Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_lanolina
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:błotno

Napisano Ponad rok temu

Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
Czego nie możecie znieść w zachowaniu , prowadzeniu treningów itp. u swoich mistrzów .Oczywiście samych wad napewno nie mają więc zalety też mile widziane... : )

Coś co mnie najbardziej denerwuje w „ mistrzach” :
- zaczniemy od najwyższej pułki; Sensei – osoba , która powinna sobą coś reprezentować , ale co? Wydaje mi się , że raczej powinny to być dobre rzeczy godne do naśladowania. Jak jest jednak naprawdę ? Przyjeżdżają tacy mistrzowie na różnego rodzaju gale , pokazy, konsultacje , wychodzą do ludzi , uczniów, dla których są wzorami , którzy ich naśladują i co? i są pod wpływem alkoholu, wali od nich na metr. Co taki człowiek sobą reprezentuje ...? Ja rozumiem spotkał się z ludźmi na bankiecie , ale mógł by zachować umiar , a niestety w wielu przypadkach go brak....
- Kolejna rzecz ; zdobywają pierwszy dan i są z siebie dumni , ale kolejne stopnie mistrzowskie raczej szkodzą niż pomagają . Wydaje im się , że wiedzą wszystko najlepiej , że oni są najmądrzejsi , że nikt nie może być lepszy od nich ....
- nadawanie stopni : bez sensowną rzeczą jest omijanie stopni np. ktoś nie zdał jeszcze na 7kyu a dostaje od razu 5 kyu , a jego umiejętności ..... szkoda gadać , naprawdę przydał by się większy rygor bo oni krzywdzą tych , którym te stopnie nadają i siebie bo to świadczy o tym , że nie potrafią nauczać ... osoba z 5 kyu , która nie zna technik na 7kyu ... to po co w ogóle te stopnie ... potem mamy „ niekompetentnych „ Sensei , którzy nie potrafią poprowadzić dobrze rozgrzewki , a co dopiero nauczać ....( oczywiście zdarzają się przypadki , że ktoś dobrze potrafi materiał na wyższe stopnie , ale niestety to rzadkość )
- kolejna bardzo ważna rzecz : jak przychodzą nowe osoby na treningi to powinni poświęcić im więcej czasu i powoli nauczać od podstaw , a nie po 3 lekcjach wysyłać ich do już ćwiczących dłużej , gdzie kompletnie nie wiedzą co robić i osoby , które same jeszcze dobrze nie potrafią wykonywać technik uczą te nowe i potem są błędy , które bardzo ciężko wyeliminować ....
- nie potrafią zapanować nad trenującymi , jest jeden wielki bałagan , każdy robi to co chce , po prostu są zbyt pobłażliwi ....

Myślę , że na razie to tyle choć mam jeszcze mnóstwo zastrzeżeń , ale to następnym razem. Oczywiście te moje zarzuty nie tyczą się wszystkich mistrzów , bo znam takich , którzy naprawdę są mistrzami w pełnym znaczeniu tego słowa : )
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......

nadawanie stopni : bez sensowną rzeczą jest omijanie stopni np. ktoś nie zdał jeszcze na 7kyu a dostaje od razu 5 kyu , a jego umiejętności ..... szkoda gadać , naprawdę przydał by się większy rygor

