Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA
Witam serdecznie,
pierwsze wrazenia :)) na gorąco.
Sensei Isoyama - wielka osobowość: co tu gadać:) Na szczegoly będzie czas póżniej, jak się wszystko skończy..albo przynajmniej jeden dzień. Zreszta, może mnie ktoś wyręczy:)
Na macie - dziki tłum. Aikidowcy dopisali w 300 %.
Organizacja - jak zwykle perfekcyjna:) - Chyle czoła przed kolegami z Poznania:))
Irimi mówi, ze mała wsypa z legitymacjami to nie wina organizatorów:) - ma racje!
Kongres instruktorów - porażka pod każdym względem.
Pozdrawiam prosto z Suchego Lasu:))
Yoshi
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA
ta
najlepszy byl gosciu w hakamie ktorego sensei wzial na poczatku na srodek, ktory tai no tenkan ho nie potrafil zrobic. 8O 8O :lol: :lol:
ja potrafie
moge nosic hakame?
:)
poza tym wspolczuje cwiczenia w takim tloku, ja sobie tylko obserwowalem (dodatkowa przeszkoda oprocz tlumu - zagrywki polityczno-cenowe pfa. pocwicze w opolu ;) )
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

Kongres instruktorów - porażka pod każdym względem.


Mogłaby koleżanka rozwinąć :?: :twisted:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA
Najważniejsze na stażu jest AIKIDO. (no może nie dla wszystkich... :? ) A TO AIKIDO było wspaniałe, przepełnione duchem budo, ze znakomitym przekazem Isoyama sensei.

Dziękujemy za liczne uczestnictwo (grubo ponad 400 osóB), a w imieniu gospodarza obiektu w Suchym Lesie także za wysoką "kulturę pobytu". Od "chłopaków z kantorka" usłyszałem sporo komplementów pod adresem stażowiczów. Dziękujemy!
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

Kongres instruktorów - porażka pod każdym względem.


Mogłaby koleżanka rozwinąć :?: :twisted:


Koleżana, hehehe, rozwija:

dużo cyfr, dużo liczb, karkołomne wzory do obliczeń punktacji i rankingu fukushidoin
i ohydna zupa cebulowa na pierwsze danie :evil:

To Yoshi - czy brak Twojej osoby na wręczeniu ocen dla fukuhidoin to była konsekwencja twojej wypowiedzi wcześniej?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

Kongres instruktorów - porażka pod każdym względem.


Mogłaby koleżanka rozwinąć :?: :twisted:


Koleżana, hehehe, rozwija:

dużo cyfr, dużo liczb, karkołomne wzory do obliczeń punktacji i rankingu fukushidoin
i ohydna zupa cebulowa na pierwsze danie :evil:

To Yoshi - czy brak Twojej osoby na wręczeniu ocen dla fukuhidoin to była konsekwencja twojej wypowiedzi wcześniej?
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

... przeszkoda oprocz tlumu - zagrywki polityczno-cenowe pfa. pocwicze w opolu ;) )

Normalna cena stażu 90zł. Ponieważ członkowie PFA płacą regularnie składkę na rzecz organizacji, której są członkami, mają prawo do zniżki, której wręcz powinni się domogać. Bo to właśnie z pieniędzy członków PFA staż jest organizowany. Takie są fakty.

Reszta to interpretacja. Każdy będzie miał swoją...

PS. W Opolu na pewno poćwiczymy, a jakże! :D
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

Najważniejsze na stażu jest AIKIDO. (no może nie dla wszystkich... :? ) A TO AIKIDO było wspaniałe, przepełnione duchem budo, ze znakomitym przekazem Isoyama sensei.

Dziękujemy za liczne uczestnictwo (grubo ponad 400 osóB), a w imieniu gospodarza obiektu w Suchym Lesie także za wysoką "kulturę pobytu". Od "chłopaków z kantorka" usłyszałem sporo komplementów pod adresem stażowiczów. Dziękujemy!


