo pokazanym na zywo nie da sie nikomu zaimponowac, bo obserwator nieuchronnie odniesie wrazenie, ze umie to zrobic dokladnie tak samo, albo i lepiej. Z tego samego powodu, z ktorego wszystkie male dzieci sa przekonane, ze umieja jezdzic konno, skoro umieja siedziec.
Jest moment kiedy lapiesz go za glowe i sciagasz, co konczy sie impasem i nie pokazujecie z tego zadnego wyjscia. Moze cos tam mu o tym wyjsciu tlumaczyles, nie wiem bo nie mam dzwieku. Rozumiem, ze on mogl zadnego wyjscia z tego nie znac, ale na filmiku pokazowym nie powinno byc zademonstrowane, ze ktos nie wie jak wyjsc z takiego trzymania, bo takie rzeczy powinno sie znac, jesli sie trenuje sztuki walki. Akcja na filmie nie moze sie czyms tak prostym konczyc. Choc spokojnie sobie moge wyobrazic, ze tak sie czasem konczy sekwencja na treningu w trakcie takich luznych cwiczen. Sam koles nie jest jakis super, ale rozumiem, ze to nie jest pokaz dwu mistrzow, tylko fragment jakiegos procesu nauki. Ja sobie zamknalem oczy i sprobowalem wyobrazic, ze dokladnie te same ruchy widze na sali, bez usmiechow i chwil przerwy jako jedno z cwiczen a koles ktorego widac po prostu sie uczy. I ze to nie sa ruchy ulozone z gory, tylko cwiczenie instynktownego czucia sytuacji. I ze wiem, ze do tego inne cwiczenia sie stosuje, gdzie uderzenia sa twardsze, piesci zacisniete i akcje szybsze. No i dla mnie luz. Nie jestem ekspertem od VT/WT/VC/WC (niezaleznie od sposobu zapisu nazwy bo tego nie rozrozniam za co z gory przepraszam) ale z tego co pamietam w tym systemie pozycja rak jest duzo wezsza i ataki ida raczej ciasno na wprost po centralnej linii. Tu wasze lokcie sie unosza, ruch jest czasem z dodanym skretem ramion i z praca barkow, a w blokowaniu te rece chodza dosc dalekimi drogami. Wingczunista odbierze to prawdopodobnie jako dziurawy, nieprawidlowy wingczun, bo nie sa zachowane te trajektorie, do ktorych on jest przyzwyczajony, zeby o nich myslec jako o jedynych sensownych. Moze bedzie mial racje, moze nie, nie mam pojecia. Ja bym w kazdym razie zrobil tak:
sfilmowalbym godzine czy dwie takiej zabawy w luzne szukanie dojscia, wycialbym z tego kilka najlepszych momentow i zaznaczyl w komentarzu, ze to jest cwiczenie wolne i na luzie. A pozniej te same uklady pokazalbym w szybkim tempie juz w wersji utwardzonej. I skleic to w jeden filmik. Na przyklad przekladajac to - wersja luzna wychwycona instynktownie - wersja utwardzona, przecwiczona pozniej jako kombinacja. Albo jakis inny pomysl na prezentacje tego w formie bardziej strawnej dla widza. Podejrzewam, ze t co jest tutaj nie daje faktycznego wyobrazenia o tym, co wy naprawde trenujecie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Dyskusja robi się coraz ciekawsza :-) DMR, ale Ci teraz najehali :) Jak wybrniesz z zarzutu, że "nie macie żadnych kungfiarskich ciuchów i nie przywitaliście się w żaden specjalny sposób" ;-) Czy ktoś będzie miał chęć i cierpliwość aby wspomóc DMR-a w kwestii wytłumaczenia koledze Ptaq zagadnienia ciuchów i przywitania? :)

PS. DMR, jakby co, mimo iż niektórzy uważają, że ten pokaz był kiepskawy, ja jestem zdania, że niekoniecznie tak to należy odbierać. Ale faktycznie Stewart przestraszony i zamyka oczy oraz skula się w sobie jak do niego dochodzisz...