masz w 100% racje ja zawsze przygotowuje sie do egzaminu na maxa a taki gość co zdaje na wyrzszy stopień odemnie etykiety nie umie i zdaje :evil: :evil:
zauważyłem (przynajmniej u mnie na sekcji),że jeżeli tylko podchodzisz do egzaminu zapłacisz za niego(nie chodzi o żadne łapówki) i morzesz być pewny że zdałeś.Jak patrze to 90% ludzi zero przygotowania technicznego (niektórzy nagminnie sie mylą w najprostszych kata) ani fizycznego :evil: :evil:
PORAŻKA :(
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
Panowie, zastanówcie się czy wiekszosc ludzi u was sekcji ma to co cwiczycie w dupie, czy moze instruktor ich zle prowadzi?
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
Wychwalanie ciągle tych samych uczniów co często powoduje zniechęcenie u innych.
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
Tak sobie mysle i szukam jakis wad u naszego prowadzacego i cos nie moge znalesc... Naprawde nie ma sie do czego przyczepic: jest mlody (ok. 28 lat), rozsadnie mysli, ma skonczone studia pedagogiczne (AWF), cierpliwy, opanowany, z poczuciem humoru, przy tym potrafi utrzymac dyscypline. Klimat na zajeciach super, cwiczacy o wiele dluzej nie wywyzszaja sie, niekiedy pomagaja i dziela sie swoimi doswiadczeniami. Cwiczymy naprawde intensywnie, ale nikt nie narzeka na siniaki, stluczenia, obolale miesnie.

PS
Trenuje jiu-jitsu sportowe, tudziez elementy samoobrony :-) .
  • 0

budo_lanolina
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:błotno

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......

Panowie, zastanówcie się czy wiekszosc ludzi u was sekcji ma to co cwiczycie w dupie, czy moze instruktor ich zle prowadzi?



Ja myślę, że jak ktoś naprawdę interesuje się tym co ćwiczy to nawet zły ,albo źle prowadzący instruktor nie przeszkodzi mu w tym , żeby się dobrze nauczyć. Teraz jest wiele publikacji na różne tematy i w dziedzinach sportów, sztuk walki także. Więc , dla chcącego nic trudnego"". Jeśli jeden instruktor jest zły , to drugi może być lepszy i można się do niego zwrócić o pomoc. Ja mam taki problem :w sekcji jeden Sensei pokazuje technikę , potem idę na drugi trening, a tam drugi Sensei tą samą technikę pokazuje inaczej i już nie wiem jak mam to wykonać. Potem trzeba to konsultować z pięcioma innymi , aż w końcu znajdzie się wariant odpowiadający. Pewnie gdyby mnie to nie interesowało to bym to "olała", ale trzeba poprawiać błędy i je eliminować , żeby potem nie nauczać innych źle.
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......

Panowie, zastanówcie się czy wiekszosc ludzi u was sekcji ma to co cwiczycie w dupie, czy moze instruktor ich zle prowadzi?

Myślę, że większość ludzi źle sie prowadzi, a instruktor ma to w d@@@@ :wink:
Aserio, myśle, że najbardziej boli łamanie najważniejszej zasady Shaolinu "szanuj siebie i innych"
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......

Panowie, zastanówcie się czy wiekszosc ludzi u was sekcji ma to co cwiczycie w dupie, czy moze instruktor ich zle prowadzi?

