Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie co do treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_sawior
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie powiem

Napisano Ponad rok temu

Pytanie co do treningu
Witam to moje kolejne pytanie dotyczące pompek. :paker: Tręnując sztuki walki dość intensywnie choć bez przesady ile razy w tygodniu moge robić pompki w takiem schemiacie:
-2-3 rodzaje pompek po 3-4 serie każd na max. powtórzeń.Czy moge robić je codziennie z wyjątkiem weekend-ów czy się nie przetrenuje i zamiast przybywać mi troche masy mięśniowej(oczywiście wiem,żę pompki nie dają bardzo dużo masy mięśniowej ale na pewno więcej niż miałbym siedzieć bezczynnie)będzie mi jej ubywać??

Dzięki za odpowedź...
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu
Gdybys robił tylko pompki 2 razy w tygodniu i przy tym miał porządną diete to bys sie zdziwil ile masy mozesz nabrac :-) oczywiście nie wykluczam ze na siłowni bys jej nabrał napewno wiecej. Robiłem kiedys dziennie pompki łącznie z weekendami i w taki sposob przysżło mi duzo siły, esastycznosci oraz wytrzymałosci siłowej, ale masy takim systemem nie nabierzesz napewno. Proponuje robic pompki miedzy treningami(czyli w dni nietreningowe),a w weekend daj odpocząc mieśniom.
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu
Ja nie moge robic wielu pompek bo mam uszkodzony lokiec... a powiedzcie jeszcze jak mozna polaczyc mniejsza ilosc pompek uzupelniajac treningi drazkiem..
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu

Ja nie moge robic wielu pompek bo mam uszkodzony lokiec... a powiedzcie jeszcze jak mozna polaczyc mniejsza ilosc pompek uzupelniajac treningi drazkiem..


W czasie robienia pompek pracuja głównie tricepsy i mięśnie klatki piersiowej, w małym stopniu przednie głowy mięśni naramiennych, w czasie podciagania na drążku gros pracy wykonuje mięsień najszerszy grzbietu oroz ciut mu pomagają bicepsy ( z tych najbardziej znanych mięśni).
Pompki i drążek uzupełniają sie doskonale, ale jako ogólnorozwojówka - jeżeli chodzi Ci o zastapienie części pompek podciągnięciami ( aby drążek dawał te same efekty co pompki) to niestety nie wyjdzie.
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu
No tak...chodzilo mi o to czy sa dobrym uzupelnieniem... moze sie troche zle wyslowilem.. :-) i czy taki trening da wymierny efekt kondycyjny i silowy...(wlasnie przy mniejszym natezeniu pompek)
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu
Powinien dac, chodzi o to zeby regularnie robic cwiczenia, wtedy nie traci sie kondycji(najlepiej codziennie). Rob duzo podciągania nadchwytem. Wydaje mi sie ,że drązek da Ci wiecej korzysci siłowych niz kondycyjnych.
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu
Sawior: teoria jest taka:
- aby zwiększyć masę wykonuj 3-4 powtórzenia w 3-4 seriach z obciążeniem tak dobranym aby ostatnie kilka powtórzeń zrobić z 'wielkim' trudem
- aby zwiększyć siłę wykonuj 7-8 powtórzeń w 4-5 seriach z obciążeniem tak dobranym aby ostatnie kilka powtórzeń zrobić z 'wielkim' trudem

robiąc powiedzmy codziennie 100 pompek - dzień w dzień nie zwiększysz masy, mięśnie się przyzwycajają do obciążenia i przestają rosnąć, lepiej odpocznij dwa trzy dni i potem dowal sobie na maksa tak żeby "spuchły" - wtedy przybędzie masy

siła to nie to samo co masa !

do robiena pompek - załóż plecak z obciążeniem i jedziesz...
  • 0

budo_sawior
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie powiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu

Sawior: teoria jest taka:
- aby zwiększyć masę wykonuj 3-4 powtórzenia w 3-4 seriach z obciążeniem tak dobranym aby ostatnie kilka powtórzeń zrobić z 'wielkim' trudem
- aby zwiększyć siłę wykonuj 7-8 powtórzeń w 4-5 seriach z obciążeniem tak dobranym aby ostatnie kilka powtórzeń zrobić z 'wielkim' trudem

robiąc powiedzmy codziennie 100 pompek - dzień w dzień nie zwiększysz masy, mięśnie się przyzwycajają do obciążenia i przestają rosnąć, lepiej odpocznij dwa trzy dni i potem dowal sobie na maksa tak żeby "spuchły" - wtedy przybędzie masy

siła to nie to samo co masa !

do robiena pompek - załóż plecak z obciążeniem i jedziesz...


Dzięki stary :wink:

Zrobie tak:Będe robił pompki 5 razy w tygodniu,a kiedy zobacze,że już mi nic nie przyrasta to zaczne robic tak by mięśnie "puchły".
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu
Ja mam jeszcze pytanki.. :-) mam klopoty z rozbudowa klatki... nie zeby byla zapadnieta ...ale mogloby byc lepiej ..jak "domowym sposobem" mozna polepszyc stan klatki... mam dwa hantelki 10kg , dwa 4kg i drazek ... poradzcie cosik :-D
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu

Ja mam jeszcze pytanki.. :-) mam klopoty z rozbudowa klatki... nie zeby byla zapadnieta ...ale mogloby byc lepiej ..jak "domowym sposobem" mozna polepszyc stan klatki... mam dwa hantelki 10kg , dwa 4kg i drazek ... poradzcie cosik :-D


DOKUP HANTLI I TALERZY

Niestety hantle o tej masie nie pozwolą na takie obciążenie klatki piersiowej aby zmusić jej mięsnie do rozwoju. Możesz spróbować rozpiętek - ale podejrzewam, że będziesz w stanie robic je swobodnie w długich seriach - więc nici z przyboru masy.
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu
ile mniej wiecej trzeba miec obciazenia??bo z tego co wiem na hantle trzeba mniej niz na sztange..
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie co do treningu
Przydałoby się pewnie mieć do podnoszenia trochę więcej ciężaru niż go masz przy robieniu pompek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024