Skocz do zawartości


Zdjęcie

Keysi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_grembol
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Keysi
Witam!!!

czy ktos z odwiedzajacych moze napisac cokolwiek o Keysi Fighting Metod (KFM)???

zlozylo sie tak ze mam mozliwosc trenowac, ale wszystko co wiem/potrafie znalezc o Keysi to to ze Batman w Poczatku sie naparza wykorzystujac ja;)

z gory wielkie dzieki;D
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
ja wpisalem w google "keysi" i wyrzucilo mi dosc sporo. ot chocby [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. no i jak sie poczyta to co pisza w serwisach filmowych tez mozna sie nieco dowiedziec.

na innych stronach mowi sie ze to "JKD off-shot" tyle ze z dobrym marketingiem. poczytaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_grembol
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
no mnie sie tez zdarzylo wpisac... ale z tego co znalazlem, to faktycznie, jedni twierdza ze to w sumie Jeet Kune Do + 'garda' Thinking Man, inni twierdza ze bierze troche z JKD troche z BJJ itd, inni znow ze nie ma z niczym nic wspolnego;) jedni pisza ze to prawie to samo co Krav Maga, inni (zwylke trenujacy;) ze to najlepsza sztuka walki od zarania dziejow... ja osobiscie pasjonatem nie jestem (jeszcze) ale pytam wlasnie pasjonatow: wiecie cos o Keysi? cos wiecej niz 'jest sztuka walki skupajaca sie na wszechstronnym rozwoju psychofizycznym' i 'jest sztuka walki bardzo intuicyjna, instynktowna, agresywna'???

z gory thx
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
nie chce mi sie czytac od nowa oficjalnej strony ale z tego co pamietam to KFM nie jest systemem walki. tzn. nie jest zbiorem konkretnych technik usystematyzowanych w ramach jakiejs calosci. to jest raczej podejscie do walki i sposob jej prowadzenia (moze podejscie psychologiczne?). chociaz z drugiej strony oczywiscie musza miec jakies techniki w swoim repertuarze.

wlasciwie to nawet na samej stronie nie zdefiniowali czym jest KFM.
osobiscie cheteni bym to sprawdzil z ciekawosci - ale moje doswiadczenie podpowiada mi ze fajnie byloby miec jakies doswiadczenie w innych SW zeby to przynioslo jakies efekty. i najlepiej zeby KFM byl tylko uzupelnieniem czegos bardziej "okreslonego" i usystematyzowanego. ale to tylko moje zdanie opierajace sie na kilkunastominutowym szperaniu w sieci.
pozdrawiam;
  • 0

budo_grembol
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
jak juz pisalem, doswiadczenia zbytnio nie mam (wszysko co robilem to pare miesiecy aikido shudokan).. ale bylem na paru treningach Keysi i okrutnie mi sie spodobalo:D w sensie zadnych baletow, kazdy ruch 'oszczedny', ofensywny, i, z siniakow wnioskuje, skuteczny (duzo lokci na klate i ramiona przy blokach). wykonujesz technike to na koniec zadnych póz tylko 'obowiazkowa inwencja' typu 'tu mu moge cos zlamac, tu z golanka w glowe, tu jakies zebra'... na treningach muzyka typu audioslave, metallica, linkin park (mnie sie podoba, tak jakos dynamiczniej, jak na filmach;), poklnac se mozna jak sie umie (po angielsku) sa 3 sekcje: groundfighting, kickboxing, weapons.
jak bede mial jakies kompetencje to skrobne o KFM cos wiecej.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
Grembol gdzie to trenowałeś ? Keysi jest w ogóle w Polsce?
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
Grembol - jak juz bedziesz bardziej "otrzaskany" to napisz koniecznie co tow wlasciwie jest KFM (jak juz wspomnialem na oficjalnej stronie nic konkretnego nie ma). zawsze to bedzie wiecej niz teksty typu "to jet kune do tlyko z lepszym marketingiem", ktore monza znalez w sieci.
  • 0

budo_grembol
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
ano w Glasgow trenuje. niedaleko Glasgow Cross na Abercromby St.;) najblizej, z tego co sie orientuje KFM jest w niemczech. pozatym UK, Hiszpania i U.S.A, i zdaje sie nic wiecej niestety... no obiecuje drapnac cos wiecej jak bede obeznany (obity)
  • 0

budo_grembol
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
nie spodziewaj sie profesjonalnej relacji, bo profesjonalista ze mnie sredni;)

Keysi jest metodą samoobrony (nie tylko samoobrony, jak sama nazwa wskazuje, ale tego w niej najwiecej) zdaje mi sie bardzo praktyczna. jeszcze nie mialem mozliwosci przetestowac, ale wlasnie wybieram sie na ziemie ojcow na pare tygodni... wiec pewno jakies dresiarstwo da mi mozliwosc sprawdzenia sie - zdam relacje (jesli bede w stanie).