Myślę, że większość ludzi źle sie prowadzi, a instruktor ma to w d@@@@ :wink:
Aserio, myśle, że najbardziej boli łamanie najważniejszej zasady Shaolinu "szanuj siebie i innych"
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
a niestety wielu instruktorów o tym nie pamieta.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
O mojej sekcji mógłbym wiele powiedzieć ale rygor to tam potrafią wprowadzić :twisted: .
Nieposłuszni będą pompowac do porzygania ...
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
Nic mnie nie wku*wia od strony treningu. Akurat Sensei, który jest jednym z moich nauczycieli, wg mnie tym "podstawowym" (trenuję w 3 dojo z uwagi na wyjazdy - taki charakter mojej pracy). Szczepan ma 3 dan, ponad 20 lat trenuje, jest sędzią międzynarodowym, były zawodnik, przy tym jest nauczycielem po AWF. Treningi są zwykle przemyślane. Ma profesjonalne przygotowanie do nauczania i sam jest bardzo dobrze wyszkolony. Nie mam mu nic do zarzucenia. Atmosfera w dojo o.k., jest dość surowy i wymagający, ale na to skarżą się mniej zaawansowani, dla mnie to zaleta.
Czasem wku*wia mnie od strony "ludzkiej". Nieraz o czymś zapomina, jest czasem roztrzepany, ale tak naprawdę trudno mieć o coś pretensje.
Myślę, że nalezy rozróżnić te dwie strefy. Sensei jest "tylko" człowiekiem. Ma swoje życie, ja mam swoje. Ważne, jaki poziom nauczania reprezentuje i jak to robi.
W dojo w Atenach mam "Sensei - kumpla". Fajnie, pijemy czasem piwo, no - kumpel. Tylko co mi z tego, jak mnie gówno naucza, nic nowego, od lat ma stały schemat, te same kata, treningi schematyczne (no, może lubię z nim sparować, jest szybki). Za to - ma dużą wiedzę o historii karate i kulturze japonii (no, trudno żeby nie miał, Aki jest japończykiem).
Generalnie - ważne jest kto i jak naucza. Idę do dojo, żeby doskonalić umiejętności i maksymalnie wykorzystać czas na każdym treningu. Jeśli poziom nauczania jest niski, treningi luźne to strata czasu i to mnie ku*wia. I wtedy mam żal do Sensei.
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
[quote name="budoka Idę do dojo, żeby doskonalić umiejętności i maksymalnie wykorzystać czas na każdym treningu. ...treningi luźne to strata czasu i to mnie k*wia I wtedy mam żal do Sensei.[/quote"]
czasem mam wrażenie, że jest zaniżany ogólny poziom treningów, żeby nie zniechęcić słabszych :bad-words: rozumiem , że podstawowe ćwiczenia są najważniejsze, ale dostosowywanie treningów do możliwości najsłabszych osób do niczego nie prowadzi. Niedobrze też,gdy brak jest dyscypliny na treningach, Czasem na treningach panuje zamęt, przez co robi sie niebezpiecznie, zwłaszcza z bronią. Wkurz mnie pupilkowatość, zwłaszcza jak ma się nijak do faktycznych umiejętności tej osoby,ale poprostu wynika z sympatii, i np promowanie tej osoby(zawody). A tak naprawde to tym rozpieszczaniem robi się im krzywdę...
(pragnąca zachować anonimowość )
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
chciałam, przez to powiedzieć,że poziom teg o co dana osoba robi powiniemn być odpowiedni do jej możliwości, wiadomo, że nie każdy od razu wszystkiego się nauczy, ci, co nie robią postępów nie powinni uczyć się nowych elementów,żeby sobie nie zrobili krzywdy, ale to nie znaczy, że cała grupa ma "stać w miejscu" z tego powodu. Mówię to wszystko dlatego,że mój Trener ma dużą wiedzę i wspaniałe i rozległe umiejętności, i chciałabym, aby dla dobra tej wspaniałej sztuki walki były przekazywane i rowzijane
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu macie wiecej napisane o moim trenerze.Naprawde jest 8) spoko,mozna sie z nim posmiac i dobrze nauczyc
Ale sa chwile na zarty i na trening.Sensei jak sam na siebie mowi jest "sadysta :-) "choc nie wpelni znaczenia.Jak ktos gada albo nie slucha Senseia, to dostanie z liscia i jest juz spokojnie :-) naprawde dobrze uczy i posiada duza wiedze.
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu macie wiecej napisane o moim trenerze.Naprawde jest 8) spoko,mozna sie z nim posmiac i dobrze nauczyc
Ale sa chwile na zarty i na trening.Sensei jak sam na siebie mowi jest "sadysta :-) "choc nie wpelni znaczenia.Jak ktos gada albo nie slucha Senseia, to dostanie z liscia i jest juz spokojnie :-) naprawde dobrze uczy i posiada duza wiedze.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
Ja do swoich Mistrzów nie mam nic - obaj sa swietnymi nauczycielami!
Mój pierwszy mistzr(właściwie trener - Judo), wielkie umiejetnosci, technika(jak pokazywał tai-otoshi to wszyscy szok 8O ), a co najwazniejsze umiał ta wiedze przekazać!
może czasami na treningu za duzo szumu było, ale to przez to, że maluchy cwiczą razem ze starszymi(tylko inne cwiczenia mają)..."niech podpatrują starszych" - slowa trenera 8)
Z kolei drugi mistrz(Shihan - jujutsu) to takze GOŚĆ! Klasa sama w sobie, technika, anatomia przez duże "A"!!! Wszystko jak trzeba(tylko ze stylem nie trafiłem - tradycyjna sekcja) :?
Mam nadzieje, że kolejny trener na mojej drodze(pewnie MMA/BJJ)bedzie co najmniej takim profesjonalistą ja ww
  • 0

