Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak szybko poradzic sobie z nacigniecim scięgien?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomas155
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KrK

Napisano Ponad rok temu

Jak szybko poradzic sobie z nacigniecim scięgien?
Mam prosbe jakby ktos mogl mi poradzic jak szybko sobie poradzic z nacignieciem scięgien, wczesniej sie nad tym nie zastanwialem bo jakos szybko z tego wychodzilem ale teraz zaczyna mi to doskwierac bo mnie juz dlugo trzyma (pewnie i tak sadze ze niema peweni skuteczne sposobu tylko nastepnym razem lepiej sie rozgrzewac:]) no ale jak by ktos zanl owy sposob to niech pomorze . Z góry dzieki
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko poradzic sobie z nacigniecim scięgien?
Mam taki sposób - poczekać aż się zagoi.

Niestety to najlepszy sposób na najszybsze zagojenie, ale to juz wiesz.

Sprawa jest dosyć poważna i dotyczy większości z nas. Mikrourazy nabyte podczas treningów nie zawsze mają czas sie wygoić. I potem bach i w pizdu i wylądował a Achilles poszedł sie jebać. Znacie pewnie osoby którym zerwało sie ścięgno achillesa. Ni z tego ni z owego, zrobił krok do tyłu i ścięgno się zerwało. Najczęściej są to nałożone mikrourazy nabyte podczas np. szarpanej rozgrzewki lub wykonywania szybkich ruchów gdy człowiek był niedogrzany lub miał nieporozciągane mięśnie (joga się kłania).

Tylko profilaktyka i właściwie długi czas na rekonwalescencję a wcześniej na odpoczynek dla organizmu, po treningu. Pamiętajcie o hiperkompensacji, występuje tylko z właściwym czasem odpoczynku/regeneracji.
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko poradzic sobie z nacigniecim scięgien?
http://www.forum-kul...showtopic=80368
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko poradzic sobie z nacigniecim scięgien?

Mam prosbe jakby ktos mogl mi poradzic jak szybko sobie poradzic z nacignieciem scięgien, wczesniej sie nad tym nie zastanwialem bo jakos szybko z tego wychodzilem ale teraz zaczyna mi to doskwierac bo mnie juz dlugo trzyma (pewnie i tak sadze ze niema peweni skuteczne sposobu tylko nastepnym razem lepiej sie rozgrzewac:]) no ale jak by ktos zanl owy sposob to niech pomorze . Z góry dzieki

Przerwij treningi. Oszczędzaj to ścięgno bardzo. Smaruj Voltarenem 3 razy dziennie.
Niektórzy przykładają liście białej kapusty. Ja wolę Voltaren. :wink:
  • 0

budo_tomas155
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KrK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko poradzic sobie z nacigniecim scięgien?
heh dzięki , mam nadzieje ze w taki sposob przejdzie bo tak nie fartownie bedzie na zawodach bo akurat z jednej strony mam w sciegnie za kolanem no i po drugiej stronie pachine wiec niema mowy o wysokich kopnieciach na glowe np :/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024