Iriki ty cholero jedna "kulturę pobytu"!!!!!!!!!!!!! Żeś dar dzioba podobno do trzeciej.... ja jako jedna z ofiar legendarnego wina z róży spałem od 11 tej ale tak ludzie mówią :)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

przepełnione duchem budo, ze znakomitym przekazem Isoyama sensei.

nie ma to jak usmiechniete nikyo :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

Iriki ty cholero jedna "kulturę pobytu"!!!!!!!!!!!!! Żeś dar dzioba podobno do trzeciej.... ja jako jedna z ofiar legendarnego wina z róży spałem od 11 tej ale tak ludzie mówią :)


No nie darał..do trzeciej. Świadkiem jestem. Za to rozbawił mnie taki pan w hakamie, który do 24-tej biegał ze swoimi padawanami i okładał się z nimi jo, potem trenował twarde pady obok materaca, a na koniec przyjmował real tuki na brzusio :wink: :) Zastanawiałem się czy aby pod prysznic tez pójdzie w hakamie... :P

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

.................
nie ma to jak usmiechniete nikyo :)


:) Ale nie złośliwie tylko z miłością wykonane.

Staż super. Jakoś przeżyłem wyższą opłatę (PSA), tylko czemu przy stoliczku tak dziwnie moją książeczkę oglądali?

Dobrze się stało, że sensei wyjaśnił parę spraw dotyczących etykiety dojo.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA
Kilka zdjątek zez tej imprezy:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tak Isoyama sensei wygladał na kongresie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A tak tłumaczył zawiłości etyki w dojo.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kawałek egzaminu na shodan...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
... i kawałek na nidan.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jedni pracowali (w niedzielę rano), a inni odpoczywali.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dziękujemy Isoyama Hiroshi sensei.

Poza tym: znaleziono pas koloru białego i spodnie koloru czarnego (hakamę znaczy);
zgubiono zegarek znanej marki i laczki organizatora... :)

P.S. Isoyama sensei obiecał, że jeszcze tu wróci. Jak Franz Maurer :wink:
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA
To Shawnee Toż przed wczorajszym treningiem też rozgrzewali się za pomocą yoko.
  • 0

budo_kurczak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA
Mi się tam podobało biegać w kimonie do 1 nad ranem nie do 24:P bardzo fajnie a przy okazji zawsze troszke jo można podtrenować
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA
fajne zdjecia. aikido to polski sport narodowy. wszedzie tlumy...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

Mi się tam podobało biegać w kimonie do 1 nad ranem nie do 24:P bardzo fajnie a przy okazji zawsze troszke jo można podtrenować


No ba, jak sie w domciu chodzi spać po wieczorynce, to się nie dziwię, że musiałeś się wyszaleć:P A propos spania - czy to Ty i Twoi kumple położyliście się do śpiworów w strojach organizacyjnych? :) :wink:

To Ralman: to tworzy logiczną całość :wink:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA
I coś jeszcze, Kurczaku, nikt nie neguje potrzey ćwiczeń z jo czy innym opsrzętem lub bez. Tylko na miłość... kogo tam chcesz - na wszystko jest czas i miejsce. Chyba, ze chodziło Wam o wzbudzenie zainteresowania swoimi osobami - udało się!
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA
Witojcie,
właśnie ucięłam sobie przemiłą pogawędkę z Pmaszem, bo jakos na stażu nie zdążylismy sie nagadać:))...i zaglądam...tutej:)...do Was...
No cóz, w sprawie kongresu...koleżanka rozwinęła swoją myśl i wypowiedziała sie bezpośrednio "do mikrofonu" podczas owego nieszczęsnego akcydentu. Kto był zajęty zupa i nie słuchał, widac nie miał takiej potrzeby:) Kogo nie było..na pewno życzliwi doniosą:)) w kuluarach.
Wrażenie generalne moje jest takie, że straciliśmy całkiem sporo czasu, który mozna było wykorzystać bardzo konstruktywnie i wartościowo. BARDZO SZKODA!!! BARDZO!!! Palcem wytykać publicznie nie będę, krzyżowac ani piętnowac też nie (chociaż pewnie nektórzy na to czekają:))) Smutno mi, bo efekt będzie taki, że następnym razem zanim ktoś z obecnych teraz, wybierze się na nastepny kongres - dwa razy się zastanowi, czy jest po co. Chyba, że stanie się cud albo dojdziemy do takiego etapu, że gwarancja darmowego obiadu wątpliwej konduity będzie stanowiła wystarczającą motywację:))) Smutno...chociaz w zasadzie powinnam się cieszyć..bo nie tak znowu żle wypadłam w "rankingu".
Staż zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie:)... wyklady z etykiety - nihil novi sub sole:). Dla mnie to normalne zycie aikidowca:))) Jedno co ciekawe, to, że odebranego certyfikatu nie kładzie sie na macie, tylko trzyma pod pacha...ciekawe, czy to ogólnie obowiązujące, czy Sensejowa interpretacja?. Do tej pory odbieraliśmy w/g schamatu...:))..a teraz..chyba trzebaby napisac jakiś nowy manual? czy jak?
Ale i dla Sensejów trzebaby moze manual europejski:))), bo ...hmm...my tu w Europie to jak dostajemy prezent, to go otwieramy i podziwiamy przy darczyńcach:)))..i cieszymy sie publicznie...tak przynajmniej wypada:))) Ot, taki mały kamuszek...do ogródka "zasad":)))
To Shawnee: nieobecność na odbieraniu "zaświadczeń" była spowodowana generalną niechęcią do tzw. "publicznych wręczeń" silnie popartą tym razem odczuciami bezpośrednio z kongresu. Moze to zabrzmi dziwnie dla niektórych...ale staram się postępować w zgodzie z własnymi przekonaniami i nie udawać, że jest wspaniale - skoro nie jest. Częściej przysparza mi to wrogów niż przyjaciól (niestety)...ale jako ten "Janosik" ciągle zyję w przekonaniu, że konformizm nie jest najlepszą filozofią życiową:))
Z innej beczki - natrzaskałam sporo fotek ze stażu, jak tylko obrobię i webmaster przerobi:)) - będą na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
To Irimi:...nieutulona jestem w żalu, że nie udało nam się "poszaleć po Poznaniu"...ale co się odwlecze...:)) Może w Warszawce poszalejemy:)) oby lacie się znalazły, bo taka strata to trauma...i może rzutowac na Twoje zangażowanie w trening. :))) Aikidoka raz pozbawiony laczków, żyje w wiecznym poczuciu braku bezpieczeństwa i ujemnie wpływa to na jego zangażowanie w trening (cały czas nerwowo zerka, czy stoją jego lacie):)))
A poza tym Love and Peace and Red Wine
Yoshi
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

. ja jako jedna z ofiar legendarnego wina z róży spałem od 11 tej ale tak ludzie mówią

cos mi tu nie gra... :? bo z tego co pamietam to wysmienite winko ok. 23:30 na mate przytuptalo... :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Suchym Lesie i kongres instruktorów PFA

Jedno co ciekawe, to, że odebranego certyfikatu nie kładzie sie na macie, tylko trzyma pod pacha...ciekawe, czy to ogólnie obowiązujące, czy Sensejowa interpretacja?.


hmmm.. w ksiazce shihan Tamury (i tak jest takze w rzeczywistosci..) dyplom jest kladziony z lewej strony odbierajacego.. po czym jest uklon....

Ale i dla Sensejów trzebaby moze manual europejski:))), bo ...hmm...my tu w Europie to jak dostajemy prezent, to go otwieramy i podziwiamy przy darczyńcach:)))..i cieszymy sie publicznie...tak przynajmniej wypada:)))


Jak shihan Tamura odbiera jakis prezent to przewaznie (nie jest tak zawsze..) od razu rozpakowuje i wlasnie podziwia i dziekuje darczyncom...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024