budo_lanolina
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:błotno

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
Jedna rzecz , która mnie najbardziej denerwuje i pewnie większość z was nie ma takich problemów, ale znajdą się też tacy co mają pewnie podobne odczucie. Mam takie szczęście ( albo i nie :) ) , że mój ojciec jest Senseiem. Z jednej strony to fajne , bo jak czegoś nie wiem to mogę go w każdej chwili zapytać, ale to tylko jedna z niewielu fajnych rzeczy. W zasadzie to tak naprawdę w sekcji trenuje od 1,5 roku i proszę mam już zielony pas a w tym miesiącu zdaje na niebieski :( ( dla zainteresowanych to trenuje ju-jitsu). Oczywiście egzaminów nie przeprowadzał mój ojciec, bo to by było już całkiem nie uczciwe. Stopnie dostaje tylko za to kim jest mój ojciec , a ja tak niechcę. Niechcę, żeby ktoś sie ze mnie śmiał , że mam taki a nie inny stopień i nie znam technik. Trenuje w 3 sekcjach , a tam myślą , że jak córka Senseia to potrafi wszystko , a to nie prawda!!!! Jakoś ciężko wytłumaczyć ludziom , że nie jestem wszechwiedząca i że czasem naprawdę nie mam pojęcia jak wykonać jakąś technikę. Inni Senseiowie pytają się mnie o nazwy, o to czy to ma byś tak , albo jeszcze inaczej , a skąd ja mam to niby wiedzieć? To oni są mistrzami nie ja i to oni powinni to wiedzieć i nauczyć mnie , a nie ja ich. To jest przykre, zaczynam wariować z tego powodu , bo jak czegoś nie wiem to potem mi głupio.Wpadam do domu szukam w książkach, żeby sprawdzić. To nie normalne.,.... Nie bedę dłużej tymi głupotami zamęczać , ale jest jeszcze coś... póki ludzie nie wiedzieli , że to włąsnie mój ojciec prowadzi treningi to było fajnie , a teraz jest beznadziejnie , wszyscy się podlizują, są nagle tacy fajni dobrzy , normalnie aniołki... to okropne.... bleeeeeeeeee. Nie wiem co oni chcą tym zyskać ...
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
Sensejowie w innych sekcjach pytają Cię jak wykonać technikę???
To ja pytam skąd oni mają prawa do nauczania JJ - bo zakładam, że mają :)
Incredible 8O
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......
Mnie denerwuja czasem klapki na oczach jak u konia oczywsicie w przenosni noi co sie z tym wiaze myslenie ze to czego nauczaja jest najlepsze itd....
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie "trawicie" w swoich mistrzach.......

myslenie ze to czego nauczaja jest najlepsze itd

O widzisz, tego nie napisałem, a mój drugi mistrz(JJ tradycyjne) tak właśnie miał :?
Mówie jak na Judo to wykonywalismy - "a Judo to sport"
Pytam co myśli o MMA - "po co zawracać sobie głowe, JJ ma wszystkie cechy MMA(uderzenia, obalenia, parter)"
A BJJ? - "jakie BJJ, Jujutsu jest Japońskie, Brazylia ma Capoeire"
No porzygać sie szło 8O
Ale zna sie chłop na rzeczy(JJ, nie poglądy :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024