Skocz do zawartości


Zdjęcie

Weng Chun - cwiczenia i aplikacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

dudus, to nie ta strona i nie te klipy :lol:


poprostu więcej klipów z Twoim udziałem, a czy te czy iinne...
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

Czy byłeś w Chinach czy tylko opierasz swoją wiedzę na podstawie obserwacji mistzrów z zachodu to bardzo istotna różnica.

Mistrz jest mistrzem bez wzgledu na to gdzie jest. Chinscy mistrzowie czesto przyjezdzaja do Stanow, wiec jest w czym wybierac. Chiny nie sa dla mnie wiarygodnym zrodlem.

Nie wierzę że ktokolwiek zamieści klip z technikami wykonanymi realnie bo trzeba by skręcić normalną bójkę.

wlasnie, nikt tego nie zrobi bo okazaloby sie, ze techniki ktore stosuja w trakcie rzekomej bojki w niczym nie przypominaja tych, ktore przez lata cwiczyli na sali. czyli kompromitacja. ja o tym wlasnie caly czas mowie

jak chcesz się bawić w clipy to przedstaw taki ale napisz szerzej co dane ćwiczenie ma nauczyć itd.

nie mam czasu na zabawe w nauke poprzez klipy, natomiast chetnie nagram takie po to by przetestowac realne zastosowanie danej techniki, "autentycznego gungfu"
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

Mistrz jest mistrzem bez wzgledu na to gdzie jest. Chinscy mistrzowie czesto przyjezdzaja do Stanow, wiec jest w czym wybierac. Chiny nie sa dla mnie wiarygodnym zrodlem.


Nie każdy mistrz jest Mistrzem, to że ktoś tytułuje się mistrzem nie oznacza że nim jest. USA, Anglia czy Chiny nie są żadnym wiarygodnym źródłem. Jedynym może być pan X, a czy żyje on w Chinach czy w USA to już sprawa drugorzędna.

wlasnie, nikt tego nie zrobi bo okazaloby sie, ze techniki ktore stosuja w trakcie rzekomej bojki w niczym nie przypominaja tych, ktore przez lata cwiczyli na sali. czyli kompromitacja. ja o tym wlasnie caly czas mowie



i tak i nie sprawa kontrowersyjna i raczej tylko do akademickiej dyskusji, ja widziałem techniki modliszki z formy w zastosowaniu na ulicy, sprawdziło się.

nie mam czasu na zabawe w nauke poprzez klipy, natomiast chetnie nagram takie po to by przetestowac realne zastosowanie danej techniki, "autentycznego gungfu"



ok czekamy na te clipy.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

Jedynym może być pan X, a czy żyje on w Chinach czy w USA to już sprawa drugorzędna.

maslo maslane. z tej wypowiedzi jasno wynika, ze twoj mistrz czy inny przestaje nim byc po przekroczeniu granic CHRL

ja widziałem techniki modliszki z formy w zastosowaniu na ulicy, sprawdziło się

np. jakie? takiej jak trzymanie reki przy biodrze i wyprowadzanie stad ciosow na przykladzie UFC? bardzo smieszne :lol:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Przeczytaj jeszcze raz...
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
ha, co za frajda, dziadek Ving sie powrocil do zycia, super! 8)

chcialem tylko powiedziec, ze mi akurat podobalo sie Twoje nagranie, mimo iz Stewart jeszcze niewiele potrafi, i generalnie nie zgadzam sie (takze teraz) z regulami Twojego stylu (oraz wykonaniem). Ale nagranie fajowe, publikuj wiecej

preserving diversity save the cultures czy jakos tak :)

pzdr.

S
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
DMR- czy ty w ogóle czytasz co ludzie piszą? I czy w ogóle dopuszczasz do własnej świadomości fakt, że ktoś może mieć inne doświadczenie i widzenie gong fu ? Bo odnoszę wrażenie, że traktujesz nas jak ...debili :wink: co zatrzymali się z 500 lat temu i nie wiedzą co to mma, ufc, czy praid czy nowoczesne metody szkolenia :)
Są na tym forum ludzie z ponad 20 ( a czasami i więcej) lat praktyki, którzy naprawdę znają się na robocie i nie kupują byle szajsu,( ale my idioci nie mamy przecież pojęcia jak powinno wyglądać gong fu i tylko machamy łapkami i padamy na twarz przed naszymi mistrzami :lol: )
Tak czy inaczej, nie napisałem tego aby wszcząć kolejną awanturę a jedynie aby przedstawić swoje zdanie......Każdy z nas ma inne doświadczenie z gong fu, każdy miał jakiś nauczycieli.....ale to nie znaczy , że wiemy już wszystko i nie musimy nadal szukać i słuchać się nawzajem.
Pozdrawiam i naprawdę nie traktuj tego jako atak, bo nie po to to napisałem!
p.s.
techniki w poruszaniu a nie w statycznym układzie ( to jest to) odkryliśmy już 7? lat temu :)
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
I jeszcze co do klipu..
1. gdzie jest shen fa?
2. gdzie jest bu fa ?
3. gdzie jest su du ?
4. dlaczego twój partner ciągle przymyka oczy jak coś robisz ( podobno ćwiczył box 8O )
5. No i te wasze usmiechy i patrzenie w kamerę...... ( dlatego na poczatku napisałem że to amerykańskie kung fu :wink: :) )
A swoją drogą to czekam na więcej i proszę ( jesli zechcesz) napisz czemu poszczególne ćwiczenia mają służyć.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Wu Xia - ale Ty upierdliwy jesteś ;)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Darek Muraszko prosił abym to wkleił :)

