Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łączenie treningów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Łączenie treningów
Witam! mam pytanie. Trenuje taekwondo itf i bardzo polubiłem treningi. Rzecz w tym że przez te wszystkie formy itp mam wrażenie żę nie ucze sie zbytnio pod kątem realnej walki. Bardzo spodobały mi sie treningi Shidokanu. Byłem i oglądałem jak wygląda trening i naprawde strasznie mi sie spodobało. Czy sądzicie że jest jakiś sens trenowania równolegle tych 2 stylów? Moja trenerka powiedziala ze to niema sensu bo 1 styl zaprzecza filozofii drugiego ale z jednej strony niechce porzucać taekwondo a z drugiej bardzo podobają mi sie treningi shidokanu. Do tego dochodzi kwestia tego że taekwondo mam praktycznie pod domem i nie opuscilem jeszcze ani jednego treningu bo zawsze mam czas wyjsc na godzine i zaraz wrocic a na trening shidokanu musialbym dojezdzac ok 30 min a ja jestem raczej leniwy i niewiem czy bylbym w stanie systematycznie jezdzic tam. Niemam jeszcze swojego samochodu także mam utrudnione zadanie bo musze jechac autobusem i dochodzic dalej na piechote. Co sądzicie? Prosze o pomoc :)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów
To jak wiesz że na taekwondo będziesz chodził bo masz najbliżej i dodatkowo sprawia ci to frajdę to nie wiem nad czym się zastanawiasz. Tymbardziej że piszesz żeś leń i może niechcieć ci się dojeżdżać. Zostań przy tym i doskonal się .



PZDR
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

... a ja jestem raczej leniwy i niewiem czy bylbym w stanie systematycznie jezdzic tam. Niemam jeszcze swojego samochodu także mam utrudnione zadanie bo musze jechac autobusem i dochodzic dalej na piechote. Co sądzicie? Prosze o pomoc :)


NIE PIERDOL - że tak powiem, lenistwa nikt za Ciebie nie pokona :evil:

A co do łączenia treningów - jak najbardziej możesz łączyć, zawsze to nowe doświadczenie.
Twoja trenerka od TKD pierdzieli farmazony - sztuka walki to nie filozofia tylko umiejętność robienia bliźnim krzywdy, jeżeli przedkłada filozofię nad mordobicie to powinna pisać książki, a nie nauczać walki.
Jeżeli będziesz trenował jedno i drugie to nie wkurwiaj trenerów tekstami: " a na innym treningu to robia to inaczej" - trener/ka ma prawo poczuć się dotknięty podważaniem jego kompetencji i autorytetu.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów
widze że opinie są podzielone :) własnie niemam pojecia co zrobic. Chciałbym chodzic na ten shidokan glownie zeby sie czegos nauczyc pozytecznego w zyciu :) taekwondo po prostu lubie bo sie przyzwyczailem i nie umiem zrezygnowac z tego :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

widze że opinie są podzielone :) własnie niemam pojecia co zrobic. Chciałbym chodzic na ten shidokan glownie zeby sie czegos nauczyc pozytecznego w zyciu :) taekwondo po prostu lubie bo sie przyzwyczailem i nie umiem zrezygnowac z tego :)


...wa mać, nikt za Ciebie wyboru nie dokona - chcesz trenuj, nie chcesz nie trenuj

EOT
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

Moja trenerka powiedziala ze to niema sensu bo 1 styl zaprzecza filozofii drugiego

ze niby na TKD uczysz sie walczyc a na KS uczysz sie walczyc?
poza tym co ma do tego filozofia? robisz to co chesz - uprawiaj wlasna filozofie.

Do tego dochodzi kwestia tego że taekwondo mam praktycznie pod domem i nie opuscilem jeszcze ani jednego treningu bo zawsze mam czas wyjsc na godzine i zaraz wrocic a na trening shidokanu musialbym dojezdzac ok 30 min a ja jestem raczej leniwy i niewiem czy bylbym w stanie systematycznie jezdzic tam.

to znaczy ze ci sie po prostu nie chce trenowac tego KS. pol godziny to nie jest zadne poswiecenie. u nas sa tacy co maja ponad godzine dojazdu o ile nie ucieknie im kolejka.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów
moze w takim razie dolacze do taekwondo treningi jiu-jitsu, BJJ albo Judo? Moze wtedy wyjdzie mi na mniej wiecej to samo co sądzicie?
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

moze w takim razie dolacze do taekwondo treningi jiu-jitsu, BJJ albo Judo? Moze wtedy wyjdzie mi na mniej wiecej to samo co sądzicie?