Psycho Boy Jack napisał:
"nie jest zbiorem konkretnych technik usystematyzowanych w ramach jakiejs calosci. to jest raczej podejscie do walki i sposob jej prowadzenia (moze podejscie psychologiczne?). chociaz z drugiej strony oczywiscie musza miec jakies techniki w swoim repertuarze."

psycho boy mial troche racji: keysi nie kladzie wielkiego nacisku na opanowywanie konkretnych technik do nieslychanej perfekcji, chociaz techniki sa, i to one sa podstawa egzaminow itd.


kiedy George uczy mnie jakiejs techniki, powtarza zawsze pare rzeczy:
"Use 'Thinking Man'" - dlonie na sklepieniu czaszki/potylicy, łokcie przed tobą, szyja podkurczona (czy tam barki podniesione;). Thinking man ciekawy jest i defensywnie i ofensywnie - fajnie chroni głowę, niefanie nadziac sie na niego kiedy probujesz kolesia uderzyc. Zasadniczo tylko nim wykonuje sie bloki.
"Keep it nice and tightly" - jak najwieksza powieszchnia kontaktu z przciwnikiem (Duzo w Keysi lokci, kolan i glowek - ciasniej = lepiej)
"There's thousand things in it" - po tym jak zrobimy jakas technike George pokazuje nam jak to wyglada w rzeczywistosci [do Psycho Boya Jacka] -> Zasadniczo nikt od nas nie oczekuje zeby, jak przyjdzie do bitki odpieprzyc jakas fancy technike i byc z siebie dumnym. techniki maja nas raczej nauczyc odpowiednich odruchow, nawykow (zmniejsz dystans, nie wachaj sie, wykorzystuj poszczegolne elementy technik i skladaj je w calosc wedle uznania i wymagan, pamietaj jak dziala ludzkie cialo - wykorzystuj reakcje przeciwnika)
"Keep going!" - taki dalszy ciag poprzedniego - jesli cos ci nie wychodzi przy wykonywaniu techniki nie przystawaj zeby pomyslec, nie zaczynaj od poczatku - dokoncz co zaczales (zcioraj przeciwnika).

No dobra. Poddaje sie;) nie nadaje sie do tego. Jak wroce z polski (jakos w lipcu) zalatwie troche filmow z treningow i zamieszcze linka

Jak masz jakies konkretniejsze pytania, pytaj - postaram sie odpowiedziec!
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
jestem w tej sprawie lajkonikiem ;) ale garda to mi się kojarzy z "crazy monkey" (ten "thinking man" cały).
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
bo to jest crazy monkey
tak samo jak uzywaja destructs jest tyakze z jkd
zaloze sie za maja typowa technike przeprowadzania starcia
czyli najpierw przechwyt ciosu(najczesciej jest to destruct-kolano na kopniecie albo lokiec na piesc przeciwnika ale moze tez byc kop w jaja albo palce na oczy,potem skrocenie dystansu albo strightblast albo bridge,nie wiem czy maja traping czy nie, potem tylko tajski klincz-ciasno z lokciami na klacie przeciwnika i glowka/kolana/lokcie,typowe hke)
pewnie jeszcze troche podstawowej ziemi
walka nozem kijem,moze troche takze broni improwizowanej

w sumi wyglada w maire sensownie

no i treningi z ostra muza zeby podbic agresje(kazdy trening w jkd jaki mialem byl/jest i bedzie z muza)
no i nastawienie na psyche co juz widac z wypowiedzi poczatkujaceg
zeby brnac do przodu i sie niezatrzymywac,nie przestawac az do momentu wyeliminowania zagrozenia

w sumie wszystko brzmi spoko
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
Ktos znowu kase nad krwawicy Rodneya Kinga trzepie :( Thinking Man, moze Fucking Thief?Ale zawsze bedzie to tylko podrobka, jak w reklamie Zywca... Prawie robi wielka roznice...
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
fucking thief :)
w sumie jest duze prawdopodobienstwo ze bede na jakims seminarium Kinga(bo gdzies sie w ceneticet ostatio krecil-ale nie mialem jak sie wybrac chociaz kolesie pojechali-no ale takie zycie i pierdolona praca :) )
ale teraz znowu ma byc w okolicy moze mu cos o tym napomkne jak z nim bedziemy gadac :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
Rodney wie o Keysi...Wie takze o wielu innych "instruktorach" ktorzy ucza jego materialu pod zmienionymi nazwami...Na niektore reagowal, ale ostatnio dal spokoj...
  • 0

budo_grembol
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
ja sie tam nie znam wcale na CM, ale na ich stronie przeczytalem ze rodney zaczal z tym kombinowac w 1998, Justo zaczal z Keysi "okolo dwadzescia lat temu". Tez zdania co do tego kto pierwszy sa podzielone (na necie w kazdym razie) a mnie osobiscie prawda malo interesuje, poniewaz to, jako takie nie jest wcale nieprawdopodobne ze wymyslili to niezaleznie od siebie. A jezeli rodney byl pierszy, to tez wyrzutow nie mam bo raz ze Keysi i tak jest uznawane za konglomerat przydatnych elementow z innych sztuk (nie zyjemy w czasach gdzie mozna wymyslec cos oryginalnego) a dwa w Keysi to pozycja nie tylko defensywna ale i ofensywna, wiec wciaz troche orginalnosci jest.
Generalnie jak dla mnie takie gadki kto kogo okradl nie maja sensu, trenujesz to co mozesz i co cie przekonuje, a kwestie moralnosci pozostawmy zlodziejom a nie uczniom ich uczniow w calkiem innej dziedzinie;)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
A kto Ci powiedział, że CM to jest tylko defensywa??
Proszę mi wierzyć, że CM to trochę więcej niż to co jest na clipach w necie i szkoleniówkach ;)
  • 0

budo_grembol
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keysi
no sprawa jasna ze technika staje sie tym co z nia robisz.. ja tu niczego nie deprecjonuje, tylko pytam czy zarzuty z ta kradzieza sa aby napewno uzasadnione. z czystej ciekawosci pytam. i tak zostane przy Keysi jeszcze jakis czas. Pozdro;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024