W mojej ocenie brakuje tu odpowiedniego komentarza. Darek powinien wyjaśnić sens zaprezentowanego w klipie ćwiczenia. Według mojej oceny jest to tzw. walka zadaniowa (lub taką walkę przypominająca), która nie może inaczej wyglądać, gdyż ćwiczących obowiązują określone uzgodnienia. Może jest tak, że walczący próbują zastosować w praktyce jakąś technikę z formy X, a wszystko powinno odbywać się na luzie. Sadzę, że po komentarzu Darka sporo się wyjaśni i zaistnieje na forum jakaś dyskusja.

Pozwoliłem sobie na ten krótki post, gdyż jeden z moich uczniów miał sposobność poćwiczenia sobie z autorem zaprezentowanego klipu. Wrażenia owego ucznia z kilkumiesięcznego „przepychania” się z Darkiem są pozytywne. DMR jest praktykiem i ćwiczy solidnie.

Prawdopodobnie moja wypowiedź nie wiele tu nie wniesie (nie ćwiczę Weng Chun i bazuję tylko na wypowiedziach jednego ze starszych uczniów).Jednak uważam, że wypunktowanie założeń prezentowanego w klipie ćwiczenia może tu sporo wyjaśnić.

Darek M.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
A teraz moje zdanie... włśnie na tym klipie widać zbyt dużo "siłowych" rozwiązań... ale zaznaczam że ja nie znam się na weng chun i innych yongchunach więc mogę się mylić :)
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

czy ty w ogóle czytasz co ludzie piszą?

czytam, czytam... malo tego, zanim wkleje posta czytam siebie kilka razy i poprawiam zeby nie bylo, ze kumaty nie jestem :D

I czy w ogóle dopuszczasz do własnej świadomości fakt, że ktoś może mieć inne doświadczenie i widzenie gong fu ?

rownie dobrze moge to pytanie skierowac do innych uczestnikow rozmowy. czy mimo roznic stylowych, nie mamy wspolnego celu jakim jest pokazanie prawdziwego obrazu kungfu?

Bo odnoszę wrażenie, że traktujesz nas jak ...debili

przykro mi, ze tak sie czujesz, no ale skoro ja zadaje proste pytania i prosby a jestem traktowany przez "Wasze" grono jako intruz no to sorry.

my idioci nie mamy przecież pojęcia jak powinno wyglądać gong fu i tylko machamy łapkami i padamy na twarz przed naszymi mistrzami

wiesz, tak to wyglada z mojego punktu widzenia. poczytaj np. pierwsze posty w temacie Tomka od ktorego zaczela sie dyskusja, przemysl a sam zobaczysz o czym mowie.

Tak czy inaczej, nie napisałem tego aby wszcząć kolejną awanturę a jedynie aby przedstawić swoje zdanie......

docieniam to, i szanuje gdy ktos podejmuje ze mna normalna rozmowe na zasadach pytan i odpowiedzi. nie toleruje ignorancji i bufonady.

techniki w poruszaniu a nie w statycznym układzie ( to jest to) odkryliśmy już 7? lat temu :)

zajebiscie

gdzie jest shen fa? bu fa? su du?

ze co? :roll: po polsku prosze bo nie znam chinskiego :lol:

dlaczego twój partner ciągle przymyka oczy jak coś robisz (podobno ćwiczył box)


a jak i gdzie ty to widzisz skoro ciemno jest na klipie, murzyn ze mna cwiczy, mruga oczami i tyle. pocwicz w takich warunkach to zobaczysz.