sadzimy,ze jak nie bedziesz mial BJJ,czy innego JJ blisko pod domem to i tak ne zaczniesz trenowac. :twisted:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

moze w takim razie dolacze do taekwondo treningi jiu-jitsu, BJJ albo Judo? Moze wtedy wyjdzie mi na mniej wiecej to samo co sądzicie?

sadzimy,ze jak nie bedziesz mial BJJ,czy innego JJ blisko pod domem to i tak ne zaczniesz trenowac. :twisted:
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

moze w takim razie dolacze do taekwondo treningi jiu-jitsu, BJJ albo Judo? Moze wtedy wyjdzie mi na mniej wiecej to samo co sądzicie?

co ty wlasciwie chcesz osiagnac poprzez ten drugi trening? moze wystarczy zmienic sekcje TKD na taka gdzie trenuje sie pod katem zawodow, a nie filozofii?

sadzimy,ze jak nie bedziesz mial BJJ,czy innego JJ blisko pod domem to i tak ne zaczniesz trenowac.

trafna uwaga;
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

Moja trenerka powiedziala ze to niema sensu bo 1 styl zaprzecza filozofii drugiego


ale wy jestescie nie kumaci tu nie chodiz o to ze jedno t obudyzm a drugie chrzescijanstwo jej chodzilo o filozofie walki taktyke wykonanie technik sposob prowadzenia walki treningow itd w TKD kladzie sie nacisk na technike i szybkos przede wszytskim a na shidokanie poprostu na walke wiec ja Ci porponuje wybrac jednak shidokan a 30 min to nie duzo dasz rade idz na shidokan oczywiscie z calym szacunkiem do TKD
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów
musze sie jeszcze zastanowic :D szczegolnie ze przywiazalem sie do tych treningow. Ale sądze że chyba zrobie tak że zostane przy tym tkd i dołącze do tego jiu-jitsu żeby mieć jakieś chociażby podstawy w walce w klinczu i w parterze. W sumie wyjdzie mniej wiecej na to samo wg mnie tyle ze zostane na tkd a do najblizszej sekcji jj mam 10 min autobusem :P albo BJJ które mam koło szkoły :)
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

ale wy jestescie nie kumaci tu nie chodiz o to ze jedno t obudyzm a drugie chrzescijanstwo jej chodzilo o filozofie walki taktyke wykonanie technik sposob prowadzenia walki treningow itd

aha... w takim razie to dalej nie ma nic do rzeczy. rozwnie dobrze moznaby powiedziec, ze nie ma sensu chodzic na tango towarzyskie jak sie uprawia zapasy bo to inna filozfia.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów
moze chodzi o to ze uderzenia pięścią, kopnięcia, garda itp są uczone zupelnie w inny sposob i inaczej są wykonywane
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

moze chodzi o to ze uderzenia pięścią, kopnięcia, garda itp są uczone zupelnie w inny sposob i inaczej są wykonywane


no ten osobnik zalapal o co chodzi
  • 0

budo_ptaq nakrecaczu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów
Wybierz jedno i trenuj jedno. Byle dobrze.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów
"Shidokan jest jednym ze styli karate - właściwie stanowi on jednak połączenie tradycyjnych technik kontaktowego karate z elementami thai boxingu, judo i ju-jitsu (głównie odmiany znanej pod nazwą BJJ). Scala więc w sobie najlepszą tradycję japońskich sztuk walki z dorobkiem współczesnych systemów..." - cytat z odnośnika Ptaq Nakrecacza. Jak Muay Thai jest współczesnym systemem walki to ja jestem.....karateką :lol: Trenerce Szymona może chodziło o to ze bez sensu jest cwiczyć 2 czy 3 style na raz na etapie podstawowym, ponieważ karate, BJJ czy tez inne style walki sa zupełnie inne. Inne jest poruszanie się, inaczej układa się ręka do uderzenia itp. i bez sensu jest mieszać, bo kazdy z tych styli bedzie sie pipeprzyć.

pozdrawiam
  • 0

budo_ptaq nakrecaczu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

Jak Muay Thai jest współczesnym systemem walki to ja jestem.....karateką


powinno byc "wspolczesnie popularnych" na przyklad, nie? Racja.
A trenerce moglo chodzic o wiele rzeczy, chocby o zaangazowanie. Zawody tkd faktycznie inaczej wygladaja niz w Shidokanie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów

powinno byc "wspolczesnie popularnych"


Nowoczesnych mogłoby być moim zdaniem.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie treningów
dzieki za rady. Chyba pocwicze jeszcze troche to tkd i postaram sie zmienic to na shidokan bo bardziej mi odpowiada :) ale narazie jeszcze musze sie zastanowic nad tym :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024