Wosiu
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Oh Geez, ale sie rozpisaliscie :D odpisze wieczorkiem bo niedziela taka ladna, trzeba wykorzystac na przyjemniejsze rzeczy
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Na początku należy zdać sobie sprawę z tego iż jest to tylko luźne ćwiczenie dwóch kumpli a nie film instruktażowy (jak niektórzy myślą, sądząc po postach).
Według mnie Steward jest osobą raczej początkującą i nie bardzo wie co ma robić gdy Darek skraca dystans. Jest bardzo spięty, próbował wyprowadzić jakąś technikę, ale robił to bardzo niepewnie i zachowawczo. (czasami zdarza się tak gdy trenujesz z osobą która jest dla ciebie autorytetem). Takie luźne chi sao może sprawiać wrażenie bezsensownej zabawy dle kogoś kto tego nie praktykował, tak samo jak inne ćwiczenia dla osób postronnych.
Jak dla mnie to bardzo dobrze że nie macie ubranych jakiś dziwnych mundurków które nie wiadomo czemu mają słóżyć - bo na pewno nie wygodzie treningu. Jeżeli miało by być jakieś powitanie, to mam nadzieję że uścisk dłoni a nie jakieś sekciarskie rytuały.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Tutaj nie chodzi o mundurki i cala etykiete, nawet mozna ''przezyc'' to co robi Stewart w sumie kazdy kiedys zaczynal.
Ponadto po jednym z wczesniejszych postow mozna by odnisc wrazenie ze to te mundurki swiadczyly by o klasie cwiczacych .A przeciez jakby to nie bylo to jest zwykla ulica na ktorej takze mozna cwiczyc. W USA czy w krajach azji nikogo nie dziwi widok cwiczacych ludzi na ulicy wiec mysle ze rozwazania nad etykieta i uniformami mozna sobie darowac.
Darek chcial pokazac nam cos innego , weng chun. I tutaj moje pytania do Darka na ile to co pokazal jest przekazem wedlug linii a na ile Jego wlasnym warsztatem. Ogladajac to mozna odniesc wrazenie ze wiecej jest tutaj przypadkowosci i improwizacji anizeli zamierzonego dzialania popartego konstruktywnymi zasadami weng chun.
Moj wywod zmierza w ta strone aby Darek przedstawil nam fundamentalne momenty tych 'lepkich rak''. Bo nawet jesli ja sam praktykuje wolne lepkie rece a czynie to w oparciu przekaz Yip Man'a to rzecz jasna jest to reakcja instyktowna a nie zapis ''przeklepek''z sekwencji jednak dominujaca role wioda zasady. Czesto bylo podkreslane ze weng chun to nie wing chun,wing tsun itd wiec mysle ze dobrze bylo by wyjasnic te roznice chocby na przykladzie chi sao.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
OK, juz po niedzielnym spacerze :wink:

Ludzie! dajcie wy sobie na luz bo widze, ze za powaznie do wszystkiego podchodzicie. To forum jest naprawde zabawne albo ludzie tu zagladajacy sa naprawde nawiedzeni ;)

Generalnie wieje tu nuda ale gdy pojawi sie od czasu do czasu jakis temat, to dyskusja rozgorzewa na calego. wszyscy chca cos udowodnic i potem zjesc sie nawzajem. pokrzycza, pokrzycza, poniza kogo trzeba i cisza przez nastepne tygodnie az znowu cos sie pojawi.
Kazdy z nas potrafi krytykowac, wymadrzac sie na rozne tematy ale jak przychodzi cos do czegos (prosba o zamieszczanie wlasnych klipow) to chowamy glowy w piasek. Zamiescilem wlasne klipy, bez zadnej potrzeby udowadniania czegokolwiek, poprostu dla sprowokowania dyskusji, innej niz pozostale. Nie zamierzam nikogo uczyc, przekonywac itp. bo nie jest to moim celem. Gdybym mial ochote zrobic pelnometrazowy film szkoleniowy to napewno zrobilbym to w innej postaci, wiec taka forma klipow wydala mi sie najlepsza jak na vortalowe dyskusje. Nagrywam sporo materialu a u podalem pierwszy-lepszy klip jaki mialem pod reka zeby sprowokowac do rozmow. Celowo nie podalem wam zadnego wprowadzenia w temat po to by niczego nie sugerowac.

