Skocz do zawartości


Zdjęcie

uraz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

uraz
Dziś rano podczas małej potyczki dostałem mocnego kopa w torby. Od tego czasu prawe jajo dziwnie stwardniało i boli w charakterystyczn dla jąder sposób- w brzuchu. Czy to przejdzie? Czy zgłosić się do lekarza? Ból jest chwilami silny.
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
U mojego kolegi po urazie w tym miejscu okazalo sie ze jadro posunelo mu sie w glab brzucha i musial miec operacje!! Lepiej idz szybko do lekarza !!!
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
Z jajami nie ma żartów. 8O
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz

U mojego kolegi po urazie w tym miejscu okazalo sie ze jadro posunelo mu sie w glab brzucha i musial miec operacje!! Lepiej idz szybko do lekarza !!!


Nie przesunęło się na pewno... Przecież widzę co i jak... Jest na swoim miejscu.. Ale jest twarde i boli. Może to tylko obicie? Być może panikuje... Ale wiecie jak to jest z tymi sprawami.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
Idź gdzie trzeba czym prędzej. Nawet w nocy jedź na pogotowie, niech je lekarz zobaczy... Ja bym nie czekał ani chwili.
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
Nom jedz na pogotowie bo z tym nie ma zartow!! Potem bedziesz bezplodny czy cos ...
(!)
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
I lekarz może zrobić dwie rzeczy:
1. Każe obłożyć czymś chłodnym i leżeć z jajami powyżej tułowia, jeśli opuchlizna nie zejdzie w ciągu kilku/kilkunastu godzin to wtedy zrobi to co w pkt. 2.
2. Zrobi USG i sprawdzi co i jak.
Ogólnie jeśli jądro nie jest pękniete - a to czuć, bo pęknięte jądro napie***la tak, że nie idzie wytrzymać, to może być to lekkie obicie, które należy przeczekać. Po uderzeniu nie dochodzi do skręcenia nasieniowodów i jeśli się nim za bardzo nie bawiłeś i nie skręcałeś to nie powinno Ci się nic stać. Ja kiedyś zaliczyłem ciosa w jaja (nie było łatwo dostępnych ochraniaczy) i też tak mi się zrobiło. Jajko zostało już leciutko większe ale nic się nie stało.
Jednak jak zwykle w przypadkach rad przez internet też radzę iść do lekarza. Im bardziej boli tym sprawa pilniejsza, jeśli ból jest nie do zniesienia to lepiej iść zaraz; jeśli ból jest mdły, rozlany ale do wytrzymania i delikatny to do rana przeżyjesz...
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
lepiej idz do lekarza
moze to byc skrecenie jader a wlasciwie tej zylki na ktorej sie trzyma i moze grozic amputacja
u mojego kolegi nasczescie ::D:D:D byl tylko zabieg lekki zapobiegajacy skrecenia

pyzdra
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
AŁA! Az sie zlapalem!!
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
moj kolega niedawno dostal z obrotu w jadra uuu i ma teraz ich tylko poltora a nie dwa masakra..
  • 0

budo_uth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
Czasem dochodzi do skretu, jakichs tam przewodow ( nasieniowod?)... Najlepiej wejdz pod prysznic bo to zmiejsza bol, i sprobuj wymacac czy nic tam sie nie skrecilo ( na przewodach powyzej jader)- jesli poczujesz "supelki" na "rureczkach" to delikatnie sprobuj obkrecic obolale jajeczko. Czasem tez warto sciagnac w lazience ( w takim przypadku) majtaski i poskakac, jezeli zrobi sie troszke luzu to "supelki" same powinny sie rozplatac. Ja cos takiego mialem kilka razy... Bol jest az od wezlow chlonnych przy udzie, az po zoladek - fachowa nazwa "skret jader" :?
wspolczuje, spacerowanie tez pomaga...
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
do dupy na raki. idz do dobrego lekarza, bo jajo chlopie stracisz
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
Nie odzywał się dzień cały, aż się o niego boję...
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
Aż mnie zaczęło boleć :)
Przesrana sprawa :?
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
Spoko, ból zmniejsza swoje natężenie, choć dziś rano znów był silny. Myślę, że to tylko obicie było (choć dość silne- przez dwa dni miałem problemy z chodzeniem :( ). Jeżeli dolegliwości utrzymają się do jutra, na pewno zgłoszę się do lekarza. Dzięki za wsparcie.

Pozdrawiam.

Spid.
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
łeeeee......straszne!!!! :/
nie czekaj na nic, tylko od razu idz do lekarza.
nawet nie potrafie wyrazic tego co teraz czuje :|
jestem z toba.... :)
  • 0

budo_uth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
Obstawiam dolegliwosc, ktora opisalem... Idz do lekarza, fakt ze to dosc krepujace kiedy ktos Ci robi mlynki reka na dole, ale bedzie po bolu ..
  • 0

budo_uth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
Obstawiam dolegliwosc, ktora opisalem... Idz do lekarza, fakt ze to dosc krepujace kiedy ktos Ci robi mlynki reka na dole, ale bedzie po bolu ..
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz
uth:

jesli poczujesz "supelki" na "rureczkach" to delikatnie sprobuj obkrecic obolale jajeczko

Straszne rzeczy radzisz i mam nadzieję, że Twojej rady nikt nie posłucha. Nigdy, ale to nigdy nie powinno się "obkręcać obolałych jajeczek". Jest tak jak napisałem: po uderzeniu praktycznie nie dochodzi do skrętu jądra; może się to zdarzyć w wyniku aktywności fizycznej, po której uderzenie spowoduje kolejne (krytyczne) obrócenie się jądra wokół własnej osi. Jeśli już dotego dojdzie to początkowe objawy są zwykle różne. W wyniku urazu jądra ból jest od zaraz, w wyniku skrętu narastający - dalej nie będę opisywał, wszystko można znaleźć w necie. Wszelkie "supełki" są często normalne i czasami nawet dobry lekarz ma kłopoty z identyfikacją, który "supełek" jest anatomiczny, a który już nie. Należy powiedzieć jedną rzecz otwarcie: bardzo wiele "skrętów jąder" powstaje właśnie po "zabawach w lekarza" ze swoim organizmem. Dlatego faceci powinni wyznawać zasadę: zabawa z różnymi dolnymi częściami ciała ujdzie, ale łapy precz od jajek! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024