No i te wasze usmiechy i patrzenie w kamerę......



a. o ile zauwazylem lubicie gdy mistrz Tomka sie usmiecha, to i my sie smiejemy
b. mamy taka amerykanska nature - smiech to zdrowie
c. patrzymy w monitor by widziec czy z kadru nie wychodzimy
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
Darek dzieki za komentarz. doceniam to.

widać zbyt dużo "siłowych" rozwiązań...

owszem zgodze sie, ze na pierwszy rzut oka tak to wyglada: silowka, przepychanka, dziury w obronie, brak szybkosci itp jednak sa to tylko pozory. Weng Chun'u nie wymyslila kobieta, wiec nie ma podstaw by mozna byc tylko miekkim. nawiazujac jeszcze do klipu Tomka, (bo jakby nie bylo tez jest pare technik silowych) niektore akcje mistrza Li przypominaja mi czasem kiu sao ze stylu Weng Chun, dlatego poprosilem Tomka o bardziej realne pokazanie tych samych akcji.

WTC i Chung Shi He dzieki za wasze wypowiedzi, zachecam do dalszych rozmow.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
A ja myslalem, ze DMR robi sam forme ale

ciemno jest na klipie, murzyn ze mna cwiczy

i wszystko jasne :) :) :)

po polsku prosze

mamy taka amerykanska nature

:) :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
-DMR-, umieścisz jeszcze jakieś klipy? Bardzo bym chciał zobaczyć coś więcej z nogami. W Yong Chunach zwykle się mówi o sporej ilości ciekawych, niskich kopnięć - może pokazałbyś jakiś materiał jak to wygląda w Weng Chun?
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

maslo maslane. z tej wypowiedzi jasno wynika, ze twoj mistrz czy inny przestaje nim byc po przekroczeniu granic CHRL


za długo jesteś za granicą bo nie rozumiesz prostego zdania po polsku.

np. jakie? takiej jak trzymanie reki przy biodrze i wyprowadzanie stad ciosow na przykladzie UFC? bardzo smieszne :lol:


trzymanie ręki na biodrze ciekawe bo my tak nie ćwiczymy, poza formami nikt z nas nie trzyma ręk na biodrze, o tym była już dyskusja.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tutaj jest clip z angilelskiej szkły Systemy i ... widać tu nawet elementy z form modliszki. nie zamierzam nikogo przekonywać do Chin Ludowych i tamtejszego gong fu. traktuję to jako ostatni mój post bo dyskusja nie ma sensu.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
:?:
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

-DMR-, umieścisz jeszcze jakieś klipy?

mam nagrane pare klipow z innym moim kolega. podobne akcje i interpretacje ale nie wiem czy Wam sie spodoba :P
zastanowie sie

może pokazałbyś jakiś materiał jak to wygląda w Weng Chun?

w Weng Chun jest sporo ciekawych technik noznych ale uzywamy ich rzadko, a jesli juz to maksymalnie do wysokosci kolana. duzy nacisk kladzie sie na techniki reczne. klipy ktore mam pokazuja takie wlasnie akcje. kadrowanie calej postaci rozmywa pozniej calosc przy kompresji, wiec wole zblizenia.

Qixing, nie wiem co miales na mysli dajac link do klipu "Sistemy". mam nadzieje, ze nie chcesz mi powiedziec iz zdradziecka Sistema ma 500 lat tradycji :D
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje

tutaj jest clip z angilelskiej szkły Systemy i ... widać tu nawet elementy z form modliszki

a tutaj jest clip z amerykanskiej szkoły Systemu Pijanego i ... widać tu wiele elementow z roznych styli, nawet elementy z form modliszki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:wink:
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Weng Chun - cwiczenia i aplikacje
hmmm :? moja rada...do wszelkich filmikow edukacyjnych jednak lepiej wybierac najbardziej zdolnych uczniow.
I Darku obejrzalem sobie ten filmik kilka razy i naprawde niewiele on wnosi .
W bo faktycznie wyglada to jak ''gra w lapki'
Mysle ze bardziej sensowne byloby pokazanie kluczowych momentow tych ''lepkich rak''.Ponadto mowisz ze uciekasz od standartow i wyuczonych na pamiec aplikacji zgadza sie taki przeciez jest zamiar ''wolnego chi sao'' ale co wyniesie uczen ktory od poczatku bawi sie w takie wolne przeklepki.Widac golym ze ten gosc nie ma za bardzo pojecia jak reagowac na Twoje ruchy.Tego typu zachowanie mozna zobserwowac w bez mala w kazdym przyadku kiedy mamy do czynienia z osoba ktora czuje sie zagrozona jednak nie ma pomyslu na obrona poprostu ''bladzi rekoma'' majac nadzieje ze ja to uchroni przed najgorszym conatomiast wprawionemu praktykowi weng chun pozwoli na zagonienie takiej ofiary w pulapke.
Tyle odemnie mozesz sie zgadzac lub nie ale ja tak to widze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024