Patrzac na to forum z dystansu obserwatora widac, ze lubicie gdy pojawiaja sie zdjecia, teksty, klipy tylko od wybranych "autorytetow" - ale zamiast konstruktywnej rozmowy na temat jest tylko przyklask i wchodzenie w dupe. Kazda inna forma "innosci" od tradycji jest tu nieakceptowana. Czyzby wprowadzal ktos monopol tylko na tradycyjne style kungfu w uniformach, gesty i sekty rodem z CHRL?

pozdrawiam Zbyszka, GPW i pozostalych uczestnikow dyskusji

W wolnej chwili zamieszcze nastepny klip video jednoczesnie zachecam rowniez Was do podobnych czynow.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
A skąd Ci przyszło do głowy że forumowi "tradycjonaliści" ćwiczą w "chińskich ciuszkach" ? Chyba że ten jeden post kogoś mało znanego na tym forum Cię w tym utwierdził...

Kiedy wklejasz na forum "przeciętny" klip, to ciężko się spodziewać pozytywnych o nim opinii... :roll:
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
hahaha, nabijam sie. przeciez wiesz, ze nienawidze formalnych mundurkow, magicznych gestow ani sekciarskich rytualow.

BTW, chcialbym zobaczyc jakies klipy naszych rozmowcow, np: Qixinga, Wosia, Tsailifo czy GPW a o Ptaqu juz nie wspomne :D
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

A skąd Ci przyszło do głowy że forumowi "tradycjonaliści" ćwiczą w "chińskich ciuszkach" ? Chyba że ten jeden post kogoś mało znanego na tym forum Cię w tym utwierdził...


Jeśli to chodzi o post Ptaq Nakrecaczu to im dłużej czytam ten post to mam wrażenie że dla tego użytkownika ten filmik jest ok (tylko, że przemieszane jest to z humorem np. dotyczących chinskich wdzianek). Ale może to tylko wrażenie...

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
taaa.. humorem :D

a co powiesz na ten cytat?

Twarze powinny byc kamienne i natchnione niczym oddech porannego tygrysa nad ruczaju brzegiem


juz widze ta scene przy wodospadzie w strumieniach deszczu. dwaj wojownicy patrza na siebie i gotowi do walki przymierzaja sie do zadania ostatecznego starcia. dobre do filmu, moze to kiedys wykorzystam.

Ptaqu, podoba mi sie twoj komentarz, nie zaprzeczam, ze jest dosc trafny.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

BTW, chcialbym zobaczyc jakies klipy naszych rozmowcow, np: Qixinga, Wosia, Tsailifo czy GPW a o Ptaqu juz nie wspomne :D


Jakie klipy ? :roll:

Skąd ja Ci w Szczecinie wezmę czarnoskórego do klipu.... :roll:
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Na przykładzie reprezentatywnej drużyny sportowej ze Szczecina można chyba stwierdzić, że wiekszość mieszkańców tego szacownego grodu to Brazylijczycy więc od biedy mogliby uchodzić za czarnoskórych. :D

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
:roll: :rofl:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

Na przykładzie reprezentatywnej drużyny sportowej ze Szczecina można chyba stwierdzić, że wiekszość mieszkańców tego szacownego grodu to Brazylijczycy więc od biedy mogliby uchodzić za czarnoskórych. :D

Pozdrawiam

Piotrek


No niby tak, tylko jak ich dogonić ? no i ten klip to chyba o pilce by musiał być...

p.s. oni nie są mieszkańcami Szczecina... oni tu tylko grają w piłkę :lol:
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

, bez zadnej potrzeby udowadniania czegokolwiek, poprostu dla sprowokowania dyskusji, innej niz pozostale. Nie zamierzam nikogo uczyc, przekonywac itp. bo nie jest to moim celem. Gdybym mial ochote zrobic pelnometrazowy film szkoleniowy to .


Wlasnie chciales sprowokowac dyskusje i o to masz ja .Tylko my o jednym Ty o drugim.
Pytalem o to we wczesniejszym poscie i powtorze raz jeszcze ....Masz doswiadczenie praktyczne w obu liniach Wing chun itd jak i tez w Weng chun czy moglys bazujac na tym filmie i tego wolnego chisao podac konkretne roznice bo ze one sa to ja wiem i widze to ale jednoczesnie pokazac i omowic fundamenty Weng Chun ktrore sprawiaja ze tych dwoch systemow nie nalezy laczyc.
Bo jesli na tym zamkniemy ta dyskusje to bedzie to kolejny topik ktory narobil tylko troche szumu , mniej zoreintowanym w temacie jeszcze bardziej zakrecil, powstanie jeszcze kilka ''nowych'' teori przez nikogo nie autoryzowanych i przy nastepnym temacie bedzie jeszcze wieksze pomieszanie.
Prosze wiec dawaj Darek temat do przemaglowania , Ci cos wiedza temacie niech pisza reszta niech czyta i sie uczy a potem ustosunkuje .......
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

czy moglys podac konkretne roznice i omowic fundamenty Weng Chun ktrore sprawiaja ze tych dwoch systemow nie nalezy laczyc

nie, nie to jest moim celem / owszem, moge ale to jest material na nastepny temat. znajac 'gorace glowy' co niektorych osob moglbym tym wywolac kolejna awanture. wiec narazie dam sobie spokoj. moze innym razem bo bedzie to wygladalo na typowa szkoleniowke propagandowa i znowu sie doczepia.

Formy i tradycja to inna historia. Rozpatruje narazie proste techniki i ich zastosowania, bez zadnych roznic stylowych. Cwicze Weng Chun, wiec tak stosuje techniki i tak nazywam to co robie.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
No dobra, teraz cos innego dla odmiany. Typowa lekcja, trening, cwiczenia nagrane na video. Tymrazem kolega jest bialy, zeby nie bylo mowy, ze macie deficyt murzynow w Polsce :D

Rik cwiczy ze mna juz troche i nie jest zainteresowany zbytnio tradycjami Weng Chun ale podobaja mu sie zasady dzialania technik tego stylu i skutecznosc metod treningowych.

Tutaj ja zadaje mu pytania jak on widzi skutecznosc danych technik i jak sam by je zastosowal przeciwko moim technikom ataku. Rik na prostych przykladach sam sprawdza czy dane techniki dzialaja czy nie, komentuje i interpretuje je na swoj sposob. Staram mu sie nic nie podpowiadac ani nie sugerowac. Moja rola jest taka by sprowokowac w nim myslenie, czy dana technika jest skuteczna ale zarazem bezpieczna dla niego w wykonaniu.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
linku do klipu:
  • 0

budo_ptaq nakrecaczu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

Jeśli to chodzi o post Ptaq Nakrecaczu to im dłużej czytam ten post to mam wrażenie że dla tego użytkownika ten filmik jest ok (tylko, że przemieszane jest to z humorem np. dotyczących chinskich wdzianek).


bo ja jestem zdania, ze wlasnie w tym kierunku trzeba myslec o metydyce trenowania. Pomijam tu kwestie co tam brakowalo w wykonaniu, gdzie byly dziury, co bylo niedoskonale i to co pisalem wczesniej o samej konstrukcji filmu - usmiechach, klimatach itd. ale chodzi o sama metode pracy - tempo regulowane stosownie do mozliwosci percepcyjnych cwiczacych, maksimum intuicji, minimum gotowych rozwiazan i minimum formalizmu. Zamiast tresury "wyuczania sie do perfekcji" reagowanie z momentu na moment. Przy tym zero agresji i trening tak naprawde bezpieczny, mimo, ze moim zdaniem z czasem uczacy calkiem niezle walczyc. Moim zdaniem to jest wlasciwy kierunek.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

Przy tym zero agresji i trening tak naprawde bezpieczny, mimo, ze moim zdaniem z czasem uczacy calkiem niezle walczyc. Moim zdaniem to jest wlasciwy kierunek.

Nie do wykonania. Byl taki pan co to probowal na bazie tkd nazywalo sie to jakos jum jung do czy cos. Padli. lbo sie glaszczesz po buziach albo uczysz walczyc- a to tez znaczy ze kilka razy musisz dostac w ryj zeby sobie wyrobic prawidlowe wyobrazenie czym walka jest a czym nie jest.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024